FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosenna Impreza Forumowa 2019
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-14, 23:50    [Cytuj]

Robert, w ten "delikatny" sposób chcieliśmy dać szansę tym, którzy są na innych forach, poza Mazury.Info.pl i SailForum. Bezsprzecznie imprezę organizują forowicze obu tych forów, jest to wyraźne widoczne w tytule. Ale ponieważ ośmieliliśmy się użyć słowa "integracja", to ten nasz wspólny pomysł z Mariuszem chyba nie przynosi ujmy randze imprezy ?
Mamy łączyć, więc staraliśmy się być maksymalnie "ekumeniczni",
a jednocześnie delikatni.

Ciężko osiągnąć balans, jak widać .... :cry:

funyo

Wysłany: 2019-03-14, 23:56    [Cytuj]

W ciekawym, żeby nie napisać zadziwiającym kierunku zmierza formuła regat forumowych f.m.i.pl... :roll:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 00:05    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Robert, w ten "delikatny" sposób chcieliśmy dać szansę tym, którzy są na innych forach, poza Mazury.Info.pl i SailForum. Bezsprzecznie imprezę organizują forowicze obu tych forów, jest to wyraźne widoczne w tytule. Ale ponieważ ośmieliliśmy się użyć słowa "integracja", to ten nasz wspólny pomysł z Mariuszem chyba nie przynosi ujmy randze imprezy ?
Mamy łączyć, więc staraliśmy się być maksymalnie "ekumeniczni",
a jednocześnie delikatni.

Ciężko osiągnąć balans, jak widać .... :cry:

Artur, zaczynam mieć wątpliwość w to co wytłuściłem w cytacie. Ci z innych forów rozumiem będą się dzielić wrażeniami między sobą na łamach swoich forów, co nie uważam za stosowne gdy impreza ma być pod szyldem dwóch forów organizatorów.

Zresztą doszły mnie słuchy, że niektórzy z tych z poza forów organizujących, niezbyt pochlebnie opiniują pomysł integracji, więc po co dawać im szansę, z której sami nie chcą skorzystać?

A ci, którzy nie należą do takiej grupy przeciwników integracji, IMHO nie będą mieli problemu z zapisaniem się na forum organizatorów, by zostać uczestnikiem imprezy jako użytkownik forum organizatora.

Nie mam nic przeciw imprezie, ale IMHO ona gdy przyjmie proponowaną przez Was formę nie będzie już imprezą pod szyldem forum, tylko Waszą prywatną imprezą, która przecież może być świetną imprezą, ale już nie forumową. Sorka, ale takie mam zdanie.

~extant

Wysłany: 2019-03-15, 00:20    [Cytuj]

funyo napisał/a:
W ciekawym, żeby nie napisać zadziwiającym kierunku zmierza formuła regat forumowych f.m.i.pl... :roll:

Paweł, popatrz co się dzieje wokół - fora "specjalizowane", takie jak np. fora żeglarskie powoli zamierają. Jeżeli teraz nie będziemy próbowali łączyć i otwierać się szerzej "na świat" to całkiem niedługo może się okazać, że nie będzie już żadnych forumowych imprez. Natomiast jest szansa, że zapraszając wszystkich - i tych "zrzeszonych" i tych "niezrzeszonych" - do wspólnego żeglowania i do wspólnej zabawy, zachęcimy ich również do aktywnego uczestnictwa na forach. :-)

ps: ... a poza tym, tak na prawdę to nie ma czego się "bać" bo przypuszczam, że takich zgłoszeń "z zewnątrz" pewnie będzie bardzo niewiele, a już po takich dyskusjach jak ta, to być może nie będzie nawet żadnego (przynajmniej od tych co czytają tylko to forum). :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-15, 00:27, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2019-03-15, 00:24    [Cytuj]

pough napisał/a:
artiosso napisał/a:
... Bezsprzecznie imprezę organizują forowicze obu tych forów...

Artur, zaczynam mieć wątpliwość w to co wytłuściłem w cytacie...

