FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2020-03-12, 22:44
nieśmieszkowo, merytorycznie i bez polityki o koronawirusie
Autor Wiadomość
zenek

Wysłany: 2020-06-28, 19:15    [Cytuj]

Andrzej Kowalski napisał/a:
Ktoś tu nie wie po co jest obowiązek noszenia maski w miejscach publicznych. Głównym celem noszenia maski nie jest zabezpieczać przed wirusem tego, który ją nosi( może tak tylko w jakimś stopniu ) . Maskę w miejscu publicznym o dużych skupiskach ludzi powinniśmy nosić po to aby nie być zagrożeniem dla innych w wypadku gdybyśmy byli nieświadomymi lub bezobjawowymi nosicielami wirusa. Nie noszenie jej w takich miejscach jest moim zdaniem zachowaniem aspołecznym, świadczy o nieliczeniu się z innymi ludźmi.
Tą teorię uzasadniająca "maskaradę" oczywiście znam. Zasadność jej jest moim zdaniem słuszna jedynie w środkach komunikacji publicznej gdzie nie ma możliwości zachowania dystansu i przebywanie w pobliżu osoby zakażonej może wynosić kilkanaście minut.
W innych sytuacjach "maskarada" nie ma żadnego uzasadnienia!

PS. I jeszcze jedno. Używanie argumentu, że nie nosząc maseczki, w sytuacji kiedy nie kaszlę ani nie kicham i nie rozmawiam z nikim obcym oraz zachowuję dystans, "świadczy o nieliczeniu się z innymi ludźmi" jest wątpliwym i raczej egoistycznym argumentem. Nie zamierzam oddychać własnymi wydzielinami tylko dlatego aby ktoś inny miał poczucie komfortu, że rzekomo o niego dbam!
Ostatnio zmieniony przez zenek 2020-06-28, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2020-06-28, 23:30    [Cytuj]

Zenku, nic dodać nic ująć . Twoje zdrowie perłą chmielową właśnie wznoszę .. 8-)

~melloon
melloon

Wysłany: 2020-06-29, 05:59    [Cytuj]

A moim zdaniem skrajnie niespołecznym jest opierać swoją
opinię na informacjach przekazywanych poprzez media.
Nikt jak dotąd nie potrafi udowodnić że wirus jest tak groźny jak straszą.
Przekazuje się tylko część danych, lub w odpowiednim świetle.
Chodzę wszędzie bez zakrywania twarzy, nawet do wyborów, bo obowiązujące prawo mi na to pozwala.
I powtarzam po raz któryś - gdzie ta choroba ??

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-06-30, 18:06    [Cytuj]

Aktualny stan.

koronawirus (3).jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 229,98 KB

~melloon
melloon

Wysłany: 2020-06-30, 18:52    [Cytuj]

I to jest właśnie przykład manipulacji.
Dlaczego nie ma liczby wszystkich mieszkańców ?
Jak wyglądają statystyki z wcześniejszych lat ?
Jakie znaczenie ma ilość zdrowych "zakażonych" ?

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2020-06-30, 19:56    [Cytuj]

Mellon, pytasz gdzie ta choroba. Liczba zakażonych na całym świecie dochodzi już do 10 milionów, liczba zgonów to już prawie pół miliona a ty pytasz gdzie ta choroba. Masz szczęście że wirus cię nie dopadł i niech tak pozostanie, życzę ci tego, ale zastanów się nim coś napiszesz.

~melloon
melloon

Wysłany: 2020-07-01, 05:30    [Cytuj]

Skąd wiesz czy mnie nie dopadł wraz z rodziną ?
Pół miliona ? Coroczna sezowa grypa robi to samo.
Sprawdzałeś średnia wieku ?
Masz pewność że zawsze zasadnie wpisuje się covida do aktu ?
Jakie znaczenie ma ilość zakażonych ?
Znasz kogoś chorego ?
Bać to się można nowotworów i chorób układu krążenia.

