FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze hobby - nie samymi Mazurami człowiek żyje
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-06-29, 12:44    [Cytuj]

szg napisał/a:
pough napisał/a:

PS. Gitara?... strojona wg wbudowanego stroika...

Prawdopodobnie nie stroi w progach :-/ .

Raczej stawiam na nieczyste chwyty...
Sprawdziłem strojenie na kolejnych progach dla pojedynczych strun i gitara trzyma strój...
Ostatnio zmieniony przez pough 2020-06-29, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2020-06-29, 14:10    [Cytuj]

Z rezerwą traktuję popularne stroiki gitarowe. Jaki jest ten wbudowany w gitarze trudno mi ocenić ponieważ ja używam stroika chromatycznego D'Addario zapinanego na główce. W sklepie muzycznym sprzedawca( nauczyciel gry na gitarze) przekonywał mnie, że taki tzn. chromatyczny jest lepszy. Po nastrojeniu gitary za pomocą tego stroika i tak sprawdzam na słuch poprawność strojenia i czasem trzeba robić małą korektę. Czasem trzeba odstroić basową snę E w dół do D i wtedy na słuch wychodzi to ciekawiej.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2020-06-29, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-06-30, 20:44    [Cytuj]

Ten zanabyty amatorski sprzęt mini studia (*spam* i mikser) obnarzył moje niedoskonałości grania. Muszę jeszcze parę dobrych godzin poćwiczyć zanim wydam kolejne kawałki do ewentualnego dodania kolejnych instrumentów, ale najważniejsze, że wiem nad czym pracować.
Teraz w szybszych kawałkach z kostką staram się oddzielić struny wiolinowe od basowych w taki sposób, aby akordy tworzyły muzykę, a nie bełkot.
Niestety nagrywanie ścieżki gitary akustycznej obnażyło brak tzw. feelingu czyli - wyciszenia, akcenty, przechodzenie w ósemki i szesnastki i powroty do właściwego taktu utworu.

Dla mnie to trudne w dynamicznych i szybkich utworach granych kostką, ale chyba są postępy.
Jak tylko osiągnę zadowalający efekt, to coś tutaj wrzucę... :-D

Uczę się i mam nadzieję
Ostatnio zmieniony przez pough 2020-06-30, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-07-01, 22:48    [Cytuj]

No dobra...
Star of The County Down I próba.
Ścieżka wokalu będzie przegrana jeszcze raz, dodam ścieżkę z fletem na intro, dodam ścieżkę z perkusją i gitarą basową... no i przyspieszymy.

Na razie dwie ścieżki - gitara akustyczna + I podejście ze ścieżką wokalu.

...pod Waszą ocenę... ;-)

PS.1.: Przyspieszone, wokal jeszcze parę wpadek, a to zapomniałem słów, a to się spóźniłem. W dłuższych miejscach na początku i po drugiej zwrotce dograny będzie flet - stąd takie "puste" miejsca z samą gitarą.

PS.2.: Dodałem jeszcze chórek do refrenu. Jak się znajda odważne niewiasty do dołaczenia do chórku - też dodam... ;-)
Ostatnio zmieniony przez pough 2020-07-02, 11:28, w całości zmieniany 3 razy  

~szg

Wysłany: 2020-07-02, 12:03    [Cytuj]

Na ucho jest dobrze chociaż gitara jakby zatraciła w tej elektronice brzmienie akustyczne. Jest dość szybkie tempo i po dodaniu jeszcze innych ścieżek może to się rozłazić nie tyle w tempie, co w graniu w punkt 8-) .

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-07-02, 12:23    [Cytuj]

szg napisał/a:
Na ucho jest dobrze chociaż gitara jakby zatraciła w tej elektronice brzmienie akustyczne. Jest dość szybkie tempo i po dodaniu jeszcze innych ścieżek może to się rozłazić nie tyle w tempie, co w graniu w punkt 8-) .

Ha... No masz rację z gitarą.
Niestety, aż się spociłem grając w tym tempie kostką. Były niedociśnięcia strun, gdzieś tam dźwięk uciekł, w 3 zwrotce już spore zmęczenie ręki, były nieczyste chwyty. Stąd może wrażenie, że gitara straciła brzmienie akustyczne...

