FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-05-29, 00:24
Ogrzewanie jachtu
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2018-01-03, 22:37    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
artiosso napisał/a:
A kto to rozprowadza ?

No i zaraz do komercyjnego trafi... :-)

eheheheheh :-P

~Luke

Wysłany: 2018-01-04, 09:58    [Cytuj]

Z tego co wiem, to w zeszłym roku tylko prywatny import.

Usunięto treści sprzeczne z regulaminem.
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2018-01-04, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  

nitas

Wysłany: 2018-07-17, 19:23    [Cytuj]

Przed tegorocznym sezonem zamontowałem u siebie ogrzewanie powietrzne Eberspracher Airtronic (olej napędowy).
Piecyk działa bezproblemowo z tym małym szczegółem, że po uruchomieniu nie da się wytrzymać w kabinie dłużej niż 5 minut :( Po rozgrzaniu pieca czuć po prostu dziwny intensywny smród plastiku, zauważyłem też lekkie zadymienie.
Piec według mojej oceny zamontowany jest prawidłowo w oddzielnej niż kabina przestrzeni (bakista kokpitowa), wydech spalin uszczelniony pastą do montażu wydechów, zaizolowany specjalnym "srebrnym" rękawem i dodatkowo owinięty bandażem termicznym, ujście wydechu wyprowadzone przez burtę. Piec zgodnie z instrukcją uruchomiony na czas 40-50 min. w celu wypalenia smarów produkcyjnych. W chłodniejsze noce był również uruchamiany, lecz dosłownie na chwilę(kilka minut), bo nie da się wyrobić. Wg mnie zapach pochodzi z plastikowej obudowy pieca.
Miał ktoś z Was, czy słyszał o takim przypadku?

r0b0c0p

Wysłany: 2018-07-17, 21:52    [Cytuj]

Ja zamontowałem nowego planara 2kw marine przed sezonem. Paliwo ON. Uruchamiałem go kilka razy przed wodowaniem. Zamontowany w bakiście, wydech na burcie, powietrze zasysa rurą z kokpitu. Rozprowadzony rurami i elementami ori webasto w trzech miejscach w kokpicie. Też mam wrażenie, że śmierdzi po odpaleniu. Dymu nie ma i da się wytrzymać. Po zwodowaniu raz odpaliłem, ale nie odważyłem się na spanie przy włączonym ogrzewaniu. Do tej pory grzaliśmy kilka razy farelką, mam to ogrzewanie na wszelki wypadek gdyby w porcie podczas zimnej nocy w kwietniu czy maju zabrakło prądu. Jakoś nie miałem do tej pory parcia na rozwiązanie tego problemu, wolę skupiać się na pływaniu i odpoczynku. Jutro z ciekawości zadzwonię tam gdzie kupiłem i zapytam ile czasu trzeba grzać po instalacji. W instrukcji u mnie nic nie ma na ten temat. Dam znać co powiedzą.
Ostatnio zmieniony przez r0b0c0p 2018-07-17, 21:59, w całości zmieniany 2 razy  

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2018-07-17, 23:08    [Cytuj]

Chyba każda nowa farelka czy inna grzałka po pierwszym uruchomieniu śmierdzi plastikiem i spalenizną. Śmierdzi też (przez chwilę) po każdym dłuższym okresie nie używania.

Może się wypalają jakieś smrody, które dostały się do urządzeń w czasie ich produkcji?

Spróbowałbym kilka - kilkanaście rozruchów przy maksymalnie pootwieranym jachcie. Powinna przejść. Jeżeli nie - szukać co się przypala. Stawiam, że nie urządzenie, a źle poprowadzony wydech, albo inny gorący element dotykający do czegoś, do czego nie powinien dotykać.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-07-18, 07:01    [Cytuj]

Porównanie silnika spalinowego do farelki moim zdaniem jest nietrafne. Otwarte spirale a zamknięta komora spalania to zupełnie różne filozofie.
W moim ogrzewaniu spalinowym po kilku zimach nic nie śmierdziało. Mało tego, zaniepokoiłbym się gdyby tak było.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2018-07-18, 07:02, w całości zmieniany 1 raz  

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2018-07-18, 07:46    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Stawiam, że nie urządzenie, a źle poprowadzony wydech, albo inny gorący element dotykający do czegoś, do czego nie powinien dotykać.
Też tak uważam, może jakaś taśma klejąca itp?

~Luke

Wysłany: 2018-07-18, 09:54    [Cytuj]

nitas, skąd piec bierze świeże powietrze? Bo jeżeli z tej samej bakisty, w której jest zamontowany, to nie dziwne że zasysa smrody, jak coś się lekko przypala. Czy czujesz smród przy samym piecu, w bakiście?

nitas

Wysłany: 2019-04-23, 10:23    [Cytuj]

Przepraszam za długą nieobecność.
Zapach pochodził z bandaża termicznego, którym owinąłem rurę wydechową(musi być chyba czymś nasączony, nie wiem). Szukam czegoś innego czym mógłbym owinąć lub czegoś w czym możnaby poprowadzić (zamknąć) rurę wydechową. Słyszałem, że są zamykane kanały izolujące, jednak nie mogę ich znaleźć, poza tym musi być to coś elastycznego (rura jest zagięta do ujścia na burcie).

luxtorpeda

Wysłany: 2019-04-23, 11:53    [Cytuj]

Koc gaśniczy lub gruba tkanina szklana (np 800 g/m2).

[ ODPOWIEDZ ]