FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Smród w kabinie i ozonowanie
Autor Wiadomość
rosom

Wysłany: 2014-08-06, 21:39   Smród w kabinie i ozonowanie [Cytuj]

W kabinie mojej łodzi, która stała zamknięta przez dłuższy czas zaczęło śmierdzieć. Szkoda mi wymieniać całej tapicerki. Wygóglałem coś takiego jak ozonator, czyli wytwornicę ozonu jako skuteczny odświeżacz powietrza. Czy ktoś to testował?

Zagrzybiał mi też pokrowiec. Pokrył się takimi czarnymi kropkami. Też szukam skutecznego środka na pozbycie się tego nalotu.

~extant

Wysłany: 2014-08-07, 07:21   Re: Smród w kabinie i ozonowanie [Cytuj]

rosom napisał/a:
W kabinie mojej łodzi, która stała zamknięta przez dłuższy czas zaczęło śmierdzieć. Szkoda mi wymieniać całej tapicerki. Wygóglałem coś takiego jak ozonator, czyli wytwornicę ozonu jako skuteczny odświeżacz powietrza...

Jeżeli wykładziny/tapicerka mocno "zgniły" to ozonowanie raczej nie pomoże i bez ich wymiany pewnie się nie obejdzie. :-/

rosom napisał/a:
Zagrzybiał mi też pokrowiec. Pokrył się takimi czarnymi kropkami. Też szukam skutecznego środka na pozbycie się tego nalotu.

Poszukaj, w sklepach są dostępne środki do usuwania grzyba/pleśni, a najpierw zacząłbym od porządnego namoczenia/wyczyszczenia w jakimś uniwersalnym środku do czyszczenia/mycia np. Ludwiku. :-)

Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2014-08-08, 08:03    [Cytuj]

ozonator (czy jak to tam zwać) jest bardzo skuteczny w usuwaniu zapachów - na statkach gdzie bywam jest zawsze używany jeżeli ktoś np. palił w kabinie. Zapach naprawdę znika. Ale jak extant słusznie zauważył - to usunie skutki a nie przyczynę. Jak usunąłeś grzyba i został zapach, to ustrojstwo zapach zlikwiduje. Grzyba nie......

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-30, 13:40    [Cytuj]

Czym kierować się przy wyborze ozonatora?

~Luke

Wysłany: 2016-08-01, 13:49    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Czym kierować się przy wyborze ozonatora?

Ilością wytwarzanego ozonu. Ozonatory za 100-200 zł nadają się wyłącznie do butów. Żeby skutecznie ozonować jakąś kubaturę, potrzeba ozonatora generującego 7000 do 14000 mg/godz cząsteczek ozonu. A to są już urządzenia za parę tys.
Do czego potrzebujesz?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-08-01, 14:17    [Cytuj]

Szukam czegoś w miarę uniwersalnego, czym mógłbym po sezonie zagazować wnętrze łódki, bakisty, przy okazji oczyścić klimatyzację/kabinę samochodu z żyjątek, a może nawet zabić potencjalnego grzyba w biurowym/domowym klimatyzatorze typu split.

~Luke

Wysłany: 2016-08-01, 14:35    [Cytuj]

Spojrzałem na ceny i wydajności i moim zdaniem (a kiedyś w ten temat mocno wnikałem) potrzebujesz ozonatora o wydajności powyżej 10g/h. To pozwoli Ci skutecznie oczyścić i łódkę i samochód. Ceny są od ok. 1500zł. Czyli jednak staniało, pytanie na ile podawane parametry są prawdziwe. Na pewno ozonatory poniżej 500 zł można sobie odpuścić.
Problemem z ozonem jest to, że cząsteczka bardzo szybko się rozpada, więc trzeba ich wyprodukować dużo, żeby zadziałały :)
Domową klimatyzację można też z powodzeniem odgrzybić, tylko trzeba ozonator umieścić blisko wlotu powietrza do parownika, czyli pod sufitem :)

[ ODPOWIEDZ ]