FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach


Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2017-04-11, 02:30
Samosterowe spotkania w Tawernie Korsarz
Autor Wiadomość
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-24, 05:17    [Cytuj]

Waldemar Ufnalski "Ewą3 po kanałach i rzekach Francji"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 26 marca 2018 o 1930


W terminie 26.04 – 28.06.2017 przepłynęliśmy Ewą3 (Antila 22 imitowała motorówkę) z rejonu Strasbourga (gdzie łódkę przewieziono z macierzystych szuwarów) do Carcassonne i z powrotem w rejon Montpellier (skąd łódka powróciła na lawecie do tychże szuwarów); naszym celem było smakowanie historii i kultury południowej Francji oraz jej dróg wodnych – szczególnie działających nadal XVII – wiecznych budowli hydrotechnicznych. Pokonaliśmy 1225 km, 201 śluz oraz dział wodny pomiędzy Morzem Północnym i Śródziemnym. Ewa3 moczyła się w Renie, Wielkim Kanale Alzackim (fr. Grand Canal d'Alsace), Kanale Rodan - Ren (fr. Canal du Rhône au Rhin), Saonie (fr. Saône), Rodanie, (fr. Rhône), Kanale Rodan - Sète (fr. Canal du Rhône à Sète) oraz w Kanale Południowym (fr. Canal du Midi). My nasycaliśmy się dwoma tysiącami lat cywilizacji europejskiej w Strasburgu, Colmarze, Belfort, Tournus, Vienne, Awinionie, Arles, ...Carcassonne. Nasyceni regenerowaliśmy się kilka dni w Morzu Śródziemnym.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Ewa3.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 73,22 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-04, 03:48    [Cytuj]

Oto kolejna relacja Waldemara Paszyńskiego z Samosterowego Spotkania.

Waldemar Ufnalski "Ewą3 po kanałach i rzekach Francji"

26.03.2018, ostatni poniedziałek marca a jednocześnie pierwszy po zmianie czasu zimowego na letni, był w Tawernie Korsarz czasem od godz.19:30 na spotkanie z Waldemarem Ufnalskim i wysłuchanie jego prezentacji: 'Ewą3 po kanałach i rzekach Francji'. Oto relacja dla nieobecnych, którzy naprawdę stracili fantastyczne spotkanie Samosterowe. Na szczęście poza tą notatką nasz kolega Robert Bany zrobił nagranie video i będzie ono dostępne na YouTube w serii Spotkań Samosteru "Jak wrócimy opowiemy Wam..." na kanale SamosterOrgPl.

Waldek jest od paru lat regularnym prelegentem w Korsarzu z racji ciekawych rejsów i talentu gawędziarskiego. Jego specjalnością jest Francja i zwiedzanie jej wodnymi szlakami oraz opowiadanie o tym z dużą dozą profesjonalizmu, fantazji, humoru, świetnych zdjęć oraz mnóstwa ciekawostek i niuansów.

Ostatnia jego wyprawa od kwietnia do lipca 2017 wiodła lawetą z Warszawy do Niemiec. Tutaj nad Renem jacht (Antila 22) został zwodowy i wyruszył w górę rzeki na trasę w kierunku południowej Francji i Morza Śródziemnego i Kanału Di Middi, łączącego Atlantyk z Morzem Śródziemnym z ominięciem Gibraltaru i Biskajów - do dziś używana droga wodna dla jachtów.

Waldek podczas prezentacji pokazywał nam szczegółowe mapy konkretnych odcinków rejsu i mówił potem dokładnie co nas po drodze czeka, dokąd płyniemy po czym pokazywał nam fotki w dużym tempie i opowiadał o architekturze, historii, kulturze i ciekawostkach oraz realiach. Miał poza donośnym głosem własnym mikrofon z nagłośnieniem więc było go dobrze słuchać w całej sali.

Dowiedzieliśmy się, np. o mieście Ludwika Pasteur'a, o budowniczym i projektancie twierdz i kanałów francuskich za czasów Ludwika XIV, które funkcjonują do dziś bez większych przeróbek i modyfikacji. O tym jak projektant pracował w lektyce i rysował swe projekty setek obiektów.

Co do opłat za żeglugę kanałami i rzekami Francji: najkorzystniej jest kupić winietę roczną za 120 EUR i pływać pod opieką swego agenta, który zajmuje się nami na naszej trasie i dzwonimy do niego wcześniej. Do zakupów paliwa najlepiej używamy karty kredywej z rozliczeniem w EUR bo na stacjach paliw płacimy jednorazowo za 90 l paliwa a następnego dnia dostajemy na konto zwrot pieniędzy niewykorzystanych litrów z tej liczby 90 l.

