FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Port Nowy Sztynort - zmiany od 2019 roku
Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-07-19, 12:58    [Cytuj]

Z tymi nowo powstającymi jak grzyby opłacalnymi marinami mocno bym dyskutował. :)

macieks napisał/a:
A infrastruktura ta sama od lat.

A czytałeś ten wątek? Byłeś może w Sztynorcie? Jak dla mnie - w tym roku tam się zaczęła rewolucja, w tym w infrastrukturze. Może nie zauważasz zmian?

Wcześniej Sztynort był wykorzystywany w sposób bezwzględny, bez myślenia o przyszłości i odtworzeniu. Wraz z nowym wlaścicielem to się zmieniło. Wg mnie zostało to odczarowane.

jaNO

Wysłany: 2019-07-19, 13:15    [Cytuj]

Pomysł z korektą szerokości basenów w związku z powiększaniem się jachtów jest cenny ale nie do wykonania.
Może proste zarządzanie paszczą przez pracownika z keji coś by pomogło ?
Cumowanie "temi ręcami" na wcisk jest męczące, muring w połowie jachtu, sianie grozy przy wypływaniu słabszego sternika (wrzesień 2018 - na samym końcu pod kiblem zacumował chyba Northmann 1200, taki z filetowym podwodnym podświetlaniem, wychodząc pomacał każdy jacht, było na co popatrzeć). A wystarczyłoby takiemu gościowi zasugerować przez obsługę coś na zewnątrz

~Emill`76

Wysłany: 2019-07-21, 21:27    [Cytuj]

Spędziliśmy w Sztynorcie 2 dni w trakcie 8 dniowego wypadu na jeziora północne. Dla 2 osobowej załogi 24 stopowego jachtu, jest to obecnie najtańszy port na WJM ! Za 50 zł w cenie prąd, woda, sanitariaty , prysznice , zlewnia wc chem . Na kejach nie uświadczysz obecnie braku polerów, czy urwanych muringów . Sanitariaty odnowione, czyściutkie i pachnące .
Trzymam kciuki , by trzymali taki poziom ! Szacun dla nowych właścicieli.

lomax

Wysłany: 2019-07-21, 22:27    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Dla 2 osobowej załogi 24 stopowego jachtu, jest to obecnie najtańszy port na WJM ! Za 50 zł w cenie prąd, woda, sanitariaty , prysznice , zlewnia wc chem . Na kejach nie uświadczysz obecnie braku polerów, czy urwanych muringów.

A i owszem, dla 2 osobowej załogi ujdzie. W tych 50 zł jest prąd, woda, miejsce przy kei itd, ale skoro już to jest zapłacone, to kolejni członkowie załogi (jeśli są), mogli by już nie dopłacać po 25zł, a tyle to niestety kosztuje (można by trochę z tą ceną zjechać na mój gust). Co do urwanych muringów, to przy kei nr2 urwane są 3.
Tak różowo więc nie jest.
Na pocieszenie w Pruskiej Babie (wreszcie tam nie śmierdzi) podają pyszne i niedrogie jedzonko - polecam schabowego.
Ostatnio zmieniony przez lomax 2019-07-21, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-21, 22:30    [Cytuj]

lomax napisał/a:
ale skoro już to jest zapłacone, to kolejni członkowie załogi (jeśli są), mogli by już nie dopłacać po 25zł

Ci dodatkowi nie będą korzystać z sanitariatów, prądu, natrysków, mycia naczyń, możliwości pozostawienia śmieci?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-07-21, 23:03    [Cytuj]

Ja w Pruskiej Babie polecam burgera z jagnięciną.
Muringi - osobiście widziałem nurka, który je naprawiał. Chyba zwyczajnie trzeba to robić regularnie, gdyż zapewne są zrywane.

r0b0c0p

Wysłany: 2019-07-21, 23:22    [Cytuj]

W tym roku byliśmy 5 razy. 2x spanie przy ostatnich pomostach i 3x postój z obiad em i sklep w ciągu dnia.
Nie mamy się do czego przyczepić. Jest znaczna poprawa w stosunku do zeszłego roku. Prysznice i toalety czyste. Teren wysprzątany, kosili od 8 rano : )
Obsługa miła i nienachalna. Ochroniarze uprzejmi podwozili dzieciaki meleksami.
Restauracja nam odpowiadała. Polecam pstrąga, burgera, schabowego i pierogi.
Plac zabaw oblegany.

