FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2019-01-10, 14:01
Sztynort zlicytowany
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2019-03-10, 12:48    [Cytuj]

No zobacz no .... a pewna pani , prawnik i wykładowca na jednej z lubelskich uczelni , armator rezydujący w Sztynorcie od lat 6 ciu , tej pewności o jakiej pisze Piotr Przybecki nie ma .
Pewności również nie ma jej ojciec - jeden z byłych sędziów TK .....
A o sztynorckich "zawiłościach" co nie co wiedzą....

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-03-10, 12:52    [Cytuj]

Dokładnie tak, Emilu, i dlatego pisalem o tym, że warto znać szczegóły (albo choćby ogólniki) sprawy i... wiedzieć, że są na świecie osoby, które mogą dysponować co najmniej podobnym zawodem, a do tego merytoryczną wiedzą w sprawie.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2019-03-10, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-03-10, 19:44    [Cytuj]

Jeżeli nowy właściciel zamierza prowadzić tam dotychczasową działalność ( a co innego mógłby tam wymyślić ) , to wyrzucenie obecnych rezydentów byłoby strzałem w kolano.

Sławek

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-03-10, 20:23    [Cytuj]

Nie znam dokładnej kwoty czy szczegółów transakcji. Natomiast powszechnie wiadomo, że chodzi o kwoty 8-cyfrowe. Sądzę, że osoby dysponujące takim kapitałem co-nieco wiedzą o biznesie

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-03-10, 21:28    [Cytuj]

15.000.000zł z hakiem. Wcześniej sprzedali jedną z posiadanych galerii handlowych za 90.000.000 z hakiem. Sądzę, że mają sztab dobrze opłacanych prawników do obsługi takich inwestycji.

~Rafał1960

Wysłany: 2019-03-11, 00:29    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Sądzę, że osoby dysponujące takim kapitałem co-nieco wiedzą o biznesie

Mogą zrobić restauracje i włoskie gondole jak to niedawno ludzie z dużym kapitałem planowali.
Ktoś kto ma kasę ma różne pomysły, port z miejscami do cumowania może być dla niego stratą kasy i przeszkodą do optymalizacji zysku.
Mieć kapitał a mieć wiedzę o biznesie to czasem dwie różne sprawy.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-03-11, 07:11    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
plitkin napisał/a:
Sądzę, że osoby dysponujące takim kapitałem co-nieco wiedzą o biznesie

Mogą zrobić restauracje i włoskie gondole jak to niedawno ludzie z dużym kapitałem planowali.
Ktoś kto ma kasę ma różne pomysły, port z miejscami do cumowania może być dla niego stratą kasy i przeszkodą do optymalizacji zysku.
Mieć kapitał a mieć wiedzę o biznesie to czasem dwie różne sprawy.

Szczerze mówiąc nie widziałem żadnego merytorycznego argumentu biznesowego dowodzącego, iż knajpa na powie i gondole są złym pomysłem jako biznes. Sporo hejtu widziałem, jak to zwykle bywa, ale skupiał się on jedynie na ocenie, że gondole "nie są naturalne na Mazurach" i że będą przeszkadzać w kanale żeglarzem, którzy uznają swoje prawa do tych miejsc przez zasiedzenie. Nie widziałem (jak i reszta forowiczów) businessplanu, nie mam żadnej wiedzy do merytorycznej oceny projektu. Tak samo jak i w Sztynorcie :)

gertis

Wysłany: 2019-03-12, 08:09    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Jeżeli nowy właściciel zamierza prowadzić tam dotychczasową działalność ( a co innego mógłby tam wymyślić ) , to wyrzucenie obecnych rezydentów byłoby strzałem w kolano.

Szczerze nie do końca wiem skąd się wzięły te wszystkie plotki dot. "wyrzucania" obecnych rezydentów. Mogę powiedzieć jedynie, że nikt nie zamierza nikogo wyrzucać :). Na dniach sprawa powinna być dużo bardziej klarowna i postaram się opublikować na forum oficjalny komunikat. Póki co nie ma co szyć teorii spiskowych i należy uzbroić się w chwilę cierpliwości.

Plan rozwoju portu owszem zakłada w przyszłości inwestycję o charakterze hotelowo-turystycznym. Nie powinna jednak ona kolidować z dotychczasową działalnością portową, a wręcz wzajemnie się uzupełniać.

P.S. Celowo do wpisów Piotra się nie odnoszę. W końcu to on jest fachowcem w tej dziedzinie, więc nie wypada mi wchodzić w kompetencje ;).

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2019-03-14, 20:58    [Cytuj]

znając życie to ci którzy najbardziej psioczyli że Sztynort jest be bo drogo , komercha itd najgłośniej będą płakać jakby portu miało nie być (hipotetycznie bo nie znam szczegółów). :lol:

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-14, 21:38    [Cytuj]

Właśnie o to chodzi, że nie wszystko było "drogo".
Słyszałem, że w ostatnich latach opłata rezydencka za rok, w którą wchodziło :
miejsce przy kei rezydenckiej przez sezon, zimowanie, dźwig, to była suma 2 700,00 PLN.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-03-14, 23:57    [Cytuj]

Dziś w Sztynorcie.