Robert, a znasz kogoś kto aktualnie organizuje tegoroczną imprezę, a nie jest "forowiczem jednego z obu tych forów" ?? ... bo ja nie znam !
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-15, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  

<|yavien

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2019-03-15, 00:25    [Cytuj]

Myślę, że funyo chodziło bardziej o te komentarze "wokół". Choć mogę się mylić, oczywiście.
Ostatnio zmieniony przez yavien 2019-03-15, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 00:36    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:
artiosso napisał/a:
... Bezsprzecznie imprezę organizują forowicze obu tych forów...

Artur, zaczynam mieć wątpliwość w to co wytłuściłem w cytacie...

Robert, a znasz kogoś kto aktualnie organizuje tegoroczną imprezę, a nie jest "forowiczem jednego z tych forów" ?? ... bo ja nie znam !

Mariusz nie chcę ciągnąć dyskusji dalej. Swoje zdanie wyraziłem. Dodam tylko, że jestem użytkownikiem obu forów organizatorów, ale to nie znaczy, że własną imprezę, na którą zapraszam gości innymi kanałami niż zapis na forum, mogę nazywać imprezą forumową.

~extant

Wysłany: 2019-03-15, 00:42    [Cytuj]

pough napisał/a:
... Dodam tylko, że jestem użytkownikiem obu forów organizatorów, ale to nie znaczy, że własną imprezę, na którą zapraszam gości innymi kanałami niż zapis na forum, mogę nazywać imprezą forumową.

Hmm... ciekawe, a jak np. na regatach forumowych SF (którego użytkownikiem tak jak napisałeś też jesteś) zapraszani byli "goście" to jakoś wtedy Ci to nie przeszkadzało... to teraz w czym tak naprawdę tkwi Twój problem ??

ps: a poza tym - tak jak napisałem to już powyżej - po takich głosach i dyskusji jak ta, to raczej żadnych zgłoszeń "z zewnątrz" pewnie już nie będzie, a przynajmniej od tych co czytają tylko to forum... szkoda :-(
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-15, 00:49, w całości zmieniany 2 razy  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-15, 01:14    [Cytuj]

pough napisał/a:
(...)
Nie mam nic przeciw imprezie, ale IMHO ona gdy przyjmie proponowaną przez Was formę nie będzie już imprezą pod szyldem forum, tylko Waszą prywatną imprezą, która przecież może być świetną imprezą, ale już nie forumową. Sorka, ale takie mam zdanie.

Robert, szanuję Twoje zdanie, ale nie nazywaj WRF 2019 naszą prywatną imprezą, czyli moją i Mariusza.
Przecież jesteś po części też jej współorganizatorem, bo będziesz zajmował się częścią regatową tej imprezy .
Rozumiem, że Twoim zdaniem należy zrezygnować z tego zaproszenia innych żeglarzy, którzy są spoza Mazury.Info.pl i SailForum, czy tak ?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 07:48    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
(...)

Robert, szanuję Twoje zdanie, ale nie nazywaj WRF 2019 naszą prywatną imprezą, czyli moją i Mariusza.
Przecież jesteś po części też jej współorganizatorem, bo będziesz zajmował się częścią regatową tej imprezy .
Rozumiem, że Twoim zdaniem należy zrezygnować z tego zaproszenia innych żeglarzy, którzy są spoza Mazury.Info.pl i SailForum, czy tak ?

Artur skoro pytasz... IMHO imreza jest pod szyldem forum dla forumowiczów - czy tak?. Jeżeli tak, to zgłoszenie jak i zapisy dostępne tylko dla użytkowników forum. Jeśli ktoś ma problem z byciem użytkownikiem forum, to nierozumiem czemu chciałby być uczestnikiem imprezy... forumowej imprezy.

Tak. Nie podoba mi się otwarcie imprezy dla osób z poza forów organizatorów, bo to wypacza juz charakter imprezy IMHO.

Nie mam nic przeciwko samej imprezie, nie wątpię, że będzie świetna, ale przy takiej formule jaką proponujecie dla mnie już nie będzie forumowa, więc niech się odbywa pod innym szyldem.

Pierwotnie przecież miała to być wspólna impereza użytkowników dwóch forów pod ich szyldem.

