FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tohatsu 9,8 HP - dziwny dzwięk podczas pracy
Autor Wiadomość
elnino1981

Wysłany: 2022-06-12, 14:15   Tohatsu 9,8 HP - dziwny dzwięk podczas pracy [Cytuj]

Witam,

Od nowości, czyli roku 2021, jestem szczęśliwym posiadaczem silnika Tohatsu 9,8 HP wersja odpalana z akumulatora i ładowaniem, silnik w zeszłym roku sprawował się bez zarzutu, w tym roku po serwisie olejowym (silnik + spodzina) zauważyłem dziwny dzwięk - szmer czy raczej gwizd, podczas jego pracy pod obciążeniem, silnik ma pełną moc, odpala itd...tylko ten szmer podczas rekreacyjnego (w średnim zakresie obrotów) pływania doprowadza mnie do szału, dźwięk występuje tylko w pewnym zakresie obrotów - średnim, na minimalnych obrotach i wysokich hałas znika. Silnik jest jeszcze na gwarancji, ale nie chciałbym sobie psuć i tak krótkiego sezonu sezonu, zawozić go i oczekiwać na naprawę kilka tygodni. Nagrałem filmik z jego pracy, gdyby ktoś miał jakiś pomysł to bardzo proszę o pomoc.
Filmik wrzucam na YT na forum nie da radę ze względu na duży rozmiar.

Link do filmu

https://www.youtube.com/watch?v=weGxalWJDbA
Ostatnio zmieniony przez elnino1981 2022-06-12, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

kazmir

Wysłany: 2022-06-12, 14:57    [Cytuj]

Odpal na zdjętej pokrywie silnika i zobacz, czy coś nie ociera / wpada w rezonans.
Podczas tego zjawiska spróbuj tez ręką złapać za różne elementy mocowania silnika.

elnino1981

Wysłany: 2022-06-12, 17:07    [Cytuj]

To akurat już zrobiłem, WD40 popsikałem, skoro to przy niektórych obrotach, czy może być to alternator ???

kazmir

Wysłany: 2022-06-12, 18:40    [Cytuj]

Alternator to cewki pod kołem magnesowym. Nieskręcone cewki? Dziwny byłby to przypadek, ale...Dobrym sposobem jest osłuchanie stetoskopem wtedy bardzo zawęża się obszar poszukiwań.
Ostatnio zmieniony przez kazmir 2022-06-12, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  

elnino1981

Wysłany: 2022-06-17, 09:05    [Cytuj]

Wczoraj, zdjąłem pokrywę,odkręciłem szarpak, dokręciłem wszystkie śruby niestety problem pozostał, nie mogę za diabła zlokalizować skąd ten dźwięk...chyba bez serwisu gwarancyjnego się nie obędzie...masakra co za pech. Najgorsze, że poza tym hałasem, silnik pracuje idealnie, odpala z kopa, wkręca się na obroty...
Ostatnio zmieniony przez elnino1981 2022-06-17, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]