FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzewa przy drogach - wycinać czy nie?

Czy jesteś za/przeciw wycinaniu drzew przy mazurskich drogach?
Jestem za. Bezpieczeństwo na drodze jest bezcenne.
30%
 30%  [ 53 ]
Wycinka tak ale tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych
35%
 35%  [ 62 ]
Godzę się na wycinkę drzew ale TYLKO przy głównych drogach
10%
 10%  [ 18 ]
Jestem przeciw. Ochrona przyrody jest najważniejsza.
23%
 23%  [ 41 ]
Głosowań: 174
Wszystkich Głosów: 174

Autor Wiadomość
~Piotr Lewandowski

Wysłany: 2021-10-12, 15:35    [Cytuj]

Wycinać.

zenek

Wysłany: 2021-10-12, 15:39    [Cytuj]

Robert W napisał/a:
zenek napisał/a:
... Prawo pozwalające na konfiskatę mienia, które nie należy do sprawcy wykroczenia czy przestępstwa jest chore i absurdalne. Tyle!

Usprawiedliwianie nagminnego łamania prawa, bezkrytyczne dwukrotne przekraczanie dozwolonej prędkości, wyścigi samochodowe na publicznych drogach, radosne publikowanie poczynań niejakiego Froga, przyzwolenie społeczne na "podwójny gaz" za kierownicą (w kręgu rodzinnym, znajomych, a nawet u osób publicznie znanych), itd. itd. - to tez jest chore i absurdalne :-/
Gdzie Ty widzisz usprawiedliwienie nagminnego łamania prawa? Prawo może być restrykcyjne, może być progresywne i tak często jest. Nie może jednak karać kogoś kto nic złego nie zrobił.
Np. wypożyczalnia samochodów. Dlaczego właściciel ma być ukarany konfiskatą auta z którego wynajmu żyje? Co złego zrobił aby zostać pozbawionym środków do zarabiania na życie?

M.

Wysłany: 2021-10-12, 16:12    [Cytuj]

zenek napisał/a:
To powyżej to czyste truizmy. Nigdzie nie pisałem o żadnej skrusze i po sprawie. Jeżeli ktoś jeździ samochodem i twierdzi, że się nigdy nie zagapił i nie przeoczył jakiegoś znaku albo też świadomie go zignorował, to jest zwyczajnym hipokrytą. Każdemu to się zdarza i nie tylko w Polsce!

No cóż , nie bardzo mogę dyskutować z kimś, kto wie że nikt na świecie nie jeździ zgodnie z przepisami .... nie wiedziałem ze na forum są takie nadistoty które wiedza wszystko o wszystkich :-|

Pozwolę sobie podsumować jak ja widzę Twoje podejście ... jest źle, nawet bardzo źle .... i zróbmy wszystko żeby było lepiej ... tylko tak żeby nic się nie zmieniło bo ucierpią moje prawa - a Jeszce lepiej to niech inni będą ograniczani bo ja to jestem wyjątkowy i mimo że jestem piratem drogowym to nigdy nie miałem wypadku ... wiec w czym problem.

.https://www.pap.pl/europap/920025%2Cstatystyki-smiertelnosci-na-drogach-w-ue-najbezpieczniejsza-pozostaje-szwecja.html

zapewne w tej różnicy (Polska/Dania, link powyżej) nie ma żadnych Twoich znajomych, ani nikogo z Twojej rodziny, czego Ci i na przyszłość życzę.

Dla mnie EOT , dyskusje da się prowadzić jedynie na argumenty, a ty i tak wiesz lepiej.

M.

~najmita

Wysłany: 2021-10-12, 16:30    [Cytuj]

Proponuję aby w "nowym Ładzie drogowym" umieścić zapis: Jeżeli ktoś ukradnie pojazd drogowy znanemu alkoholikowi, nie będzie ścigany za ten czyn.

Prawo pisane na kolanie zawsze jest złe.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2021-10-12, 17:25    [Cytuj]

Nieśmiało przypomnę dyskutantom, że rozjeżdżanie ludzi co do zasady jest zakazane i karane dość surowo.

zenek

Wysłany: 2021-10-12, 18:22    [Cytuj]

M. napisał/a:

No cóż , nie bardzo mogę dyskutować z kimś, kto wie że nikt na świecie nie jeździ zgodnie z przepisami .... nie wiedziałem ze na forum są takie nadistoty które wiedza wszystko o wszystkich :-|

Pozwolę sobie podsumować jak ja widzę Twoje podejście ... jest źle, nawet bardzo źle .... i zróbmy wszystko żeby było lepiej ... tylko tak żeby nic się nie zmieniło bo ucierpią moje prawa - a Jeszce lepiej to niech inni będą ograniczani bo ja to jestem wyjątkowy i mimo że jestem piratem drogowym to nigdy nie miałem wypadku ... wiec w czym problem.

