FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowania do sezonu - polerowanie żelkotu
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2018-03-16, 10:27   Przygotowania do sezonu - polerowanie żelkotu [Cytuj]

Czym polerujecie kadłub / kokpit ?

Moje doświadczenia pozwoliły dojść do wniosków, że popularna Farecla G3 nadaje się na "finish" ....średnio . Dlaczego ? Pomimo, że po polerowaniu efekt wydaje się zadowalający - żelkot błyszczy , to ten efekt jest dość krótkotrwały . Z moich spostrzeżeń wynika, że farecla ma jednak zbyt grubą gradację drobinek ścierających , co powoduje że struktura polerowanej powierzchni nie jest idealnie gładka . Powoduje to, że niestety brud znacznie trudniej się czyści z takiej powierzchni .
W końcówce sezonu , przetestowałem natomiast środek, który imho idealnie nadaje się na "finish" , czyli ostateczne polerowanie przed ewentualnym woskowaniem . Tym środkiem jest mleczko "Ultra Polish" amerykańskiej firmy "Presta" . Dość drogi, bo litr kosztuje ok 100 zł , ale bardzo wydajny . Imho butelka powinna spokojnie wystarczyć do polerowania burt średniej wielkości jachtu śródlądowego . Efekt końcowy - rewelacja ... a wypolerowana powierzchnia jest znacznie mniej podatna na brud , który łatwo się zmywa samą szczotą , bez użycia jakichkolwiek środków .

133532_ultra_polish.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 67 raz(y) 38,32 KB

Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2018-03-16, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2019-04-15, 11:27    [Cytuj]

W zeszłym, niezwykle intensywnym sezonie , nie obyło się bez drobnych rys na burtach :oops: . Bedąc na Targach WiW Sławek Sea - line , polecił mi pastę Sea - line : "One Step , cut and high gloss" , do jednoetapowego polerowania ...
Kupiłem ... i wczoraj polerowałem kadłub mojej Antili .

Jakie moje wnioski i spostrzeżenia : Ogólnie jestem w szoku, że opakowanie 600 g wystarczyło na dokładne polerowanie obu burt ! Mało tego , zużyłem jedynie ok 400 g !
W pierwszych minutach, pasta wydaje się trudniejsza w wypracowywaniu do rozpadu cząsteczek . Pad chodzi po powierzchni nieco "nerwowo", tak jakby był mniejszy poślizg niż w przypadku np. Farecli G3 . Idzie się jednak przyzwyczaić i po 15-20 minutach , polerka idzie sprawnie. Polerowłem, tak jak zalecał Sławek - bez dodatku wody, bez skraplania wodą burt ani padu polerującego.
Efekt ? Powiem tak ... jestem w szoku . To jest niesamowite , jak dokładnie zostały usunięte drobne rysy i jaki wyszedł końcowy połysk - kadłubu , który ma już 10 lat .

Absolutnie polecam produkt !

IMG_5692.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 2,58 MB

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-04-15, 11:30    [Cytuj]

Jak nówka sztuka... :-)

~Emill`76

Wysłany: 2019-04-15, 11:52    [Cytuj]

pough napisał/a:
Jak nówka sztuka... :-)

A żaden ze mnie szpec w polerowaniu :shock: Pasta zajebista. Pad niezbyt gruby z wełny owczej

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-04-22, 09:52    [Cytuj]

Coś pięknego ! Emil, pad pad, a co to jest ten pad ? Polerujesz ręcznie, czy przy użyciu elektronarzędzia ?

~Emill`76

Wysłany: 2019-04-22, 19:54    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Coś pięknego ! Emil, pad pad, a co to jest ten pad ? Polerujesz ręcznie, czy przy użyciu elektronarzędzia ?

Artku, to pad Brayt'a z owczej wełny, zakupiony z Sea line 'a . Polerowałem oczywiście mechanicznie , polerką z płynną regulacją obrotów.

~Colonel

Wysłany: 2019-04-24, 09:44    [Cytuj]

Cenna informacja. A Sławek to życzliwy facet.

[ ODPOWIEDZ ]