FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze hobby - nie samymi Mazurami człowiek żyje
Autor Wiadomość
~najmita

Wysłany: 2020-04-24, 23:23    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Wszystkich to będzie raczej ciężko, chyba że na nagraniu. Jedną mogę wziąć na jakieś spotkanie forumowe...

Wierzę, że spotkamy się na którejś imprezie forumowej. Weź wówczas którąś klasyczną czy akustyczną (nigdy ich nie odróżniam). Naprawdę chętnie posłucham, ale bywam surowym sędzią. Chodzi mi tylko o brzmienie instrumentu i strój.

EDIT: Chociaż przyznam, że niektórzy gitarzyści nawet na nie strojącej gitarze potrafią nieźle zagrać.
Ostatnio zmieniony przez najmita 2020-04-24, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2020-04-24, 23:28    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Wszystkich to będzie raczej ciężko, chyba że na nagraniu. Jedną mogę wziąć na jakieś spotkanie forumowe...

O, i takie podejście mi się podoba. :-D

funyo

Wysłany: 2020-04-25, 00:52    [Cytuj]

najmita napisał/a:
funyo napisał/a:

Wierzę, że spotkamy się na którejś imprezie forumowej. Weź wówczas którąś klasyczną czy akustyczną (nigdy ich nie odróżniam). Naprawdę chętnie posłucham, ale bywam surowym sędzią. Chodzi mi tylko o brzmienie instrumentu i strój.

EDIT: Chociaż przyznam, że niektórzy gitarzyści nawet na nie strojącej gitarze potrafią nieźle zagrać.

Wirtuozem nie jestem, więc Ci nie zaimponuję.
Z brzmieniem też może być ciężko, bo dobre, głębokie brzmienie wymaga dużego pudła, a moje gitary są raczej z tych mniejszych. Na co dzień używam gitary elektrycznej, zaś akustyki mają służyć raczej do cichych ćwiczeń lub wyjścia/wyjazdu, więc nie głębia brzmienia jest mym priorytetem.
Akustyk od klasyka różni się przede wszystkim gryfem (w tym drugim jest szerszy i bardziej płaski) oraz rodzajem strun i ich montażu (w akustyku są metalowe, a w klasyku nylonowe).

~najmita

Wysłany: 2020-04-25, 09:02    [Cytuj]

funyo napisał/a:
najmita napisał/a:
funyo napisał/a:

Wirtuozem nie jestem, więc Ci nie zaimponuję.
Z brzmieniem też może być ciężko, bo dobre, głębokie brzmienie wymaga dużego pudła, a moje gitary są raczej z tych mniejszych. Na co dzień używam gitary elektrycznej, zaś akustyki mają służyć raczej do cichych ćwiczeń lub wyjścia/wyjazdu, więc nie głębia brzmienia jest mym priorytetem.
Akustyk od klasyka różni się przede wszystkim gryfem (w tym drugim jest szerszy i bardziej płaski) oraz rodzajem strun i ich montażu (w akustyku są metalowe, a w klasyku nylonowe).

Dzięki za rozjaśnienie. I tak chętnie posłucham którejś z Twoich gitar, a podejrzewam, że nie tylko ja :-D

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2020-04-25, 09:08    [Cytuj]

Przyznam się, że do czasu żeglowania i spotkań poregatowych, porejsowych, gdzie Pough, Andrzej Drago, Szg grali na gitarach - nie znosiłem gitary. Przez dwóch kumpli z młodości, którzy na każdą imprezę brali gitary i wszystkich "uszczęśliwiali swą "wirtuozerią"... Miałem po prostu dość tej brzdąkaniny, w głowie były dziewczyny, rozmowy, tańce i ... - a tu jakieś smuty ze strun, fałsze, że nawet taki analfabeta muzyczny jak ja męczył się słuchając. Aż przyszły żagle i okazało się, że gitara to instrument z pięknymi dźwiękami i w sprawnych rękach potrafi cieszyć uszy.

