FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesienny rejs
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2009-09-28, 23:07   Jesienny rejs [Cytuj]

Zapraszam na krótką fotorelację z 'męskiego', jesiennego rejsu.
http://mazury.info.pl/foto/09-09-27-jesienny-rejs/

mariner_67

Wysłany: 2009-09-28, 23:28    [Cytuj]

widzę ,że Zbyszku praktykujesz żeglowanie na zrefowanym grocie
przy dużych jachtach jest to bardzo korzystne

- o nie wiele zmniejszamy powierzchnie żagla w która "łapie wiatr" a zmniejszamy przechył,

i można ciąć fale mazurskich jezior z prędkością maksymalną dla jachtu zależną od jego gabarytów

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2009-09-29, 14:20    [Cytuj]

Mój jesienny rejs własnie się zakonczył. Pływalismy 2 tyg po śródziemnym. Wyszlismy z Isola dela Femine koło Palermo , potem na wyspy Eolskie , ciesnina Mesyńska , Taormina , Syrakuzy , Malta i znowu na Sycylię Licata , Trapani i do Isoli. Pływalismy Bavarią 47. Wiatry raczej słabe lub brak , liczne burze , zwłaszcza w nocy. Duzo niestety przebiegów na dieslu , ale dzieki temu sporo zwiedzilismy. Lacznie przepłynęlismy ok 600 mil. Teraz przywyczajam sie do jesiennych chłodów.

pozdrawiam Sławek

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 15:02    [Cytuj]

Też bym chciał!!!
Ale myślę o rejsie noworocznym (tzn. zbieram forsę), ;-)
Czy ktoś może polecić poznaną przez siebie firmę, która tego typu rejsy organizuje?

~NePolyak

Wysłany: 2009-09-29, 17:06    [Cytuj]

mariner_67 napisał/a:

- o nie wiele zmniejszamy powierzchnie żagla w która "łapie wiatr" a zmniejszamy przechył,

i można ciąć fale mazurskich jezior z prędkością maksymalną dla jachtu zależną od jego gabarytów

Pływałem w dniach 25-27.09
Fajnie wiało szczególnie w piątek i na zarefowanym grocie nasz Mariner 830 był naprawdę szybki. Szczególnie, jak balastu (tylko 2 osoby) było niewiele...
A 26-go, jak wpłynęliśmy na Mamry (również zarefowani), to wyprzedzaliśmy Bolera i Binga, które uczestniczyły w MamerCup :)

Pozdrawiam ciepło
Ostatnio zmieniony przez NePolyak 2009-09-29, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 17:22    [Cytuj]

NePolyak napisał/a:

Pływałem w dniach 25-27.09
Fajnie wiało szczególnie w piątek i na zarefowanym grocie nasz Mariner 830 był naprawdę szybki. Szczególnie, jak balastu (tylko 2 osoby) było niewiele...
A 26-go, jak wpłynęliśmy na Mamry (również zarefowani), to wyprzedzaliśmy Bolera i Binga, które uczestniczyły w MamerCup :)

Pozdrawiam ciepło

No właśnie, ja też tak odbieram właściwości nautyczne Marinera 830.
Jak poznałem tą łódkę, to przestałem refować żagle. Ciężko ją doprowadzić do mocnego przechyłu.

~Piotr Lewandowski

Wysłany: 2009-09-29, 18:21    [Cytuj]

NePolyak napisał/a:

Trzeba było wystartować, ostatnio czołówka klasy powyżej 8m obejmuje kilka typów, które z roku na rok się powtarzają, trochę nowych łódek było natomiast w mniejszych klasach.

I zastanawiam się, gdzie do tego wyprzedzania dochodziło, bo może płynęliśmy w innym kierunku ;-)

Pozdrawiam

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 19:57    [Cytuj]

Na pewno kierunek był ten sam..... tylko strony inne... :-D
Z Marinerem na pełnych, mało który jacht ma szanse. Przynajmniej ja takiego(kabinowego), jeszcze nie spotkałem. Podczas halsowania moje umiejętności nie pozwalają na obiektywną ocenę, dlatego odstaję od innych..... :oops:

~NePolyak

Wysłany: 2009-09-29, 21:18    [Cytuj]

P_Lewandowski napisał/a:
Trzeba było wystartować

Dzwoniłem do organizatorów w środę popołudniu...lista była już zamknięta :(

P_Lewandowski napisał/a:
gdzie do tego wyprzedzania dochodziło, bo może płynęliśmy w innym kierunku ;-)

Już wracaliście, a my dopiero wpłynęliśmy na Mamry z Darginu. Na wysokości wyspy dogoniliśmy kilkanaście jachtów (ogon startujących w regatach) i je wyprzedziliśmy. Wśród nich był jeden jacht Bingo 930 i 2 Bolera, no i tang kilka było. Parę razy musieliśmy ustąpić pierwszeństwa, bo wiedzieliśmy, że to są regaty.
A przed wejściem na j. Przystań odbiliśmy na Mamerki i tam zostaliśmy na noc.

Właściciel sklepu w Mamerkach zaprosił nas na dożynki, dostaliśmy jedzonko z grilla i piwo za darmo. Była bardzo miła atmosfera :) Przy kei w Mamerkach było 4 jachty, ze wszystkimi szybko się zaprzyjaźniliśmy i miło spędziliśmy wieczór przy ognisku. Właśnie taki klimat "posezonowy" bardzo mi na Mazurach odpowiada

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2009-10-01, 11:57    [Cytuj]

Cytat:
Też bym chciał!!!
Ale myślę o rejsie noworocznym (tzn. zbieram forsę),
Czy ktoś może polecić poznaną przez siebie firmę, która tego typu rejsy organizuje?

W zeszłym roku koledzy , z którymi byłem obecnie na śródziemnym pływali w styczniu na kanarach. Oba rejsy tzn na kanary i ten naśródziemne organizowała ta sama firma. Nie wiem czy moge ją tu podać. Poniewaz nie byłem głownym organizatorem rejsu to szczególow nie znam , ale mogę sie dowiedzieć w przyszłym tygodniu. Jak będziesz zainteresowany to skontaktujemy sie na priv.

Pozdrawiam Sławek

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-01, 12:20    [Cytuj]

Jestem zainteresowany, możesz mi podać na prv.
Ale raczej śródziemne.

pirat mazurski

Wysłany: 2010-03-23, 10:01   Re: Jesienny rejs [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Zapraszam na krótką fotorelację z 'męskiego', jesiennego rejsu.
http://mazury.info.pl/foto/09-09-27-jesienny-rejs/

a jak to jest z tą nazwą wyspy - czy ta Helena święta jest? /bo jak tak to trzeba szukać śladów Bonapartego/

likor

Wysłany: 2010-03-23, 13:30    [Cytuj]

Też uwielbiam pływać pod koniec września tylko żeby ten dzień tak szybko nie mijał...

[ ODPOWIEDZ ]