FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-11-10, 21:04
Lista portów wyposażonych w odsysarki do fekaliów [ ścieki ]
Autor Wiadomość
~Tomek J

Wysłany: 2021-07-01, 13:01    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Fiszka z artykułu z Wyborczej, reszta niestety płatana
Cytat:
Przez wakacyjne Mazury płynie potok ścieków. "Zrzucam moje g...a do jeziora, bo na 10 portów na szlaku w żadnym nie mogłem tego zrobić"
..

I kogoś takiego należałoby (w zależności od warunków fizycznych jakie się ma) - z miejsca podać do sądu, albo po prostu zaj... :evil:

Cytat:
Pal licho cały artykuł, chodzi mi o info, czy rzeczywiście jest taki problem ze zrzutem ścieków z jachtów, czy to tylko wygodne tłumaczenie. Po przejrzeniu Waszej listy uważam, że można tak zaplanować rejs aby owe g na znalazły się tam, gdzie ich miejsce.

A przepraszam najmocniej, a jakie to ma znaczenie? Nie mam klopa na "Leśnym Dziadku" (nawet chemicznego) - i czy to znaczy że byłbym usprawiedliwiony waląc do jeziora z burty? WybGaz zamieszczając w tytule zacytowaną wypowiedź głosi (świadomie lub nie) afirmację wobec takich zachowań. Zwłaszcza u tych co przeczytają jedynie tytuł (bo nie wykupili prenumeraty) i jeszcze wzruszą się nad niedolą żeglarzy, z bólem serca zapaskudzających jeziora.

Tomek Janiszewski

Ps. W jednym z komentarzy jest mowa o naszym Extancie:

Cytat:
mamami70 01.07.2021, 11:52
Dlaczego w tym - jakże słusznym i potrzebnym tekście - nie ma słowa o zmowie właścicieli czatetrowni??! Kilka kat temu jeden członków znanego forum żeglarskiego próbował zebrać dane o jachtach czarterowych wyposażonych w WC morskie- zakazane na śródlądziu. I co? Otrzymywał pogróżki od wynajętych bandziorów. Po czym postraszono go, że jeśli nie odpuści, to go będą ciągać po sądach...
Może jakiś tekst na ten temat?

.https://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/51,176956,27271664.html?i=1
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2021-07-01, 13:19, w całości zmieniany 2 razy  

~V24
Krzysiek

Wysłany: 2021-07-01, 19:50    [Cytuj]

[quote="Sławek"]
Cytat:
Fiszka z artykułu z Wyborczej, reszta niestety płatana

być może zamiast obcego medium informacji warto poszukać innego info miejsca?
Cytat:
Na 161 oficjalnych portów tylko 33 mają możliwość opróżniania toalet chemicznych, a tylko 12 ekomarin - pompy do opróżniania zbiorników z większych jachtów.

Cytat:
W Szwajcarii mandat za zerwanie plomby z odpływu jachtowego WC kosztuje kilkanaście tysięcy euro. Zakaz spuszczania zawartości toalety obowiązuje na wodach morskich Chorwacji i Turcji.

a na wodach śródlądowych bezceremonialnie walimy qpę+ prosto w jeziora... ''i o co chodzi Polacy??? Przecież jest cacy!''...
Czy warto cokolwiek zmieniać?
.https://wiadomosci.wp.pl/mazury-zmieniaja-sie-w-szambo-jest-radykalny-pomysl-plombowanie-wc-w-jachtach-6535194084669057a

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2021-07-01, 20:05    [Cytuj]

Jak ja sporo czasu temu na którymś z wątków w tym temacie pisałem o plombach to zostałem tu zakrzyczany, że się nie da.

Sławek

~Tomek J

Wysłany: 2021-07-01, 20:33    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Jak ja sporo czasu temu na którymś z wątków w tym temacie pisałem o plombach to zostałem tu zakrzyczany, że się nie da.Sławek

Ale na pewno nie przeze mnie. Wycie rozlegało się swego czasu z Sailforum, w którym uczestniczy lub uczestniczyło paru armatorów jachtów morskich. "Argument" jednego z nich brzmiał mniej więcej tak: jak chcesz zmuszać mnie do plombiwania kibla, to wsadź se kołek w d***. Wstyd mi że kiedyś w tym środowisku się obracałem.

