FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reklama "opiniotwórcza" na forach internetowych
Autor Wiadomość
kursmazury

Wysłany: 2012-04-04, 20:27   Reklama "opiniotwórcza" na forach internetowych [Cytuj]

Zadzwoniła do mnie wczoraj pani z pewnej firmy i zaproponowała dosyć specyficzną formę reklamy. Mianowicie, za odpowiednie pieniążki umieszczano by polecające moją firmę komentarze na forach internetowych.
Odpowiedziałem pani, że z jej usług nie skorzystam, ponieważ uważam coś takiego za nieetyczne. Opinię o firmie może wystawić ktoś, kto korzystał z jej oferty a nie klakier za pieniądze.
Czy spotkaliście się z podobnym procederem?
Ostatnio zmieniony przez kursmazury 2012-04-04, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-04, 20:46    [Cytuj]

Słyszałem o Takich usługach, ale jeszcze nie otrzymałem podobnej propozycji..... :-D ... a wypytałeś na których forach, poleca swoje usługi?.....

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2012-04-04, 20:48    [Cytuj]

Eeee tam ...
Teraz wszystko będą sprawdzać wariografem ;-)
i tak by się wydało (prędzej czy później) :mrgreen:

berry
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-04, 20:50   Re: Reklama "opiniotwórcza" na forach internetowyc [Cytuj]

kursmazury napisał/a:
Zadzwoniła do mnie wczoraj pani z pewnej firmy i zaproponowała dosyć specyficzną formę reklamy. Mianowicie, za odpowiednie pieniążki umieszczano by polecające moją firmę komentarze na forach internetowych.
Odpowiedziałem pani, że z jej usług nie skorzystam, ponieważ uważam coś takiego za nieetyczne. Opinię o firmie może wystawić ktoś, kto korzystał z jej oferty a nie klakier za pieniądze.
Czy spotkaliście się z podobnym procederem?

to jest niestety wbrew pozorom bardzo popularna usługa... oczywiście nikt sie korzystaniem z takiej nie chwali....

Artur 66

Wysłany: 2012-04-04, 20:53    [Cytuj]

Ja także słyszałem,o takich przypadkach. A również i o firmach, które składają takie propozycje użytkownikom różnych for.

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2012-04-04, 21:02    [Cytuj]

W sumie to jak można tak zareklamować firmę za pieniądze ...
TO i "obsmarować" można pewnie ;-) :shock:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-04, 21:20   Re: Reklama "opiniotwórcza" na forach internetowyc [Cytuj]

kursmazury napisał/a:

Żadna nowość. Otrzymuję podobne propozycje średnio raz na dwa miesiące. Znam też takich, którzy korzystają z tego typu ofert. Niestety taką firmę, która dzwoni z propozycją można od razu skreślić. Jeżeli dzwoni to znaczy, że szuka klientów. Profesjonaliści są poszukiwani - nie muszą dzwonić.

Na naszym forum też gościmy przedstawicieli tego "zawodu". Praktycznie każdego tygodnia kasuję na naszym forum pseudokomentarze, pseudozapytania czy kryptoreklamy. W większości są (wbrew pozorom) łatwe do "wykrycia" dla stałych bywalców. Inne są bardziej wyrafinowane. Pracowników "czarnego PR" też nie brakuje.

W dzisiejszych czasach niestety wszystko jest na sprzedaż. Można sobie nawet kupić znajomych na *gdzieś_tam_w_internecie*.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2012-04-04, 22:11    [Cytuj]

Tego typu zagrania są dobre na komentarze pod artykułami na Onecie, nie na moderowane forum, gdzie użytkownicy się znają w realu. Bo wtedy widać od razu takich jednopostowych żeglarzy, którzy zupełnie przypadkiem znaleźli jakąś stronę.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-07, 01:52    [Cytuj]

O wilku mowa. Właśnie zbanowałem użytkownika Tomasz_ten, który okazał się "kiepskim marketingowcem szeptanym", bo dał się w banalny sposób przyłapać na kryptoreklamie.

Ów specjalista od sprzedaży gównianych i drogich odświeżaczy powietrza założył pożyteczny skądinąd wątek nt. pozbycia się zapachu stęchlizny na jachcie.
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=5284

Konwersował, konwersował aby na końcu zaprezentować "superprodukt", który rzekomo odkrył. Ponieważ jak wiecie mam "alergię" na kryptoreklamę (w dodatku Pan Tomasz ze swoimi linkami był trochę namolny) - postanowiłem to sprawdzić. Okazało się, że na wielu forach, w mniej lub bardziej wyrafinowany sposób, Pan Tomasz wciska ludziom ten sam kit. Pan "specjalista" zapomniał był (lub po prostu spał na szkoleniu), że wprawny internauta odkryje taki szwindel w try miga. :lol:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 05:50    [Cytuj]

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .... brawo Admin....

~pietras

Wysłany: 2012-04-07, 08:07    [Cytuj]

Ups... Padło też na mnie że dałem się na samym początku obecności na forum wciągnąć w klikanie z panem Tomaszm. Nie wykazałem czujności starego NKWDzisty. Przepraszam i jestem pełen podziwu za czujność Admina

~szg

Wysłany: 2012-04-07, 10:26    [Cytuj]

Zbyszek, dzięki za czujność. Kolegów na innym forum już ostrzegłem :lol: .

~sceptyk

Wysłany: 2012-04-07, 11:55    [Cytuj]

No cóż , samo życie . Każdy chce żyć . :-/ I stąd problem jak przebić się z swoim towarem , a nie każdy chce walczyć w realu :mrgreen: .
Pozdrawiam

[ ODPOWIEDZ ]