FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pough
2014-03-27, 18:49
Wiosenne regaty użytkowników mazury.info.pl w 2010 roku!
Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2009-10-07, 09:53   Wiosenne regaty użytkowników mazury.info.pl w 2010 roku! [Cytuj]

Propozycja była, czas przełożyć ją na wirtualny papier! :)

Pierwsze jesienne regaty użytkowników tego forum zakończyły się wielkim sukcesem! Impreza była liczna, walka zacięta!
Niemniej, nie wszyscy chętni mogli wziąć w imprezie udział, w związku z czym padła propozycja organizacji regat na wiosnę 2010.

Ze swojej strony proponuję termin 17.04.2010 roku - można będzie traktować imprezę jako otwarcie sezonu!
Uważam ten termin za lepszy od klasycznego terminu świąt majowych ze względu na wieksze szanse i niższe koszty czarteru, mniejszy (znikomy) ruch na jeziorach oraz mniejsza szansa na pokrzyżowanie komuś planów na weekend majowy.

Jako że pewnie będzie jeszcze zimno, proponuję jednak jachty kabinowe, a nie omegi. Klasy standardowo pewnie: do 7.5 i powyżej 7.5 metra lub wg klas "oficjalnych" (T1, T2 i td). Jest to jedynie propozycja.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-07, 10:04    [Cytuj]

Pozwól że przeniosę posta z poprzedniego wątku o regatach ( nie chce mi się pisać po raz drugi):

Chyba masz rację!!! Zbyszka nie ma!!!
Gdyby był, już byłoby po rewolucji....... :-D
No to... jak kota nie ma to myszy harcują........ogłaszamy rozpoczęcie dyskusji nad Wiosennymi Regatami Forumowiczów....
Ponieważ mamy "trochę" czasu, proponuję zacząć od wymyślenia chwytliwej nazwy regat.... coś na kształt "O Rozgadany Puchar" (?).... Czy też "O Internetowy Serf"(?)....
Czekamy na pomysły... (zgadzasz się Pliktkin?)....
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2009-10-07, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2009-10-07, 10:06    [Cytuj]

Kreatywnosc nigdy nie zaszkodzi! :)

aa1975
Adam

Wysłany: 2009-10-07, 18:14    [Cytuj]

Moja propozycja na nazwę: "Koromysło CUP" :-D albo: "Wiosenne Koromysło CUP"

Oczywiście i ja jestem zainteresowany regatami wiosennymi. Zobaczymy jeszcze jaka będzie zima, żeby do 17.04 lody puściły :roll:

A co do terminu to nie trzeba robić w kwietniu żeby było łatwo o czarter w dobrej cenie, w połowie maja też takie są (choć faktycznie już nieco droższe), ale temperatury za to dużo przyjemniejsze.
Ostatnio zmieniony przez aa1975 2009-10-07, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-07, 18:26    [Cytuj]

Zbyszku!!! Jak byś przypadkowo wszedł na tą stronę.... :-D ... to mam prośbę w sprawie nazwy dla naszych wiosennych regat:
Otóż dobrze byłoby stworzyć coś na kształt ankiety, gdzie wszyscy mogliby oddać swój głos na propozycję nazwy jak i dodać swoją. Jakiś ranking.... czy coś podobnego.....
Nie mam pojęcia czy to dużo roboty, czy nie... ale byłoby weselej na forum.. :-D

normekk

Wysłany: 2009-10-07, 18:45    [Cytuj]

Kurcze jak się dobrze zorganizujemy to można całą serię :p Kabinówki w kwietniu, omegi w czerwcu, sierpniu i kabinówki we wrześniu :) No ale to już mocne fantazje :p. Mogą być i kabinówki na kwiecień. Załogi po 3 osoby no i przydałoby się by wszyscy mieli ten sam sprzęt (jacht) nie musi być to nic dużego dla 3 osób ;D. Sasanki?? są narwiste, a ja lubię ostre regatowe pływanie :p. Gdzie można byłoby coś takiego wyczarterować ? Ponadto jakie miejsce regat? Niegocin? Czy może bliżej Węgorzewa?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2009-10-07, 20:51    [Cytuj]

Sasanki? :) Watpie... Mysle, ze spokojnie mozemy roznymi jachtami startowac - nic zlego sie nie stanie: w koncu nie o krowe walczmy.
Jezeli jednakowe - moze cos z ogrzewaniem jednak? Takie Bolera moglyby byc, ale ja wole startowac jachtem kolegi (Mariner 830).

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2009-10-07, 21:47    [Cytuj]

Koledzy litości . Pomysł super , ale termin do kitu. Połowa kwietnia to chyba jeszcze na bojery , nawet jak już nie ma lodu woda i otoczenie jest niewiele cieplejsze. To może odstraszyć potencjalnych chętnych .

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-07, 22:14    [Cytuj]

balti napisał/a:
Koledzy litości . Pomysł super , ale termin do kitu. Połowa kwietnia to chyba jeszcze na bojery , nawet jak już nie ma lodu woda i otoczenie jest niewiele cieplejsze. To może odstraszyć potencjalnych chętnych .

To może......hmmmmm...... :roll: ..... do jachtów doczepić łyżwy?..... :mrgreen:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2009-10-08, 08:04    [Cytuj]

Ryzyko lodu jest - fakt. Ale temperatura? Jaka roznica jaka temperatura?

