FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezioro Wojnowo - nadal strefą ciszy???
Autor Wiadomość
~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2011-08-23, 01:10   Jezioro Wojnowo - nadal strefą ciszy??? [Cytuj]

Jak w temacie. Nocowałem tam z niedzieli na poniedziałek. W tzw. międzyczasie kilka jachtów przypłynęło na silnikach z głębi jeziora. I stąd pytanie. Bo jeśli nadal jest, to mam wrażenie że na Nidzkim motożeglarze się dużo bardziej pilnują.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-08-23, 01:25    [Cytuj]

Nie ma kontroli - ludzie coraz bardziej olewają przepisy.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-23, 01:38    [Cytuj]

Tu nie jest winą tylko brak kontroli. Wprawdzie ostatni raz byłem na Wojnowie w 2009, ale nie widziałem tam znaku zakazu uzywania silników. Wiem, jest uchwała odpwoedniej Rady Powiatu, ale kto z tych, którzy zegluja tydzień w roku dotrze do tej uchwały? Sam tez kiedyś w nieświadomosci szedłem na silniku przez Wojnowo. Zatem w moim przekonaniu, w wiekszości wypadków to nie zła wola i olewnaie prawa przez żeglarzy, ale brak informacji.
Ile kosztuje umieszczenie odpowiedniego znaku na moście przy wejściu na Wojnowo?

HPIM4923a.JPG
Plik ściągnięto 11948 raz(y) 49,05 KB

albertoo

Wysłany: 2011-08-23, 07:13    [Cytuj]

Byłem na Wojnowie dwa tygodnie temu i stwierdzam ze takowy znak jest ! wchodząc na jezioro na prawym słupie mostu ,fakt ze prawie go nie widac ale jest .

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-23, 07:40    [Cytuj]

albertoo napisał/a:
Byłem na Wojnowie dwa tygodnie temu i stwierdzam ze takowy znak jest ! wchodząc na jezioro na prawym słupie mostu ,fakt ze prawie go nie widac ale jest .

No to ci na silnikach nie mają juz usprawiedliwienia. Choć znak możnaby przewiesić na lewy filar.

marekj

Wysłany: 2013-07-16, 08:59    [Cytuj]

W tym roku znak stoi. I to ku mojemu zdziwieniu. Szczerze to nie wiedziałem, że jest tam strefa ciszy. Też chyba lata temu korzystaliśmy tam z silników - raczej tylko pod mostem i linią - w nieświadomości :oops: . Teraz chcieliśmy po latach odwiedzić jeziorko, a że była flauta to wychodząc z Niegocina odpaliłem katarynę, maszt w dół i dawaj na Wojnowo. Na Niałku Dużym wyprzedziła nas Nautika 1300. Dopływamy do mostu i zonk! - przekreślona śruba..... No to trudno - w tył zwrot i biwaczek na Bocznym. Wspomniana Nautika musiała zatonąć albo gdzieś w krzakach się schować, bo na pewno nie wracała na Niegocin :-P :evil:

Pamiętam też że omegi w grudniu holował jakiś lodołamacz przez Wojnowo, ale może mi się zdawało :-P

~Tomek J

Wysłany: 2013-07-16, 09:11    [Cytuj]

marekj napisał/a:
W tym roku znak stoi. I to ku mojemu zdziwieniu. Szczerze to nie wiedziałem, że jest tam strefa ciszy. Też chyba lata temu korzystaliśmy tam z silników - raczej tylko pod mostem i linią - w nieświadomości :oops:

Też tak robiłem ilekroć wpływałem na Wojnowo; znaku także nie zauważyłem :oops: Ktoregoś razu widziałem natomiast znak na wejściu do Szamborury od strony Wojnowa, co dodatkowo utwierdziło mnie w przeświadczeniu że na Wojnowie strefy ciszy nie ma. Mimo to z silnika korzystałem wyłącznie między mostem a linią 15kV.
Podniesienie, zakopanie lub przeniesienie tych drutów w bezpośrednie sąsiedztwo mostu byłoby jak najbardziej wskazane. Ewentualne przeniesienie początku strefy ciszy za druty byłoby półśrodkiem, takim samym jak powszechnie postulowane przeniesienie granicy strefy ciszy na Nidzkiem za port Pod Dębem. Hałas silnika jachtu wypływającego spod drutów na Wojnowie będzie słychać daleko, podczas gdy most schowany jest głęboko w wąskim przesmyku, i pracującego tu silnika nie byłoby słychać na otwartych wodach Wojnowa. No ale Wojnowo to nie Węgorzewo, i nie ma co liczyć na głos czarterowego lobby aby zrobiono coś z bezsensownie przeprowadzonymi drutami.

