FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z silnikiem mercury 90 sport jet
Autor Wiadomość
Searayder

Wysłany: 2019-05-15, 17:30   Problem z silnikiem mercury 90 sport jet [Cytuj]

Witam wszystkich, nowy na forum dlatego jesli lamie jakis regulaminz gory wybaczcie..
Kilka miesiecy temu kupilem motorowke sea ray searayder z silnikiem mercury 90 sport jet.
Przy kupnie wziąłem ja na testy i odpalala od strzalu. Pozniej plywalem jeszcze raz sam i wszystko super. Za trzecim razem slipuje chce odpalic nie odpala. Kreci ale nie odpala. Nie poddaje sie i moze za 100 razem mi odpalila. Poplywalem chwile- wylaczam- chce wlaczyc nie odpala. I znow zabawa. Kreci ale nie zaskakuje. Na sluch juz potrafię rozpozmac, ze jestem juz blisko zaskoczenia. Oczywiście spaliny wylatuja i przez taka zabawe wywalam paliwo do wody. Kompresja na cylindrach 7 bar to jakies 10 psi. Dodam, ze motorowka ma naped steugowodny. Mieszanka jaka zalalem to 1:50 yamalube tcw3. I sprawa jest taka, w wodzie nie odpala, chyba ze za setnym razem, dojezdzam do garazu Pstrykam i pali mi na strzal, bez zadnego długiego krecenia. Ostatnio tak samo na slipie odpalilem na pol sek beeeng pali. Wrzucam do wody odpalila 3 sek i zgasla i znow moge sie nakrecic z godzine to odpali. Ostatnio jak ja odppalilem na wodzie to tez nie stawała tak mocno dęba, wkrecila sie na pelna prędkośc dopiero po pewnym czasie. Powrot byl juz na wioslach ze srodka jeziora. Czy ktorys z Was mial podobnie, badz ma jakies sugestie ?
Z gory dziekuje za zainteresowanie i pomoc

20190515_152850.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 4,43 MB

kazmir

Wysłany: 2019-05-22, 20:35    [Cytuj]

Po nakrętce koła zamachowego widać, że panuje w tej komorze wilgoć. Wymień przewody WN. Wszystkie złącza przy silniku do zakonserwowania. Jeśli to nie pomoże szukaj dalej.

20190515_152850.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 3,91 MB

karcit

Wysłany: 2019-05-22, 21:39    [Cytuj]

Obejrzyj dokładnie elektrykę, szczególnie WN. Może jest przebicie na jakiś element przewodzący, a nie połączony z masa silnika. I jak łapie wodę, to poprzez wodę łączy się z masą i "prund" idzie bokiem.

[ ODPOWIEDZ ]