FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-10-13, 13:58
Rejs z Augustowa do Giżycka
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2009-10-16, 14:49   Rejs z Augustowa do Giżycka [Cytuj]

Witam
Zapraszam na fotorelację z rejsu jachtem motorowym na trasie Augustów - poprzez kanał Augustowski, Biebrzański Park Narodowy, Biebrzę, Narew, Pisę, szlak WJM - do Giżycka.

Rejs jachtem motorowym z Augustowa do Giżycka

~familiant

Wysłany: 2009-10-16, 17:35    [Cytuj]

"Ostatnie śluzowanie w Dębkach" prawidłowo to chyba w Dębowie. To małe piwo. Gorzej, że jak szlak nie będzie użytkowany to zarośnie i tyle z tego będzie, oczywiście będą się z tego cieszyć ekoterroryści a zdaje się, że nie w tym celu kanał został zbudowany.

Skywalker
Gość
Wysłany: 2009-10-16, 21:45   Szlak Augustów - Giżycko [Cytuj]

Jak tu pływać, skoro Park nie daje pozwoleń? Może tak chociaż od września? (Nie chcę grzeszyć myślą i mówić od sierpnia - połowy chociaż). Bo w październiku to średnia przyjmeność.

~familiant

Wysłany: 2009-10-16, 22:10    [Cytuj]

Cytat:
Jak tu pływać, skoro Park nie daje pozwoleń?

A chcą ekoterroryści i pseudomiłośnicy przyrody czyli ci co mają swoje rancza w najładniejszych częściach Mazur zrobić to samo z jeziorami mazurskimi.Kormorany - zżerające więcej ryb niż łowiący rybacy, wędkarze i kłusownicy razem wzięci - dla nich są ważniejsi. O zasrywaniu drzew nie wspominając.

tesio

Wysłany: 2009-10-16, 22:48    [Cytuj]

Pytanie o silnik - chyba to 15km honda z elektrycznym podnoszeniem.
Jaka byla (przyblizona) max predkosc? Ja moge dojsc do ok. 14km/h na jachcie 8.3m i 3t
czy oslona na srube moglaby sie przydac ze wzgledu ze silnik sam sie nie podniesie?
Kto sprzedaje takie wyciszajace oslony? i jaka jest Twoja opnia o mozliwosciach wyciszenia?

~VA00

Wysłany: 2009-10-17, 07:01    [Cytuj]

Czy ktoś ma może choćby schematyczną mapę tej trasy?

~boSmann

Wysłany: 2009-10-18, 12:26    [Cytuj]

Z Augustowa do Biebrzy
[ocenzurowano]
Na *spam* poszukaj książeczki/mapki <Szlak Biebrzy> i <Narwią i Pisą na Mazury>

Komentarz administratora: ocenzurowano link sprzeczny z regulaminem

~Tomek J

Wysłany: 2009-10-20, 08:26   Re: Rejs z Augustowa do Giżycka [Cytuj]

Widoczny na zdjęciu przełom Pisy w okolicach wiatrołomu Szast męczy się tak już trzeci rok - i nie może otworzyć się ostatecznie: przeciwdziałają temu pniaki drzew. Może powinno się go zasypać, gdyż w obecnej postaci przyczynia się on do obniżenia poziomu wody w zakolu pod galerią, a gdyby jednak rzeka wyrwała się całkowicie z dotychczasowego koryta, tak jak stało się w latach 2000-2001 na jednym z zakoli pomiędzy Kozłem a Vincennes, to obecna lokalizacja galerii widokowej straciłaby prawie całkowicie sens, bowiem rzeka odsunęłaby się od niej o blisko 100m. Chyba żeby... w takim wypadku przedlużyć galerię prowadząc ją nad starorzeczem, co jednak wymagałoby wycięcia części drzew...

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2009-10-20, 08:30, w całości zmieniany 3 razy  

aa1975
Adam

Wysłany: 2009-10-20, 15:43    [Cytuj]

A które to zdjęcie ten przełom, daj opis spod zdjęcia, bo galerię to bez problemu poznałem i las Szast.

Czy chodzi o zdjęcie z opisem:
Cytat:
Rzeka czesto zakręca prawie o 180 stopni.

?

~Tomek J

Wysłany: 2009-10-21, 08:09    [Cytuj]

aa1975 napisał/a:
Czy chodzi o zdjęcie z opisem:
Cytat:
Rzeka czesto zakręca prawie o 180 stopni.
?

Tak właśnie o to.

Wody w przełomie nie widać, ponieważ pokrywa ją całkowicie "dywanik" z gałęzi, zielska oraz... śmieci które niesione prądem zatrzymały się na pniakach i korzeniach. Bez porónania trudniej jest obecne zidentyfikować dawne zakole pod Vincennes: zamuliło się ono, poroslo od góry trzcinami, od dołu zaś moczarką kanadyjską, i niebawem już tylko dziwaczny wygięty w łuk szpaler drzew na łące będzie przypominał, że kiedyś tamtędy płynęła rzeka. Tylko patrzeć jak kolejny przełom otworzy się między Ptakami a Kozłem, choć i tam od paru lat utrzymuje się krytyczny stan gdzie poszczególne odcinki rzeki oddziela już tylko trzymetrowy pas lądu. Kuriozalnie wyglądają zwłaszcza przebywający tam wędkarze stojący... tyłem do rzeki :lol:

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

Komentarz administratora: dodalem zdjecie do postu, aby bylo widac o czym mowa.
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2009-10-21, 08:44, w całości zmieniany 4 razy  

~yep

Wysłany: 2009-10-23, 21:22    [Cytuj]

odwaga, odwaga,odwaga. Jestem pod wrażeniem i trochę zazdroszczę.