~haszsz
haszsz

Wysłany: 2020-07-01, 09:14    [Cytuj]

...a potem tacy właściciele aut o numerach rejestracyjnych typu SB dziwią się i płaczą jak im ludzie samochody niszczą na wakacjach😁

~melloon
melloon

Wysłany: 2020-07-01, 10:35    [Cytuj]

I oczywiście żadnych konkretów....
To jest właśnie robota mediów i władz.
Ale spokojnie, mam świadomość że dla wielu media są bardziej wiarygodne, niż mieszkańcy, dlatego przyjadę samochodem w leasingu
:-P

Edit: literówka
Ostatnio zmieniony przez melloon 2020-07-01, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-07-01, 10:46    [Cytuj]

melloon napisał/a:

W demokracji urzędnik nie jest żadną władzą. ;-)

<|dareq

Wysłany: 2020-07-01, 17:47    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
melloon napisał/a:

W demokracji urzędnik nie jest żadną władzą. ;-)

w demokracji tak ;-)

~melloon
melloon

Wysłany: 2020-07-01, 18:27    [Cytuj]

dareq napisał/a:

w demokracji tak ;-)

W punkt ! :mrgreen:

~najmita

Wysłany: 2020-07-03, 11:57    [Cytuj]

Merytorycznie i urzędowo: Wirus w odwrocie, wirus nie groźny latem...
https://www.youtube.com/watch?v=6h8rKn7Wmu0

~Maaniek

Wysłany: 2020-07-03, 13:37    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Ktoś tu nie wie po co jest obowiązek noszenia maski w miejscach publicznych. Głównym celem noszenia maski nie jest zabezpieczać przed wirusem tego, który ją nosi( może tak tylko w jakimś stopniu ) . Maskę w miejscu publicznym o dużych skupiskach ludzi powinniśmy nosić po to aby nie być zagrożeniem dla innych w wypadku gdybyśmy byli nieświadomymi lub bezobjawowymi nosicielami wirusa. Nie noszenie jej w takich miejscach jest moim zdaniem zachowaniem aspołecznym, świadczy o nieliczeniu się z innymi ludźmi.
Tą teorię uzasadniająca "maskaradę" oczywiście znam. Zasadność jej jest moim zdaniem słuszna jedynie w środkach komunikacji publicznej gdzie nie ma możliwości zachowania dystansu i przebywanie w pobliżu osoby zakażonej może wynosić kilkanaście minut.

PS. I jeszcze jedno. Używanie argumentu, że nie nosząc maseczki, w sytuacji kiedy nie kaszlę ani nie kicham i nie rozmawiam z nikim obcym oraz zachowuję dystans, "świadczy o nieliczeniu się z innymi ludźmi" jest wątpliwym i raczej egoistycznym argumentem. Nie zamierzam oddychać własnymi wydzielinami tylko dlatego aby ktoś inny miał poczucie komfortu, że rzekomo o niego dbam!

To mnie więcej takie zachowanie jak właściciela psa bez smyczy, który krzyczy do mnie do którego jego labrador biegnie : Proszę się nie bać, pies jest łagodny. Gówno mnie obchodzi czy jest łagodny czy nie. Ja widzę wielkiego czarnego psa , który nie wiadomo co zrobi i nie mam obowiązku wiedzieć. Ludzie się boją i trzeba to uszanować swoim zachowaniem.

zenek

Wysłany: 2020-07-03, 14:20    [Cytuj]

Maaniek napisał/a:

To mnie więcej takie zachowanie jak właściciela psa bez smyczy, który krzyczy do mnie do którego jego labrador biegnie : Proszę się nie bać, pies jest łagodny. Gówno mnie obchodzi czy jest łagodny czy nie. Ja widzę wielkiego czarnego psa , który nie wiadomo co zrobi i nie mam obowiązku wiedzieć. Ludzie się boją i trzeba to uszanować swoim zachowaniem.
Widzę, że kolejny zwolennik "maskarady".
No więc powtarzam jeszcze raz. Tylko z tego powodu, że ktoś się boi nie zamierzam niszczyć własnego zdrowia i oddychać przez szmatę! Jasne?