W punkt inne instrumenty powinny trafiać, bo ścieżka metronomu jest zachowana w projekcie, tylko tu jest wycięta i raczej do tej pory wszystko było w punkt z gitarą. Wokal w kilku miejscach delikatnie spóźniony, bo szukałem w pamięci słowa.

:-D
Ostatnio zmieniony przez pough 2020-07-02, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  

~szg

Wysłany: 2020-07-02, 14:34    [Cytuj]

Ale granie w punkt to nie jest tylko granie w tempie metronomu. To także synkopy, celowe opóźnienia czy przyspieszenia, akcenty itp. lecz mieszczące się w taktach.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-07-02, 16:11    [Cytuj]

O tym nie pomyślałem... :-(

~najmita

Wysłany: 2020-07-02, 19:48    [Cytuj]

szg napisał/a:
Ale granie w punkt to nie jest tylko granie w tempie metronomu. To także synkopy, celowe opóźnienia czy przyspieszenia, akcenty itp. lecz mieszczące się w taktach.

Grzesiu, ale czy Ty myślisz, że każdy jest w stanie usłyszeć niedoskonałości wykonawcy?
Weź pod uwagę, że Robert nie kończył konserwatorium. Pochwal go za to do czego dąży. Synkopy, rytm, tempo, tonacja... pokaż mi kto ze słuchaczy na tym się zna.
Posłucham, przyznam, że nie wszystkiego jeszcze słuchałem, zaproszę mojego zięcia (trochę gra, grał z Tadeuszem Szantażystą) i napiszę co słyszymy.
Robert, graj ale nie przesadzaj z mixerką.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-07-02, 21:17    [Cytuj]

najmita napisał/a:
szg napisał/a:

Grzesiu, ale czy Ty myślisz, że każdy jest w stanie usłyszeć niedoskonałości wykonawcy?
Weź pod uwagę, że Robert nie kończył konserwatorium. Pochwal go za to do czego dąży. Synkopy, rytm, tempo, tonacja... pokaż mi kto ze słuchaczy na tym się zna.
Posłucham, przyznam, że nie wszystkiego jeszcze słuchałem, zaproszę mojego zięcia (trochę gra, grał z Tadeuszem Szantażystą) i napiszę co słyszymy.
Robert, graj ale nie przesadzaj z mixerką.

Dzięki za dobre słowo... :-)
Mixuję prawie wcale. Nagrywam tylko oddzielnie ścieżki. Jak jest zbyt duży błąd to powtarzam całość. Nie tnę na kawałki.
A ścieżka metronomu, wyciszona w tym co słuchacie, pozwoli dograć inne instrumenty w tempo.

Fajna zabawa, ale nagrywając dopiero widzi się własne błędy i złe nawyki.

Mam nadzieję na chciaż odrobinę progresji u siebie w wokalu i graniu na gitarze.

Wszystkie moje próby znajdziesz na: https://public.karneysoft.pl/szanty.html
Ostatnio zmieniony przez pough 2020-07-02, 21:22, w całości zmieniany 2 razy  

~szg

Wysłany: 2020-07-03, 14:29    [Cytuj]

najmita napisał/a:

Pochwal go za to do czego dąży.
Synkopy, rytm, tempo, tonacja... pokaż mi kto ze słuchaczy na tym się zna.

Wydaje mi się, że tak. Szczególnie jak sam gram w dużym czy małym składzie myślę, że wszyscy słyszą moje kiksy :-P .
Ależ chwaliłem wielokrotnie, szczególnie w bezpośrednich rozmowach. Zresztą uważam za niecelowe kadzenie komuś w takich sprawach. Jak to mówią: sztuka się sama obroni :roll:
Słuchacze może nie wiedzą jak wysłyszana zagrywka się nazywa ale po ich jakości oceniają całość występu :roll:

~najmita

Wysłany: 2020-07-03, 19:56    [Cytuj]

szg napisał/a:
najmita napisał/a:

Wydaje mi się, że tak. Szczególnie jak sam gram w dużym czy małym składzie myślę, że wszyscy słyszą moje kiksy :-P .
Ależ chwaliłem wielokrotnie, szczególnie w bezpośrednich rozmowach. Zresztą uważam za niecelowe kadzenie komuś w takich sprawach. Jak to mówią: sztuka się sama obroni :roll:
Słuchacze może nie wiedzą jak wysłyszana zagrywka się nazywa ale po ich jakości oceniają całość występu :roll:

