FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lanie do wody
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-08-30, 20:17    [Cytuj]

No i wykrakałem :mrgreen: Na MP gr B w optimisście w Giżycku pojawiła się pływająca Toj-tojka. Skorzystałem, a jakże, można zacumować, na relingach kosze na śmieci. Dodatkowo chyba synowi Pana, który dowodził owym przybytkiem na platformie owa platforma służyła jako pomost kąpielowy.

Duże brawa Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2019-08-30, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-08-30, 20:52    [Cytuj]

Kupione z tzw. Budżetu Obywatelskiego (o ile dobrze pamiętam)

~VA00

Wysłany: 2019-09-11, 12:24    [Cytuj]

Czas na coming-out :-) Leję do wody od 30 lat. Za czasów studenckich, bez skrzynki piwa na głowę się nie wypływało. A jak się pije piwo w dużych ilościach, to fizjologia jest nieunikniona. Raczej w trakcie kąpieli, niż na tzw. ,,zawietrznej''. Chociaż nie było aparatów cyfrowych z teleobiektywami i internetu. Z wiekiem świadomość ekologiczna rosła, z niejednego cumowania na dziko wracałem jachtem załadowanym cudzymi śmieciami. Kupiłem świder aby nie cumować do drzew, ostatnio nawet drewno na opał przywożę ze sobą, a popiół wynoszę daleko w las. Przyszedł czas na WC chemiczne. Po 3 dniach ,,awaria'' wskaźnika zapełnienia... Okazało się, że to nie awaria. Właścicielowi jachtu odebrało mowę. Zapytał, czy załogę stanowi spora amerykańska rodzina, gdzie każdy waży 150 kg i zjada na śniadanie 7 hamburgerów. Winne było jest sikanie. 7 litrów dziennie ja sam, zmierzone. Ci, co wypijają 1 kawę do śniadania tego nie zrozumieją. Taka fizjologia. No to może do butelki? Ale nikt z załogi nie ma ochoty przebywać w otoczeniu turlających się wszędzie podejrzanych płynów. I tak po 30 latach znowu sikałem za burtę, a problem, jako jedyny, pozostaje nierozwiązany.

Co dalej? Jedyny pomysł ze wszystkich omówionych, którego jeszcze nie wypróbowałem, to sikanie do zbiornika z płynem spłukującym. A może jednak sikanie za burtę jest nieszkodliwe, albo wręcz niewykrywalne? W końcu to prawie sama woda, tylko temperatura nieco wyższa niż w jeziorze. Mówimy o rozcieńczeniu w stosunku 1 do 10 miliardów (10^-10). Do Wisły pompują szambo z połowy Warszawy i podobno sama się oczyszcza... Nie wystarczy jakiś prosty filtr, ozonowanie? Co właściwie w moczu jest szkodliwe dla środowiska?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-11, 12:46    [Cytuj]

Sikasz do wanny? Sikasz do basenu? Tu masz odpowiedzi na powyższe pytania. Jeżeli nie widzisz nic złego w tym, że ktoś nasika do basenu/wanny, z której korzystasz, to w zasadzie nie ma problemu.

~Luke

Wysłany: 2019-09-11, 13:09    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Sikasz do wanny? [...] Jeżeli nie widzisz nic złego w tym, że ktoś nasika do basenu/wanny, z której korzystasz, to w zasadzie nie ma problemu.

Z tym sikaniem do wanny byłbym ostrożny, jakiś czas temu była ogólnoświatowa kampania (zresztą bardzo fajna) promująca sikanie pod prysznicem. Chodzi o oszczędność wody.

<|Tobo

Wysłany: 2019-09-11, 13:11    [Cytuj]

Przykład własny z ostatniego weekendu. Piątek/ sobota/ niedziela Święcajty, Mamry, Dargin, w tym regaty. Na wodzie ok.17h. Ja + 3 osoby załogi. Chrzanić nieudane regaty, za to jestem dumny bo przez te 3 dni nikt nie nasikał za burtę (każdy miał swoją 5l butelkę po wodzie, które to leżały w kabinie WC, na koniec zabrane do domu z resztą śmieci), kolega palacz nawet popiołu z peta nie strząchnął do jeziora, żaden ogryzek, papierek, nic. Po 3 dniach pływania w 4 osoby do jezior nie trafił żaden śmieć, żadna uryna. Więc da się, wystarczy chcieć a nie szukać jakiś bezsensownych porównań.

[ ODPOWIEDZ ]