FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa przyczepa do Vivy 600 - czy będzie dobra?
Autor Wiadomość
bart1

Wysłany: 2019-05-28, 22:10   Nowa przyczepa do Vivy 600 - czy będzie dobra? [Cytuj]

Ahoj,

Mam prośbę o poradę. Posiadam Vivę 600 z przyczepą o DMC 1800kg i muszę zejść do 1200 kg DMC przyczepy. Uzgodniłem zakup czegoś takiego i zastanawiam się, czy to będzie działać w transporcie na dalsze odległości z powodu wiszącej rufy? Na zdjęciu jest Carina o tej samej długości co moje szczęście. Czytałem, że wiązanie pasami jest średnio szczęśliwym rozwiązaniem i u siebie nie musiałem wcześniej tego praktykować, jeśli jednak nie szkodzi łodzi aż tak bardzo to korzystałbym. Mam też wątpliwości co do podparcia. Carina na zdjęciu ma zanurzenie circa 60 cm, tj. połowę mojego. Nie wiem, czy podpory są regulowane, zresztą nad nadkolami to chyba tylko z 10 cm luzu zostanie przy mojej szerokości. Szerokość Cariny to 211, a u mnie 250. Nie wiem czy to może tak wystawać? Nie potrafię również ocenić niezbędności wyciągarek i innych bajerów, których tu nie widzę. Cena przyczepy jest dość atrakcyjna, chociaż to staruszka z 1979 roku. Załączam link do ogłoszenia i zdjęcie Vivy z profilu. Admina proszę, w razie potrzeby, o umieszczenie w innym dziale. Z tym gdzie, miałem kłopot.

[spam]

Pozdrawiam
Bart
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2019-05-29, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  

bart1

Wysłany: 2019-05-28, 22:54   Nowa przyczepa do Vivy 600 - czy będzie dobra? zdjęcia [Cytuj]

Ponieważ po 30 minutach nie mogłem już edytować postu, a ocenzurowano link to załączam zdjęcia nowej przyczepy, o której myślę.

P_20190528_223009.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 5,13 MB

P_20190528_223033.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 6,73 MB

P_20190528_223044.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 5,49 MB

P_20190528_223113.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 5,52 MB

P_20190528_223128.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 6,55 MB

P_20190528_223139.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 5,34 MB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-05-29, 08:27    [Cytuj]

W zakresie linków - odsyłam do regulaminu forum.
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=78

BARDZO proszę się z nim zapoznać jeżeli mamy Ci pomóc, zamiast zablokować konto za jego łamanie. Proszę też nie zakładać kolejnego tematu do tej samej sprawy

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-05-29, 08:31    [Cytuj]

Z doświadczenia swojego i innych posiadaczy lawet - zdecydowanie lepsze są jachty z tzw. łożem. Zamiast podpór punktowych są takie "sanie", które układają się na kadłubie dopasowując do niego swój kształt. Dzięki temu jacht jest lepiej podparty, a kadłub mniej obciążony.

Rozumiem, że DMC jest dla ciebie istotne ze względu na przepisy. Pomyśl, czy nie da się zmniejszyć DMC posiadanej przez Ciebie lawety.

Jeżeli przyczepa jest solidna, to "wystająca rufa" nie jest problemem. Jak widać na zdjęciu światła są zamontowane prawidłowo, a długość ich "wystawania" jest regulowana.

bart1

Wysłany: 2019-05-29, 09:35    [Cytuj]

Przepraszam, kiedy kopiowałem zdjęcia wygasła możliwość edycji i stąd założone dwa tematy, ponieważ myślałem, że brak edycji jest dożywotni.

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawia mnie, czy większa szerokość Vivy w stosunku do Cariny nie będzie problemem na tej przyczepce? Najchętniej pozostawiłbym własną, ale obczytałem różne fora i zrozumiałem, że w obecnym stanie prawnym DMC przyczepy to rzecz święta, ewentualnie jej zmiana oznacza horrendalne koszty porównywalne z zakupem nowej. Arco, producent mojej obecnej przyczepy produkuje jeszcze w Niemczech takie same modele o niższym DMC i nawet przez chwilę przeszła mi myśl, że skoro u nas nie można to może tam spróbować zmienić DMC w dowodzie rejestracyjnym i dopiero przywieźć ją do Polski. Ale nie znam jeszcze tematu. Moja przyczepa stacjonuje na Pojezierzu Meklemburskim na niemieckich blachach.

W innej kwestii. Jak powszechne jest spanie w jachcie na odpowiedniej przyczepie podczas transportu? Czy należy tego unikać, bo niekorzysytnie wpływa na kadłub? Nawet, w przypadku dwóch osób?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez bart1 2019-05-29, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-05-29, 10:43    [Cytuj]

bart1 napisał/a:
Przepraszam, kiedy kopiowałem zdjęcia wygasła możliwość edycji i stąd założone dwa tematy, ponieważ myślałem, że brak edycji jest dożywotni.

Brak możliwości edycji nie wyklucza napisania kolejnego postu w tym samym temacie, bez zaśmiecania forum zakładaniem kolejnego wątku o tym samym.