Na trasę rejsu zabieramy ze sobą kanistry obowiązkowo, rowery i kamizelki ratunkowe. W niektórych śluzach trzeba je mieć na sobie bo inaczej nie będziemy mogli się śluzować. Po prostu zignorują nas.

Opłaty portowe we Francji są na poziomie 12-15 EUR/doba za wszystko wliczone czyli taniej niż w wielu portach w Polsce. Na trasie spotykamy duży ruch statków hotelowych nawet do 110m długości oraz housebotów, które lepiej omijać w bezpiecznej odległości bo ich sternicy mogą być dopiero świeżo po 30-minutowym szkoleniu z manewrowania i prąd rzeczny może ich trochę ponieść ;-)

Spotkanie odsłoniło przed nami uroki południa kraju Gallów i żeglowania tam w malowniczej scenerii i wśród budowli jeszcze z czasów rzymskich.

pzdr,
Andrzej Kurowski
 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-08, 11:47    [Cytuj]

Marek Zwierz "Zabezpieczenie meteorologiczne rejsów pozabałtyckich"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 9 kwietnia o 1930


Marek Zwierz, oceanograf, informatyk, dziennikarz - stały współpracownik "Żagli", odpowie m.in. na pytanie: Jakie kryteria zastosować dla porównania różnych serwisów? Z jakich pogodowych stron w internecie korzystać? A jakie są możliwości uzyskania prognozy pogody na oceanie, czyli poza zasięgiem „normalnego” internetu i łączy telefonicznych?

Prelegent przygotowywał osłonę meteo dla wielu żeglarzy. Będzie trochę tajników, jak się robi routing meteo? Dla kogo, po co, komu wolno (bo są imprezy, gdzie nie wolno), z jakich narzędzi korzysta itd.

pzdr,
Andrzej Kurowski

windy.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 81,57 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-16, 15:44    [Cytuj]

Paweł Stefaniuk "Jak dotrzeć na koniec świata i wrócić? - Nowa Zelandia"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 16 kwietnia o 1930


Prelegent opowie o "Krainie Długiej Białej Chmury" - jak mówią sami mieszkańcy o NZ.

Będą fotki z wyspy południowej trochę opowieści o tym jak widać tamten świat oczami "niedoświadczonego turysty".
Jest obietnica , że pojawi się osoba która tam mieszka na stałe , zna kraj, ludzi i zwyczaje Na pytania będą odpowiedzi "z pierwszej ręki" - po polsku (mogą też być po angielsku oczywiście) .
Jak zwykle będzie czas na pytania i odpowiedzi. Po spotkaniu "rejs tawerną".

pzdr,
Andrzej Kurowski

New_Zealand_topographic_map.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 31 raz(y) 41,33 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-23, 13:22    [Cytuj]

Henryk Widera "Koncertowy rejs dookoła Europy"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 23 kwietnia o 1900


Skrzypek na emeryturze podejmuje samotny rejs dookoła Europy. Mimo wymaganych dokumentów i zgody premiera Putina nie może żeglować przez Rosję. Podejmuje strajk głodowy. Ma poparcie prasy polskiej i rosyjskiej. Mimo to nie dostaje zgody władz rosyjskich. Pozostałe zamierzone kraje przepłynął.
[Link komercyjny]

pzdr,
Andrzej Kurowski

HenrykWidera.jpg
Plik ściągnięto 1723 raz(y) 50,28 KB

Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2018-04-23, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-02, 15:44    [Cytuj]

Autor: Waldemar Paszyński

9.04.2018, pierwszy roboczy poniedziałek kwietnia, czas letni i pogoda również prawie letnia a więc w Tawernie Korsarz Samoster zorganizował od godziny 19.30 spotkanie, na którym autor "Żagli": Marek Zwierz opowiedział mam o [b]'Zabezpieczeniu meteo rejsów pozabałtyckich'. [b][u]

Marek to zawodowy oceanograf i informatyk. Przedstawił jak robi się routing dla żeglarzy. Oto notatka dla nieobecnych, którzy mogą również zobaczyć na YouTube na kanale SamosterOrgPl nagranie video zrobione przez naszego kolegę Roberta Bany:
https://www.youtube.com/watch?v=Ixl8KjuUidw

Prelegenta i gości powitał Andrzej Kurowski, koordynator Spotkań Samosterowych i przedstawił cele Stowarzyszenia oraz plan spotkań.