.https://www.pap.pl/europap/920025%2Cstatystyki-smiertelnosci-na-drogach-w-ue-najbezpieczniejsza-pozostaje-szwecja.html

zapewne w tej różnicy (Polska/Dania, link powyżej) nie ma żadnych Twoich znajomych, ani nikogo z Twojej rodziny, czego Ci i na przyszłość życzę.

Dla mnie EOT , dyskusje da się prowadzić jedynie na argumenty, a ty i tak wiesz lepiej.

M.
Jeżeli nie potrafisz zrozumieć, że za wykroczenia lub przestępstwa ma być karany sprawca, a nie bogu ducha winna osoba, to masz rację-nie ma sensu dalej prowadzić dyskusji!

Andrzej Witek

Wysłany: 2021-10-12, 20:46    [Cytuj]

....No i co? Czy to taki wielki problem zagapić się i nie zauważyć znaku D-42 teren zabudowany, który stoi sobie w jakimś szczerym polu bo w oddali są dwa lub trzy domki i minąć owy znak z prędkością 100 km/h? No a z prędkością 100 km/h to każdy kierowca jest bardzo dobrze "zaprzyjaźniony".
A co z konfiskatą? Pracodawca ma dochodzić roszczeń od pracownika na drodze cywilnej i próbować odzyskać równowartość swojej własności? Dlaczego ma stracić narzędzie pracy i być karany za czyjąś głupotę?
Itd, itp...

Zenku,bez urazy...dla mnie to kwintesencja tzw polactwa :evil: ..ileż żem sie napatrzył na ten relatywizm moralny :mrgreen:
i czy to Egipt ,all inclus..czy Kietlice z rana zawsze jest jakieś..na wytłumaczenie.
I żeby było jasne....czasem przekraczam,jakieś normy...ale do łba by mi nie przyszło/pustego/szukać usprawiedliwień...amen :-)

~darkor54

Wysłany: 2021-10-12, 20:47    [Cytuj]

tylko co to wszystko ma do drzew przy drogach? Wiem - piraci drogowi się na drzewach zabijają a nie piraci nie. Tylko czy to jest teza prawdziwa?

zenek

Wysłany: 2021-10-12, 21:04    [Cytuj]

Andrzej Witek napisał/a:

Zenku,bez urazy...dla mnie to kwintesencja tzw polactwa :evil: ..ileż żem sie napatrzył na ten relatywizm moralny :mrgreen:
i czy to Egipt ,all inclus..czy Kietlice z rana zawsze jest jakieś..na wytłumaczenie.
I żeby było jasne....czasem przekraczam,jakieś normy...ale do łba by mi nie przyszło/pustego/szukać usprawiedliwień...amen :-)
Nie szukam żadnych usprawiedliwień. Nie jestem przeciwnikiem surowych kar za poważne wykroczenia typu przekroczenie o 100% dopuszczalnej prędkości.
Jestem przeciwnikiem absurdalnego karania osób trzecich za niepopełnione czyny. Czy to tak trudno zrozumieć?
A przykład z prędkością 100km/h przywołałem dlatego, że nie jest to już tak abstrakcyjna dla większości prędkość jak 200 km/h.

~V24
Krzysiek

Wysłany: 2021-10-13, 07:26    [Cytuj]

Przed wycinaniem sadzić... x10

Cytat:
Piotr Lewandowski Wycinać.

Po wycięciu sadzić x20

~V24
Krzysiek

Wysłany: 2021-10-13, 08:07    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Wrzuciłbyś powyższe na S-F, tam zaraz odezwie się dyżurny (właściciel firmy przewozowej zreszta...
:mrgreen: cobyk tam prototyp obsadzić trzabyk mieć chociaż kawałek konta :mrgreen: .https://youtu.be/CHspRLC9DhQ

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2021-10-13, 08:41    [Cytuj]

V24 napisał/a:

Po wycięciu sadzić x20
- tak, oby z dala od dróg.

