FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tablet
Autor Wiadomość
niutka

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2014-02-22, 11:30   Tablet [Cytuj]

Hej! Czy ktoś mógłby mi pomóc? Nie mogę oglądać filmów na Ipli czy VOD. Próbowałam coś tam ściągać z internetu, ale nic z tego nie wyszło. Zależy mi na tym, bo dwa razy w tygodniu przez 4 godziny jestem unieruchamiana ( w sensie dosłownym) i ciężko mi wytrzymać. Nie da się cały czas czytać książek.
Jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi to tak, bym mogła to zrobić? Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna.

<|lukasz
Rainmaker

Wysłany: 2014-02-22, 12:38    [Cytuj]

Ale z jakiego tableta korzystasz Aniu? Jak z iPada, to ściąga się prosto z iTunes, jakkolwiek się za to płaci. Jak w innych jest z tym, to nie wiem. Wiktor ma Samsunga ale nie wiem, czy filmy ściągał jakieś.

niutka

Wysłany: 2014-02-22, 14:04    [Cytuj]

Jest to MultiPad 4. Nie wiem czy to tosamo co iPad.
No nic. Dziękuję Ci przynajmniej za dobre chęci. Zapełnię sobie czas jakoś inaczej, trudno.
Pozdrawiam.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-02-22, 14:48    [Cytuj]

Multipad 4 to jeden z modeli tabletów białoruskiej firmy - właściciela marki Prestigio (bardzo dobrej na tej półce cenowej). Pracuje pod systemem Android. Odtwarzanie filmów vod poprzez przeglądarkę (tak jak w komputerze PC z windowsem) wymaga zainstalowania Microsoft Silverlight. Niestety firmy Microsoft (windows) i Google (android) konkurują ze sobą, więc zainstalowanie silverlight'a (a właściwie jego odpowiednika) na androidzie nie jest takie proste. Oryginału nie jest możliwe.

Jeżeli chcesz oglądać filmy np. w VoD Onet na swoim tablecie (na androidzie) musisz zainstalować aplikację, która to umożliwi. W przypadku VoD Onet nazywa się ona tak samo.

Aplikacje tego typu (i inne również - np. żeglarską Navionics) pobierasz ze sklepu Google Play. Niektóre aplikacje są płatne, a inne nie. W żadnym jednak przypadku nie są darmowe. Aby pobrać jakąkolwiek z nich musisz oddać swoją prywatność. Google chce wiedzieć co oglądasz i czym się interesujesz. :-P

Aplikacje VoD pobierzesz stąd.
https://play.google.com/store/search?q=vod&hl=pl

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-02-22, 14:54    [Cytuj]

A tu masz aplikację ipla
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.redefine.ipla&hl=pl

niutka

Wysłany: 2014-02-22, 19:30    [Cytuj]

Dziękuję Zbyszku. Spróbowałam,ale niestety pojawia się informacja "Nie ma narzędzi". :roll:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-02-23, 03:16    [Cytuj]

Próbowałaś instalować którąś z tych aplikacji? W którym momencie pojawia się ten komunikat?

niutka

Wysłany: 2014-02-23, 11:20    [Cytuj]

Próbowałam. Kliknęłam: "Zainstaluj". W trakcie pojawiła się informacja o szukaniu zgodności urządzeń, a potem, że nie ma żadnych urządzeń. Może po prostu nie mam czegoś tam. :roll:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2014-02-23, 12:37    [Cytuj]

Wejdz ze swojego urzadzenia w playmarket i zainstaluj przez play iple.

marekj

Wysłany: 2014-02-23, 13:24    [Cytuj]

niutka - pytanie podstawowe czy masz swój tablet zarejestrowany w googlach? Wtedy wchodząc do play google com na jakąś aplikację, od razu pojawi się info o zgodności z Twoim urządzeniem.
Innym rozwiązaniem jest włączenie w ustawieniach tabletu możliwości instalacji z poza sklepu play i pobranie ipli gdzieś z boku - moim zdaniem nie ma sensu tak kombinować, ale to rzecz gustu.

niutka

Wysłany: 2014-02-23, 14:45    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Wejdz ze swojego urzadzenia w playmarket i zainstaluj przez play iple.

Niestety przeceniasz mnie... :oops: widocznie jestem typowym tłuczkiem internetowym, czyt. nieukiem. Wiem, że wstyd... :oops: :cry:

niutka

Wysłany: 2014-02-23, 15:17    [Cytuj]

Marku,Zbyszku udało się!!! :mrgreen: Weszłam na tę stronę i po kolei klikałam , gdzie mi kazali. Zainstalowałam, co trzeba. No i na tym moja radość się kończy, bo jak słusznie zauważyłeś Zbyszku, nie są to strony darmowe i właśnie sobie uświadomiłam w pełni, że mogłabym zbankrutować po takich częstych wizytach w sieci. :evil: Cóż. :roll: W każdym razie dziękuję WSZYSTKIM za chęć pomocy. :-D

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2014-02-23, 20:26    [Cytuj]

Nie wiem co ogladasz, ale jak wklepiesz w googlach nazwe filmu i "online" to powinnas znalezc strone, na ktorej to obejrzysz. Na youtube jest sporo filmow i ciekawych programow.

niutka

Wysłany: 2014-02-23, 20:44    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Nie wiem co ogladasz, ale jak wklepiesz w googlach nazwe filmu i "online" to powinnas znalezc strone, na ktorej to obejrzysz. Na youtube jest sporo filmow i ciekawych programow.

I to jest najlepsza opcja, przy której zostanę. Dzięki. ;-)

[ ODPOWIEDZ ]