FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2016-02-01, 15:38
Coś dla wielbicieli piwa
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2018-08-20, 12:06    [Cytuj]

zenek napisał/a:
No i ponieważ na ich stoisku można było gratis wszystkie piwa degustować, to niestety ale trochę kasy na piwo z Tenczynka wydałem.

Coś mi tu nie pasuje ....... :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2018-08-20, 12:50    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Wszystko pasuje, bo do degustacji gratis dostawało się ok. 50ml piwa :-( :lol: !

~Emill`76

Wysłany: 2018-08-20, 12:54    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Wszystko pasuje, bo do degustacji gratis dostawało się ok. 50ml piwa :-( :lol: !

aaaa to tak jak w tym kawale o krasnoludku i kropelce paliwa .... :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2018-11-09, 17:26    [Cytuj]

Jak ktoś nie przepada za piwem, to niech sobie to przeczyta :-P :-D !
Cytat:
Grzane piwo - właściwości, jakie piwo najlepsze, najpopularniejsze przepisy

Grzane piwo to jeden z najpopularniejszych napoi alkoholowych w okresie jesienno zimowym. Dzięki właściwościom rozgrzewającym będzie idealny dla fanów zimowych sportów, po całodniowym szaleństwie na stoku, ale również dla osób które zauważą u siebie pierwsze oznaki przeziębienia.

1. Grzane piwo – właściwości

Piwo to alkohol, jednak spożywany z umiarem wpływa pozytywnie na niektóre organy. Grzane piwo posiada właściwości zdrowotne. Właściwości przeciwzapalne piwa są znane nie od dziś. Minerały w piwie, zwłaszcza krzemionki wpływają korzystnie na wzmocnienie kości i układu kostnego.
Umiarkowane spożycie piwa wpływa również pozytywnie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy. Dodatkowo piwo dostarcza do organizmu wielu witamin głownie tych z grupy B.

Picie piwa pobudza pracę nerek i zmniejsza ryzyko wystąpienie kamieni nerkowych. Z organizmu usuwane są wszystkie szkodliwe substancje, a nerki zostają przefiltrowane.
Piwo chroni przed udarem, gdyż zapobiega odkładaniu się szkodliwego cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Cholesterol zaś jest głównym winowajcą odpowiedzialnym za wywoływanie zawału serca oraz udarów mózgu.
Piwo grzane bardzo dobrze nawadnia organizm. Szczególnie po intensywnym wysiłku fizycznym pomaga uzupełnić w organizmie utraconą wodę i sole mineralne. Badania wykazały, że piwo nawadnia organizm lepiej niż woda oraz napoje izotoniczne.

Piwo grzane ma również działanie antystresowe. Powoduje rozluźnienie i wpływa pozytywnie na zmniejszenie napięcia nerwowego.

2. Grzane piwo – jakie piwo najlepsze

Gatunków i rodzajów piwa jest bardzo wiele. Przygotowując grzane piwo niejednokrotnie można stanąć przed dylematem, jakie piwo jest najlepsze?
Tak naprawdę odpowiadając na to pytanie można przytoczyć znaną maksymę Horacego brzmiącą: „ile głów tyle upodobań”. Grzane piwo można zrobić z każdego rodzaju piwa nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Wszystko odbywa się jedynie w zależności od indywidualnych upodobań.

Tak do przygotowania grzenego piwa możemy wykorzystać: piwo smakowe, piwo ciemne, piwo jasne, piwo mętne, a nawet piwo typu porter. Jednak najlepszym i zarazem najbardziej neutralnym piwem z którego powinno robić się grzane piwo jest piwo niepasteryzowane. Nie zawiera ono związków konserwujących i jest przyjemne oraz neutralne w smaku. Można go doprawić wedle własnych upodobań bez obawy, że grzane piwo wyjdzie zbyt „przekombinowane” i po prostu niesmaczne.

