FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2017-06-20, 00:54
Gazowana woda mineralna

Jaką wodę preferujesz?
Niegazowaną
23%
 23%  [ 14 ]
Średnionasyconą
37%
 37%  [ 22 ]
Gazowaną
38%
 38%  [ 23 ]
Głosowań: 59
Wszystkich Głosów: 59

Autor Wiadomość
~Tomek J

Wysłany: 2022-08-24, 10:11    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:

Ps. Woda w syfonach powinna być także w sklepie spożywczo-monopolowym przy ul. 3 maja nieopodal skrzyżowania z DK16. Ale akurat jej nie było, ponieważ dostawa ma być również jutro.

Morderczy upał opóźnił wczorajsze odpłynięcie z Mikołajek, toteż korzystając z okazji powędrowałem jeszcze na 3 Maja. Niestety syfonów nie dowieźli. Dobrze że dzień wcześniej przytaczałem z DC dwie Rosy, bo teraz stoję przy jednej z wysp Jagodnego i jeden syfon jeszcze mam. Szukać szczęścia w nieodległym Kozinie nie zamierzam, ponieważ nazwa mojego jachtu niechybnie wywołałaby u Pana w szarych spodniach wybuch paroksyzmu wściekłości, podobnie jak 15 lat temu, kiedy to jako przedsrawiciel tego tam noooo....Samosądu, tak to chyba szło próbowałem powiesić tam powiadomienie o zniesieniu obowiązku rejestracji jachtów. Oczywiście o ile ów leśny dziadek jeszcze,e tam rzondzi

Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2022-08-24, 22:10    [Cytuj]

Zapas "Rosy" odbudowałem w DC w Bystrym k. Giżycka. Jest tam też gazowana woda źródlana "Krynka" w szklanych kapslowanych butelkach zwrotnych 0,33l. Trzeba jednak uważać aby nie pomylić jej z Oranżadą Białą tej samej firmy, chyba że kto gustuje w takich świństwach jak acesulfam K, cyklaminian oraz sacharynian sodu. Nawet aspartam byłby mniejszym złem, o kwasie fosforowym zawartym w coli oraz jej namiastkach już nie mówiąc.

Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2022-08-25, 17:36    [Cytuj]

W Giżycku zlikwidowali sklep SPOŁEM przy Olsztyńskiej (blisko baru Omega), gdzie można było kupić "Mazurską" w syfonach, ale "Rosa" jest w sklepiku na rogu Dąbrowskiego i AK, blisko Ekomariny. Zaraz wypiję to co pozostało w jednym z syfonów, i pójdę go wymienić.

Tomek Janiszewski

<|dareq
dareq

Wysłany: 2022-08-25, 21:14    [Cytuj]

Dobrze że z piwem nie ma takich kłopotów jak z tą wodą :mrgreen:

~Tupi

Wysłany: 2022-08-25, 21:24    [Cytuj]

https://businessinsider.com.pl/firmy/dramatyczna-sytuacja-producentow-napojow-brakuje-dwutlenku-wegla/hh8t7zy

:mrgreen: :lol:

~Tomek J

Wysłany: 2022-08-26, 05:39    [Cytuj]

Że do produkcji wody sodowej, oranżady, coli potrzebny jest dwutlenek węgla - to oczywista oczywistość. Ale piwa??? :shock: To tak jakby producent wyrobu nazywanego przez siebie winem ogłosił że zawiesza produkcję, ponieważ zabrakło na rynku spirytusu.
Luuuudzuie, co Wy za siuśki pijecie? :oops:

Tomek Janiszewski[/i]
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2022-08-26, 05:42, w całości zmieniany 1 raz  

<|dareq
dareq

Wysłany: 2022-08-26, 12:57    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Że do produkcji wody sodowej, oranżady, coli potrzebny jest dwutlenek węgla - to oczywista oczywistość. Ale piwa??? :shock: To tak jakby producent wyrobu nazywanego przez siebie winem ogłosił że zawiesza produkcję, ponieważ zabrakło na rynku spirytusu.
Luuuudzuie, co Wy za siuśki pijecie? :oops:

Tomek Janiszewski[/i]

piwo piwu nie równe tak jak woda wodzie inaczej nie latał byś po całych mazurach tylko kupił w perwszym lepszym sklepie :-D

~Rafał1960

Wysłany: 2022-08-26, 14:07    [Cytuj]

Sprawnie z gazowanej wody mineralnej zrobiliście piwo. :-D

<|dareq
dareq

Wysłany: 2022-08-26, 14:29    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Sprawnie z gazowanej wody mineralnej zrobiliście piwo. :-D

bo każdy wilk mazurski wie co jest lepsze do zaspokajania pragnienia :mrgreen:

