FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie piwo polecacie na nowy sezon
Autor Wiadomość
~RZ

Wysłany: 2011-06-06, 14:30   Jakie piwo polecacie na nowy sezon [Cytuj]

Jakie piwo polecacie na nowy sezon ,ja za swojej strony akurat popijam bardzo dobre i nowe Łomża niepasteryzowane wyborowe a nie dawno smakowałem Łomża miodowe bardzo fajne o przyjemnym smaku miodu ,oczywiście zimne jest rewelacyjne :-D :lol:
Ostatnio zmieniony przez RZ 2011-06-06, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 14:50    [Cytuj]

Ja ostatnio piłem " Maćkowe " niepasteryzowane z miodem i mi smakowało :) nie pamiętam jaki to browar ??

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 15:15    [Cytuj]

Popijam ostatnio Królewskie Niepasteryzowane.... owszem, zasmakowało..... :-P :-D .... trochę mniej smakowała łomża niepasteryzowana, ale tyz dobre.... :mrgreen:

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 15:23    [Cytuj]

Od Bożego Narodzenia nie piję piwa :mrgreen:
Ale polecam te, które mi smakowało, czyli "Kaper".

zenek

Wysłany: 2011-06-06, 15:31    [Cytuj]

Ze swej strony polecam lubelską "Perłę" ale nowa to ona nie jest. Co do Łomży to było to doskonałe piwo jak nie "zachciało mu" się zostać ogólnopolskim a właścicielem był łomżyński Pepes. Świetna była Łomża Export z taka żółtą etykietą.
Bardzo dobre piwa robi olsztyński browar Kormoran, szczególnie ciemne, Warmiak, Kormoran czy Irish.
Co do tzw. piw niepasteryzowanych to sprytny chwyt reklamowy. To nie są piwa te z przed wielu lat. Piwo niepasteryzowane trzeba było spożyć w ciągu kilku dni. Te obecne poddawane są mikrofiltracji. Termin przydatności do spożycia maja kilka miesięcy. Krótko mówiąc drobnoustroje "niszczy" się nie temperaturą, a w sposób "mechaniczny". Pozdrawiam

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 15:39    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Krótko mówiąc drobnoustroje "niszczy" się nie temperaturą, a w sposób "mechaniczny". Pozdrawiam

No ale to już nie pasteryzacja :mrgreen: z tego co się orientuje pasteryzacja to podgrzewanie wiec chyba dobrze piszą :) a co do innej części wypowiedzi się zgadzam ze to chwyt itp.itd.....

zenek

Wysłany: 2011-06-06, 15:44    [Cytuj]

denethor napisał/a:

No ale to już nie pasteryzacja :mrgreen: ..

Oczywiście, że mikrofiltracja nie jest pasteryzacją. Rzecz polega na tym, że zarówno jedna jak i druga metoda niszczy w piwie "mikroorganizmy", które z jednaj strony powodowały jego krótki termin do spożycia ale z drugiej w sposób znaczący wpływały na jego smak. Poddanie piwa jednej czy drugiej metodzie utrwalania nie pozostaje bez wpływu na jego smak i jakość. Osobiście bardziej smakują mi piwa pasteryzowane :-D .

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-06-06, 16:20    [Cytuj]

Polecam Obolon (ukraińskie piwo pszeniczne).

turo

Wysłany: 2011-06-06, 16:49    [Cytuj]

A ja polecam perłę niepasteryzowaną :)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 17:34    [Cytuj]

zenek napisał/a:
[...... Poddanie piwa jednej czy drugiej metodzie utrwalania nie pozostaje bez wpływu na jego smak i jakość. ......... .

Nie wiem z jakich smaków korzysta mój Szanowny Adwersarz,..... ;-) :mrgreen: ..... jednak ja wyczuwam znaczne różnice smakowe w tych dwóch inaczej oznakowanych (nawet kolorem etykiety), piwach..... :-D ... z korzyścią dla tych z zieloną etykietą....... :-D .....

taddy

Wysłany: 2011-06-06, 18:05    [Cytuj]

Nie tylko przez lokalny patryjotyzm, polecam Ciechana....skrzynka "Pod Dębem" poszła błyskawicznie. Oczywiście niepasteryzowane

~RZ

Wysłany: 2011-06-06, 18:45    [Cytuj]

Piłem Ciechana miodowego też bardzo dobre :-D

denethor
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 18:50    [Cytuj]

no normalnie czytając te posty o piwie poczułem pragnienie i lecę do sklepiku po browarka zimnego 8-)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 18:53    [Cytuj]

Przynieś i dla mnie...... ;-) ... masz niedaleko...... :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2011-06-06, 19:22    [Cytuj]

Bodo napisał/a:

..... jednak ja wyczuwam znaczne różnice smakowe w tych dwóch inaczej oznakowanych (nawet kolorem etykiety), piwach..... :-D ... z korzyścią dla tych z zieloną etykietą....... :-D .....

Czyżbyś pisał o Łomży? To z zieloną etykietą jest pasteryzowane, podobnie jak lubelska Perła. Pisałem wyżej również wolę to z zieloną etykietą :-D .
Co do różnicy smaków piwa pasteryzowanego i "nie" to pierwszy pojawił się Kasztelan ze swoim "niepasteryzowanym". W tym wypadku wyczucie różnicy w smaku jest mało prawdopodobne. U innych producentów pewne różnice mogą być ale naprawdę dobre piwo może być jedynie z małych regionalnych browarów typy Ciechan. Pojawiło się również piwo z Zawiercia - warto spróbować. Koniec dywagacji, idę po Perłę do lodówki :mrgreen:

~RZ

Wysłany: 2011-06-06, 19:42    [Cytuj]

Ja akurat mam ,i powolutku sączę małą laleczkę och jaka zimna aż miło :-D przy takim upale :oops:

lespaj

Wysłany: 2011-06-06, 20:56    [Cytuj]

dzisiaj piłem ciekawe piwo w sztynorcie świeże niepasteryzowane bardzo ciekawy smak :-P

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 20:58    [Cytuj]

a kto z Was próbował smaku piwa o nazwie "Przechyły" ? ........

~macieks

Wysłany: 2011-06-06, 21:36    [Cytuj]

...rodem z knajpy żeglarskiej na Mokotowie ?

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 21:40    [Cytuj]

Tak!... z tawerny "Przechyły"..... :-D
*spam* bezpośrednio z browaru w Belgii..... :-D ..... dobry chwyt marketingowy..... tym bardziej, że piwo smaczne.... :-D

[ ODPOWIEDZ ]