Termin to jedynie propozycja - proponujcie sami jakis inny termin. Tylko nie na tzw. "Majowke" - bedzie tlok, drogo jachty, malo jachtow, ludzie moga miec inne plany.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 08:41    [Cytuj]

Plitkin! Oczywiście masz rację!!! ....ale o jakim lodzie jest mowa 17 kwietnia? :shock:
Termin dobry, jak każdy inny.... ma swoje plusy i minusy....
Im będzie dalej od dnia wyciągnięcia jachtu z wody, a bliżej dnia jego wodowania, tym bardziej będzie ubywało minusów a przybywało plusów.... :-D
Pamiętam to z wiosny br..... :-D

[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 09:32    [Cytuj]

jednym słowem regaty o niedżwiedzie mięso ze smalcem i ogórkami.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2009-10-08, 10:07    [Cytuj]

No 17 kwietnia lod na Mazurach czesto stoi - to fakt. Chyba ze 4 lata temu lod zszedl DOSLOWNIE na 2 dni przed majowka, w ubieglym roku chcialem zaliczyc pierwsze plywanie, to tez obserwowalem tylko kamerki internetowe: Pan Belbot dla swoich jachtow rozcinal lod by je zwodowac i przygotowac do sezonu. Jak czarterowalem po raz pierwszy w ub. roku od niego lodke - lod dopiero zszedl. Moznaby gdzies po zdjeciach czy na forach znalezc mniej-wiecej daty, ale to byl kwiecien wlasnie. Ryzyko wiec jest, ale lepszego terminu nie jestem w stanie wymyslec. Chyba ze juz po otwarciu sezonu - po majowce zaraz. JEdnak wydaje mi sie, ze najfajniej by bylo otworzyc sezon tymi regatami.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 10:31    [Cytuj]

jańcio napisał/a:
jednym słowem regaty o niedżwiedzie mięso ze smalcem i ogórkami.

No to pasowało by w Niedźwiedzim Rogu?....... :-D

Plitkin!! Zaskakujesz mnie tymi informacjami o lodzie w kwietniu... :shock: ..
Wychodzi moja ignorancja i brak rozeznania tematu...... :oops:

Z białymi niedźwiedziami na ulicach, to też prawda?...... :shock:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2009-10-08, 10:33    [Cytuj]

Oczywiscie, biale niedzwiedzie to klasyka! :)

Edzia:
Z ub. roku:
http://mazury.info.pl/fot...anie/index.html

Koniec marca, lod 30 cm.

A tu znalazlem info z 06 kwietnia - lodu na niegocinie brak.
Plywalem jednak w ub. roku na POCZATKU kwietnia.
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=525

Ale pamietam na 100% sprzed kilku lat - lod zszedl kilka dni (doslownie 3-5 dni) przed majowka.

Ryzyko wiec jest, ale mam nadzieje, ze znikome! Niech Zbyszek decyduje, czy robi te regaty czy nie, bo znowu sami bedziemy musieli wziac wszystko w swoje rece! :)
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2009-10-08, 10:39, w całości zmieniany 2 razy  

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2009-10-08, 12:01    [Cytuj]

Oj tam zaraz niedżwiedzie mięso , nie popadajmy znowu w skrajności.
Ja mam łódkę , tango780s , chętnie udostępnię jeśli zebrała by się jakaś załoga to można za free /bez czarteru/ spróbować wystartować , ale w kwietniuuuuu .......? :-?

<|wlowoj

Wysłany: 2009-10-08, 12:29    [Cytuj]

Potwierdzam, też pamietam lód kilka lat temu tuż przed 'majówką" .Jeśli chcemy byc w większym gronie (chyba, że wolicie regaty "twardzieli") to proponuję jednak drugi/trzeci weekend maja. Pracując "na etacie" nie mam zbyt dużo możliwości, a musze zwodować mojego Phobosa, przygotować do sezonu i jestem do dyspozycji..(ale deklaruję od maja...).

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2009-10-08, 12:36    [Cytuj]

bodo napisał/a:

Plitkin!! Zaskakujesz mnie tymi informacjami o lodzie w kwietniu... :shock: ..
Wychodzi moja ignorancja i brak rozeznania tematu...... :oops:

Chyba 4 lata temu byłem na bojerach po raz ostatni 9 kwietnia i jeszcze dało się latać (jednolita, gruba, choć już osłabiona przez szpilkowanie pokrywa lodowa). Pamiętam weekendy majowe w latach 90-tych, kiedy 2-3 dni przed 1 maja stała jeszcze kra po zatokach, a w lesie w miejscach zacienionych leżał śnieg jeszcze po 1 maja. Pamiętam też wypady na ryby, gdy śnieg + lód na Tajtach tworzyły warstwę ok. 80 cm, i było to w połowie kwietnia. Wokół było już zielono i latały owady.

bodo napisał/a:

Z białymi niedźwiedziami na ulicach, to też prawda?...... :shock:

Kto jak kto, ale kolega Plitkin pewnie o tym sympatycznym drapieżniku wie więcej od nas ;-)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 13:37    [Cytuj]

wlowoj napisał/a:
....(chyba, że wolicie regaty "twardzieli") ...).

Nie rozumiem aluzji..... :evil:
Przecież na forum są sami twardziele...... ;-)

A na poważnie... sprawa terminu jest otwarta...

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 13:41    [Cytuj]

P_Lewandowski napisał/a:

Kto jak kto, ale kolega Plitkin pewnie o tym sympatycznym drapieżniku wie więcej od nas ;-)

Dla twardzieli takie zwierze niestraszne.... :-D

[ ODPOWIEDZ ]