Na sali wśród słuchaczy był Michał Brennek, specjalista i pasjonata spraw pogody, który prowadził w Korsarzu nieraz warsztaty meteo oraz sporo nowych osób poza stałymi bywalcami. Dzięki temu dyskusja była na wysokim poziomie.

Prezentacja ta przybliżyła nam jak tworzy się prognozy pogody wg, modeli matematycznych oraz które kraje na świecie są odpowiedzialne za poszczególne 35 rejonów z podziału globu ziemskiego na strefy prognoz dla żeglugi. Dowiedzieliśmy o tym jak programy komputerowe przetwarzają dane na prognozy i ile czynników ma wpływ na przebieg pogody przy powierzchni ziemi ale też nad ziemią wiele kilometrów w górę. Dla przebiegu np. huraganu Irma istniały jednocześnie prognozy możliwych ponad 50 różnych tras jego przebiegu przez Karaiby z bardzo innymi zakresami terytorialnymi.

Stan równowagi do której dąży natura i stała rotacja ziemi powoduje, że będzie zawsze coś wiało żeglarzom od wyżu do niżu, które tworzą się ciągle. Do tego są pewne charakterystyczne modele pogodowe o stałych porach roku w różnych miejscach na świecie.

Tak więc mądry żeglarz zanim zaplanuje wynajem jachtu, zakupi zaopatrzenie itp. itd musi przygotować sobie prognozy pogody na trasę i zaplanować ją wg możliwości pogody i jachtu pod kątem bezpieczeństwa rejsu dla swej załogi.

Planowanie trasy jak i którędy jacht może przepłynąć z punktu A do punktu B to właśnie "routing". Programy komputerowe potrafią przedstawić symulacje kilku możliwych wariantów żeglugi z A do B. W regatach oceanicznych to podstawa sukcesu gdy umie się wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe do jak najszybszej żeglugi z A do B przed konkurentami. Oczywiście na tych regatach, na których można korzystać z routingu meteo. Bo są takie, na których jest to zakazane.

Interesujące spotkanie rozszerzające wiedzę i porządkujące wiele aspektów prognozowania pogody i wykorzystania dostępnych źródeł z internetu, satelit, lokalnych stacji radiowych i ich komunikatów SECURITE, SECURITE, SECURITE.
W obecnych czasach asysta brzegowa z routingu to już rutyna.pzdr,
Andrzej Kurowski
 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-18, 12:11    [Cytuj]

Kpt. Cezary Sławecki "Seszele i Bliski Wschód"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 24 września 2018 o 1930


Kpt. Cezary Sławecki zaprasza na prezentacje: Jak żeglować po Seszelach, aby nie zbankrutować :-) oraz słów parę o nowej wyprawie żeglarskiej Levante 2018-19 czyli s/y Samsarą na Bliski Wschód.

Seszele to raj, gdzie kolorowe ptaki i ryby nie boją się ludzi, gdzie turkusowy kolor oceanu łączy się z soczystą zielenią tropikalnego lasu a biel piasku nie ma sobie równych na świecie. Warto zobaczyć piękne slajdy. A może zechcesz tam pożeglować? Możesz zapytać o praktyczne aspekty żeglowania i podróżowania po tym akwenie. Informacje dla osób planujących eksploatację tego archipelagu. Czy to czarterując samemu, czy zapisując się na rejs. Czyli: Jak - Gdzie - Kiedy - Za ile?

Druga część będzie o nowej wyprawie żeglarskiej Levante 2018-19. Na Bliski Wschód rzadko docierają nie tylko polskie jachty. Zostały ostatnie miejsca i to tylko na niektóre etapy. Może kpt. Cezary Sławecki zachęci Ciebie do udziału w tej niecodziennej wyprawie? Może masz wątpliwości? Tu będziesz mógł zapytać o wszystko. Któż z nas nie chciałby odwiedzić historycznych krain: Epirus, Ateny, Sparta, Milet, Isauria, Cypr, Tyre aż po Jerozolimę. I poczuć się trochę jak starożytny żeglarz... A dzisiejsze nazwy odwiedzanych krajów to Grecja, Cypr, Izrael, Liban.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Seszele.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 21 raz(y) 64,04 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-21, 10:25    [Cytuj]

Andrzej Jankowski "Najdłuższy rejs dookoła świata"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 21 stycznia 2019 o 1900


