FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzewa przy drogach - wycinać czy nie?

Czy jesteś za/przeciw wycinaniu drzew przy mazurskich drogach?
Jestem za. Bezpieczeństwo na drodze jest bezcenne.
30%
 30%  [ 51 ]
Wycinka tak ale tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych
36%
 36%  [ 60 ]
Godzę się na wycinkę drzew ale TYLKO przy głównych drogach
10%
 10%  [ 17 ]
Jestem przeciw. Ochrona przyrody jest najważniejsza.
22%
 22%  [ 38 ]
Głosowań: 166
Wszystkich Głosów: 166

Autor Wiadomość
<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2020-06-24, 23:05    [Cytuj]

M. z całym szacunkiem: dla oszołomów z tego wątku jesteś debilem do selekcji naturalnej ;-)
Ps. wypełniłeś polecenie policjanta ? ;-)

~Tomek J

Wysłany: 2020-06-25, 07:51    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
M. z całym szacunkiem: dla oszołomów z tego wątku jesteś debilem do selekcji naturalnej ;-)

Ja bym raczej policjanta się zapytał, jaka kara grozi właściclelowi niewolników... wróć, firmy przewozowej który podległemu sobie TIRroryście kazał TIRać nocą przy rozładunku TIRanozaura zamiast spać. Żadna, conajwyżej pytającemu grozić może proces o zniesławienie uczciwego przedsiębiorcy któremu Polska zawdzięcza swoją egzystencję bo nie byloby komu dowieźć do wiejskiego sklepiku ciepłych bułeczek z piekarni w Hamburgu oraz świeżego mleczka z podmoskiewskiego kołchozu? No to może i dobrze że do dziś nie chciało mi się zrobić prawka. Wychodzi na to że każdy kto przy takich uwarunkowaniach wyjeżdża na drogę jest debilem do selekcji naturalnej :oops:

Tomek Janiszewski

Ps Swoją (nomen omen) drogą ciekawe co robił TIRanozaur na takiej zadrzewionej alejce. Specjalnie na nią wjechał, na polecenie samego karbowego aby TIRrorysta zaoszczędził na paliwie i opłatach który to koszty musiał ponieść nadkładajac dystansu drogą szerszą za to bez drzew?
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2020-06-25, 07:59, w całości zmieniany 2 razy  

M.

Wysłany: 2020-06-25, 09:08    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:

Ja bym raczej policjanta się zapytał, jaka kara grozi właściclelowi niewolników...

Kierowca TIRa dostał mandat chyba najwyższy , i jeszcze policjanci kazali mu podziękować nam że obudził go chrzęst gniecionych blach, a nie następne drzewo bo wtedy być może nie skończyło by się tak pięknie dla niego, a tak odebrał mandat i pojechał dalej, TIR stracił tylko kilka plastików i newet nie zabrali mu dowodu. Kierowca natomiast wygłądał na przejetego i może następnym razem postąpi inaczej.
My zaś na lawecie na która czekaliśmy 3h na wieczór wróciliśmy do domu ;(

M.

M.

Wysłany: 2020-06-25, 09:13    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Nigdy nie pije (alko) więc i tym razem postanowiłem nie robić wyjątku ;)

M.

M.

Wysłany: 2020-06-25, 09:15    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:

Ps Swoją (nomen omen) drogą ciekawe co robił TIRanozaur na takiej zadrzewionej alejce

Nie wiem , nie był tam jedyny. Oto dokładne miejsce zdarzenia.

.https://maps.app.goo.gl/F5gXYhwnoT4q88u79

M.

M.

Wysłany: 2020-06-25, 09:17    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Tak .... i ojcem 3 wspaniałych dziewcząt (5,11,14 lat) .

M.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-06-25, 09:36    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Ps Swoją (nomen omen) drogą ciekawe co robił TIRanozaur na takiej zadrzewionej alejce. Specjalnie na nią wjechał, na polecenie samego karbowego aby TIRrorysta zaoszczędził na paliwie i opłatach który to koszty musiał ponieść nadkładajac dystansu drogą szerszą za to bez drzew?

To droga wojewódzka. To nie wina kierowców, że nie spełnia nawet standardów współczesnej drogi gminnej. S16 powstaje właśnie po to, aby z takich zadrzewionych alejek zabrać ruch tranzytowy. Niestety ma ona swoich przeciwników, którzy chcą pozostawić drogi na Warmii i Mazurach na liście najbardziej śmiercionośnych w UE.

~Tomek J

Wysłany: 2020-06-25, 10:26    [Cytuj]

M. napisał/a:
Tomek J napisał/a:

Ja bym raczej policjanta się zapytał, jaka kara grozi właściclelowi niewolników...

