FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zenek
2016-10-17, 07:28
Legia w Lidze mistrzów
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2019-07-23, 18:08    [Cytuj]

Tymczasem :

.https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/834055/legia-warszawa-z-wielkimi-pieniedzmi-od-ministerstwa-kolejna-dotacja-na-osrodek

Kasa z budżetu państwa dla klubu funkcjonującego jak prywatne przedsiębiorstwo ?

Dla jednego z bogatszych klubów w kraju, kompromitującego Polskę na arenie międzynarodowej ?
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2019-07-23, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  

~Rafał1960

Wysłany: 2019-07-24, 22:18    [Cytuj]

Dotacja na restaurację Lewandowskiego w Giżycku sporo większa i jakoś bardziej mnie razi.
Tu może będzie szansa, że jakaś młodzież z tej akademii wzmocni kadrę narodową.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-07-25, 07:27    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Dotacja na restaurację Lewandowskiego w Giżycku sporo większa i jakoś bardziej mnie razi.

Ciekawy pogląd. Subiektywność odbioru. Razi Ciebie dotacja na knajpę dlatego, że w tym bierze udział celebryta? Przecież dotacja z państwowych pieniędzy na prywatny klubik faktycznie jest rzeczą gorszą dla "naszych " pieniędzy niż dotacja na prywatną knajpę że środków UE (których, jeżeli nie skonsumujemy jako kraj - zwrócimy). Srodki ministerstwa w przypadku nie skonsumowania na Legię mogłyby być wykorzystane na inne cele związane z rozwojem sportu, np. na żeglarstwo albo na inne cele - np. na leczenie.

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2019-07-25, 09:38    [Cytuj]

mnie osobiście razi dotowanie przez miasta klubów.

gdyby kasa rzeczywiście szła na szkolenie młodzieży to ok
ale lwia część idzie na piłkarzy i pół biedy jeżeli "naszych", natomiast ta część idzie na najemników którzy nigdy nic nie wniosą do kadry a prawdopodobnie za rok, 2, będą już gdzie indziej.
miasta ze swoich skromnych budżetów wyciągają po kilka milionów które mogłyby przekazać na inwestycje i pompują bezmyślnie w trupy typu Ruch Chorzów finansując długi zaciągnięte przez poprzednie zarządy nawet w firmach oferujących chwilówki. masakra.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2019-07-25, 18:48    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Rafał1960 napisał/a:

Ciekawy pogląd. Subiektywność odbioru. Razi Ciebie dotacja na knajpę dlatego, że w tym bierze udział celebryta? Przecież dotacja z państwowych pieniędzy na prywatny klubik faktycznie jest rzeczą gorszą dla "naszych " pieniędzy niż dotacja na prywatną knajpę że środków UE (których, jeżeli nie skonsumujemy jako kraj - zwrócimy). Srodki ministerstwa w przypadku nie skonsumowania na Legię mogłyby być wykorzystane na inne cele związane z rozwojem sportu, np. na żeglarstwo albo na inne cele - np. na leczenie.
Trochę mieszasz systemy. Dotacja dla Legii jak każda inna dotacja ma pokryć powstanie określonej bazy szkoleniowej a nie być "skonsumowana" - jeśli pod pojęciem konsumpcji rozumiemy chociażby finansowanie pensji piłkarzy czy zarządu. Ośrodek powstanie w określonej gminie, warunkiem jego powstania jest udostępnienie części infrastruktury dzieciom i młodzieży z okolicy itd. Na pewno będą tam trenowały też jakieś kadry juniorskie na szczeblu co najmniej województwa czy regionu itd. Budowanie takich instytucji ma głęboki sens, bo jesteśmy tuż tuż od wytrącenia wszystkich argumentów uzasadniających, dlaczego gramy w piłkę gorzej od innych jako nacja. Budżety są, frekwencja jest, stadiony są, brakuje bazy szkoleniowej - to proszę, jest baza.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2019-07-25, 18:49    [Cytuj]

bronek napisał/a:
mnie osobiście razi dotowanie przez miasta klubów.