Captain Andy, Andrzej Jankowski, żeglarz, pisarz, podróżnik i miłośnik życia. Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego i Warszawskiego. Aktywny uczestnik przemian w Polsce i Europie. W przeszłości rzecznik podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów UW. Współtwórca Biura Prasowego Prezydenta RP a następnie szef protokołu. Odpowiedzialny m.in. za wizyty zagraniczne głowy państwa w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Egipcie, Hiszpanii i Niemczech. Wiceszef i szef gabinetu Ministra Spraw Zagranicznych. Dyplomata.
Obecnie, po kilkunastu latach przygotowań i często ekstremalnie ciężkich rejsów od Bałtyku i Morza Północnego i Śródziemnego, po Spitsbergen, gorące Karaiby, Seszele czy Tajlandię – jako kapitan Royal Yachting Association i własnego jachtu żaglowego SY Malena – w niezwykłej i nie kończącej się podróży dookoła świata. Inspirujący Ambasador Życia.
Nasz gość od 4 lat jest w rejsie dookoła świata. Po długim okresie pracy jako dyplomata oraz biznesmen postanowił podążyć za marzeniami.

Obecnie na swoim przykładzie pokazuje, że można żyć inaczej. Jak sam mówi:
„Nie pytam nikogo, jak żyć, tylko żyję. Nie jesteśmy niczyją własnością, nawet naszych rodziców, dzieci, państwa czy idei, które być może pomyliliśmy z sensem własnego, niepowtarzalnego życia. Nasze życie należy do nas.
Nikt nam go nie zepsuł, bo nie mógł. Jeśli tak się stało, to za naszym przyzwoleniem, a jeśli to było w dzieciństwie, czas to w dorosłym życiu szybko odmienić.
Wstaję zatem i działam.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Andy1.JPG
Plik ściągnięto 22 raz(y) 202,46 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-25, 15:34    [Cytuj]

Mariusz Główka "Astronawigacja krok po kroku"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 28 stycznia 2019 o 1930


Prelegent opowie o tym jak posłużyć się sekstantem i tablicami, aby wyznaczyć na morzu pozycję bez używania elektroniki. W dobie GPSów dostępnych niemal w każdym urządzeniu wydaje się to być anachronizmem, jednak to nie całkiem zapomniana umiejętność, warta poświęcenia uwagi.
Na spotkaniu w Korsarzu nie będziemy mówić tylko o teorii i wzorach. To będzie o tym, jak się to robi w praktyce.
I nawet sekstant uda się potrzymać w dłoni .... :)

W trakcie spotkania będzie można kupić książkę prelegenta "Astronawigacja Krok po kroku. Jak wyznaczyć swoją pozycję?"

pzdr,
Andrzej Kurowski

astro.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 89,52 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-01, 11:49    [Cytuj]

Olek Hanusz "Otwartopokładowy jacht na Atlantyku"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 28 stycznia 2019 o 1930


Olek Hanusz jak pierwszy Polak przepłynął Atlantyk na odkrytopokładowym jachcie mieczowym, ale nie jest to opowieść o samym crossingu. Olek spędził na 6,5 - metrowym samodzielnie skonstruowanym "King of Bongo" 2 lata, odwiedzając 75 miejsc w 15 krajach, w tym 18 wysp. Mieszkał na licznych kotwicowiskach, pracował po drodze jako szkutnik i skipper, zaliczył płynięcie jachtostopem i dziesiątki autostopów. "W międzyczasie" przepłynął Atlantyk po raz drugi w regatach Setką przez Atlantyk, żeby dostać się z powrotem do pozostawionej na Karaibach łódki. Wyjeżdżał jako umęczony szkutnik, myśląc, że jest żeglarzem. Potem pojawiło się pytanie czy jest nietypowym cruiserem, czy może podróżnikiem.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Olek_Hanusz.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 104,66 KB

Ostatnio zmieniony przez Kuracent 2019-02-01, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-06, 08:12    [Cytuj]

Michał Kozłowski "Co sprawdzić kupując jacht używany?"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 11 lutego 2019 o 1930Zakup nowego jachtu to duży wydatek. W Internecie jest wiele ofert sprzedaży używanych jachtów. Mniejsze kwoty kuszą, ale warto uwzględnić w planowanym budżecie koszt niezbędnego remontu. Bywają super zadbane jachty, ale również ruiny. Jak nie wpaść w pułapkę niby okazji a rzetelnie ocenić stan jachtu, o tym opowie szkutnik z trzydziestoletnim doświadczeniem Michał Kozłowski.

pzdr,
Andrzej Kurowski

Jachty.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 120,53 KB

 
 
<|artiosso
Hej Mazury !

Pomógł: 57 razy
Wiek: 53
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 5250
Skąd: Uć k...
Wysłany: 2019-02-06, 08:17    [Cytuj]

Doskonały temat ! Przyda się wielu Forumowiczom .
 
