FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stowarzyszenie Dwa Żagle
Autor Wiadomość
~Adivar-regaty

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2019-12-22, 20:57   Stowarzyszenie Dwa Żagle [Cytuj]

Kochani miło mi poinformować, że w grudniu założone zostało stowarzyszenie, którego głównym celem jest promowania żeglarstwa oraz prowadzenia na terenie Mazur działań edukacyjno-animacyjnych przyczyniających się do ochrony walorów tego regionu Polski :).

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy mojej, czyli pasjonatki żeglarstwa, która przez wiele lat pracowała w branży żeglarskiej oraz Moniki – dziennikarki, miłośniczki mazurskiej przyrody, zwierząt i roślinnej kuchni.
Z Moniką połączyła mnie miłość do Mazur oraz szeroko pojęta działalność społeczna.

Po co to stowarzyszenie ?
Ponieważ przyszedł czas na sformalizowanie dotychczasowych działań społecznych, rozszerzenie współpracy i wystąpienie po nowe źródła finansowań niezbędne do prowadzenia cyklicznych projektów. Podstawowym założeniem stowarzyszenia jest połączenie środowiska skupionego wokół żagli i miłości do Mazur w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć. Jak przy wszystkich poprzednich projektach wychodzimy z założenia, że łącząc siły możemy zdziałać więcej. Zatem zapraszamy Was do współpracy, do dzielenia się pomysłami, wymiany doświadczeń oraz wsparcia naszych projektów (nr konta stowarzyszenia: 18 1600 1462 1882 7289 0000 0001) .

Chociaż stowarzyszenie jeszcze nie ma historii, nasze wcześniejsze działania społeczne są dość szerokie:
1. Edukacja w zakresie zdrowia (wspólnie z Fundacją Urszuli Jaworskiej) Przeprowadzenie cyklu akcji dotyczących profilaktyki chorób nowotworowych i dawstwa szpiku kostnego w powiecie węgorzewskim, giżyckim, kętrzyńskim, mrągowskim – ponad 1300 osób, w tym 80% dzieci i młodzieży.

2. Rejsy dla dzieci z chorobą nowotworową, domów dziecka oraz rodzin zastępczych (wspólnie z żeglarzami i sympatykami żeglarstwa). Cztery rejsy, podczas których niemal 200 uczestników miało możliwość nie tylko poznać żeglarskie uroki Mazur, ale również wzajemnie się wspierać i wymieniać niełatwymi życiowymi doświadczeniami.

3. Szkolenia z zakresu prowadzenia social mediów oraz dziennikarskie warsztaty. Projekty skierowane zarówno do dzieci jak i młodzieży oraz dorosłych.

4. Akcje krwiodawstwa (wspólnie z RCK oraz Krewniakami). Organizowane w Węgorzewie i w Giżycku. W czasie trzech akcji zebrano kilkadziesiąt litrów krwi.

5. Zbiórki żywności i przygotowywanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z terenu powiatu węgorzewskiego.

Jeśli bliski jest Wam świat żagli, piękna mazurska przyroda i wyjątkowy klimat Krainy Tysiąca Jezior, zapraszamy do współpracy. Razem możemy więcej!

Zapraszam Was do nawiązania kontaktu poprzez priv :-) .

Stowarzyszenie_Dwa_Zagle_wspolne_dzialania.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 194,58 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-12-22, 21:03    [Cytuj]

Załóż konto na Patronite. Jest również sporo środków UE na tego typu działania (na przykładzie stowarzyszenia z Piszu).

~Adivar-regaty

Wysłany: 2019-12-23, 12:33    [Cytuj]

Dziękuję za podpowiedź z Patronite :-) . Jesteśmy na etapie zakładania strony, więc jak tylko ruszymy z działaniami, założymy tam konto. Pozdrawiam serdecznie

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-12-23, 13:57    [Cytuj]

Kasiu, powodzenia !!!!!!!

~Adivar-regaty

Wysłany: 2021-07-04, 19:34   Dzień Dziecka dla podopiecznych oleckiego i giżyckiego domu [Cytuj]

Witajcie Kochani :]

Dawno mnie tu nie było, ale jak to w życiu bywa, czasami jak się wali to wszystko i potrzeba czasu, aby to poukładać. I tak u mnie rozwód, zmiana pracy, przeprowadzka do innego miasta, a do tego ten nieszczęsny Covid. No, ale nie ma co narzekać, gdyż przy tym wszystkim upewniłam się w jednym, że wszystko ma swój cel, a nawet te najtrudniejsze chwile sprawiają, że jeśli tylko wybierzemy właściwą drogę, podejmiemy odważne decyzje i zaczniemy się otaczać ludźmi z wyboru, a nie konieczności, to w życiu zaczną się dziać magiczne rzeczy.

Dlaczego Wam o tym piszę? Ponieważ przez kilka lat wspólnie z Wami organizowałam rejsy dla dzieci z problemami onkologicznymi, podopiecznych domów dziecka i maluchów z rodzin zastępczych. To był niezwykły czas, w którym dane było nam się poznać i wspólnie uczestniczyć w wyjątkowych projektach. Wiedziałam, że to nie koniec i choć pandemia sprawiła, że nie był i nie jest to łatwy etap, wiedziałam, że nie odpuszczę działań społecznych i kontaktu z dzieciakami z domów dziecka. Z wyboru rozpoczęłam pracę w Hotelu Tajty. Przepięknie położonym nad mazurskim jeziorem obiekcie posiadającym port na ponad 100 jachtów i masę atrakcji dla dzieci. To właśnie w tym miejscu poznałam kolejnych ludzi o otwartych sercach, którym jak tylko rzuciłam hasło pomocy dzieciom, to machina działań ruszyła. Nie mogłam Wam o tym napisać przed akcją, gdyż obostrzenia były na tyle duże, że sami zastanawialiśmy się jak nie odmówić żadnemu dziecku udziału i spiąć wszystko w całość. Finalnie daliśmy radę i tak po kontakcie z Panią Basią (dyr. oleckiego domu dziecka) okazało się, że dzieciom bardzo brakuje integracji i odrobiny normalności. Zobaczcie sami co z tego wyszło :]

.https://hoteltajty.pl/hotel/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci?NewsID=55556

Ponieważ sama relacja zajmuje sporo miejsca i wyszedłby tu straszny tasiemiec :mrgreen: , Admina proszę o akceptację publikacji linku ;-)
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2021-07-06, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]