FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jez. Nidzkie - bindugi Lasek, Lasek Mały, stanica Czaple
Autor Wiadomość
~Robert W

Wysłany: 2019-04-12, 14:57   Jez. Nidzkie - bindugi Lasek, Lasek Mały, stanica Czaple [Cytuj]

Szukam informacji na temat tych miejsc opisanych w tytule , czyli bindugi Lasek, Mały lasek oraz Stanica Czaple. Jak z cumowaniem, na co zwrócić uwagę i bardzo chętnie zdjęcia z tych miejsc - nie muszą być artystyczne, bardziej nawet praktyczne.
Jeżeli były gdzieś już opisane, to proszę o link - ja nie znalazłem :-/

~mmaacc

Wysłany: 2019-04-12, 15:16    [Cytuj]

Binduga Lasek, jako bunduga w sensie mijsca do cumowania już właściwie nie istnieje. Brzeg zarósł, a egzystujące tam jeszcze kilka sezonów temu pomościki uległy upływowi czasu. Została duża polana, na której obozują wędkarze, turyści z namiotami lub młodzież z boomboxami...
Pewnie można się jeszcze gdzieś wbić w trzciny, ale dawno nie próbowałem...

Stanica Czaple działa, jak działała od lat. Nawet ostatnio pojawiły się nowe, albo gruntownie wyremontowane domki. Warunki takie same, jak 10 i 30 lat temu.

~Robert W

Wysłany: 2019-04-12, 15:28    [Cytuj]

mmaacc napisał/a:
... Stanica Czaple działa, jak działała od lat. Nawet ostatnio pojawiły się nowe, albo gruntownie wyremontowane domki. Warunki takie same, jak 10 i 30 lat temu.

Ty mi takich rzeczy nie pisz, bo ja tam jeszcze nigdy nie cumowałem :-P :-/

~mmaacc

Wysłany: 2019-04-12, 15:47    [Cytuj]

A cha! .. :mrgreen:
No to jest tak... brak jakichkolwiek wygód, oprócz studni, tzw. abisynki z wodą i Toyek w lesie. Jest pomost, ale w/g mnie zbyt wysoki, żeby przy nim cumować. Może to kwestia karłowatych rozmiarów mojej łódki? Ale byłem tam 30 grudnia i z pomostu do wody było w/.g mnie dość daleko... Jest niewielka plaża i to wszystko. Generalnie kiedyś (nie wiem, jak to jest w tej chwili...) żeglarze nie byli mile widzianymi gośćmi... Żeby dostać zgodę na postój trzeba było przekonać gospodynię, a opłata, jak na oferowany standard była mocno wygórowana łamane na zaporowa.
Poza tym urocze i z regóły ciche miejsce, choć czasem słychać roześmiane głosy pluskających się wodzie dzieci, czego kiedyś tam w ogóle nie było.

[ ODPOWIEDZ ]