FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki silnik do żaglówki BEZ-2
Autor Wiadomość
~Slaw

Wysłany: 2020-06-23, 09:59    [Cytuj]

Pantograf bez-a

IMG_20200623_095301.jpg
krótka kolumna w sam raz i waga mniejsza.
Rumpel, niezależnie od długości, w tym samym miejscu. Wysokość jego regulowana wysokością zawieszenia silnika
Plik ściągnięto 1 raz(y) 782,28 KB

kapral

Wysłany: 2020-06-23, 19:50    [Cytuj]

Dzisiaj pokusiłem się o zadzwonienie do jednego z dealerów i od Pan z olbrzymią wiedzą przekazał mi wszelkie za i przeciw przy silnikach które wymieniłem wyżej. Za. Yamahą przemawia to że jest chłodzony wodą , jest cichszy , ma śrubę aluminiową a nie z tworzywa jak w hondzie, serwisy są wszędzie choć nie są one potrzebne bo nie ma na nie żadnych reklamacji. Przy hondzie coraz częściej się jednak zdarzają po jakimś czasie użytkowania, reklama z tym sprzęgłem i biegiem automatycznym również troszkę nad wyraz reklamowana i nie do końca tak super działające. Suma sumarum poprzez te opinie oraz że salon mam pod nosem ... rozsądniej jest chyba to co sprawdzone i bezawaryjne czyli Yamaha

~Tomek J

Wysłany: 2020-06-23, 23:07    [Cytuj]

kapral napisał/a:
Dzisiaj pokusiłem się o zadzwonienie do jednego z dealerów i od Pan z olbrzymią wiedzą przekazał mi wszelkie za i przeciw przy silnikach które wymieniłem wyżej. Za. Yamahą przemawia to że jest chłodzony wodą , jest cichszy

Ale znacznie cięższy.
Cytat:
ma śrubę aluminiową a nie z tworzywa jak w hondzie

Też patrzyłem z nieufnością na tę plastikową śrubę. Nawet chciałem kupić zapasową, w sytuacji gdy rokrocznie pływałem z Warszawy na Mazury i z powrotem. Ale w serwisie zapewniono mnie że to zdecydowanie najrzadziej poszukiwana część zamienna. Rzeczywiście, przez cały czas użytkowania tego silnika nie złamała się, chociaż końcówki łopat conieco poharatały się na kamieniach. Aluminiowa śruba jaką mam w nowym silniku wcale nie wyglądała po takich przygodach lepiej.
Cytat:
serwisy są wszędzie choć nie są one potrzebne bo nie ma na nie żadnych reklamacji.

Honda ma chyba jednak gęstszą sieć serwisów, dlatego że produkuje nie tylko motocykle i silniki zaburtowe (tak jak Yamaha) ale też samochody oraz maszyny budowlane i ogrodnicze. A są one potrzebne zwłaszcza w pierwszych 4 latach eksploatacji silnika, bo oddając go po sezonie do serwisu uzyskuje się czteroletnią gwarancję, której ZTCW nie udziela żaden inny producent.
Cytat:
Przy hondzie coraz częściej się jednak zdarzają po jakimś czasie użytkowania, reklama z tym sprzęgłem i biegiem automatycznym również troszkę nad wyraz reklamowana i nie do końca tak super działające.

Nie potwierdzam. Jest to bardzo użyteczny element wyposażenia. Spróbuj sprawnie operować dźwigną biegu gdy silnik obrócony jest o 180 stopni. Sprzęgło odśrodkowe wymaga jedynie operowania gazem. Gdy jest normalny bieg wsteczny (jak w mocniejszych silnikach) to brak sprzęgła odśrodkowego rekompensowany jest tym że do dźwigni biegów nie trzeba sięga ponad kapeluszem przekręconego silnika.
Cytat:
Suma sumarum poprzez te opinie oraz że salon mam pod nosem ... rozsądniej jest chyba to co sprawdzone i bezawaryjne czyli Yamaha

Nie wiem jak Yamaha 2,5KM ale mocniejsza czterosuwowa Yamaha 4KM uchodziła za nadzwyczaj nieudaną i awaryjną, zwłaszcza na tle jej dwusyfiastej poprzedniczki o tej samej mocy, która jednak słusznie musiała zejść z rynku z uwagi na zatruwanie środowiska smrodliwymi i tłustymi spalinami.

Tomek Janiszewski

ps. A to jest całkiem normalne że każda pliszka swój ogonek chwali. Gdy w 2001 roku kupowałem silnik po raz pierwszy, i gdy okazało się że polecana mi przez znajomego z roboty wspomniana dwusyfiasta Yamaha 4KM kosztuje cokowiek dużo jak na moją kieszeń, to w warszawskim kompleksie sklepów przy Wale Miedzeszyńskim na terenie YKP odradzano mi w sklepie oferującym włoskie Selvy (też oczywiście dwusyfiaste) zakup w konkurencyjnym sklepie Hondy 2KM motywując to tym że jest to silnik od... kosiarki :shock: Mimo to pokusa posiadania czterosuwu zwyciężyła, i po kilkunastu latach jego używania nie mam wątpliwości że był to bardzo dobry wybór.

[ ODPOWIEDZ ]