Minus to tylko kolor wody w jeziorze.

Jedna sugestia: przydałyby się lepsze oznaczenia dla strefy ciszy np. przy wejściach i zejściach z pomostów. W nocy jedni sąsiedzi drugich uciszali. Ci drudzy rano tłumaczyli, że nie wiedzieli.

~piotr H

Wysłany: 2019-07-21, 23:33    [Cytuj]

W Pruskiej Babie optecznie jak w odnowionej stolowce szkolnej , Zeza 2 miala zeglarska atmosfere ktora prysla , porzadek i czystosc na plus muringi roznie portugalczyk 😳 no coz synom kotlet w bolce smakowal ale bylismy tam jedymi , w corce rybaka tlumy jedzenie bylo ok stanie w kolejce do zamowien meczace generalnie w sztynorcie duzo mlodej starajacej sie obslugi w sklepie dotkliwie mniejszy wybor zywnosci i alkoholi mocniejszych czesto zadaje sobie pytani dlaczego bosman w duzych portach nie pilotuje duzych lodzi na stanowiska np 16-18 Duzy ruch .w dawnej mazurii rydzewo zawsze jest na keji w szczycie /teraz w tle Mew/

zenek

Wysłany: 2019-07-22, 07:57    [Cytuj]

lomax napisał/a:
A i owszem, dla 2 osobowej załogi ujdzie. W tych 50 zł jest prąd, woda, miejsce przy kei itd, ale skoro już to jest zapłacone, to kolejni członkowie załogi (jeśli są), mogli by już nie dopłacać po 25zł, a tyle to niestety kosztuje (można by trochę z tą ceną zjechać na mój gust).
Opłata za osobę wynosi nie 25zł a 15zł. No a 15zł za osobę, jeżeli wliczone są prysznice, to jest to bardzo atrakcyjna cena i trudno oczekiwać aby była jeszcze niższa.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 08:17    [Cytuj]

Cytat:
Opłata za osobę wynosi nie 25zł a 15zł. No a 15zł za osobę, jeżeli wliczone są prysznice, to jest to bardzo atrakcyjna cena i trudno oczekiwać aby była jeszcze niższa.

Tyle mniej więcej, chyba o 3 zl taniej kosztował do niedawna sam prysznic w tym porcie.

Sławek

<|taras

Wysłany: 2019-07-22, 08:35    [Cytuj]

r0b0c0p napisał/a:
...

Jedna sugestia: przydałyby się lepsze oznaczenia dla strefy ciszy np. przy wejściach i zejściach z pomostów. W nocy jedni sąsiedzi drugich uciszali. Ci drudzy rano tłumaczyli, że nie wiedzieli.

Dokładnie, jak dla mnie jedyna rzecz do poprawy i to niewielkim nakładem, poza tym rewelacja, przeprosiłem się z postojem w Sztynorcie po 39ciu latach i na pewno zawitam ponownie.

nick_othem

Wysłany: 2019-07-22, 10:42    [Cytuj]

I ja podzielę się wrażeniami.