Michał37

Wysłany: 2020-04-25, 10:21    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Przyznam się, że do czasu żeglowania i spotkań poregatowych, porejsowych, gdzie Pough, Andrzej Drago, Szg grali na gitarach - nie znosiłem gitary. Przez dwóch kumpli z młodości, którzy na każdą imprezę brali gitary i wszystkich "uszczęśliwiali swą "wirtuozerią"... Miałem po prostu dość tej brzdąkaniny, w głowie były dziewczyny, rozmowy, tańce i ... - a tu jakieś smuty ze strun, fałsze, że nawet taki analfabeta muzyczny jak ja męczył się słuchając. Aż przyszły żagle i okazało się, że gitara to instrument z pięknymi dźwiękami i w sprawnych rękach potrafi cieszyć uszy.

I tu się z Tobo(ą) zgodzę. Takich urazów co prawda nie miałem ale kiedy 3 lata temu powróciłem po dłuuugiej przerwie do żeglowania to właśnie ze względu na wieczory z pieśnią żeglarską na ustach sam nauczyłem się podstaw gitarowego fachu i teraz gitara nieodłącznie kojarzy mi się z żaglami i Mazurami :lol:

Michał37

Wysłany: 2020-04-25, 10:23    [Cytuj]

funyo, Twoje gitary wyglądają wspaniale!

funyo

Wysłany: 2020-04-25, 10:57    [Cytuj]

Dzięki! :-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-05-11, 13:00    [Cytuj]

Usunięto post zawierający odsyłacz sprzeczny z regulaminem pkt. II.5. Przypominam, że na naszym forum niedopuszczalne są jakiekolwiek odsyłacze do portali komercyjnych zawierających reklamy czarterów/noclegów/sprzedaży sprzętu pływającego. Zawsze i w każdym dziale. Regulamin nie podlega konsultacjom/dyskusji.

Jeśli ktoś tworzy muzykę - może się nią dzielić poprzez YT lub inny portal, który nie_wymaga posiadania konta/logowania do oglądania transmisji. Wszystkie inne portale blokujące dostęp do treści dla niezalogowanych mają na tym forum bana.

~szg

Wysłany: 2020-05-12, 13:18    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Przypominam, że na naszym forum niedopuszczalne są jakiekolwiek odsyłacze do portali komercyjnych zawierających reklamy czarterów/noclegów/sprzedaży sprzętu pływającego.

I słusznie, więc ja o przygodzie gitarowej z firmą inną niż ww. branży. Otóż niedawno w sieci sprzętu muzycznego Riff kupiłem gitarę i jest ona jeszcze na gwarancji. W międzyczasie poluzowało się gniazdo gitarowe, będące zarazem wieszakiem na pasek i poszedłem do sklepu złożyć reklamację licząc na naprawę gwarancyjną. A tu ZONK - sklep właśnie po 50 latach istnienia zlikwidowano. Napisałem do sieci maila a ci odpowiedzieli, że mogę złożyć reklamację w innym mieście, gdzie powinienem się udać (najbliższy ok. 200 km). Koszt przejazdów byłby niewspółmiernie większy niż naprawa prywatnie. Gitarę zaniosłem więc na miejscu do pana mgr artysta lutnik (tak się tytułuje) i bez problemu usterka zrobiona. Nie polecam więc sieci Riff :evil: .

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-05-12, 13:30    [Cytuj]

Nie rozumiem. Oczekiwałeś, że przyjadą po ten sprzęt jeśli sklep zlikwidowano?

~szg

Wysłany: 2020-05-12, 17:27    [Cytuj]

Sklep zlikwidowano ale sieci nie. Sami nie muszą jeździć, od tego są firmy kurierskie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-05-12, 20:07    [Cytuj]

szg napisał/a:
Sami nie muszą jeździć, od tego są firmy kurierskie.

Czemu nie wysłałeś sprzętu kurierem?