Tomek Janiszewski

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2021-07-01, 21:59    [Cytuj]

O ile pamiętam to nie da się technicznie tego zrobić ( braku mozliwośc odpompowania gwna przez załogę do wody ). Kto będzie zakładał plomby, kto sprawdzał, w ogóle dlaczego obciążać tym zadaniem firmy czarterowe,a co z armatorami indywidualnymi, a co z toaletami chemicznymi i w ogóle wszystko na nie. A było to kilka klat temu

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2021-07-01, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  

~V24
Krzysiek

Wysłany: 2021-07-02, 06:29    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
O ile pamiętam to nie da się technicznie tego zrobić ( braku mozliwośc odpompowania gwna przez załogę do wody ).
Bez wysiłku daje się. Jeden pstryczek-elektryczek i pompa już wali za burtę cały zbiornik.

Warto rozpropagować akcję PGW Wody Polskie: ''Wody to nie śmietnik Opublikowanej 29 kwietnia 2021 r.'' Szczegóły kampanii .http://www.wody.gov.pl/wody-to-nie-smietnik/szczegoly-kampanii

rzekibezsmieci@wody.gov.pl to adres Wód Polskich, pod który możecie przesłać swoje zgłoszenie
kanał PGW Wody Polskie na Youtube: .https://www.youtube.com/c/WodyPolskie/videos

Tytus72

Wysłany: 2021-07-02, 07:20    [Cytuj]

Cześć

W tym sezonie zrzucaliśmy ścieki w Łąbędzim Ostrowie (ostania keja) odsysarka stacjonarna.
W zeszłym sezonie w Sztynorcie, odsysarka na kółkach trzeba tylko wpłynąć do doku

Kto chce znaleźć to znajdzie kto chce rzucić d jeziora to i tak zrzuci. Bez kontroli i kar za ten proceder sytuacja się nie poprawi. Każdy bogacz czarterujący będzie te 50pln chciał zaoszczędzić. Tacy są niestety ludzie

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2021-07-03, 07:01    [Cytuj]

Tytus72 napisał/a:

Kto chce znaleźć to znajdzie kto chce rzucić d jeziora to i tak zrzuci. Bez kontroli i kar za ten proceder sytuacja się nie poprawi. Każdy bogacz czarterujący będzie te 50pln chciał zaoszczędzić. Tacy są niestety ludzie
- dokładnie tak samo uważam. Niestety...

filip55

Wysłany: 2021-07-03, 10:44    [Cytuj]

W Ekomarinie w Rynie odsysanie wliczone jest w cenę postoju. Niestety przy odsysarce bardzo płytko i na dnie leżą kamienie. Strach podchodzić łodzią. Mogliby chociaż te kamienie uprzątnąć.
Pomiędzy mostem drogowym i kładką w Mikołajkach odsysarka jest za darmo. Niestety tylko jeden rodzaj podłączenia. Ja mam otwór do odsysania 1,5 cala i wąż odsysarki był za duży. Przejściówek brak.
Z tego co pamiętam, w Ekomarinie w Giżycku odsysanie 10zł. Nawet chwalą się odsysarkami na swojej stronie głównej. Załączone zdjęcie właśnie ze strony Ekomariny w Giżycku.
Tylko w Sztynorcie cena zaporowa. 50zł za 3 minuty odsysania.

Firefox_Screenshot_2021-07-03T09-43-56.660Z.png
Plik ściągnięto 32 raz(y) 810,79 KB

~Tomek J

Wysłany: 2021-07-03, 20:39    [Cytuj]

filip55 napisał/a:
W Ekomarinie w Rynie odsysanie wliczone jest w cenę postoju.

Czyli "Leśnym Dziadkiem" nie mam czego tam szukać. Za to w Ekomarinie Giżycko uznano go w ub. roku za... oldtimera, i skasowano za postój symbolicznie.

Tomek Janiszewski

~Robert W

Wysłany: 2021-07-22, 09:00    [Cytuj]

Takie coś znalazłem, tylko nie wiem czy można umieścić link - niech admin decyduje...
.https://instalmarina.pl/mapa-odsysarek/

AlanMathis

Wysłany: 2021-10-01, 09:36    [Cytuj]

Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i wszystko działa tak, jak napisano w tych listach ;)
Ostatnio zmieniony przez AlanMathis 2021-10-01, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]