No, jednak zgadzam się z Tobą. Ja nie jest wykształconym muzykiem, nie jestem nawet muzykiem ale słuchając koncertu filharmonicznego jestem w stanie usłyszeć fałsz któregokolwiek z instrumentów
Już wcześniej zwróciłem uwagę aby nie mylić tempa z rytmem i metrum. A jest jeszcze tonacja...
Ja też nie lubię kadzenia. Przykładowo, jeżeli żona mnie pyta czy jedzenie było dobre... to co ja mam odpowiedzieć?

~Slaw

Wysłany: 2020-07-03, 21:07    [Cytuj]

najmita napisał/a:
szg napisał/a:
najmita napisał/a:

No, jednak zgadzam się z Tobą. Ja nie jest wykształconym muzykiem, nie jestem nawet muzykiem ale słuchając koncertu filharmonicznego jestem w stanie usłyszeć fałsz któregokolwiek z instrumentów
Już wcześniej zwróciłem uwagę aby nie mylić tempa z rytmem i metrum. A jest jeszcze tonacja...
Ja też nie lubię kadzenia. Przykładowo, jeżeli żona mnie pyta czy jedzenie było dobre... to co ja mam odpowiedzieć?

Jestem pod wrażeniem, jeżeli faktycznie nie masz przygotowania muzycznego.
Co do żony, to praktycznie, zapewne sam się przekonam, w najbliższe trzy tygodnie. Wreszcie coś normalnego do jedzenia.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-07-05, 12:48    [Cytuj]

Prawie gotowy z mojej strony projekt Star of The County Down z gitarą akustyczną, wokalem i... na razie keybord nieudolnie imitujący flet (tani keybord - bardziej zabawka), ale gdy będzie dostęp do harmonii, akordeonu, fletu lub skrzypiec - podmienimy ścieżkę keybordu. Również zmieniony zostanie chórek. Na razie za chórek robi kolejna ścieżka z refrenem w moim wykonaniu. Gdy znajdziemy jakąś niewiastę z wdzięcznym głosem, to dogramy jej ścieżkę wokalu.

Czekam na axa_man, by dodał gitarę basową, i funyo by dodał perkusję, a może też gitarę elektryczną. Projekt w formacie zip pod Audacity można pobrać z mojego serwera z szantami: https://public.karneysoft.pl/szanty.html

Czekam na Wasze komentarze... (tym razem format mp3)

...a może jednak coś znajdziecie do poprawy... ;-)
Ostatnio zmieniony przez pough 2020-07-05, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-07-05, 22:02    [Cytuj]

Znalazłem na keybordzie lepsze odwzorowanie fleta. Podmieniłem...

~szg

Wysłany: 2020-07-06, 13:31    [Cytuj]

Barwa może i ładna ale nie w tonacji :lol: .

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-07-06, 14:11    [Cytuj]

szg napisał/a:
Barwa może i ładna ale nie w tonacji :lol: .

Też mi nie pasiło, ale biegam na keybordzie po półtonach i właściwie nic nie mogę trafić.
Do tego w takim rozstrzale oktaw mam trudność z oceną.
W programie mam możliwość korekty o Herce lub ćwierćtony, ale po wielu próbach na keybordzie przestałem już wyczuwać... ;-) i nie wiem o ile i w którą stronę, by z fletu klarnetu nie zrobić ;-)

Jak byś ten flet korygował? Niżej, wyżej - ile półtonów?

PS.: Dałem pół tonu wyżej... Jak teraz?

PS.2.: Jeszcze raz zaktualizowałem. Teraz wydaje mi się OK, ale mogę się mylić. Przeszedłem w dół do oktawy niżej o dobrych kilka półtonów. Co myślisz?
Ostatnio zmieniony przez pough 2020-07-06, 15:04, w całości zmieniany 4 razy  

~szg

Wysłany: 2020-07-06, 19:29    [Cytuj]

Teraz jest dobrze w tonacji ;-) .

[ ODPOWIEDZ ]