Tomek Janiszewski

funyo

Wysłany: 2013-07-16, 09:47    [Cytuj]

Znak tam jak najbardziej jest, doskonale widoczny. Więc raczej trudno się migać i tłumaczyć niewiedzą.

DSCF9065.JPG
Plik ściągnięto 609 raz(y) 4,92 MB

~Tomek J

Wysłany: 2013-07-16, 10:06    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Znak tam jak najbardziej jest, doskonale widoczny. Więc raczej trudno się migać i tłumaczyć niewiedzą.

Tu rzeczywiście jest widoczny: mucha nie siędzie. Tym bardziej powinien być widoczny że znajduje się na jednym słupku ze znakami określającymi prześwit, które powiny interesować każdego który przymierza się do mostku. Ale wcześniej pisano o znaku na słupie (czyli jak należy rozumieć filarze) mostu, a nie na osobnym żelaznym słupku na brzegu. Znak wymalowany na prawym filarze, do tego jeszcze jak się domyślam od wewnętrznej strony łatwo przeoczyć, jako że najpierw skutecznie zasłaniałoby go widoczne na zdjęciu drzewo, natomiast zaraz za mostkiem skręca się nieco w lewo, a odległe druty przyciągają wzrok. Może ten słupek ze znakami ustawili dopiero co, tym bardziej że dosłownie na dniach Darek Wyszków pytał mnie czy pamiętam jak wysoki jest mostek na Wojnowo? Nie pamiętałem, ostatni raz wpływałem na Wojnowo w 2009 roku.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2013-07-16, 10:09, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2013-07-16, 11:21    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
.... Może ten słupek ze znakami ustawili dopiero co, tym bardziej że dosłownie na dniach Darek Wyszków pytał mnie czy pamiętam jak wysoki jest mostek na Wojnowo? Nie pamiętałem, ostatni raz wpływałem na Wojnowo w 2009 roku...

Fotka mostu zrobiona 17.07.2009 o godz. 12:53 ... i słupek ze znakami już stoi ! ;-) :-P

Most.jpg
Plik ściągnięto 573 raz(y) 4,35 MB

Ostatnio zmieniony przez extant 2013-07-16, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2013-07-16, 12:41    [Cytuj]

extant napisał/a:
Tomek J napisał/a:
.... Może ten słupek ze znakami ustawili dopiero co, tym bardziej że dosłownie na dniach Darek Wyszków pytał mnie czy pamiętam jak wysoki jest mostek na Wojnowo? Nie pamiętałem, ostatni raz wpływałem na Wojnowo w 2009 roku...

Fotka mostu zrobiona 17.07.2009 o godz. 12:53 ... i słupek ze znakami już stoi ! ;-) :-P

Tomek J napisał/a:
marekj napisał/a:
W tym roku znak stoi. I to ku mojemu zdziwieniu. Szczerze to nie wiedziałem, że jest tam strefa ciszy. Też chyba lata temu korzystaliśmy tam z silników - raczej tylko pod mostem i linią - w nieświadomości :oops:

Też tak robiłem ilekroć wpływałem na Wojnowo; znaku także nie zauważyłem :oops:

Czyżbyśmy mieli dowód na winę TomkaJ. No nie wierzę. Jak to się mogło stać? Tak widoczny znak.
A może jacht był za ciężki i nie chciało się pagajować tych 30 metrów do drutów.
A może jacht był za lekki by inercją po wyłączeniu silnika przy znaku przejść pod drutami.

PS: A swoją drogą czy ten niebieski jacht cumuje do słupka znaków. Chyba coś nie halo...

~extant

Wysłany: 2013-07-16, 12:47    [Cytuj]

pough napisał/a:
...
PS: A swoją drogą czy ten niebieski jacht cumuje do słupka znaków. Chyba coś nie halo...