PS. Dla jasności. Organizator czy współorganizator ze mnie żaden. Mogę ewentualnie służyć radą i pomocą w części ustawienia trasy i zliczania klasyfikacji na podstawie czasów startu i mety dla imprezy forumowej, choć uważam, że znajdą się bardziej doświadczeni w tej materii ode mnie.

~maciek 24

Wysłany: 2019-03-15, 08:10    [Cytuj]

Robert może z ;prawnego " punktu widzenia masz rację ale nie torpeduj imprezy która się jeszcze nie zaczęła ,czepianie się czy jest to impreza forumowa czy nie bo bedzie w niej uczestniczyło dwóch czy trzech żeglarzy z poza forum jest niepotrzebne Wojtek Chodkowski już tyle razy pływa z nami a nie jest członkiem żadnego forum i n ikomu to nie przeszkadza .Taki dyskusje niczemu dobremy nie służą sam to w pierwszej swojej wypowiedzi zauważyłeś .Twoje uwagi do Artura i Mariusza były krzywdzące , a cała atmosfera nie przysparza atrakcyjności tym regatom ,dlatego proszę dajmy spokój błahym sporom .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez maciek 24 2019-03-15, 08:12, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-15, 08:23    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
Robert może z ;prawnego " punktu widzenia masz rację ale nie torpeduj imprezy która się jeszcze nie zaczęła ,czepianie się czy jest to impreza forumowa czy nie bo bedzie w niej uczestniczyło dwóch czy trzech żeglarzy z poza forum jest niepotrzebne Wojtek Chodkowski już tyle razy pływa z nami a nie jest członkiem żadnego forum i n ikomu to nie przeszkadza .Taki dyskusje niczemu dobremy nie służą sam to w pierwszej swojej wypowiedzi zauważyłeś .Twoje uwagi do Artura i Mariusza były krzywdzące , a cała atmosfera nie przysparza atrakcyjności tym regatom ,dlatego proszę dajmy spokój błahym sporom .Pozdrawiam

Maciek. Nie torpeduję imprezy i jestem daleki od tego. Może sam wezmę w niej udział.

Powiem wprost. Nie widzę miejsca w forumowej imprezie dla osób, które po kątach plują na forum, chyba że nie jest to impreza forumowa - i tyle w temacie.

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-15, 08:25    [Cytuj]

I pomyśleć, że dostałem zjebkę, gdy zwróciłem uwagę (z uśmieszkiem!...) na rozbieżność tytułów imprezy występującą pomiędzy forami... :mrgreen:

~Emill`76

Wysłany: 2019-03-15, 08:44    [Cytuj]

Przecież od zawsze na imprezach forumowych było tak.... i na FMI.PL i SF , że forowicze biorący udział w imprezie , w zasadzie bez ograniczeń zapraszali gości z "zewnątrz" . Bez znaczenia jakiej płci, orientacji seksualnej, koloru skóry , wyznania , orientacji politycznej itp :mrgreen:
Nigdy nie było z tym problemu ... a i były przypadki, że tacy "goście" pozostawali po jakimś czasie forowiczami - nawet aktywnymi .......zresztą sam jestem zdaje się tego przykładem. Na jesienne regaty w roku 2013 , "wprowadził" mnie Sławek "Barbarossa" . Ehh co to była za impreza 8-) :mrgreen: Pamiętam do dziś , jak o zmierzchu z Zenkiem, Pough`em i Axaman`em przeprowadzaliśmy Phobosa 22 , bez silnika , na wiosłach ... ;-) Zresztą , to wówczas wielu z Was dane mi było poznać i z przyjemnością jestem i pisuję tu do dziś ;-)

<|axa_man

Wysłany: 2019-03-15, 08:47    [Cytuj]

Ja Roberta osobiście rozumiem. Rozumiem także stanowisko organizatorów. Myślę, że nazwa "INTEGRACYJNE REGATY FORUMOWE MAZURY.INFO.PL I SAILFORUM INTEGRACYJNA IMPREZA ŻEGLARSKA DLA FORUMOWICZÓW OBU FORÓW" do czegoś jednak zobowiązuje. Jeśli ktoś z poza obu forów by chciał uczestniczyć to nie było by pewnie problemu. Zarejestrować się to kwestia 5 minut, a kontakt z Arturem czy Extantem jest możliwy bez rejestracji więc i zgłosić się może praktycznie każdy ale stanowisko o tym, że "niezrzeszonych / niezarejestrowanych" mogą napisać i wziąć udział faktycznie nie pasuje już do nazwy imprezy.
Artur i Extant napisaliście potem "Ponieważ mają być to regaty integrujące żeglarskie środowisko" już jakoś nie pasuje do pierwotnego tytułu naszych regat.

