FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie piwo polecacie na nowy sezon
Autor Wiadomość
~RZ

Wysłany: 2011-06-06, 14:30   Jakie piwo polecacie na nowy sezon [Cytuj]

Jakie piwo polecacie na nowy sezon ,ja za swojej strony akurat popijam bardzo dobre i nowe Łomża niepasteryzowane wyborowe a nie dawno smakowałem Łomża miodowe bardzo fajne o przyjemnym smaku miodu ,oczywiście zimne jest rewelacyjne :-D :lol:
Ostatnio zmieniony przez RZ 2011-06-06, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 14:50    [Cytuj]

Ja ostatnio piłem " Maćkowe " niepasteryzowane z miodem i mi smakowało :) nie pamiętam jaki to browar ??

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 15:15    [Cytuj]

Popijam ostatnio Królewskie Niepasteryzowane.... owszem, zasmakowało..... :-P :-D .... trochę mniej smakowała łomża niepasteryzowana, ale tyz dobre.... :mrgreen:

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 15:23    [Cytuj]

Od Bożego Narodzenia nie piję piwa :mrgreen:
Ale polecam te, które mi smakowało, czyli "Kaper".

zenek

Wysłany: 2011-06-06, 15:31    [Cytuj]

Ze swej strony polecam lubelską "Perłę" ale nowa to ona nie jest. Co do Łomży to było to doskonałe piwo jak nie "zachciało mu" się zostać ogólnopolskim a właścicielem był łomżyński Pepes. Świetna była Łomża Export z taka żółtą etykietą.
Bardzo dobre piwa robi olsztyński browar Kormoran, szczególnie ciemne, Warmiak, Kormoran czy Irish.
Co do tzw. piw niepasteryzowanych to sprytny chwyt reklamowy. To nie są piwa te z przed wielu lat. Piwo niepasteryzowane trzeba było spożyć w ciągu kilku dni. Te obecne poddawane są mikrofiltracji. Termin przydatności do spożycia maja kilka miesięcy. Krótko mówiąc drobnoustroje "niszczy" się nie temperaturą, a w sposób "mechaniczny". Pozdrawiam

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 15:39    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Krótko mówiąc drobnoustroje "niszczy" się nie temperaturą, a w sposób "mechaniczny". Pozdrawiam

No ale to już nie pasteryzacja :mrgreen: z tego co się orientuje pasteryzacja to podgrzewanie wiec chyba dobrze piszą :) a co do innej części wypowiedzi się zgadzam ze to chwyt itp.itd.....

zenek

Wysłany: 2011-06-06, 15:44    [Cytuj]

denethor napisał/a:

No ale to już nie pasteryzacja :mrgreen: ..

Oczywiście, że mikrofiltracja nie jest pasteryzacją. Rzecz polega na tym, że zarówno jedna jak i druga metoda niszczy w piwie "mikroorganizmy", które z jednaj strony powodowały jego krótki termin do spożycia ale z drugiej w sposób znaczący wpływały na jego smak. Poddanie piwa jednej czy drugiej metodzie utrwalania nie pozostaje bez wpływu na jego smak i jakość. Osobiście bardziej smakują mi piwa pasteryzowane :-D .

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-06-06, 16:20    [Cytuj]

Polecam Obolon (ukraińskie piwo pszeniczne).

turo

Wysłany: 2011-06-06, 16:49    [Cytuj]

A ja polecam perłę niepasteryzowaną :)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 17:34    [Cytuj]

zenek napisał/a:
[...... Poddanie piwa jednej czy drugiej metodzie utrwalania nie pozostaje bez wpływu na jego smak i jakość. ......... .

Nie wiem z jakich smaków korzysta mój Szanowny Adwersarz,..... ;-) :mrgreen: ..... jednak ja wyczuwam znaczne różnice smakowe w tych dwóch inaczej oznakowanych (nawet kolorem etykiety), piwach..... :-D ... z korzyścią dla tych z zieloną etykietą....... :-D .....

taddy

Wysłany: 2011-06-06, 18:05    [Cytuj]

Nie tylko przez lokalny patryjotyzm, polecam Ciechana....skrzynka "Pod Dębem" poszła błyskawicznie. Oczywiście niepasteryzowane

~RZ

Wysłany: 2011-06-06, 18:45    [Cytuj]

Piłem Ciechana miodowego też bardzo dobre :-D

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 18:50    [Cytuj]

no normalnie czytając te posty o piwie poczułem pragnienie i lecę do sklepiku po browarka zimnego 8-)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 18:53    [Cytuj]

Przynieś i dla mnie...... ;-) ... masz niedaleko...... :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2011-06-06, 19:22    [Cytuj]

Bodo napisał/a:

..... jednak ja wyczuwam znaczne różnice smakowe w tych dwóch inaczej oznakowanych (nawet kolorem etykiety), piwach..... :-D ... z korzyścią dla tych z zieloną etykietą....... :-D .....

Czyżbyś pisał o Łomży? To z zieloną etykietą jest pasteryzowane, podobnie jak lubelska Perła. Pisałem wyżej również wolę to z zieloną etykietą :-D .
Co do różnicy smaków piwa pasteryzowanego i "nie" to pierwszy pojawił się Kasztelan ze swoim "niepasteryzowanym". W tym wypadku wyczucie różnicy w smaku jest mało prawdopodobne. U innych producentów pewne różnice mogą być ale naprawdę dobre piwo może być jedynie z małych regionalnych browarów typy Ciechan. Pojawiło się również piwo z Zawiercia - warto spróbować. Koniec dywagacji, idę po Perłę do lodówki :mrgreen:

~RZ

Wysłany: 2011-06-06, 19:42    [Cytuj]

Ja akurat mam ,i powolutku sączę małą laleczkę och jaka zimna aż miło :-D przy takim upale :oops:

lespaj

Wysłany: 2011-06-06, 20:56    [Cytuj]

dzisiaj piłem ciekawe piwo w sztynorcie świeże niepasteryzowane bardzo ciekawy smak :-P

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 20:58    [Cytuj]

a kto z Was próbował smaku piwa o nazwie "Przechyły" ? ........

~macieks

Wysłany: 2011-06-06, 21:36    [Cytuj]

...rodem z knajpy żeglarskiej na Mokotowie ?

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 21:40    [Cytuj]

Tak!... z tawerny "Przechyły"..... :-D
*spam* bezpośrednio z browaru w Belgii..... :-D ..... dobry chwyt marketingowy..... tym bardziej, że piwo smaczne.... :-D

[ ODPOWIEDZ ]