Dr_Q
Tomek Winiarski

Wysłany: 2010-06-01, 09:51    [Cytuj]

Cytat:
Krótki postój na kanale Tałteńskim.

Czy na długości kanałów nie obowiązuje przypadkiem zakaz 'krótkiego postoju'? ;-)

~Valas

Wysłany: 2013-01-21, 10:15    [Cytuj]

Nie ma jakiś problemów z żeglugą przez Biebrzański Park Narodowy typu okresowy zakaz ruchu, utrudnienia ze względu na dużą ilość wodorostów? Pyta mnie o to Białorusin, który chciałby przypłynąć na Mazury Hausbotem z Grodna.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-01-21, 10:21    [Cytuj]

Po drodze jest Biebrzański Park Narodowy i na przepłyniecie "motorowcem" potrzebna jest zgoda. Z tego co wiem jest to najpoważniejsza przeszkoda na tym szlaku. O wiele gorsza niż jakiekolwiek wodorosty.
Ponadto z tego co słyszałem dyrektor PN nie wydaje już zgody na przepłynięcie jakimkolwiek spalinowcem - lepiej jednak dowiedzieć się u źródła.

~Valas

Wysłany: 2013-01-21, 15:58    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Po drodze jest Biebrzański Park Narodowy i na przepłyniecie "motorowcem" potrzebna jest zgoda. Z tego co wiem jest to najpoważniejsza przeszkoda na tym szlaku. O wiele gorsza niż jakiekolwiek wodorosty.
Ponadto z tego co słyszałem dyrektor PN nie wydaje już zgody na przepłynięcie jakimkolwiek spalinowcem - lepiej jednak dowiedzieć się u źródła.

No więc dowiedziałem się. Oto odpowiedz jaką na moje pytania otrzymałem z dyrekcji parku:
Cytat:

Dzień dobry,

W Biebrzańskim Parku Narodowym nie można używać silników motorowych ani elektrycznych, dlatego można płynąć tylko na wiosłach. Trzeba wykupić bilet wstępu 6 zł dziennie od osoby. Od śluzy Dębowo do ujścia Biebrzy do Narwi jest 84,2 km.

Pozdrawiam
Andrzej Grygoruk, BbPN

Wygląda na to, że omawiany w wątku szlak póki co nie będzie dostępny dla Hausbotów a ci którzy nim przepłynęli na silnikach mogą się uważać za wyjątkowy.
Ostatnio zmieniony przez Valas 2013-01-21, 16:05, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-01-21, 16:05    [Cytuj]

Ciekawe w czym im przeszkadza silnik elektryczny. Może napiszemy co o tym myślimy? Zabraniają używania ekologicznych jachtów, dopuszczając jednocześnie drewniane barki, w których toaletę stanowi dziura w dnie. Wszystkie nieczystości łącznie z kuchennymi trafiają do wody.

zenek

Wysłany: 2013-01-21, 16:14    [Cytuj]

A tak na marginesie to co to jest "silnik motorowy" :shock: bo o takim określeniu jeszcze nie słyszałem. Chyba, że o chodzi o silnik motocyklowy :-P .
Ostatnio zmieniony przez zenek 2013-01-21, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  

~familiant

Wysłany: 2013-01-21, 16:15    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Ciekawe w czym im przeszkadza silnik elektryczny. .
Bo za szybko przepłyniesz "strefę wpływu ekoterrorystów" a tym samym kasa ucieka. Kiedyś, gdy nie było tworu pt biebrzański park narodowy omegą trasę pokonaliśmy w trzy dni. Ponoć dorabiają ideologię do polityki, że mając silnik elektryczny masz duże akumulatory i do tego przetwornik (chyba tak to sie nazywa) można łowić ryby za pomocą "elektrycznej wędki". Jedyne wyjście żeby "odblokować" piękny szlak kanału augustowskiego od reszty Polski, budować kanał Mazury - Augustów.

~Valas

Wysłany: 2013-01-21, 16:25    [Cytuj]

familiant napisał/a:
..... Jedyne wyjście żeby "odblokować" piękny szlak kanału augustowskiego od reszty Polski, budować kanał Mazury - Augustów.

Są też inne plany. Nie wiem tylko jak z realizacją.
Szlak Batorego

~familiant

Wysłany: 2013-01-21, 16:36    [Cytuj]

Valas napisał/a:
familiant napisał/a:
..... Jedyne wyjście żeby "odblokować" piękny szlak kanału augustowskiego od reszty Polski, budować kanał Mazury - Augustów.

Są też inne plany. Nie wiem tylko jak z realizacją.
Szlak Batorego

Szlak Batorego prowadzi właśnie przez Biebrzę (m.in. Biebrzą od Wizny do śluzy Dębowo) i jestem pewny, że "ekoterroryści" nie pozwolą na ruch jednostek pływające o napędzie mechanicznym. A szlak od Warszawy poprzez Pułtusk (Dom Polonii), Nowogród (piękny skansen), Łomżę (powstał nowy port) Wiznę (tzw polskie Termopile ) Osowiec (słynna twierdza) Augustów jest wprost wymarzony dla turystyki zorganizowanej.

[ ODPOWIEDZ ]