3. Grzane piwo – najpopularniejsze przepisy

Przepisów na przyrządzenie grzanego piwa jest bardzo wiele. W zasadzie można dodać do niego owoce i przyprawy, które lubimy oraz takie które pomogą np. w zwalczaniu infekcji. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze przepisy na piwo grzane:
3.1. Grzane piwo – przepis klasyczny

Do przygotowania klasycznego grzanego piwa potrzebujemy następujący składników: 500 ml piwa – najlepiej niepasteryzowanego, 3 łyżki miodu, 1 dużą pomarańczę, 1 łyżeczkę goździków, 1/4 łyżeczki cynamonu, 1/4 łyżeczki imbiru oraz 1 żółtko
Przygotowanie grzanego piwa: pomarańczę należy pokroić w plastry. Do garnka należy wlać piwo i dodać do niego: goździki, cynamon, imbir, miód oraz połowę plastrów z pomarańczy. Żółtko wcześniej należy utrzeć z cukrem oraz z przyprawami, a następnie zmieszać z piwem.

Całość podgrzewamy na małym ogniu, mieszając co jakiś czas delikatnie, aby nie odgazować piwa. Nie należy doprowadzać do wrzenia. Pozostałe plastry pomarańczy dzielimy na ćwiartki, dodajemy do szklanki i zalewamy gorącym piwem.
3.2. Grzane piwo – z miodem

Do przygotowania grzanego piwa z miodem potrzebujemy: 500 ml piwa – najlepiej niepasteryzowanego, 1,5 łyżki miodu, 1 plaster cytryny, 1 łyżeczkę goździków, 1,5 soku malinowego.
Przygotowanie grzanego piwa: Piwo z cytryną podgrzewamy na wolnym ogniu. Następnie dodajemy do niego miód i sok . Wszystko dokładnie mieszamy.
3.3. Grzane piwo – z imbirem

Do przygotowania grzanego piwa z imbirem potrzebujemy: 500 ml piwa, kawałek imbiru, 2-3 łyżki brązowego cukru (może być trzcinowy) a także szczyptę gałki muszkatołowej.

Przygotowanie: Piwo należy przelać do garnka i dodać do niego cukier. Następnie obrać i pokroić na małe kawałki imbir i podgrzewać na małym ogniu mieszając dopóki cukier się nie rozpuści. Ciepłe piwo należy przelać do szklanki i posypać gałką muszkatołową do smaku.
źródło abc zdrowie-wp.pl

zenek

Wysłany: 2019-01-11, 19:34    [Cytuj]

Już za kilka dni kolejna edycja Imperium Prunum trafi na wybrane sklepowe półki:
Cytat:
Zbliża się Dzień Porteru, więc w browarze kończymy pakowanie Imperium Prunum w edycji 2019. Wszystko będzie gotowe w następnym tygodniu i od wtorku 15 stycznia zaczynamy realizację zamówień tak, aby piwo dotarło do Was na na obchody Dnia Porteru 19 stycznia. Jest to pierwsze piwo, które wychodzi w naszej nowej, autorskiej butelce 375 ml. Piwo jest dodatkowo chronione kapturkiem termokurczliwym i podobnie jak pierwsza wersja, nie ma etykiety – jest złoty i czarny nadruk bezpośrednio na butelce.

Imperium Prunum 2019 będzie dostępne w sklepach specjalistycznych, pubach i sieciach Makro, Carrefour i Intermarche. W piątek 18 stycznia będzie można je zakupić również bezpośrednio w browarze, tym bardziej, że w tym dniu dostępne będzie również Imperium Prunum Esencja. Edycji 2019 jest tylko 240 butelek i będą dostępne tylko u nas w browarze.
Podsumowując zapraszany na zakupy do siedziby Browaru Kormoran w Olsztynie w piątek 18 stycznia, w godzinach 8:00-15:00. Cena butelki Imperium Prunum będzie wynosić 25 zł, natomiast Imperium Prunum Esencja – 35 zł. Sprzedaż będzie prowadzona tylko za gotówkę. Dostępne będą również inne piwa i zestawy premium.

Szukajcie również lokalnych miejsc obchodów Dnia Porteru – Imperium Prunum będzie dostępne także z beczki.
źródło :https://browarkormoran.pl/aktualnosci/imperium-prunum-edycja-2019/
No cóż uprzywilejowani są olsztyńscy piwosze. Imperium Prunum Esencja, to piwny "biały kruk".

imperium-prunum-2019-fot-01.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 503,08 KB

imperium-prunum-2019-fot-04.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 459,06 KB

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-19, 21:58    [Cytuj]

Hej Wy tam, wielbiciele !
A ja delektowałem się niedawno tym - poniżej.
I powiadam Wam - zaprawdę zacny trunek , świeć Panie nad pustą butelką .

