FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: pough
2014-03-20, 20:18
Propozycja aukcji - prośba o wyrażenie opinii.
Autor Wiadomość
Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 17:38   Propozycja aukcji - prośba o wyrażenie opinii.

Szanowni Koleżanki i Koledzy.
W dniu dzisiejszym zostałem obdarowany dość niezwykłym upominkiem. Zdjęcia poniżej.
Na moją "artystyczną" wrażliwość bliżej zdecydowanie do rzeźby łodzi pod żaglami niż modelu. Autor rzeźby (kolega z pracy) na moje pytanie o przekazanie jednego egzemplarza na aukcję związaną z akcją "Dopłynąć do marzeń" zareagował ogromnie pozytywnie, acz z nieskrywaną skromnością i niedowierzaniem czy aby ktokolwiek zechce Jego pracę wystawić w swoim domu?
Rzeźba jest konkretnych rozmiarów:
długość - 58 cm
szerokość - 16 cm (w najszerszym miejscu mniej więcej w połowie wysokości)
wysokość - 62 cm
waga - ok. 3kg
Rzeźba wykonana z materiałów "budowlanych" pomalowana farbą akrylową.

Chciałbym Was prosić o wyrażenie swojego zdania czy wystawianie takiej rzeźby w forumowej aukcji "Dopłynąć do marzeń" ma sens i czy bylibyście skłonni w takiej licytacji wziąć udział? Jeśli odzew będzie pozytywny to autor potrzebuje około 2 dni aby zakończyć prace, wykonać zdjęcia i ewentualnie wystawić aukcję. Prezentowana łódź na zdjęciach poniżej nie jest konkretnym egzemplarzem ale jedynie prezentacją jak taka rzeźba by wyglądała (może się bardzo nieznacznie różnić)
Proszę o szczere opinie.

P1010011.JPG
Plik ściągnięto 104 raz(y) 553,74 KB

P1010010.JPG
Plik ściągnięto 91 raz(y) 492,64 KB

P1010012.JPG
Plik ściągnięto 98 raz(y) 522,33 KB

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2014-03-19, 17:48   

Nie widze problemu by to wystawic na aukcji.
Osobiscie tego bym nie kupil, gdyz nie mam co z tym robic. Ale pewnie chetni sie znajda.

~Barbarossa

Wysłany: 2014-03-19, 17:53   

Wystawiaj!
Tylko dopracuj żagle żeby ciągnęły....kasę od darczyńcy :mrgreen: ;-)

zenek

Wysłany: 2014-03-19, 18:00   

Każda rzecz nadaje się do wystawienia na licytację. Ta rzeźba rozmiary ma rzeczywiście dosyć "konkretne" i do niewielkiego mieszkania może się niezbyt nadawać. No ale do jakichś pomieszczeń firmowych czy tawerny jak najbardziej. A czy chętni się znajda to okaże się po wystawieniu na aukcję.

urbos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 18:20   

Jakby jeszcze dołożyć piękny napis 'Dopłynąć do marzeń 2014' :)

Szkoda, że nie jesteś z Częstochowy to byśmy w sobotę 'na żywo' zlicytowali (ludzie na koncercie w knajpie chętniej opróżniają portfel - zwłaszcza po kilku piwach).

~hotelkilo

Wysłany: 2014-03-19, 19:15   

pomysł jest bardzo fajny, mam tylko prośbę organizacyjną - w sprawach aukcji piszcie zawsze do Kasi Adivar, do czobokiego lub do mnie. Chodzi tylko o skoordynowanie działań, żeby kilka aukcji nie toczyło się jednocześnie (jedna z aukcji czeka na uruchomienie).

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-03-19, 19:49   

Czemu nie chcecie kilku aukcji jednocześnie? W tym dziale tworzycie dwa lub więcej oddzielnych tematów dla każdej aukcji oddzielnie i nie będzie problemu?
Właśnie w tym celu został uruchomiony ten dział, by nie trzeba było kilku aukcji ciągnąć w jednym temacie. Wtedy faktycznie mogłoby się pomieszać.

Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 20:17   

Właściwie to powinienem był o tym wspomnieć w otwierającym temat poście...
Poprawiam błąd:
Od samego początku wszystkie dane dotyczące tej aukcji jak i jej uruchomienie zamierzałem przekazać Kasi Adivar z gorącą prośbą o zajęcie się tematem. Mam nadzieję, że Kasia Adivar nie ma nic przeciwko temu. Wątek niedługo będzie do zamknięcia gdyż jak widzę - pomimo moich wątpliwości - aukcja tej rzeźby ma sens co mnie bardzo cieszy.
Poczekam do jutra rana gdyż może jeszcze kilka osób swoją opinię w temacie dopisze i będę miał pełną jasność i potwierdzenie że mogę "uruchamiać" artystę-rzeźbiarza.
Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez Marulka 2014-03-19, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 20:25   

pough napisał/a:
Czemu nie chcecie kilku aukcji jednocześnie? .....