~nesta

Wysłany: 2022-08-26, 14:50    [Cytuj]

potrzebna jest nowa ankieta : woda gazowana vs piwo :-)

~Tomek J

Wysłany: 2022-08-26, 15:12    [Cytuj]

dareq napisał/a:
piwo piwu nie równe tak jak woda wodzie inaczej nie latał byś po całych mazurach tylko kupił w perwszym lepszym sklepie :-D

Ja tam na wodę w syfonach nie wybrzydzam, że akurat na Mazurach kupowałem wyłącznie Rosę - to dlatego że akurat taka się trafiała. I chyba już nie przetestuję w tym sezonie wymienialności Rosa <-> Mazurska, bo dotarłem na Rajcochę (tę właściwą a nie marketingową ) gdzie oczywiście sklepu żadnego nie ma i nigdy nie było i niebawem rozpoczynam rejs powrotny. W Piszu pożegnam się z Rosą i od Ptaków aż po Pułtusk będę pił Mazowiecką. Tylko tym razem postaram się kupić w Pułtusku syfon z etykietą Olszynki pod etykietą Mazowieckiej, to może i w Warszawie go przyjmą.

Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2022-08-27, 15:58    [Cytuj]

Przy ul. AK w Giżycku są aż 3(!) sklepy oferujące wodę w syfonach. Oprócz tego na rogu Dąbrowskiego z Rosą - także sklep Gama mniej więcej w połowie dystansu oferujący dla odmiany Mazurską oraz sklep U Gośki przy samym Pl. Dworcowym gdzie można nabyć Mazurską zarówno w syfonach jak i s szklanych butelkach zwrotnych 0.33l. I tylko tę ostatnią kupiłem (celem wypicia na miejscu) ponieważ wcześniej zdążyłem się zaopatrzyć w Rosę w znanym mi już sklepie na rogu Dąbrowskiego. Ale warto pamiętać o fsyskich tsech sklepach w pobliżu Ekomariny, na wypadek gdyby w którymś z nich akurat zabrakło.

Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2022-08-29, 12:41    [Cytuj]

No I stało się. W Mikołajkach tak jak przestrzegał nesta zabrakło wody w syfonach. Zarówno w DC jak i przy 3 maja. Nie ma sensu czekać do jutra. O tej porze powinienem być już koło Pisza, mimo że po drodze Straszne Śniardwy. Przynajmniej długawy spacer do DC wykorzystałem do zakupu dalszych czterech torebek psich chrupków. Jako że podczas rejsu zjadłem niespełna dwie, to ich zapas do użycia zarówno na jachcie,jak i w domu wydatnie się powiększył. A jak zabraknie w drodze do Pisza Rosy której pozostało jeszcze pół syfonu - tragedii nie będzie, bowiem paskudne upały odeszły wreszcie w diabły i można zadowolić się gorącym naparem z mięty. Niezbędnego do jego sporządzania spirytusu nie zabraknie na pewno, bo zostały dwie pełne litrowe flaszki naniespełna tydzień rejsu.

Tomek Janiszewski

<|dareq
dareq

Wysłany: 2022-08-29, 18:10    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
paskudne upały odeszły wreszcie w diabły i można zadowolić się gorącym naparem z mięty. Niezbędnego do jego sporządzania spirytusu nie zabraknie na pewno, bo zostały dwie pełne litrowe flaszki naniespełna tydzień rejsu.

Tomek Janiszewski

no nareszcie jakiś napój alkoholowy u Tomka ;-) tylko dlaczego na gorąco ja bym wolał raczej z lodem :mrgreen:

~Tomek J

Wysłany: 2022-08-29, 18:44    [Cytuj]

Wychodzi zatem na to że nie tylko gorące napoje, ale wszelkie gorące posiłki przyrządzane na Leśnym Dziadku są alkoholowe Mógłbym nie używać spirytusu, ale wówczas pływałbym pod gazem :lol:

Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2022-09-01, 22:38    [Cytuj]

Przedwczoraj w Piszu - bez niespodzianek, Rosę zakupiłem w Delikatesach Stop ( Tak to się chyba nazywa) blisko kładki dla pieszych. Za to dziś w Ptakach - zupełne zaskoczenie. Zamiast Mazowieckiej, jak jeszcze 3 tygodnie temu znów jest Rosa, jak przed laty. Wymieniłem tylko jeden syfon zakupiony w Piszu. Gdy nie ma upałów - pije się mniej. Zatrzymałem się na noc w Ostrołęce, i ponownej wyprawy do Ptysia nie planuję: dwa niemal pewne syfony jakie mam spokojnie wystarczą do Pułtusku.

Tomek Janiszewski

[ ODPOWIEDZ ]