FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosenna Impreza Forumowa 2019
Autor Wiadomość
~Siga2
Siga2

Wysłany: 2019-03-15, 10:03    [Cytuj]

Zdecydowanoie Extancie i Artiosso trzymam kciuki za Was i za imprezę . Zawsze coś komus nie bedzie pasowało ,ale żeby samemu coś zrobic to nie bardzo.....
Wy jesteście osobami publicznego /forumowego / zaufania i to że ktoś się zgłosi do Was z zewnątrz i będzie przez was zweryfikowany i rekomendowany MUSI wystarczyć wszystkim watpiącym . Ja organzując regaty o blękitną wstęgę SF równiez otworzyłem te regaty dla osób z zewnątrz i jak dotąd np. Wojtek na Misji bierze w nich udział co roku ,choć nie był nigdy uczestnikiem SF . Zresztą dotyczyło to również i kilku innych sterników . Pamiętajcie że /tu się powtórzę / zawsze będą tacy co im nic się nie podoba i bedą krytykować dla samego krytykanctwa . Takie życie .
Czy regaty nie moga się po prostu nazywać regaty o błekitna wstęgę forów zeglarskich ??? Nazwa bardzo neutralnai obejmie wszystkich którzy żeglują też w internecie .
ps.Nie dajcie się chłopaki podpuszczać - Jakby co to służę swoim doświadczeniem ,moze coś troszkę pomogę ,a trochę imprez żeglarskich mam na koncie . Telefon macie

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 10:13    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:
...Pamiętajcie że /tu się powtórzę / zawsze będą tacy co im nic się nie podoba i bedą krytykować dla samego krytykanctwa . Takie życie .

Siga2 napisał/a:
Czy regaty nie moga się po prostu nazywać...

Nie uważasz, że proponując zmianę nazwy, dołączyłeś do krytykanctwa?

~extant

Wysłany: 2019-03-15, 10:25    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:
(...) Wy jesteście osobami publicznego /forumowego / zaufania i to że ktoś się zgłosi do Was z zewnątrz i będzie przez was zweryfikowany i rekomendowany ...

Janku, oczywiście tak właśnie miało być, że każde ewentualne zgłoszenie "z zewnątrz" podlegałoby wstępnej weryfikacja przed jego zaakceptowaniem, tyle że tak jak poniżej...

Agnieszka14 napisał/a:
(...) Niemniej podzielam pogląd, ze problem załóg „zewnętrznych” będzie raczej marginalny.

Agnieszko, ja od początku byłem przekonany, że problem ten będzie marginalny, a teraz to najbardziej prawdopodobnym jest, że nawet w ogóle nie wystąpi... więc tak naprawdę to nie rozumiem o co jest ta cała... "burza w szklance wody" :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-15, 10:28, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 10:27    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
...Niemniej dość jasno widzę, iż charakter tych imprez jest jednak inny.
Tu jest spotkanie towarzyskie, gdzie regaty są jednak niejako „przy okazji”.
Tam są regaty, a spotkanie jest „przy okazji”.
Różnica imho zasadnicza...

Nie widzę problemu w łączeniu tych dwóch atrybutów w ramach imprezy forumowej organizowanej przez dwa fora. Wspaniała zabawa na wodzie i wspaniała impreza na lądzie. Kiedyś bywało, że wymienione przez Ciebie atrybuty nie były tak oczywiście przypisane do konkretnych edycji tych imprez zarówno forum.mazury.info.pl jak i Sailforum. Zawsze było to spotkanie uczestników forum jednego czy drugiego, czasem była większa lub mniejsza napinka sportowa.

~Emill`76

Wysłany: 2019-03-15, 10:29    [Cytuj]

pough napisał/a:
czasem była większa lub mniejsza napinka sportowa.

No ba ...nawet dziury w burtach się zdarzały :mrgreen:

~Agnieszka14

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2019-03-15, 10:35    [Cytuj]

Kiedyś ma to do siebie, ze jak nazwa wskazuje było kiedyś.
Ostatnio trend jest dość mocno czytelny.
Choć inna sprawa, ze summa Summarum w znakomitej większości tu i tu byli i tak dokładnie ci sami ludzie.

Wiec proponuje - kończyć ferment - cieszyć się na imprezę 😀

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 10:35    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
pough napisał/a:
czasem była większa lub mniejsza napinka sportowa.

No ba ...nawet dziury w burtach się zdarzały :mrgreen:

To prawda... zdarzały się..., ale i umiejętności i opływanie coraz większe, więc trzeba mieć nadzieję i życzenie, że nie będą częścią żadnych spotkań na wodzie... :-D

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-15, 10:38    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
Jeśli ktoś z poza obu forów by chciał uczestniczyć to nie było by pewnie problemu. Zarejestrować się to kwestia 5 minut,

Hmm. To chyba nie jest taki eproste. Ci żeglarzez z poza SF.pl i FM.i.pl, to głównie uczestnicy *forum żeglarskie* . Tak się nieszczęśliwie składa, że tamto forum nie powstało ot tak sobie i żadna z tych osób się tutaj nie zarejstruje. I tu tu jest geneza problemu, jak sadzę...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 10:39    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
...cieszyć się na imprezę 😀
Ależ ja się cieszę... pytanie tylko o format tej imprezy, bo w porównaniu do pierwotnych ustaleń... trochę się zmienił, co już nie tylko ja zauważyłem... :-D

~extant

Wysłany: 2019-03-15, 10:43    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
(...) Wiec proponuje - kończyć ferment - cieszyć się na imprezę

Popieram (lepiej bym tego sam nie napisał) :-)

ps: ... Agnieszko cieszę się, że będę miał wreszcie okazję poznać "w realu" Ciebie i Twoje Stworki Potworki :-D

funyo

Wysłany: 2019-03-15, 10:44    [Cytuj]