gdyby kasa rzeczywiście szła na szkolenie młodzieży to ok
ale lwia część idzie na piłkarzy i pół biedy jeżeli "naszych", natomiast ta część idzie na najemników którzy nigdy nic nie wniosą do kadry a prawdopodobnie za rok, 2, będą już gdzie indziej.
miasta ze swoich skromnych budżetów wyciągają po kilka milionów które mogłyby przekazać na inwestycje i pompują bezmyślnie w trupy typu Ruch Chorzów finansując długi zaciągnięte przez poprzednie zarządy nawet w firmach oferujących chwilówki. masakra.
Zgadzam się, na szczęście bezpośrednie inwestycje samorządów w kluby to margines marginesu, ale niech i ten zniknie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-25, 19:37    [Cytuj]

Co w takim razie powiecie na utworzenie w Giżycku nowego klubu żeglarskiego? Finansowanego z pieniędzy podatnika. Zasadny wydatek czy nie?

~Emill`76

Wysłany: 2019-07-25, 21:01    [Cytuj]

A ja jestem przeciw dotowaniu Legii z państwowej kasy ;-) Szczególnie, gdy klub wydaje ze swojej kasy miliony na bezproduktywny zakup zawodników z zagranicy. Niech więcej inwestują we własne systemy szkoleniowe ....
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2019-07-25, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  

~Rafał1960

Wysłany: 2019-07-25, 23:00    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Co w takim razie powiecie na utworzenie w Giżycku nowego klubu żeglarskiego? Finansowanego z pieniędzy podatnika. Zasadny wydatek czy nie?

Dużo bardziej niż restauracja na wodzie zakładana przez znanego celebrytę.

A co do piłkarskiej bazy to tak samo można skrytykować budowę basenów, hal sportowych itd.

W mojej gminie powstało zrewitalizowane kąpielisko miejskie.
.http://modernizacja.nazwa.pl/pl/voting/0ca0435b-f1c5-4477-888b-233ebfc91681/2/objects/00a00f35-c8ad-457c-b6b0-db9b882b0d71/view
Naokoło jest kilka boisk do siatkówki plażowej, koszykówki, piłki nożnej.
Obiekt tętni życiem do późna, po zmroku jest sztuczne oświetlenie.
Nie znam nikogo, kto podważyłby zasadność zbudowania takiego obiektu.
Tu się żyje, a nie jak w warszawskich sypialniach zalanych betonem.

Rybki też tam fajne można złowić.. :-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-26, 16:59    [Cytuj]

przecież jest Giżycka Grupa Regatowa finansowana w całości z kasy podatnika

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-26, 21:39    [Cytuj]

No właśnie.

kon72

Wysłany: 2019-07-27, 15:42    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
A ja jestem przeciw dotowaniu Legii z państwowej kasy ;-) Szczególnie, gdy klub wydaje ze swojej kasy miliony na bezproduktywny zakup zawodników z zagranicy. Niech więcej inwestują we własne systemy szkoleniowe ....

Wiesz dotowanie z państwowej kasy oczywiście, że nie. Jakaś pożyczka spłacana po sprzedaży zawodnika, czemu nie. Zagłębie Lubin, Pogoń, Lech - nie potrzebowały kasy państwowej (no może poza Zagłębiem, które jest finansowane z naszych podatków, czy to się komuś podoba, czy nie), żeby wychowywać/trenować młodych. Nie jestem fanem Legii, ale dla dobra naszego footbolu im więcej dobrych zawodników, tym lepiej.

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2019-07-28, 13:52    [Cytuj]

kon72 napisał/a:
Emill`76 napisał/a:

Wiesz dotowanie z państwowej kasy oczywiście, że nie. Jakaś pożyczka spłacana po sprzedaży zawodnika, czemu nie. Zagłębie Lubin, Pogoń, Lech - nie potrzebowały kasy państwowej (no może poza Zagłębiem, które jest finansowane z naszych podatków, czy to się komuś podoba, czy nie), żeby wychowywać/trenować młodych. Nie jestem fanem Legii, ale dla dobra naszego footbolu im więcej dobrych zawodników, tym lepiej.

miasto Poznań wielokrotnie dokładało do Lecha więc nie wiem o czym piszesz.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-29, 14:55    [Cytuj]

Jestem za dokładaniem z kieszeni podatnika do sportu dzieci i młodzieży, zawodowcy powinni utrzymywać się z innych źródeł,a dorośli na sport amatorski powinni wykładać ze swoich.

