FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwe praktyki firmy SPID
Autor Wiadomość
Piotr1977

Wysłany: 2021-09-20, 14:40   Nieuczciwe praktyki firmy SPID [Cytuj]

Witam,

Chciałbym podzielić się moją historią związaną z czarterem jachtu od firmy SPID Czarter Paweł SIUDZIK.

Jestem, a raczej byłem, klientem SPID od czterech lat i do tej pory bardzo sobie chwaliłem ich usługi, jednak w tym roku odczułem diametralną zmianę w podejściu do klienta.
W styczniu 2021 r. podpisałem z firmą SPID umowę na tygodniowy czarter nowej Antili 27 z 2021 r. Zadowolony zapłaciłem sowitą zaliczkę i z niecierpliwością oczekiwałem wakacyjnego rejsu. Kilkukrotnie przed terminem czarteru kontaktowałem się z firmą SPID i z Panem Pawłem Siudzikiem (nawet w dniu wyjazdu) i w żadnym momencie nawet słowem nikt z firmy SPID nie wspomniałem, że mogą być jakieś problemy z jachtem, przeciwnie - do końca informowano mnie, że jest wszystko OK, a jacht czeka na nas. W dniu odbioru jachtu w biurze SPID w Pięknej Górze podpisałem oryginał umowy na wymarzoną, nowa Antilę 2021, wpłaciłem resztę (nie małej) kwoty za czarter nowej Antlili 2021, po czym chłopak z obsługi zaprowadził mnie, moją rozentuzjazmowaną rodzinę oraz przyjaciół (współzałogantów) do jachtu na pomoście, który okazał się „bardzo-bardzo” mocno wysłużoną Antilą z 2015 r !!
Mimo ogromnego szoku, zachowałem spokój i udałem się do biura z pytaniem – o co chodzi?
Dopiero w tym momencie zaczęły się tłumaczenia: że to nie pomyłka, że nastąpił nieszczęśliwy wypadek, że jacht nie dotarł, podwynajemca zawalił sprawę, pandemia (itd./itp.), że w przyszłym roku dostanę zniżkę (ha ha) i oczywiście, że nie mają innego jachtu i albo biorę to co jest albo do widzenia.
Tylko dlaczego nie można dać znać wcześniej? – uniknęlibyśmy wszyscy ogromnego rozczarowania.

Co w takiej sytuacji ma zrobić człowiek, który przejechał z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi pół Polski na długo wyczekiwany, wymarzony urlop? Awanturować się? Kłócić? wracać do domu i się sadzić z oszustami przez lata?

Oczywiście, że zagryźliśmy wargi i wsiedliśmy na pokład starej, wysłużonej Antili i postaraliśmy się spędzić ten urlop jak najprzyjemniej, mimo ogromnego rozgoryczenia już na jego początku.

Zdołaliśmy się zrelaksować i zapewne teraz nie pisałbym tego postu, gdyby nie fakt, że w dniu oddania jachtu na pomoście spotkaliśmy nową, wymarzoną Antilę 2021, która była przedmiotem naszej umowy z firmą SPID ze stycznia! Sternik ze spotkanej Antili 2021 pokazał mi jego umowę z firmą SPID (też ze stycznia 2021!) i okazało się, że ten sam jacht został wyczarterowany na ten sam termin przez firmę SPID dwóm najemcom!
Rozmawiałem tego samego dnia na pomoście z innymi sternikami (7-8 osób) z innych jachtów SPID i okazuje się, że to bardzo częsta praktyka SPID - aby pod pretekstem „obiektywnych trudności” zamieniać jachty w dniu odbioru (po wpłatach pełnej kwoty czarteru) na inne: „trochę” starsze, bardziej wyeksploatowane.

Jest to wyjątkowo nieuczciwe postepowanie, ponieważ Firma SPID PAWEŁ SIUDZIK przyciąga klientów wizją czarterów nowych, atrakcyjnych (drogich!) jachtów, po czym dopiero w dniu odbioru, pod pretekstem zdarzeń losowych - zamienia je wybranym klientom (mniej awanturującym się, np. takim z dziećmi) na starsze i często mocno wyeksploatowane jednostki.

Oczywistym jest, że większość najemców „machnie ręką” na tego typu traktowanie, bo przecież wypadki się zdarzają, a nikt nie chce tracić wymarzonego urlopu i wszczynać kłótnię na pomoście.

Przestrzegam Was przed firmą SPID – sprawdzajcie zgodność parametrów jachtów z umową, nie zgadzajcie się na zmiany, które są dla Was niekorzystne, informujcie o podobnych przypadkach tak aby ostrzec innych.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia z firmą SPID albo z innymi firmami mazurskimi?

Pozdrawiam
Piotr Hryniszyn

~Tomek J

Wysłany: 2021-09-22, 20:43   Re: Nieuczciwe praktyki firmy SPID [Cytuj]

Piotr1977 napisał/a:
w przyszłym roku dostanę zniżkę (ha ha) i oczywiście, że nie mają innego jachtu i albo biorę to co jest albo do widzenia.

Czy ja dobrze rozumiem? Zniżka dopiero za rok? A teraz za przechodzonego kalosza kazał sobie płacić jak za nówkę sztukę nie śmiganą, zapobiegliwie skasowawszy chwilkę wcześniej pełną kwotę? :shock: Dziwię się Tobie że już wtedy nie zwyzywałeś go od naciągaczy, o ile nie gorzej. :evil:
Cytat:
Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia z firmą SPID albo z innymi firmami mazurskimi?

Szczęśliwie nie nam. Od 19 już sezonów trzymam się maksymy: lepszy ciasny ale własny. I gdyby na jachcie cokolwiek niedomagało - mógłbym mieć pretensje jedynie do siebie.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2021-09-22, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]