Prace przygotowawcze do uruchomienia portu trwają. Planowane są inwestycje. Więcej szczegółów niebawem.

sztynort-marina.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 109,2 KB

~Agnieszka14

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2019-03-15, 10:03    [Cytuj]

Że drogo i komercja to psioczyli imo ludzie „zaplywajacy” tam. Nie rezydenci.
A swoją drogą rezydentowanie rzeczywiście tanio.

Liczę na rozwój tego portu. Bo to miejsce to jednak chyba kawalątek historii żeglarskiej dla każdego.

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-15, 10:54    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
Bo to miejsce to jednak chyba kawalątek historii żeglarskiej dla każdego.

Ten kawałek historii wiązał się nie rozerwalnie nie tyle z samym portem, co raczej z tawerną "Zęza". Ta już nie istnieje w formie kultowej piwnicy, kórej klimat i pojawiający się tam ludzie tworzyli TĘ historię...

Jwwa

Wysłany: 2019-03-16, 10:27    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
DA propo nowych inwestycji:
uważam, że niezbędne jest wybudowanie nowej Tawerny z prawdziwego zdarzenia, nawiązującej doziś w Sztynorcie.

Prace przygotowawcze do uruchomienia portu trwają. Planowane są inwestycje. Więcej szczegółów niebawem.

A propo nowych inwestycji:

Uważam za niezbędne wybudowanie nowej tawerny, nawiązującej do kultowej kiedyś "Zęzy".
Obecną tawernę w Sztynorcie omijamy z żoną z daleka, bo robi złe, ponure wrażenie -nie ma też warunków do organizowania koncertów, występów zespołów szantowych, bo w tych imprezach uczestniczą tylko najbliższe stoliki, dalsze mogą tylko słuchać.
Wolę, zjeść u "Córki Rybaka" i posiedzieć na jachcie, bo obecna tawerna jest odpychająca.
A przecież port w Sztynorcie ma dużo wolnego miejsca - można by wybudować nową tawernę w miejscu amfiteatru i urządzać w niej koncerty m.in. kultowych wykonawców Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego - nie trzeba by wtedy moknąć na niektórych koncertach tej pary, gdy pogoda nie dopisuje.
Albo gruntownie przebudować obecną tawernę, ale z rozmachem.
Za wzór stawiałbym na pierwszym miejscu:
1/ Tawernę w hotelu "Ognisty Ptak" w Ogonkach na J.Święcajty.
2/ Tawernę "Biały Szkwał" w PortRoyal w Giżycku przy zatoce Tracz.

Może mój głos na tym forum dotrze do nowego kierownictwa Sztynortu.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Jwwa 2019-03-16, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-03-16, 13:12    [Cytuj]

Czytają forum 8-)

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-16, 20:08    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Czytają forum 8-)

I?...

r0b0c0p

Wysłany: 2019-03-16, 21:01    [Cytuj]

Skoro czyta to ode mnie takie wyzwanie.
Warto pomyśleć nad cichą keją np tej najbardziej z lewej. Z przestrzeganą ciszą nocną.
Fajnie przypłynąć z dzieciaczkami, pójść do knajpy i na koncert, ale słuchanie całą noc darcia japy, przekleństw i melodii ogólnie oklepanych z JBL'a skutecznie nas do Sztynortu zniechęciło. Przypływamy tam tylko na obiad do Córki i zrzucić chemika. Port Sztynort to ostatnie miejsce na nocleg na mazurach dla nas pływających z dzieciakami. Mamy też wielu dzieciatych pływających znajomych i wszyscy omijają Sztynort.

~mmaacc

Wysłany: 2019-03-16, 21:14    [Cytuj]

r0b0c0p napisał/a:
Skoro czyta to ode mnie takie wyzwanie.
Warto pomyśleć nad cichą keją np tej najbardziej z lewej. Z przestrzeganą ciszą nocną.
Fajnie przypłynąć z dzieciaczkami, pójść do knajpy i na koncert, ale słuchanie całą noc darcia japy, przekleństw i melodii ogólnie oklepanych z JBL'a skutecznie nas do Sztynortu zniechęciło. Przypływamy tam tylko na obiad do Córki i zrzucić chemika. Port Sztynort to ostatnie miejsce na nocleg na mazurach dla nas pływających z dzieciakami.

Jedna jedyna skuteczna rada. Omijaj Mazury w lipcu i sierpniu...
r0b0c0p napisał/a:

Mamy też wielu dzieciatych pływających znajomych

Spokojnie! Z tego się wyrasta... ;-)
Ostatnio zmieniony przez mmaacc 2019-03-16, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  

~Rafał1960

Wysłany: 2019-03-16, 21:23    [Cytuj]

Jwwa napisał/a:

A propo nowych inwestycji:

Uważam za niezbędne wybudowanie nowej tawerny, nawiązującej do kultowej kiedyś "Zęzy".

Ja też uważałem, że klub jazzowy Akwarium w Warszawie był kultowy. I zupełnie nie rozumiem, czemu na jego miejscu powstał hotel sieci Intercontinental.

r0b0c0p

Wysłany: 2019-03-17, 11:22    [Cytuj]

mmaacc napisał/a:
Jedna jedyna skuteczna rada. Omijaj Mazury w lipcu i sierpniu...

Nie da rady. Nie po to mamy swoje 'BuBuSie'.

[ ODPOWIEDZ ]