Cytat:
Zastanawia mnie, czy większa szerokość Vivy w stosunku do Cariny nie będzie problemem na tej przyczepce?

Jeżeli podpory są regulowane, to raczej nie.

Cytat:
W innej kwestii. Jak powszechne jest spanie w jachcie na odpowiedniej przyczepie podczas transportu? Czy należy tego unikać, bo niekorzysytnie wpływa na kadłub? Nawet, w przypadku dwóch osób?

Moim zdaniem nic nie powinno się stać o ile nie będziesz po tej łodzi skakał.

Ponawiam prośbę o zapoznanie się z regulaminem forum, gdzie wszystko jest wyjaśnione

bart1

Wysłany: 2019-05-29, 12:05    [Cytuj]

W międzyczasie zapoznałem się z regulaminem. Czy nadal dokonuję naruszeń? W przypadku recydywy poproszę o wskazanie. Natychmiast się do stosuję.

Ad rem,

Otrzymałem nowe zdjęcia od właściciela. Pomijając ich stan techniczny, nie wiem czy podpory są regulowane? Nie dostrzegam innych dziurek regulacji. Pewnie można opuścić, jeśli nie są zapieczone. Tylko wydaje się, ze wiele to chyba nie da ponieważ opuszczenie podpór 33 cm w dół posadzi dno Vivy na błotnikach?! Zatem, jeśli rozumuje prawidłowo, pozostaje podłożenie opon w przestrzeń pomiędzy przyczepą, a dnem kadłuba?

Co do spania, to tylko doprecyzuję, czy przy przyczepie, o której rozmawiamy z wiszącą rufą gdy jacht wiązany jest dwoma pasami to jest wykonalne, czy pomysł może się skończyć katastrofą?

przy 3.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 88,01 KB

przy 4.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 69,06 KB

przy 5.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 71,94 KB

przy 6.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 85,82 KB

przy 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 7 raz(y) 59,14 KB

przy 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 5 raz(y) 48,82 KB

Ostatnio zmieniony przez bart1 2019-05-29, 12:12, w całości zmieniany 3 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-05-29, 14:47    [Cytuj]

bart1 napisał/a:
Otrzymałem nowe zdjęcia od właściciela. Pomijając ich stan techniczny, nie wiem czy podpory są regulowane? Nie dostrzegam innych dziurek regulacji. Pewnie można opuścić, jeśli nie są zapieczone. Tylko wydaje się, ze wiele to chyba nie da ponieważ opuszczenie podpór 33 cm w dół posadzi dno Vivy na błotnikach?! Zatem, jeśli rozumuje prawidłowo, pozostaje podłożenie opon w przestrzeń pomiędzy przyczepą, a dnem kadłuba?

Ta przyczepa wygląda na jakąś samoróbkę. Jeżeli coś Tobie nie będzie pasowało, to pewnie da się to "bezkarnie" przerobić.

bart1 napisał/a:
Co do spania, to tylko doprecyzuję, czy przy przyczepie, o której rozmawiamy z wiszącą rufą gdy jacht wiązany jest dwoma pasami to jest wykonalne, czy pomysł może się skończyć katastrofą?

Jeżeli boisz się tego, że przyczepa przechyli się na rufę, to podłóż kilka cegieł pod najdalej wysuniętą część lub dospawaj/dokręć opuszczaną podporę wykonaną np. z kupionych kółek postojowych, jeżeli zamierzasz to robić częściej.

kolko-postojowe.jpg
fot:www.kam-przyczepki.pl
Plik ściągnięto 419 raz(y) 66,57 KB

<|Tobo

Wysłany: 2019-05-29, 17:10    [Cytuj]

Płetwa sterowa głębinowa - niepokojąco to wygląda... Kombinowałbym zdemontowanie na czas transportu.

bart1

Wysłany: 2019-05-30, 16:04    [Cytuj]

A bardziej niepokojąco nie wygląda stan podpory ze zdjęcia w załaczniku "przy 1"?
Ta Carina na przyczepie to nie mój jacht.

Otrzymałem od właściciela więcej zdjęć i ta podpora z jpg.1 wygląda tak, że hm,hm... sam nie wiem?!

Dodam, że przyczepa za 1500 zł z opłatami i transportem zamknie się pewnie na poziomie 2500 zł. Niby dużo, ale nowa kosztuje 6000 zł, a używanych z DMC 1200 kg na rynku jak na lekarstwo.
Ostatnio zmieniony przez bart1 2019-05-30, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2019-05-30, 16:21    [Cytuj]

Ze zdjęcia to mało widać. Sorry, sądziłem, że chcesz z łódką ze zdjęcia jechać.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2019-05-30, 19:03    [Cytuj]

bart1 napisał/a:

Dodam, że przyczepa za 1500 zł z opłatami i transportem zamknie się pewnie na poziomie 2500 zł. Niby dużo, ale nowa kosztuje 6000 zł, a używanych z DMC 1200 kg na rynku jak na lekarstwo.

plus 1500 - 2000 na doprowadzenie jej do takiego stanu jaki Cie interesuje.

Ale to na 99% jest SAM, a z tym w zasadzie można zrobić co się chce.

[ ODPOWIEDZ ]