Zgadza się... i cumuje do słupka ze znakami... i nie halo. :-/

zenek

Wysłany: 2013-07-16, 13:13    [Cytuj]

Tak patrzę na te fotki i czytam temat i nasuwa się jedna myśl-toż to absurd w najczystszym wydaniu. Nie jestem przeciwnikiem stref ciszy ale w tym wypadku aby nie złamać prawa w momencie wchodzenia pod most należy wyłączyć silnik. Za mostem są jeszcze do kompletu druty na wysokości 10m z powodu których doszło już do śmiertelnego wypadku.
Jak to jest samochody w strefie ciszy mogą jeździć, jacht z pyrkającym silnikiem nie! Czy urzędnik stanowiąc granice strefy ciszy miał choćby odrobinę oleju w głowie? Czy w końcu komuś bardziej zależy na wyrzucaniu wodniaków z Mazur czy na ich przyciąganiu??? Zaczynam mieć poważne wątpliwości.

marekj

Wysłany: 2013-07-16, 13:24    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tak patrzę na te fotki i czytam temat i nasuwa się jedna myśl-toż to absurd w najczystszym wydaniu. Nie jestem przeciwnikiem stref ciszy ale w tym wypadku aby nie złamać prawa w momencie wchodzenia pod most należy wyłączyć silnik. Za mostem są jeszcze do kompletu druty na wysokości 10m z powodu których doszło już do śmiertelnego wypadku.
Jak to jest samochody w strefie ciszy mogą jeździć, jacht z pyrkającym silnikiem nie! Czy urzędnik stanowiąc granice strefy ciszy miał choćby odrobinę oleju w głowie? Czy w końcu komuś bardziej zależy na wyrzucaniu wodniaków z Mazur czy na ich przyciąganiu??? Zaczynam mieć poważne wątpliwości.

Spokojnie Zenek. Śrubkę w wodzie słyszą rybki, a autko nie (albo mniej) :mrgreen: Znak stoi tam bo łatwiej przykręcić kolejna tabliczkę to istniejącego słupka niż stawiać ekstra boję z nim. Ludzi ta strefa nie wypłoszy bo i tak mało kto tam pływa. Myśmy zawrócili bo flauciło i słońce miało się już ku zachodowi :->

zenek

Wysłany: 2013-07-16, 13:30    [Cytuj]

marekj napisał/a:
Spokojnie Zenek. Śrubkę w wodzie słyszą rybki, a autko nie (albo mniej) :mrgreen:

Biedne rybki nie mówiąc już o ślimakach, pijawkach i innym wodnym robactwie :-P ! Ciekawe czy ktoś już przeprowadził badania na temat wpływu pyrkającego silnika na pogłowie ślimaków :mrgreen: ? Oczywiście za ciężką unijną kasę!

Artur 66

Wysłany: 2013-07-16, 15:35    [Cytuj]

pough napisał/a:

Czyżbyśmy mieli dowód na winę TomkaJ. No nie wierzę. Jak to się mogło stać? Tak widoczny znak.
A może jacht był za ciężki i nie chciało się pagajować tych 30 metrów do drutów.
A może jacht był za lekki by inercją po wyłączeniu silnika przy znaku przejść pod drutami.

He he dobre :mrgreen:

Ps. Już wyobrażam sobie co by się działo, gdybym napisał, że zwodowalem jacht w Karwicy i plynąłem na silniku bo znakow nie było :-P

~szg

Wysłany: 2013-07-16, 16:29    [Cytuj]

Jak na zawolanie, akurat dzis tam bylem i znak przekreslonej sruby stoi jak byk. Zenek ma racje, ze ciezarowy i ciagniki moga tam warczec a ciche pierdziawki nie. To kompletna bzdura!

~extant

Wysłany: 2013-07-16, 16:57    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Biedne rybki nie mówiąc już o ślimakach, pijawkach i innym wodnym robactwie :-P ...

Biedne rybki ?? :shock: - jakie one tam biedne, przecież już dawno Pan Jan Kaczmrek "wyśpiewał" co tam się pod tą wodą tak naprawdę dzieje -> http://www.youtube.com/watch?v=kLKxB7tIxds
;-) :mrgreen: :-P

~Emill`76

Wysłany: 2013-07-16, 17:08    [Cytuj]

Koledzy, a jacht z silnikiem elektrycznym jest traktowany jako " z napędem mechanicznym", czyli również "przekreślona śróbka" go dotyczy ??

zenek

Wysłany: 2013-07-16, 17:19    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Koledzy, a jacht z silnikiem elektrycznym jest traktowany jako " z napędem mechanicznym", czyli również "przekreślona śróbka" go dotyczy ??

Znak z przekreśloną śrubą oznacza : "zakaz ruchu statków o napędzie mechanicznym", a więc zakaz dotyczy również silników elektrycznych, które bez wątpienia zaliczają się do napędów mechanicznych.

Wracając do Wojnowa i ustawienia rzeczonego znaku w opisywanym miejscu to nawet przy założeniu, iż można używać silników elektrycznych to życzę powodzenia w skutecznym wyjściu na jezioro przy silnym południowym wietrze i w stawianiu masztu pod drutami.

[ ODPOWIEDZ ]