Cena faktycznie bardzo atrakcyjna, 50 zł za 2-osobową załogę, a w cenie wszystko, łącznie z ciepła wodą do mycia naczyń (nie pamiętam, jaka była dawniej).
Ja również widziałem pozrywane muringi, jak również poplątane ze sobą po nieudolnych próbach ich napraw (zapewne przez jakichś żeglarzy).
Pruska baba - burger z jagnięciną super, cena troszkę mniej, ale cóż, szedłem tam z nastawieniem na to danie i byłem baaardzo zadowolony. Frytki do burgera również wzorcowe.
Sklep - moim zdaniem taki sam, jak był. Ceny widocznie wyższe, niż w "normalnych" miejscowościach, ale na to również byłem przygotowany i jakoś szczególnie mnie to nie dziwi. Asortyment moim zdaniem obejmuje wszystko, co potrzebne. Ceny alkoholu zdecydowanie wyższe. Mazurskie lager - 10 zł, Ballantines 1l chyba 90 zł, Jack Daniell's 1l - 140. Ale są dostępne ;-)
Sanitariaty w porządku, muzyczka w toalecie - rewelacyjny pomysł ;-) Męskie prysznice nie zostały odnowione, ale są ok.
Dużo psów, bo to "port przyjazny psom". Niestety jeden z nich, bez widocznego właściciela (zadbany, z obrożą, więc nie żaden przybłęda) zrobił dorodną kupę na środku tarasu RESTAURACJI Baba Pruska, tuż obok naszego stolika. Niestety, nie udało uprosić obsługi tegoż przybytku o jej uprzątnięcie, mimo 3-krotnej bardzo uprzejmej prośby o zaradzenie temu problemowi. Kupa spokojnie przeleżała cały kolejny dzień (oczywiście rozdeptana kilkukrotnie). "Na szczęscie" przez Sztynort przeszły mocne deszcze i większość niespodzianki spłynęła pod taras wraz z deszczówką. Myślę, że niejeden mniej uprzejmy klient zrobiłby z tego aferę, moim zdaniem całkiem uzasadnioną. Sądzę, że jeszcze nie wszystko się tam dotarło, port działa krótko, więc takie niedociągnięcia zostaną poprawione, bo widać gołym okiem, że właściciele bardzo się starają.
Obawiam się tylko, czy ceny za cumowanie jednak nie są zbyt niskie. Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku okaże się, że są w sam raz.

~chrzaszcz1

Wysłany: 2019-07-22, 11:07    [Cytuj]

A i ja po kilku/kilkunastu latach bojkotu, po przeczytaniu tego wątku, zawinąłem do Sztynortu. I faktycznie sporo zmian. Według mojej opinii (zaznaczam mojej opinii) na plus:
1. Utworzenie trzech kej w tzw. strefie ciszy. I tu nikt nie może się tłumaczyć, że przybił i nie wiedział, że są one strefą ciszy. Informują o tym duże napisy widoczne od wody.
2. Dodatkowe prysznice i toalety przy cichych kejach. Dzięki temu nie trzeba po każdym piwie zasuwać ponad kilometr w obydwie strony.
3. Otwarcie "Zęzy". Jak dla mnie fajny klimacik - niestety głównie dopiero po 23, kiedy to ludzie po koncercie szantowym przenoszą się tam na popijawę. Brak gastronomii w Zęzie powoduje to, że wcześniej wszyscy siedzą w Babie Pruskiej lub innych lokalach.
Jak dla mnie na minus:
1. Remont Baby Pruskiej doprowadził do totalnego obdarcia lokalu z charakteru. Wcześniej przypominała mi pokład towarowy na jakimś galeonie. Nie przeszkadzały mi ani zapachy, ani czarny, surowy wystrój. W chwili obecnej jest tam jak w szpitalu. Za jasno, wszystko zrobione na biało, brak miejsc przy kolumnach. To już nie jest tawerna :-(
2. Ceny jak w Zakopanem. Posiedzieliśmy przy szantach, coś zjedliśmy, wypiliśmy kilka piwek i rachunek ponad 400 PLN. Ale tu nie mam pretensji - znałem ceny to płaciłem - przecież nie będę siedział przy suchym pysku.
3. Przy większych jachtach cumowanie tam jest absurdalnie drogie. 8 osób na pokładzie to wydatek rzędu 150 PLN. Ja wiem, że zaraz będą krzyki, że wszytko w cenie łącznie z prysznicami. Ale jak ja nie chcę brać prysznica to dlaczego mam płacić. Niech zrobią płatne prysznice i ryczałt za WC od osoby na jachcie i będzie git.
4. Kolor i zapach jeziora (głownie w ciepłe dni) może odstraszyć nawet starego wilka morskiego czyszczącego 20-letnie zęzy na statkach morskich. :-( Czy oni tam całe szambo pakują w jezioro?.....

