FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motorówka na początek
Autor Wiadomość
Ferarri325

Wysłany: 2019-08-30, 08:05   Motorówka na początek [Cytuj]

Witam planuję zakupić motorówkę tak za 10000-13000tys.
I chciałbym ja wykorzystywać na jeziorze jak i np.na wakacjach w Jastarni tzn pływanie po zatoce :).I chciałem się zapytać czy warto celować w coś typu fletcher? Czy coś w stylu rybitwy która bardzo mi się podoba gdyż ma małą kabinę którą można wyposażyć . Chodzi mi by łódź miała przynajmniej 40hp.czy lepiej sam kadłub z wyposażeniem kupić.a silnik osobno. bo to bardziej turystyczna ma być. I żeby można było ja kombi przewieźć.a dodam że kiedy wypożyczalem łódź w Jastarni zauważyłem że wysoka burta ma duże znaczenie 😁.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Ferarri325 2019-08-30, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2019-08-30, 09:35    [Cytuj]

Łodzie typu Fletcher to ścigacze z raczej niską burtą i otwartopokładówki, więc średnio mogą się nadawać do Twoich zamierzeń.
Rybitwa jest bardzo wszechstronną,choć niedużą łodzią, co ma swoje plusy i minusy.
Minusem jest stosunkowo mało miejsca na pokładzie, natomiast plusy to właśnie kabina, którą można po swojemu zabudować, niezłe ślizgowe dno, stosunkowo mała waga (wystarczy silnik 40-50KM, nie ma problemu z holowaniem).
Kupując oddzielnie silnik i kadłub masz większe możliwości personalizacji, ale też więcej zabawy z szukaniem i późniejszym montażem.
W komplecie łatwiej jest łódź przetestować na wodzie, co daje większą pewność co do stanu.
Poza Rybitwą warto rozważyć Delfina/Balta 440 - łódkę zrobioną na nieco skróconym kadłubie Rybitwy, ale z nowocześniejszą zabudową (zamknięta kabina, spory samoodpływowy kokpit), lub coś pokroju Cortiny 480 czy DarMara 450, ale nie wiem czy starczy budżetu...

Ferarri325

Wysłany: 2019-08-30, 10:29    [Cytuj]

DAR MAR 450 ciekawa tyle że za 13tys można kupić nową skorupę. Nie wiem ile kosztuje później do niej cały osprzęt :).Ale fakt faktem wszystko jest nowe :)
Ostatnio zmieniony przez Ferarri325 2019-08-30, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  

wodnik szuwarek

Wysłany: 2019-08-30, 12:59    [Cytuj]

Może jeszcze warto rozważyć zakup Fiord 425 kadłub prawdopodobnie Romany a więc sprawdzony.Kabinka nawet dość praktyczna no i najważniejsze,że nowa.

Ferarri325

Wysłany: 2019-08-31, 10:39    [Cytuj]

Ale.wydaje mi się rybitwy to choć stare konstrukcje to raczej solidne są.mieszkam w Nysie. I chciałem nawet coś tu podobnego wypożyczyć tyle że nikt nie wypozycza lodzi. Dlatego zdecydowałem się coś szukać raczej swojego nawet gdybym miał kupić sam kadłub A później silnik :) będąc na helu na urlopie myślałem że można cis wypożyczyć ale też strasznie z tym ciężko.udalo mi się wynająć Tylko z silnikiem 20km i to na zatokę było bardzo słabe . Dlatego chyba swoje to swoje. Tyle że pływanie po jeziorze to hmmm bajka choć Nyskie jest strasznie zdradliwe. A pływanie po zatoce to już inna szkoła heh :)

wodnik szuwarek

Wysłany: 2019-08-31, 12:04    [Cytuj]

Fakt na zatokę to musi być większy sprzęt z mocnym silnikiem żeby było w razie ,,w,, czym uciekać.Ja pływam łódką 440 cm zakupiona na Targach Sportów Wodnych w Strandzie.Jest to model oparty na sprawdzonej i bardzo dzielnej konstrukcji czyli Romanie.Przed zakupem opływana została na Kisajnie a wiało wtedy niemiłosiernie.Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu do spaceru montuje silnik 15 KM a do polatania 40 KM. Tegoroczne Targi będą za tydzień a więc jest okazja coś oglądnąć,dotknąć,pomacać a nawet przeprowadzić próbę na wodzie.

[ ODPOWIEDZ ]