FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lodz motorowo zaglowa
Autor Wiadomość
Wroj

Wysłany: 2019-09-04, 05:41   Lodz motorowo zaglowa [Cytuj]

mam pytanie z nadzieję, że znajde u Was odpowiedz☺
Kupilam swoja pierwsza lodz zaglowa ktora chce przerobic wylacznie na motorowa.Jest to jacht bardzo zblizony budowa do Compromis 700.
chcialam drastycznie ja odchudzic pozbywajac sie balastu w kilu.nawet zastanawiam sie nad skroceniem go przynajmiej o polowe.
Czy ktos z was robil juz takie przerobki i czym na ten tamat swoje spostrzezenia ktorymi moze sie ze mna podzielic.
moj jacht ma plywac wylacznie po jeziorach. Z gòry dziękuję za wszelkie uwagi.
Ostatnio zmieniony przez Wroj 2019-09-04, 05:43, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-09-04, 07:23    [Cytuj]

Nie znam tej konkretnej łodzi, ale w większości przypadków kil (w znaczeniu balast) możesz usunąć w całości o ile nie uszkodzisz (rozszczelnisz) poszycia kadłuba. Aby zachować właściwości nautyczne możesz go zastąpić drewnianą listwą.

Swoją drogą dlaczego na przeróbkę wybrałeś jacht kilowy? Na jeziora do takich celów lepszy byłby jacht mieczowy. Wtedy nic nie musisz przerabiać.

foxopole

Wysłany: 2019-09-04, 13:50    [Cytuj]

Przebudowuję też jacht żaglowy ( friendship 23) na motorek i po usunięciu balastu wykonałem falszkil ok. 5 cm a w miejsce usuniętego balastu planuję z blachy 10 mm i wys. 50 mm zamontować " mini balast". Myślę ,że to wystarczy do poprawienia manewrowości i zmniejszenia dryfu. Myślałem też ,żeby wykonać jeszcze skegi ale zrezygnowałem z tego pomysłu po konsultacjach z kolegą motorowodniakiem , który stwierdził , że w zupełności wystarcz to co zrobiłem. Jeszcze info w sprawie podkładu epoxy Bosman 77 , którego będę potrzebował trochę sporo ( cztery warstwy antyosmozy ) . Trzeba wygooglować hurtownię i można kupić za połowę ceny oferowanej w sklepach żeglarskich. Podniosłem też kabinę bo już jestem w wieku takim , że poruszanie się w kabinie zgiętym jak scyzoryk mi ni przystoi :-) . Prace się przeciągają bo łódka stoi pod chmurką a mogę pracować w zasadzie tylko gdy pogoda dopisuje i tylko w soboty ( niedziele odpadają - proboszcz) .

20180519_134231.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 1,71 MB

Wroj

Wysłany: 2019-09-04, 18:47    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Nie znam tej konkretnej łodzi, ale w większości przypadków kil (w znaczeniu balast) możesz usunąć w całości o ile nie uszkodzisz (rozszczelnisz) poszycia kadłuba. Aby zachować właściwości nautyczne możesz go zastąpić drewnianą listwą.

Swoją drogą dlaczego na przeróbkę wybrałeś jacht kilowy? Na jeziora do takich celów lepszy byłby jacht mieczowy. Wtedy nic nie musisz przerabiać.

Jeszcze raz dziękuję. Wszelkie informację są dla mnie became. Jestem kompletnym nowicjuszem. Tą łódz-bo trafila mi się jak slepej kurze ziarno. To łòdz z silnikiem stacjoarnym

[ ODPOWIEDZ ]