~szg

Wysłany: 2020-05-12, 20:27    [Cytuj]

Nie było takiej opcji i krótko mówiąc, to sprzedawca powinien mieć i rozwiązać problem z gwarancją a nie ja. Skoro jednak spadło to na mnie to wolałem wybrać opcję tańszą i pewniejszą bez niczyjej łaski.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2020-05-13, 06:54    [Cytuj]

Wg mojej wiedzy podmiot nie jest ZOBOWIĄZANY do świadczenia GWARANCJI door to door. Gwarancja - to DOBROWOLNE zobowiązanie producenta/sprzedawcy, nic więcej. To, że jedne podmioty mają w zakresie gwarancji szerszą usługę jest ich świadomym wyborem i normalnym działaniem rynkowym - tak jak ustalanie ceny czy te, zatrudnienie dobrego sprzedawcy, bądź przygotowanie ładnej ekspozycji towaru. Fajnie kiedy jest, ale nikt nikogo do tego nie zobowiązuje.

<|Sza-man

Wysłany: 2020-05-13, 22:02    [Cytuj]

Ale jeżeli podmiot sprzedający wystawił pisemną gwarancje "door to door" to podmiot sprzedający jest ZOBOWIĄZANY do świadczenia GWARANCJI "door to door". Jeżeli gwarancja o takiej treści jest gwarancją producenta to na nim spoczywa obowiązek ... itd

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2020-05-15, 12:36    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
Ale jeżeli podmiot sprzedający wystawił pisemną gwarancje "door to door" to podmiot sprzedający jest ZOBOWIĄZANY do świadczenia GWARANCJI "door to door". Jeżeli gwarancja o takiej treści jest gwarancją producenta to na nim spoczywa obowiązek ... itd

No tak. Jeżeli, to i owszem. Chyba że podmiot sprzedający został zlikwidowany :)

pough
gorszego sortu

Wysłany: Wczoraj 20:10    [Cytuj]

Wrzucam jeszcze poprzednie nagranie "Halabaluby-ley" by już było w jednym miejscu:

funyo napisał/a:
Robert, może tutaj:
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=337481#337481
W końcu to hobby, przynajmniej zanim nie zaczniesz z tego żyć ;-)

Bardzo dobry pomysł.
Obiecałem, to wstawiam tutaj za radą Pawła, tylko się nie śmiać... ;-) , bo wiecie... cała ferajna za mną pójdzie... 8-) :roll:
Tym razem - Fajna ferajna - w początkowej aranżacji dla mnie. Poszukuję lepszego brzmienia, może nieco szybciej, będę próbował dalej. Jak już dorobię się finalnej dla mnie to wstawię. ;-)

I szybsza wersja nieco wyżej - chyba mi się bardziej podoba ;-) :
Ostatnio zmieniony przez pough Wczoraj 20:38, w całości zmieniany 3 razy  

~najmita

Wysłany: Wczoraj 21:05    [Cytuj]

Robert, nie jestem jakimś krytykiem ale swoje przemyślenia mam i nie zawaham się ich wyartykułować.
Do gitary nie mam zastrzeżeń. Wersja pierwsza, w wolniejszym tempie jest dobrze zinterpretowana. Troszkę można poprawić dykcję lub sprzęt (mikrofon).
W wersji w szybszym tempie zmieniłbym zdecydowanie interpretację tekstu na bardziej zawadiacką, cwaniacką. Wtedy mielibyśmy dwie wersje interpretacyjne tekstu.
No, tak sobie myślę...

pough
gorszego sortu

Wysłany: Wczoraj 21:45    [Cytuj]

Andrzej. Jak zwróciłeś uwagę na zawadiacką interpretację do szybszego tempa, to faktycznie teraz widzę czego brakuje. Popracuję nad tym. Dzięki :-) To jest dobry kierunek.

Czekam na więcej Waszych uwag...

[ ODPOWIEDZ ]