 
~Zgrzyb

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-05, 13:37    [Cytuj]

Kapitan Mariusz Koper - "Antarctic Loop"
Tawerna Korsarz poniedziałek 11 marca 2019 godz. 19:30


Mariusz Koper, wraz z załogą jachtem „Katharsis II” dokonał pierwszego w historii światowego żeglarstwa opłynięcia non-stop kontynentu Antarktydy. Trasa dookoła Antarktydy z Kapsztadu do Hobart została oficjalnie zweryfikowana przez sędziów żeglarskich w Kapsztadzie i Hobart oraz przez Radę Światowych Rekordów Żeglarskich (WSSRC) jako rejs o długości 15 853 Mm, zrealizowany non-stop w 102 dni, 22 godziny, 59 minut i 5 sekund. Sama pętla dookoła Antarktydy o długości 10 180 Mm w całości zrealizowana została na południe od 62 stopnia szerokości południowej i domknięta 20.03.2018 roku, w czasie 72 dni i 6 godzin. Jednocześnie wyczyn załogi Katharsis II został uznany jako Światowy Rekord Guinnessa w kategorii: "Pierwsze okrążenie Antarktydy jachtem żaglowym na południe od 60 równoleżnika południowego". Tak blisko kontynentu, non-stop i w takim tempie nie opłynął Antarktydy jeszcze nikt. Zapraszamy !!!

katharsis2.jpg
Plik ściągnięto 625 raz(y) 31,2 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-21, 15:45    [Cytuj]

Tawerna Korsarz, poniedziałek 25 marca 2019 o 1930
Kpt. Marian Mańkowski "Manewry ostatniej szansy"


Choć może się wydać to dziwne, dobra znajomość przepisów o zapobieganiu zderzeniom na morzu nie przełożyła się automatycznie na radykalne zmniejszenie zagrożenia kolizjami wśród uczestników ruchu morskiego.
Dla jachtu oraz jego załogi skutki kolizji ze znacznie większym statkiem są najczęściej tragiczne.
Spotkanie poświęcone będzie analizie autentycznych sytuacji nadmiernego zbliżenia oraz tzw. "manewrów ostatniej chwili" w świetle przepisów i praktyki morskiej.
Będzie próbą odpowiedzi na pytania:

* Kiedy i dlaczego dochodzi do sytuacji grożących kolizją (uwarunkowania techniczne)?
* Jak przytomnie zachowywać się w trakcie rozwijającej się sytuacji nadmiernego zbliżenia?
* W czym i jak może nam pomóc AIS, radar i mapa elektroniczna na jachcie?

pzdr,
Andrzej Kurowski

Portowiec.jpg
Plik ściągnięto 493 raz(y) 23,85 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-08, 09:33    [Cytuj]

Kpt. Waldemar Rzeźnicki "Bezdomni budują jacht"
Tawerna Korsarz, poniedziałek 8 kwietnia 2019 o 1930


Kapitan jachtu w budowie Waldemar Rzeźnicki, tak zachęca do spotkania:

Cytat:
Chcę opowiedzieć Wam o tym jak w Pensjonacie Św. Łazarz w Ursusie budowano stalowy szkuner.
Że przedsięwzięcie to nie miało żadnego budżetu - wszystko opierało się na hojności sponsorów dostarczających materiały oraz ogromnej pracy i zaangażowaniu bezdomnych - podopiecznych tego pensjonatu.
Że gdy do zwodowania pozostało około roku pensjonat zrezygnował z dalszego prowadzenia projektu JACHT.
O tym, jak założyliśmy fundację i przeprowadziliśmy łódkę z Ursusa na Żerań, że do wody chcemy pójść jesienią i z wysoką falą roztopową w kwietniu 2020 r spłynąć do Gdańska...


pzdr,
Andrzej Kurowski

Bezdomni_buduja_jacht.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 8 raz(y) 56,89 KB

 
 
Kuracent

Wiek: 54
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-15, 10:07    [Cytuj]

Dzisiaj wielu uczestników Samosterowych Spotkań jest na Rejsie Szantymaniaka. Nie będzie zatem prelekcji. Zapraszamy na ostatnie spotkanie w sezonie 2018/19, które odbędzie się 29 kwietnia.

pzdr,
Andrzej Kurowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

MAZURY INFO PL - KONTAKT

| strona główna | internet | o serwisie |
(C) 2008 Copyright by mazury.info.pl

CZARTER JACHTÓW NA MAZURACH NOCLEGI NA MAZURACH