FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Momenty dokręcania głowicy itp Yamaha 4f 4stroke
Autor Wiadomość
darkonis

Wysłany: 2019-01-26, 21:16   Momenty dokręcania głowicy itp Yamaha 4f 4stroke [Cytuj]

Witam. W moim silniku pojawiła się woda w oleju więc zdjąłem głowice którą dam do splanowania ( uszczelki już są ). I mam taki problem że nie mogę nigdzie znaleźć momentu dokręcania głowicy..Na pewno ma ktoś jakąś instrukcję napraw do silnika jak w temacie. Pozdrawiam...

<|piotrw

Wysłany: 2019-01-26, 22:03    [Cytuj]

Zobacz tutaj: https://www.manualslib.co.../Yamaha-F4.html

Moment dobiera się do śruby, tam są chyba 4 x M8 które dokręca się na dwa razy do 15 Nm i 30 Nm i jedna M6 też na dwa razy 6 i 12 Nm. W tej instrukcji tego może nie być, ale śruby głowicy dokręca się oczywiście na krzyż, niektóre instrukcje zalecają nawet określone odstępy czasu pomiędzy jednym a drugim dokręceniem.
Ostatnio zmieniony przez piotrw 2019-01-26, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  

darkonis

Wysłany: 2019-01-27, 14:46    [Cytuj]

Wielkie dzięki za info . Na pewno przyda się kolejnym osobą które szukają podobnych informacji..Tak jak mówisz są to 4x śruba M8 i 1x M6..Jeszcze raz dzięki nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi ..Pozdrawiam..

darkonis

Wysłany: 2019-04-27, 22:57    [Cytuj]

Wczoraj dopiero poskręcałem silnik. Głowica splanowana, zawory dotarłem (w wydechowym gniazdo było lekko odbarwione w jednym miejscu), dałem nowe uszczelki , skręciłem z odpowiednim momentem( jak wyżej podał kolega) i wyregulowałem zawory na 0,12-0,13 ssący i 0,15-0,16 wydechowy . Nie mogłem znaleźć danych na temat tych zaworów . Jedyne co znalazłem to jakieś śmiesznie małe wartości do silników 4 suwowych: ssący 0,06-0,10 wydech 0,09-0,13 to wolałem dać większe wartości jak napisałem .Cylinder wyglądał na niezużyty , jeszcze ma ryski honownicze a silnik z 2001r . Dzisiaj odpaliłem silnik ładnie równo pracuje , nie klekocze ,nie szarpie, nie zdycha i jak by ciszej pracował. Wcześniej potrafił mi zgasnąć i troszkę klekotał..Zobaczymy jak się będzie sprawował , jak tylko sezon się zacznie :) P.S. Komplet uszczelek dostałem na aliexpres za śmieszne pieniądze jak by ktoś szukał .Pompkę paliwa też tam zamówię około 20 dolców, a u nas w Polsce chyba ze 400zł mi krzykneli , a jakość pewnie ta sama .. Pozdrawiam..

[ ODPOWIEDZ ]