~Tomek J

Wysłany: 2021-10-13, 09:00    [Cytuj]

V24 napisał/a:
Przed wycinaniem sadzić... x10

Cytat:
Piotr Lewandowski Wycinać.

Po wycięciu sadzić x20

To chyba szło: Sadzić. Palić. Zalegalizować. Czyli najpierw sadzić drzewa, potem je palić. :mrgreen:

Tomek Janiszewski

~V24
Krzysiek

Wysłany: 2021-10-13, 17:19    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
To chyba szło: Sadzić. Palić. Zalegalizować. Czyli najpierw sadzić drzewa, potem je palić. :mrgreen:
niepalący woli sadzić niż wycinać i palić :lol: palenie ma przecież swoje konsekwencje
:arrow: obrazek ze strony .https://ajurweda.blogspot.com/2015/02/nalogi-palenie-zabija.html

palenie-zagrozenia.jpg
Plik ściągnięto 441 raz(y) 45,17 KB

Andrzej Witek

Wysłany: 2021-10-13, 18:24    [Cytuj]

A zobaczcie..se.. :mrgreen: najnowsze projekty legislacyjne nasze wadzy...odnośnie ruchu drogowego..acz ustawa antyalko..tyż..)

~V24
Krzysiek

Wysłany: 2021-10-16, 17:42    [Cytuj]

Andrzej Witek napisał/a:
A zobaczcie..se..
:evil: Kierujący Audi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Podróżujący autem byli młodymi ludźmi w wieku od 15 do 18 lat
.https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-wypadek-w-romanowie-smierc-czworki-nastolatkow-na-mazowszu-a,nId,5585871
Ostatnio zmieniony przez V24 2021-10-16, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2021-10-16, 18:27    [Cytuj]

Gdyby furman tej zakichanej audicy przeżył - powinien odpowiedzieć za trzykrotne zabójstwo drogowe :evil: Ale niechby tak prawodawcy zarządzili obligatoryjny montaż tachometrów oraz ograniczników prędkości (najlepiej sprzężonych z GPS, co ukróciłoby przyjaźnie polskich kierowców z prędkością 100km/h poza drogami szybkiego ruchu a nawet wymusiłoby przestrzeganie ograniczeń prędkości na obszarze zabudowanym oraz w pobliżu szkół czy przychodni), to zaraz podniosłoby się ajwaj giewałt że zamach na wolności obywatelskie, że odbieranie praw nabytych, źe inwigilacja :shock: . Czy aby nie świadczy to o rozpowszechnieniu się nałogu zwanego autoholizmem? :oops:

Tomek
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2021-10-16, 18:42, w całości zmieniany 2 razy  

~Rafał1960

Wysłany: 2021-10-16, 18:41    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
zaraz podniosłoby się ajwaj giewałt że zamach na wolności obywatelskie, że odbieranie praw nabytych, źe inwigilacja :shock: .

I przede wszystkim powrót komuny.

<|Sza-man
Sza-man

Wysłany: 2021-10-16, 23:26    [Cytuj]

Cytat:
- Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pojazd zapalił się i spłonął całkowicie - przekazała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim asp. Monika Winnik.. - W pojeździe były cztery osoby, wszystkie zginęły na miejscu - dodała policjantka.
Oraz
Cytat:
Do podobnego wypadku doszło w tym miejscu w nocy z 9/10 grudnia 2016 roku około godz. 1:30 na drodze prowadzącej z Makowa Maz. w kierunku Krasnego. Kierujący Audi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. W wyniku czego 19-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
.....
W samochodzie podróżowało dwóch mieszkańców powiatu makowskiego w wieku 19 i 15 lat. Badanie trzeźwości 15 - latka wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie
Można zobaczyć zdjęcia z tego wypadku jak to "agresywne drzewo" dobrało się do samochodu.
Ostatnio zmieniony przez Sza-man 2021-10-16, 23:30, w całości zmieniany 2 razy  

~Tomek J

Wysłany: 2021-10-17, 02:42    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Tomek J napisał/a:
zaraz podniosłoby się ajwaj giewałt że zamach na wolności obywatelskie, że odbieranie praw nabytych, źe inwigilacja :shock: .

I przede wszystkim powrót komuny.

Czy wprowadzenie zakazu jarania szlugów w pociągach oraz lokalach gastronomicznych kilkanaście lat temu także było powrotem komuny?

Tomek Janiszewski

[ ODPOWIEDZ ]