My dodatkowo nie mieliśmy szczęścia - ZNOWU!!!. Zacumowaliśmy przy cichej kej, obok stojącego tam już jachtu ze starszą "młodzieżą" na pokładzie. Brzdąkali sobie coś po cichutku na gitarze - wydawali się OK. Niestety po powrocie tejże młodzieży z koncertu już zapomnieli, że są w strefie ciszy. Dwóch z nich do 1 w nocy darło ryja tekstami które admin z tego forum by szybko usunął, razem z moja osobą gdybym, je zacytował. Wiem, wiem mogłem pójść do bosmana i na nich donieść, ale jestem za miękki i dałem sobie spokój.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 11:39    [Cytuj]

Co do stanu jeziora , to trudno winić za ten stan obecnego właściciela. Co do cen za 8 osób na jachcie to po podzieleniu wychodzi niecałe 19 zł, czyli taniocha. Co do pryszniców w cenie. Super rozwiązanie, bowiem co niektórzy krzyczą po kiego mam płacić skoro nie korzystam, ale dodatkowa opłat skutkuje tym ,że delikwent bierze prysznic na jachcie po czym spłukuje to do jeziora, a następnie krzyczy ,że woda brudna. Co do cen gastronomi, no cóż usługi poszły w górę wszędzie. Ciekawe ,że lekką rączką ktoś wybuli 400 stówy na zabawę, a che zaoszczędzić kilka zet na prysznicu i wc.

Sławek

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 11:51    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Co do stanu jeziora , to trudno winić za ten stan obecnego właściciela. Co do cen za 8 osób na jachcie to po podzieleniu wychodzi niecałe 19 zł, czyli taniocha. Co do pryszniców w cenie. Super rozwiązanie, bowiem co niektórzy krzyczą po kiego mam płacić skoro nie korzystam, ale dodatkowa opłat skutkuje tym ,że delikwent bierze prysznic na jachcie po czym spłukuje to do jeziora, a następnie krzyczy ,że woda brudna. Co do cen gastronomi, no cóż usługi poszły w górę wszędzie. Ciekawe ,że lekką rączką ktoś wybuli 400 stówy na zabawę, a che zaoszczędzić kilka zet na prysznicu i wc.
Co do cichej kei, sama tabliczka nie nuczy ludzi kultury.
Sławek

~chrzaszcz1

Wysłany: 2019-07-22, 11:52    [Cytuj]

Jeżeli to do mnie było z tym oszczędzaniem na prysznic, to tłumaczę. Dlaczego mam płacić za coś z czego nie korzystam? Za zabawę zapłacę 400 PLN bo wiem za co, ponieważ to zamówiłem i to była moja decyzja. Ale dlaczego mam płacić z coś z czego nie skorzystałem. I jak to zaznaczyłem poniżej - to moje zdanie - a forum jest po to aby je wyrażać.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-07-22, 12:07    [Cytuj]

chrzaszcz1 napisał/a:
Czy oni tam całe szambo pakują w jezioro?.....

Oni nie. Oni to szambo zamierzają wyczyścić.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-22, 12:11    [Cytuj]

chrzaszcz1 napisał/a:

4. Kolor i zapach jeziora (głownie w ciepłe dni) może odstraszyć nawet starego wilka morskiego czyszczącego 20-letnie zęzy na statkach morskich. :-( Czy oni tam całe szambo pakują w jezioro?.....

Już pisałem na ten temat, ale widocznie trzeba powtarzać. Widoczna na zdjęciu
http://mapy.geoportal.gov...ssionID=4641357
przepompownia pompuje do tego małego jeziorka to co spływa z ogromnych (w porównaniu do akwenu), nawożonych przecież chemią pól. Trwają starania, aby to co z tych pól spływa było w jakikolwiek sposób badane przed wpuszczeniem do jeziora.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 12:25    [Cytuj]

chrzaszcz1 napisał/a:
Jeżeli to do mnie było z tym oszczędzaniem na prysznic, to tłumaczę. Dlaczego mam płacić za coś z czego nie korzystam? Za zabawę zapłacę 400 PLN bo wiem za co, ponieważ to zamówiłem i to była moja decyzja. Ale dlaczego mam płacić z coś z czego nie skorzystałem. I jak to zaznaczyłem poniżej - to moje zdanie - a forum jest po to aby je wyrażać.

Za pokój w hotelu tez płacisz za dobę ,a to czy skorzystasz z czajnika na prąd, prysznica to Twoja sprawa.

Sławek

zenek

Wysłany: 2019-07-22, 12:31    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Za pokój w hotelu tez płacisz za dobę ,a to czy skorzystasz z czajnika na prąd, prysznica to Twoja sprawa.
Hotele miewają baseny bezpłatne dla gości hotelowych, kręgielnie, wyciągi narciarskie itd... Czynienie zarzutu z tego, że prysznice wliczone są w cenę cumowania uważam za absurdalne.

[ ODPOWIEDZ ]