Sławek

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2019-07-29, 15:49    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Jestem za dokładaniem z kieszeni podatnika do sportu dzieci i młodzieży, zawodowcy powinni utrzymywać się z innych źródeł,a dorośli na sport amatorski powinni wykładać ze swoich.

Sławek

mnie osobiście granie w piłkę mojego syna kosztuje 40zł/m-c
tyle przekazuję co miesiąc do lokalnego UKS-u
kasa (podobno) idzie na busa dowożącego dzieciaki na mecze wyjazdowe (tam kiedy to możliwe jeżdżę z młodym sam)
oczywiście stroje, dresy buty we własnym zakresie

dla mnie to żaden wydatek ale pewnie są osoby które liczą każdy grosz i ucieszyłyby się gdyby urząd finansował wszelkie działalności sportowe dzieciaków.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-30, 10:21    [Cytuj]

Cytat:
dla mnie to żaden wydatek ale pewnie są osoby które liczą każdy grosz i ucieszyłyby się gdyby urząd finansował wszelkie działalności sportowe dzieciaków.

U mnie płacą 85 zł za szkolenie + pokrywają koszt wyjazdów na regaty, wpisowego + stroje i własny optimist.
Tylko ,że ów klub posiada stadion, jaka bazę treningową, szatanie, bramki, piłki zatrudnia trenera itp opłaca energie , wodę, ew ogrzewanie budynków,. za to wszystko już nie płacisz, lub wpłacasz ułamek procenta kosztów.

Sławek

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2019-07-30, 14:33    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Cytat:

U mnie płacą 85 zł za szkolenie + pokrywają koszt wyjazdów na regaty, wpisowego + stroje i własny optimist.
Tylko ,że ów klub posiada stadion, jaka bazę treningową, szatanie, bramki, piłki zatrudnia trenera itp opłaca energie , wodę, ew ogrzewanie budynków,. za to wszystko już nie płacisz, lub wpłacasz ułamek procenta kosztów.

Sławek

Zgadza się . nie narzekam. wg mnie na takie cele powinny iść gminne/miasta pieniądze , nie wspominając o kasie ze spółek skarbu państwa .

zenek

Wysłany: 2019-07-30, 18:11    [Cytuj]

Dotacje unijne to nic innego jak nasze podatki. A pieniądze z podatków nigdy ie powinny pomnażać w żaden sposób prywatnych majątków. To jest najzyczajniejsza patologia i cwaniactwo.
Można sobie wyobrazić, że na rynku funkcjonuje 10 restauracji. Powstały dzięki oszczędnościom właścicieli lub owi właściciele wzięli kredyty. Wszyscy płaca różne podatki. W pewnym momencie pojawia się te jedenasty. Pisze bajki, obiecuje złote góry i dostaje dotację z ... podatków tych dziesięciu. Krótko mówiąc 10 zapłaciła za powstanie konkurenta, który utrudni im funkcjonowanie, bo np. nie ma kredytu. Jest tu jakikolwiek sens? Czy to jest uczciwe?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-30, 18:28    [Cytuj]

Ekomariny przecież zostały zbudowane na identycznej zasadzie, ale protestów nie słyszałem. :-P

zenek

Wysłany: 2019-07-30, 18:31    [Cytuj]

Ekomariny przecież zostały zbudowane na identycznej zasadzie, ale protestów nie słyszałem. :-P
Bo protesty są zazwyczaj tam gdzie jest łatwo ustawić przeciwko sobie ludzi, a nie tam gdzie się "kręci lody" :-P .

[ ODPOWIEDZ ]