Kierowca TIRa dostał mandat chyba najwyższy , i jeszcze policjanci kazali mu podziękować nam że obudził go chrzęst gniecionych blach, a nie następne drzewo bo wtedy być może nie skończyło by się tak pięknie dla niego, a tak odebrał mandat i pojechał dalej, TIR stracił tylko kilka plastików i newet nie zabrali mu dowodu

A to ciekawe, bo zdarzenie jednoznacznie wskazywało na to że był w stanie co prawda nie intoksykacji (jak to się dzisiaj banię nazywa) ale przemęczenia. W tym stanie to chyba powinien zostać odholowany na sygnale i w eskorcie na najbliższy parking i tam przymusowo spędzić czas niezbędny na zregenerowanie sił?
Cytat:
Kierowca natomiast wygłądał na przejetego i może następnym razem postąpi inaczej.

Np przewali tacho i będzie przekraczać dopuszczalną prędkość tam gdzie będzie mu się to wydawało "bezpiecznym" dzięki czemu po dojechaniu do odbiorcy (o ile w ogóle przy takich uwarunkowaniach dojedzie a nie rozwali się po drodze) i wieczorno-nocnym rozładunku urwie jeszcze te półtorej godziny czasu na sen zanim ruszy w drogę powrotną. :evil:
W tym biznesie, podobnie jak i w busiarstwie rządzi prawo buszu. Kto jedzie za szybko - czasem wypada z jezdni, za to ten kto jedzie za wolno - zawsze wypada z rynku. Dlatego oczekiwanie że ekspresówki i autozdrady zwiększą bezpieczeństwo podróży jest niepoprawnym idealizmem. Prędzej czy później znajdzie się wariat za fajerą TIRa czy busa, i taki to przy prędkości (własnej grubo przekraczającej dozwoloną) i pojazdu z którym się zderzy (nawet jadącego przepisowo co i tak znaczy dużo szybciej niż na alejce z drzewami) dopiero narobi kaszany :shock:

Tomek Janiszewski

Ps. a ja pytałem przecież jakiej kary może obawiać się przełożony kierowcy uczestniczącego w wypadku TIRa. Rozumiem że pytanie bylo retoryczne, bo poza samym kierowcą nieprzyjemności może mieć conajwyżej jego rodzina gdyby właściciel firmy przewozowej postanowił się na niej odkuć za poniesione szkody materialne i uszczerbek na prestyżu?

~Tomek J

Wysłany: 2020-06-25, 10:48    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
To droga wojewódzka.

Tyle to zauważyłem.
Cytat:
To nie wina kierowców, że nie spełnia nawet standardów współczesnej drogi gminnej

Nie wiem co to za standardy, ale zgodzić się mogę że nie mieszczą się w nich pnie w skrajni, korzenie rozsadzające asfalt. zwężenia i załamania profilu nad przepustami cieków wodnych itp szykany, których pełno nawet na obecnej DK16. Celowości ich systematycznej eliminacji nikt nie kwestionuje.
Cytat:
S16 powstaje właśnie po to, aby z takich zadrzewionych alejek zabrać ruch tranzytowy.

Trudno powiedzieć czy zabrałaby z DW538. Zakładając że TIR nie jechał do któregoś z przedsiębiorstw czy bazy położonej gdzieś między Nidzicą, Mławą, Glinojeckiem, Raciążem, Lubiczem, Brodnicą, Ostródą i Olsztynkiem (jest to oczko w sieci dróg krajowych obejmujące Gralewo gdzie doszło do wypadku) to chyba akurat trudno przypuszczać aby specjalnie zjechał na nią z DK16? Ona chyba już obecnie na odcinku między Olsztynem a Grudziądzem nie jest aż taka beznadziejna jak choćby między Orzyszem a Mrągowem aby był sens z niej zjeżdżać?
Cytat:
Niestety ma ona swoich przeciwników, którzy chcą pozostawić drogi na Warmii i Mazurach na liście najbardziej śmiercionośnych w UE.

A może to polscy kierowcy należą do najbardziej śmiercionośnych, mimo że jak wiadomo możemy poszczycić się najwyższym odsetkiem tych którzy uważają siebie za dobrych kierowców ponieważ jeżdżą szybko ale bezpiecznie? Lata PRL gdy samochód był dobrem reglamentowanym wskutek czego dla wielu stał się celem samym w sobie zrobiły swoje.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2020-06-25, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  

~Robert W

Wysłany: 2020-06-26, 10:53    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
Tobo napisał/a:
Dla wszystkich zwolenników reliktów z przeszłości
Jestem reliktem przeszłości i lubię drzewa przy drodze. Nie mam konia i nie jeżdżę zaprzęgiem konnym. Mam auto ze słabym silnikiem, który mi w zupełności wystarcza. Gdy robi się ciasno na drodze bo drzewa rosną na poboczu to ZWALNIAM i pozwalam się wyżyć tym, którym się śpieszy. Lubię drzewa przy drodze i nie chcę aby je wycinano... To wolny kraj. A ja tu mieszkam i mam prawo do swojego zdania.