Może nie powinienem zabierać głosu, skoro się nie wpisałem (więc kogo taki "pusty" głos drażni, niech go zignoruje), ale nie wpisałem się, bo, poza niefortunnym dla mnie terminem, mam wątpliwości co do formuły.
Moje zdanie generalnie jest zbieżne ze zdaniem Roberta. Proszę jednak tego nie brać za jakąkolwiek formę krytyki - inicjatywa wielkich integracyjnych regat mazurskich jest ze wszech miar słuszna i godna pochwały, tyle że ma się nijak do idei spotkania forumowego.
Forum (jedno czy drugie) to grupka osób zrzeszonych wokół jakiejś tematyki, formuły. O niezrzeszonych nawet trudno cokolwiek napisać...
Spotkanie forumowe daje szansę poznania w realu osób z tej grupy i często kontynuowania sieciowych tematów.
Jak doskonale zauważyła Agnieszka, są pewne różnice między forami. Moim zdaniem wynikają one z tego, że to forum jest mazurskie, a nie stricte żeglarskie, więc zrzesza nie tylko żeglarzy. Regaty nie są więc celem samym w sobie takiego spotkania, tylko impreza poregatowa (przynajmniej w moim odczuciu).
Ponownie, z mojego doświadczenia wynika, że wielkie imprezy z masą nieznanych sobie ludzi niekoniecznie są przyjemniejsze w odbiorze od małych imprez kameralnych, gdzie nie tworzą się podgrupy i każdy ma szansę pogadać (i wypić ;-) ) z każdym. W przeciwieństwie do samych regat, które są tym ciekawsze, czym więcej jest uczestników.
To, że forum się "kurczy", jak zauważył Mariusz, to prawda, ale, IMO, takie regaty tego kurczenia nie powstrzymają, bo nie rozwiązują problemów tzw."egzystencjonalnych" :roll: Znak czasów. Podobnie jak to, że być może właśnie jesteśmy świadkami zaniku spotkań forumowych, jakie znamy.
Tak naprawdę, nie ma co się jednak rozpisywać nad słusznością, lub nie, takiej formuły regat. Ci, którym to odpowiada się na nie zapiszą, a Ci, którym nie odpowiada - nie.

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-15, 10:44    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
Jesli mam być szczera, to tak czułam, że będą problemy. Ale nie myślałam, że aż takie.

To burza w szklance wody! Żadne tam problemy... :)

Agnieszka14 napisał/a:

Spotkania Sailforum znam tylko z relacji na forum.
Na jednym spotkaniu tutejszego forum byłam.
Niemniej dość jasno widzę, iż charakter tych imprez jest jednak inny.
Tu jest spotkanie towarzyskie, gdzie regaty są jednak niejako „przy okazji”.
Tam są regaty, a spotkanie jest „przy okazji”.
Różnica imho zasadnicza.

Absolutnie zbyt daleko idące wnioski! Na obu imprezach bywałem i mam wrażenie, że twoja wypowiedź jest spowodwana nie wiedzą i ocenianiem z zewnątrz. W jednej i w drugiej imprezie pojawiają się sportowcy i turyści. moze proporcje są rózne, ale zabawa taka sama.

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-15, 10:45    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:
Zdecydowanoie Extancie i Artiosso trzymam kciuki za Was i za imprezę .

Podpisuję się pod tym!

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-15, 10:47    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:

Czy regaty nie moga się po prostu nazywać regaty o błekitna wstęgę forów zeglarskich ??? Nazwa bardzo neutralnai obejmie wszystkich którzy żeglują też w internecie .

Słuszny wniosek formalny!
Siga2 napisał/a:

ps.Nie dajcie się chłopaki podpuszczać

Taaa jest!

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-15, 10:49    [Cytuj]

pough napisał/a:

W/g mnie Janek raczej zaporoponował kompromis.

~extant

Wysłany: 2019-03-15, 10:52    [Cytuj]

funyo napisał/a:
(...)
Forum (jedno czy drugie) to grupka osób zrzeszonych wokół jakiejś tematyki, formuły...

Np. żeglarstwo, motorowodniactwo, wodniacka turystyka,...
funyo napisał/a:
O niezrzeszonych nawet trudno cokolwiek napisać...

Poza tym, że będą żeglarzami, wodniakami...
funyo napisał/a:
Spotkanie forumowe daje szansę poznania w realu osób z tej grupy i często kontynuowania sieciowych tematów...

Jak również mogłoby być (choć teraz już raczej nie będzie) szansą na poznanie w realu nowych osób o podobnych zainteresowaniach.
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-15, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 11:21    [Cytuj]

mmaacc napisał/a:
pough napisał/a:

W/g mnie Janek raczej zaporoponował kompromis.

No widzisz, jak to punkt widzenia zależy od nastawienia. Ja również odnosiłem się do tylko nazewnictwa. W żadnym przypadku nie krytykowałem samej imprezy.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-15, 11:32    [Cytuj]

Vox populi - vox Dei.
Proszę administrację forum o skasowanie adresu "ekumenicznego" do zapisów z zewnątrz.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-15, 11:39    [Cytuj]

syrenka napisał/a:
zmieniając temat ;-)
a może WIATROŁYJ :-D WIATROWYJ :lol:
Wielka
Integracja
Absolutnie
Typowych
Regatowców
Opływających
Ładniusimi / Wspaniałymi
Yachtami
Jeziora
:lol:

Syrenko, doskonała propozycja !

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 11:40    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Vox populi - vox Dei.
Proszę administrację forum o skasowanie adresu "ekumenicznego" do zapisów z zewnątrz.

Zrobione, rozumiem, że zsynchronizujecie informację z Sailforum.

[ ODPOWIEDZ ]