FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozpocząłem sezon :-)
Autor Wiadomość
Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-08, 10:10    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Mariusz Główka napisał/a:
A ja mam takiego Malucha z 1984 roku.

Cudny! Mariusz, my się chyba pierwszy raz spotkaliśmy (w realu) przy okazji zderzaka, prawda? Mam nadzieję, że nie pozbyłeś się tych czarnych tablic :-)

Niestety musiałem sie pozbyć, bo go przerejestrowałem na siebie. Ale w planie mam żółte teblice :-)
Spotkaliśmy się przy okazji zderzaka, ale pierwszy raz w realu to trochę wcześniej. Na Niedżwiedzim Rogu w porcie. Jakiś obóz prowadziłeś. :-)

kursmazury

Wysłany: 2012-04-08, 10:25    [Cytuj]

Adam, chylę czoła!!!
Za jakieś dwa tygodnie sprowadzam na warsztat oryginalnego milicyjnego Jesiona II z kompletną zabudową, też mam zamiar wykonać pełną rekonstrukcję techniczno-wizualną. Może kiedyś się oba cudka spotkają :)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-08, 11:19    [Cytuj]

kursmazury napisał/a:
...... Może kiedyś się oba cudka spotkają :)

Będzie można nakręcić "Szaleństwo Majki Skowron II" ...... :mrgreen:

<|Globus

Wysłany: 2012-04-08, 11:58    [Cytuj]

Wiele osób jest ciągle zakochanych w "Maluchach". Mój kolega zbiera wszystko co z nimi związane i oczywiście takim sam jeździ.
http://www.kolekcja126.pl/

niutka

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2012-04-08, 14:02    [Cytuj]

To niedługo będziecie mogli spotykać się także na zlotach miłośników aut z przeszłością. ;-) Garbusy też są piękne. Ma ktoś może? I mam pytanie. Czy posiadanie takiego auta wiąże się z ciągłymi naprawami? Trzeba ciągle przy nim coś dłubać? Jak to jest u Was?

Artur 66

Wysłany: 2012-04-08, 19:14    [Cytuj]

Te stare auta mają tę zaletę, że można je naprawić przy pomocy paru kluczy i młotka ;-) :lol: .
Z tymi nowszymi, to bez komputera nie podchodź. W nich nie wymieni się niestety jakiejś części, np. w pompie paliwa, trzeba od razu wymieniać cały układ :-> .

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-08, 19:23    [Cytuj]

Wszystko jest teraz niestety tak robione, żebyś odwiedzał serwis lub najlepiej kupił nowe.

niutka

Wysłany: 2012-04-08, 20:09    [Cytuj]

Racja, z tym się zgadzam. Na tym polega wyjątkowość starych aut. Nie dość, ze piękne, to mają jeszcze duszę.

Artur 66

Wysłany: 2012-04-09, 09:46    [Cytuj]

niutka napisał/a:
Na tym polega wyjątkowość starych aut. Nie dość, ze piękne, to mają jeszcze duszę.

Te nowe taż mają duszę 8-) ... tyle, że cyfrową :-P :mrgreen:

niutka

Wysłany: 2012-04-09, 10:02    [Cytuj]

Artur 66 napisał/a:
Te stare auta mają tę zaletę, że można je naprawić przy pomocy paru kluczy i młotka ;-) :lol: .
Z tymi nowszymi, to bez komputera nie podchodź. W nich nie wymieni się niestety jakiejś części, np. w pompie paliwa, trzeba od razu wymieniać cały układ :-> .

Ale czy to nie jest tak ,że najlepiej, gdy naprawia się je samemu, bo w innym wypadku można stracić krocie na naprawy? Moja znajoma kiedyś właśnie nabyła starego Garbusa, ale zanim zaczęła nim jeździć, musiała oddać do warsztatu i tam niemal rok przywracano go do sprawności. Śmiem twierdzić, że swobodnie za tę kwotę kupiłaby kilkuletnie sprawne auto. Ciężko dziś kupić takie "auto z duszą" w dobrym stanie.

A jaka to jest dusza cyfrowa? :roll: ;-)

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-04-09, 17:21    [Cytuj]

Niestety musiałem sie pozbyć, bo go przerejestrowałem na siebie. Ale w planie mam żółte teblice :-)

:-( Szkoda. A wystarczy zgubić. Jakieś oświadczenie się pisze w wydziale komunikacji.

Artur 66

Wysłany: 2012-04-09, 20:34    [Cytuj]

niutka napisał/a:

A jaka to jest dusza cyfrowa? :roll: ;-)

Taka złośliwa bestia :evil: , jak jej coś odbije to wszystko zablokuje i bez lawety i serwisu nie popuści :-P :mrgreen:

<|MirekMors

Wysłany: 2012-04-09, 21:05    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:

:-( Szkoda. A wystarczy zgubić. Jakieś oświadczenie się pisze w wydziale komunikacji.

Ze starymi tablicami nic nie da się zrobić. Dopuki są-OK. Zniszczenie lub zgubienie skutkuje wymianą na białe.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2012-04-10, 14:03    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Ze starymi tablicami nic nie da się zrobić. Dopuki są-OK. Zniszczenie lub zgubienie skutkuje wymianą na białe.

Masz rację, ale tu chodzi o to, żeby je zachować. Niech wiszą na ścianie w garażu, a zabierasz je ze sobą na zloty. Wtedy,jak jest "wystawa" zlotowych aut zakładasz te czarne. Uważam, że auto wygląda lepiej jak ma tablice z epoki niż współczesne białe czy nawet żółte.

[ ODPOWIEDZ ]