Mnie osobiście nie przeszkadza udział osób "niezrzeszonych / niezarejestrowanych" ale nie wiem jak pozostałym forumowiczom z SF i FMIPL. Myślę, że to trzeba było wziąć pod uwagę. Ponadto, my z SF i FMIPL się znamy lepiej lub gorzej a jak do tej pory w naszych regatach chodziło o to aby się spotka w gronie znajomych (osobiście lub tylko wirtualnie) aby lepiej się poznać, podyskutować i porozmawiać o tematach o których na forum nie bardzo by było możliwe.

Rozumiem Artura i Extanta, że chcą aby w regatach wzięła największa liczba osób i aby środowisko żeglarskie bez sztucznych podziałów razem się dobrze bawiło i wierzę, że się to uda ale jak by nie patrzeć, zmienia to trochę charakter naszych regat.

syrenka

Wysłany: 2019-03-15, 08:48    [Cytuj]

zmieniając temat ;-)
a może WIATROŁYJ :-D WIATROWYJ :lol:
Wielka
Integracja
Absolutnie
Typowych
Regatowców
Opływających
Ładniusimi / Wspaniałymi
Yachtami
Jeziora
:lol:
Ostatnio zmieniony przez syrenka 2019-03-15, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2019-03-15, 08:50    [Cytuj]

pough napisał/a:
osób, które po kątach plują na forum.

To faktycznie jest przykre i żenujące.
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2019-03-15, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  

Marsyl

Wysłany: 2019-03-15, 09:16    [Cytuj]

ZMIENIAJĄC temat , a przechodząc do spraw ważnych.
Może tytuł integrujący
F antastycznie
O odlotowi
R egatowcy
U
M zaurscy
?
na "u " zabrakło mi koncepcji :)

Marsyl

Wysłany: 2019-03-15, 09:21    [Cytuj]

yavien napisał/a:
Ja liczę, że mnie ktoś przygarnie :-D propozycje na PW.

Ja również szukam, jachtu/załogi do której mogę dołączyć.
Więc już mamy prawie połowę obsady :-D .

~Agnieszka14

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2019-03-15, 09:56    [Cytuj]

Jesli mam być szczera, to tak czułam, że będą problemy. Ale nie myślałam, że aż takie.
Spotkania Sailforum znam tylko z relacji na forum.
Na jednym spotkaniu tutejszego forum byłam.
Niemniej dość jasno widzę, iż charakter tych imprez jest jednak inny.
Tu jest spotkanie towarzyskie, gdzie regaty są jednak niejako „przy okazji”.
Tam są regaty, a spotkanie jest „przy okazji”.
Różnica imho zasadnicza.

Dlatego tez tam propozycja zapraszania osób spoza forum nie jest jakaś sensacyjna - bo takie załogi już się pojawiały w historii. Pamietam jak w jednym roku był ferment bo Anioł spoza forum namieszał na regatach.

Niemniej - uważam, ze najważniejsze to się spotkać i dobrze bawić. Wiec nie rozmieniajmy perspektywy fajnej imprezy na drobne. Integracja forowiczów obu forów to super pomysł. Integracji samych forów nie będzie, bo klimat na SF jest inny, a z drugiej strony restrykcje milosciwie nam tu panującego nie każdemu odpowiadają. Ale to nie ważne!!! Najważniejsi są ludzie, spotkanie, zabawa. No i wspólne pływanie. Na czymkolwiek - żaglowce, motorówce, skuterze...
A jesli przy okazji ktoś nowy się wciągnie w społeczność jednego lub drugiego forum - to super.
Niemniej podzielam pogląd, ze problem załóg „zewnętrznych” będzie raczej marginalny.

[ ODPOWIEDZ ]