W każdym działaniu, musi być jakiś plan dojścia do celu .... nie wątpię, że zajmujący się licytacjami, kierują się takowymi .... wierzę, że żadna z ofert, nie zostanie pominięta, tym bardziej, bardzo fajna rzeźba, której zdjęcia wstawił Marulka ..... jak zrozumiałem, ta rzeźba, ma być dopiero stworzona.... fajnie Marulka, że bezinteresownie myślisz o dzieciakach i zdołałeś zarazić tym, osobę nie związaną z naszym środowiskiem .... :-D

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-03-19, 20:34   

OK. Plan został mi nakreślony już przez jedną z osób zajmujących się aukcjami.

Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 20:38   

Tak dla jasności sytuacji:
Rzeźba na zdjęciach powyżej jest od dzisiaj moją własnością. Oprócz tego egzemplarza są gotowe jeszcze dwa ale niepomalowane (do wykończenia). Jeden z tych dwóch jeszcze nie wykończonych autor rzeźby postanowił przekazać na rzecz naszej akcji. Według naszych bardzo wstępnych ustaleń jutro (czwartek 20.03) dam mu sygnał że aukcja jak najbardziej ma sens i mam nadzieję w ciągu dwóch dni wykonać foto gotowego egzemplarza aukcyjnego (już wykończonego) które to foto wraz z danymi do aukcji przekaże gdzie trzeba.
Pojawił się również pomysł napisu na rzeźbie... Proponuję napis wykonać od spodu łodzi (na podstawie) Patrzę na mój egzemplarz i jego czystość bieli mnie osobiście bardzo urzeka. Gdyby ten napis umieścić od spodu to info o pochodzeniu rzeźby by było jednocześnie nie zaburzając zamysłu autora.
Bardzo proszę o opinie.

~hotelkilo

Wysłany: 2014-03-19, 23:19   

Marulka napisał/a:
Proponuję napis wykonać od spodu łodzi (na podstawie) [...]
Bardzo proszę o opinie.

i to jest bardzo dobry pomysł.

poza tym - jesteśmy już dogadani w sprawi aukcji

~Adivar-regaty

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-03-20, 08:59   

Marulko rzeźba nadaje się jak najbardziej a napis jest dobrym pomysłem :-D

Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-20, 09:22   

Kasiu bardzo dziękuję za odzew.
Jestem wlasnie po rozmowie z autorem. Ma własny autorski pomysł na napis wiec oddaje mu pole w tym temacie. Jak rozumiem zostajemy przy wersji "DdM 2014" ? Sposobu umieszczenia napisu sam jestem ciekaw. Wiem tyle, ze ma być widoczny w pozycji "ekspozycyjnej"... Reszta jest inwencją twórcy i się w nią nie wtrącam. Zdjęcia gotowego egzemplarza wraz z info koniecznym do opisu aukcji przekaże w sobotę lub niedzielę. Wszystko zależy w którym momencie rzeźba na tyle wyschnie by można nią było bezpiecznie manewrować.
Jest jeszcze jedna sprawa logistyczna. Ze zwględu na gabaryty i kształt wysyłka pocztą kurierską może być ryzykowna. Jesli by się okazało, że zwycięży ktos z Warszawy lub okolic transport zapewniam osobiscie. Jesli natomiast odległosć będzie duża to może Wiosenne Forumowe Regaty byłyby dobrą okazją do przekazania w ręce zwycięzcy (o ile oczywiscie będzie na tej imprezie obecny).
Proszę o ewentualne sugestie dotyczące napisu jeszcze dzis (20.03 czwartek) do godz.15.00
Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony przez Marulka 2014-03-20, 09:55, w całości zmieniany 2 razy  

~Adivar-regaty

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-03-20, 10:02   

Proponuję "Dopłynąć Do Marzeń 2014 " lub " Dziękujemy za wsparcie rejsu Dopłynąć Do Marzeń 2014" . Niech autor zobaczy co się lepiej wkomponuje ;-)
Ostatnio zmieniony przez Adivar-regaty 2014-03-20, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  

Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-20, 13:51   

Widzę, że innych propozycji nie ma więc zostajemy przy wersji napisu "DOPŁYNĄĆ DO MARZEŃ 2014". Szczegóły aukcji do ustalenia z Kasią Adivar na PW.
Jesli do 15:00 nie będzie innych pomysłów to wątek IMO do zamknięcia.
Pozdrawiam i dziękuję.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-03-20, 14:11   

Autor wątku zgłosił wątek do zamknięcia.
Proszę przedstawicieli kierujących aukcjami czy ten wątek ma być zamknięty.

~hotelkilo

Wysłany: 2014-03-20, 20:16   

tak, zmykaj, temat dograny

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-03-20, 20:18   

Temat zamykam zgodnie z życzeniem. Gdy będzie potrzeba otwarcia jak już aukcja ruszy proszę o info na PW.

[ ZAMKNIĘTY ]