PS. I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś faktycznie boi się osoby nie uprawiającej "maskarady" to super. Dzięki temu zostanie zachowany dystans nawet większy niż 2 m!
Ostatnio zmieniony przez zenek 2020-07-03, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2020-07-03, 14:28    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tylko z tego powodu, że ktoś się boi nie zamierzam niszczyć własnego zdrowia i oddychać przez szmatę! Jasne?

Zenku, ogólnie i co do zasady ...to stwierdzenie mogło zabrzmieć co najmniej egoistycznie.

W tym konkretnym przypadku jednak , gdy chyba większość już przejrzała na oczy na ile ten wirus "groźny" i na ile przed nim chroni "maskarada" , również pod tym stwierdzeniem się podpisuję.

funyo

Wysłany: 2020-07-04, 00:49    [Cytuj]

Zenek chyba myśli, że swymi wpisami przekona nieprzekonanych, ale to tak nie działa.
Zwłaszcza w tym tonie...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-07-04, 01:41    [Cytuj]

Cytat:
Coraz więcej osób lekceważy nakaz zasłaniania ust i nosa w sklepach i w środkach transportu publicznego. Policjanci, którzy zauważą taką osobę podczas rutynowego patrolu czy interwencji na zgłoszenie, mogą ukarać mandatem lub skierować sprawę do sądu.

Funkcjonariusze mają także prawo zgłosić takie incydenty w stacji sanepidu, a ta z kolei może nałożyć dużo dotkliwszą karę pieniężną. Prawo do kontrolowania sklepów i pojazdów komunikacji miejskiej mają nie tylko funkcjonariusze policji ale i straż miejska.

Na Warmii i Mazurach sytuacja epidemiczna jest lepsza niż w wielu regionach Polski, ale to nie oznacza, że tak będzie stale – przekonuje Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej.

Myślę, że za kilka dni ta liczba przekroczy 300 przypadków, bo to już widać niestety.

Dlatego zarówno policja jak i strażnicy miejscy mają więcej pracy – mówi starszy strażnik Kamil Sułkowski ze straży miejskiej w Olsztynie.

Nie bądźmy zaskoczeni, gdy strażnik zapyta nas w tramwaju, czemu nie zasłaniamy ust i nosa.

Za niezasłanianie nosa i ust lub inne naruszenia reżimu antywirusowego grozi:

do 500 zł mandatu, a przy zbiegu wykroczeń do 1.000 zł;
do 5.000 zł grzywny sądowej, np. gdy ktoś nie przyjmie mandatu;
do 30.000 zł kary administracyjnej sanepidu;
do roku więzienia, gdy osoba z potwierdzonym zakażeniem oddali się z miejsca, w którym ma przebywać.

.https://ro.com.pl/niezaslanianie-ust-i-nosa-w-sklepach-czy-autobusach-to-juz-plaga-policja-przypomina-niestosowanie-sie-do-zalecen-grozi-grzywna/01517903

~melloon
melloon

Wysłany: 2020-07-04, 07:40    [Cytuj]

Maaniek napisał/a:
zenek napisał/a:

#zostanwdomu - i po problemie :-D

zenek

Wysłany: 2020-07-04, 07:54    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Zenek chyba myśli, że swymi wpisami przekona nieprzekonanych, ale to tak nie działa.
Zwłaszcza w tym tonie...
Bardziej liczę na to, że ludzie sami włączą myślenie bez jakichkolwiek podpowiedzi. Chociaż co do powyższego wątpliwości mam bardzo duże. Zarządzanie strachem i testowanie narzucania irracjonalnych zachowań pod płaszczykiem dbałości o bezpieczeństwo wychodzi całkiem dobrze.
No ale w pandemię, która nap. w moim powiecie na ponad 60 000 tyś mieszkańców uśmierciła jednego 90-latka i jednego 60-latka można dalej wierzyć i biegać ze szmatkami na twarzy.

[ ODPOWIEDZ ]