Popieram Cię w pełni - tez jestem reliktem przeszłości

A ten przytoczony wyżej przypadek z TIRem, to demagogia...
Opowiem inny przypadek - samochód stał zaparkowany przy ścianie firmy, TIR skręcając lekko go zahaczył i przycisnął do ściany - kierowca twierdził, że nawet tego nie zauważył a pół samochodu kompletnie pogniecione ... i jakie mam wyciągnąć wnioski?
Nie parkować pod własną firmą czy od razu zburzyć budynek, żeby przy kolejnym zahaczeniu, auto zostało przesunięte w bok, a nie przygniecione...? To się po prostu zdarza.
Wszyscy popełniamy błędy. Ale to nie jest tożsame z bezmyślnościa i brawurą.
Ostatnio zmieniony przez Robert W 2020-06-26, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  

<|Sza-man

Wysłany: 2020-06-26, 17:38    [Cytuj]

Robert W napisał/a:
...Popieram Cię w pełni - tez jestem reliktem przeszłości...
Chociaż jeden...

~Tomek J

Wysłany: 2020-06-26, 19:45    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
Robert W napisał/a:
...Popieram Cię w pełni - tez jestem reliktem przeszłości...
Chociaż jeden...

No nie wiem czy też mogę się za takowego uważać. Nie jeżdżę samochodem, co już mi wytknięto.

Tomek Janiszewski

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2020-06-27, 07:28    [Cytuj]

Robert W napisał/a:
(...)A ten przytoczony wyżej przypadek z TIRem, to demagogia...(...)

A to, co dalej napisałeś nie jest demagogią ?

<|Sza-man

Wysłany: 2020-06-27, 08:43    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:

No nie wiem czy też mogę się za takowego uważać...
Możesz

zenek

Wysłany: 2020-06-27, 09:25    [Cytuj]

Widzę, że spór klasyczny. Czyli każda ze stron okopana na swoich pozycjach i żadne argumenty nie trafiają :lol: !
No to może zacząć od tego skąd wzięły się drzewa przy drogach wiele lat temu. Moim zdaniem po pierwsze podróże trwały kiedyś nawet wiele dni i drzewa chroniły podróżujących przez słońcem. Po drugie zimy były śnieżne i drzewa wyznaczały przebieg drogi kiedy ta była zasypana śniegiem. Po trzecie zapewne swoje trzy grosze dołożyło wojsko, bo na zadrzewionych drogach można było ukryć wojskowe kolumny. No i to chyba tyle tych powodów dla których przy drogach rosną drzewa.
W obecnych czasach żaden z powyższych powodów nie ma uzasadnienia.
Drzew przydrożnych nie chcą drogowcy i właściciele działek przy których rosną. Ci pierwsi bo drzewa niszczą nawierzchnię i pobocza, ci drudzy bo wyłączają część powierzchni działki spod uprawy.
Tak więc moim zdaniem nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dla istnienia drzew przydrożnych. Drzewa przydrożne powinny sukcesywnie znikać poza alejami prawnie chronionymi. Czasy się zmieniły. Obrona drzew przy drogach to mniej więcej tak jak obrona nawierzchni brukowej drogi. Przecież drogi z kocich łbów bardzo fajnie i klimatycznie wyglądają :-P

<|Sza-man

Wysłany: 2020-06-27, 15:07    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tak więc moim zdaniem nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dla istnienia drzew przydrożnych
Oj tam oj tam.... tu nie chodzi o to, żeby króliczka złapać tylko go gonić.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-07-04, 23:28    [Cytuj]

Drzewa przy drodze.

drzewa-przy-drodze.jpg
Plik ściągnięto 149 raz(y) 135,55 KB

~najmita

Wysłany: 2020-07-05, 08:21    [Cytuj]

To jest piękna zabytkowa (jak dla mnie) aleja. Jeździłem nią często w szczycie sezonu i nie napotkałem żadnego wypadku.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-07-05, 09:28    [Cytuj]

najmita napisał/a:
To jest piękna zabytkowa (jak dla mnie) aleja. Jeździłem nią często w szczycie sezonu i nie napotkałem żadnego wypadku.

Ruch tam jest znikomy.

~najmita

Wysłany: 2020-07-05, 09:35    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
najmita napisał/a:

Ruch tam jest znikomy.

I to zachęca do szybszej jazdy, cięcia zakrętów... tylko, że prawie za każdym z takich zakrętów pojawia się samochód jadący z przeciwnej strony.

[ ODPOWIEDZ ]