FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gwiazdobloki i podwodny tor
Autor Wiadomość
~Valas

Wysłany: 2011-04-13, 15:24   gwiazdobloki i podwodny tor [Cytuj]

Na forum ofg.pl pojawił się pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych gwiazdobloków z molo do stworzenia sztucznej rafy. Może warto byłoby powrócić (póki miasto zastanawia się co zrobić z gwiazdoblokami) do pomysłu, zbudowania podwodnego toru przeszkód na dnie miedzy kąpieliskiem a molo. O pomyśle usłyszałem od kolegów nurków z MWOPR. We wskazanym miejscu można by dodatkowo zbudować z gwiazdobloków sztuczną rafę a gdyby jeszcze udało się tu przesunąć leżącą na dnie a jednocześnie na szlaku żeglugowym niedawno odkrytą drewnianą barkę otrzymalibyśmy fantastyczną atrakcję nurkową oraz jednocześnie miejsce do prowadzenia szkoleń. Całość powinna dopełniać wiatka ze stołami i ławami, gdzie nurkowie mogliby podjechać samochodami i się przebrać w skafandry oraz ze dwie bojki do cumowania dla nurków chcących wejść do wody z pokładu jakiejś jednostki pływającej. Wjazd na plaże mógłby być płatny, podobnie jak kluczyk do wiaty czy możliwość zacumowania przy boi. Powinna być to inwestycja miejska.

kursmazury

Wysłany: 2011-04-13, 16:34    [Cytuj]

O ile wiem, przesunięcie barki jest nierealne a na gwiazdobloki jest już chętny kupiec. Tor dla płetwonurków jest zaś pod Wilkasami.
A pro po barki...grzebię właśnie trochę w pewnym archiwum i dogrzebałem się, że jesienią 1944 roku zatopiono na jeziorze pod Giżyckiem barkę, która nabrała wody od dwóch pobliskich wybuchów rakiet i zatonęła. Podmuch eksplozji zmiótł znajdującą się na niej nadbudówkę. Holująca ją łódz motorowa zdołała schronić się w kanale, gdzie ze względu na silny ogień p-lot ze stanowiska ochrony mostu nie mogły jej wykończyć szturmowe Iły.
Coś mi się wydaje, że chodzi o naszą barkę.

~Valas

Wysłany: 2011-05-05, 18:26    [Cytuj]

kursmazury napisał/a:
O ile wiem, przesunięcie barki jest nierealne a na gwiazdobloki jest już chętny kupiec. Tor dla płetwonurków jest zaś pod Wilkasami.
A pro po barki...grzebię właśnie trochę w pewnym archiwum i dogrzebałem się, że jesienią 1944 roku zatopiono na jeziorze pod Giżyckiem barkę, która nabrała wody od dwóch pobliskich wybuchów rakiet i zatonęła. Podmuch eksplozji zmiótł znajdującą się na niej nadbudówkę. Holująca ją łódz motorowa zdołała schronić się w kanale, gdzie ze względu na silny ogień p-lot ze stanowiska ochrony mostu nie mogły jej wykończyć szturmowe Iły.
Coś mi się wydaje, że chodzi o naszą barkę.

Przesuniecie barki jest możliwe ale wiązałoby się ze sporymi kosztami.
To, że tor jest w Wilkasach nie oznacza, że drugiego nie może być w Giżycku tak jak fakt istnienia mariny w Giżycku nie wyklucza istnienia innej w Wilkasach:) Co do gwiazdobloków sprawa jak wiadomo się skomplikowała i nikt chyba jeszcze nie wie jak ostatecznie zakończy się historia tych, które stanęły na molo. Wiem jednak z pewnego źródła na na brzegu stoi 30 szt., które jeśli nie znajdą szybko innego zastosowania zostaną zniszczone i przeznaczone jako kruszywo na inne cele. Jeśli więc ktoś jest zainteresowany trzeba się kontaktować z szefostwem budowy.
Ostatnio zmieniony przez Valas 2011-05-05, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]