20190316_013112.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 2,12 MB

20190316_013121.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 2,11 MB

Ostatnio zmieniony przez artiosso 2019-03-19, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-19, 22:48    [Cytuj]

a ja delektuję teraz i słucham o koromysłach :lol:

https://www.youtube.com/w...5ulToJ&index=66

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-03-19, 23:23    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
a ja delektuję teraz i słucham o koromysłach :lol:

https://www.youtube.com/w...5ulToJ&index=66

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2019-03-20, 09:15    [Cytuj]

Piękne :-)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-20, 10:10    [Cytuj]

Ja się wypowiem przymiotnikiem rodzaju żeńskiego...

Piękna... :-D

Aha... sportowe auta też mi się podobają... Chyba zaczynam dorastać... :roll:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-03-20, 15:20    [Cytuj]

pough napisał/a:
Ja się wypowiem przymiotnikiem rodzaju żeńskiego...

Piękna... :-D

Aha... sportowe auta też mi się podobają... Chyba zaczynam dorastać... :roll:

raczej odmładzać.

Sławek

~najmita

Wysłany: 2019-03-21, 19:00    [Cytuj]

A, tak mi się przypomniało ... Warszawa Główna i piwko ... ech, kiedy to było...

https://www.youtube.com/watch?v=HYBDt8zgYMo

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-03-21, 19:43    [Cytuj]

najmita napisał/a:
A, tak mi się przypomniało ... Warszawa Główna i piwko ... ech, kiedy to było...

https://www.youtube.com/watch?v=HYBDt8zgYMo

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-21, 22:19    [Cytuj]

Kochani, to nie ten wątek !
Wątek na piosenki jest tu :

https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=17509

~najmita

Wysłany: 2019-03-21, 22:40    [Cytuj]

Artek, a piłeś kiedykolwiek piwo z korzeniami? takie jak podawali w barze dworca W-wa Główna?

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-21, 22:51    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Artek, a piłeś kiedykolwiek piwo z korzeniami? takie jak podawali w barze dworca W-wa Główna?

Kurczę, chyba nie ....
Za młody jestem .... :oops:
mimo wszystko

~najmita

Wysłany: 2019-03-31, 21:25    [Cytuj]

Degustuję dzisiaj piwo gdzie na etykiecie napisane jest: Ursa, Rejwach w Wetlinie. Wetlina to gdzieś na Podkarpaciu, w Bieszczadach... :-) Piwo w stylu Belgian Summer Ale. Ekstrakt 12%, alko. 4,6%.
Piwo mętne, smak pomieszany z wyraźnym posmakiem żywicznym i owocowym (piszą coś o pomarańczach, mięcie, jałowcu i sośnie).
Powiedziałbym, że da się wypić, w ilości sztuk jeden. Osobiście nie jestem zwolennikiem wynalazków ale darowanemu koniu pod kapsle się nie zagląda :-D

PS. Termin przydatności do spożycia 31.05 2019.
Ostatnio zmieniony przez najmita 2019-03-31, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2019-04-01, 08:49    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Degustuję dzisiaj piwo gdzie na etykiecie napisane jest: Ursa, Rejwach w Wetlinie. Wetlina to gdzieś na Podkarpaciu, w Bieszczadach... :-)
Wetlina to tylko nazwa, sam browar jest w Uhercach Mineralnych. Obok przebiega trasa drezyn rowerowych i strudzony turysta może się zatrzymać oraz pokrzepić świeżymi wyrobami.

Pto

Wysłany: 2019-04-11, 09:54    [Cytuj]

Z Ursa Maior polecam piwo "Podróżnik" oraz "Śnieg na Beniowej" - rewelacja! A tak w ogóle jak macie knajpę z piwem to mogę polecić piwo z Roztocza, piszcie pw.

~najmita

Wysłany: 2019-04-11, 16:47    [Cytuj]

My jesteśmy degustatorami, nie sprzedawcami piwa :-)

[ ODPOWIEDZ ]