FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zenek
2019-02-26, 10:35
WJM gdzie i jak na pierwsze samodzielnie pływanie?
Autor Wiadomość
bradziszewski

Wysłany: 2019-02-26, 10:23   WJM gdzie i jak na pierwsze samodzielnie pływanie? [Cytuj]

Pływałem do tej pory jako ten drugi. Po Mazurach, po Bałtyku i wokół Wysp Kanaryjskich. W rożną pogodę z wiatrem od 0 do ok 25 W a nawet miejscami i sporo więcej ale zawsze miałem doświadczonych sterników. Pływam z przerwami po 6-9 miesięcy. Nie jestem ryzykantem, a pływać chce z rodziną 2+2 a może i w weekend ze znajomymi 2+2. Poza mną nikt raczej zbytnio nie ogarnie co i jak choć będę się starał :). pływać chcę w lipcu br.

Jakie miejsca i porty proponujecie?
Jaki jacht (żaglowy) proponujecie? Raczej coś niezbyt niedużego żeby dało radę to z żoną ewentualnie samemu ogarnąć ale obowiązkowo z łazienką i lodówką aby maszt nie był zbyt ciężki. Starać się będę pływać wyłącznie w dobrą pogodę ale wiadomo jak jest.
Co byście doradzili jeszcze?

~extant

Wysłany: 2019-02-26, 10:50    [Cytuj]

Cytat:
Jakie miejsca i porty proponujecie? ...

Wybierasz się na północ, czy na południe ??
Cytat:
ale obowiązkowo z łazienką...

Co rozumiesz przez łazienkę na jachcie ??
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-02-26, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2019-02-26, 12:13    [Cytuj]

Jak to co - to samo co w lansowanych aktualnie konstrukcjach - np. w poczytnym żeglarskim piśmie, 4 kabinowy wielki jacht, z 4 łazienkami - ale już o zbiornikach, odpływach ścieków... cisza :evil:

bradziszewski

Wysłany: 2019-02-26, 13:11    [Cytuj]

Jeśli chodzi o miejsce to nie mam jakiś wielkich preferencji.
Łazienka to po prostu, WC + prysznic taki chyba już standard :)

bradziszewski

Wysłany: 2019-02-26, 13:13    [Cytuj]

Ostatnio z Pisza startowałem.

Marsyl

Wysłany: 2019-02-26, 14:06    [Cytuj]

bradziszewski napisał/a:
Jeśli chodzi o miejsce to nie mam jakiś wielkich preferencji.
Łazienka to po prostu, WC + prysznic taki chyba już standard :)

Proponuję Ci wystartować z okolic Giżycka (Wilkasy, Piekna Góra itp.), masz dużo opcji czarterowych. Pisz, raczej odradzam. Najlepiej kierować się na północ, dużo możliwości wyboru szlaków i wariantów.
Wyposażenie: standardem jest wc chemiczne (nie bierz wc morskiego, bo Cię zagryzą :) ) , prysznic masz w każdym porcie więc spokojnie o nim zapomnij, nie jest on istotny, zwłaszcza w lipcu.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-02-26, 14:21    [Cytuj]

Marsyl napisał/a:
(...) standardem jest wc chemiczne (nie bierz wc morskiego, bo Cię zagryzą :) ) (...)

Chyba, że ze szczelnym zbiornikiem na wodę czarną.
Wtedy WC pełny (niesłusznie nazywany "morskim"), stacjonarny, zapewnia większy komfort przy defekacji, co mężczyźni lubią najbardziej (nie wiem, jak Panie ?). 8-)

bradziszewski

Wysłany: 2019-02-26, 14:45    [Cytuj]

dziękuję za Wasze uwagi i komentarze. Prysznic mogę pomnąć ale WC jakiś muszę mieć, kobieta i dzieci, najlepiej jak najmniej problematyczny w obsłudze o ile to się da na WJM :)
Jakbyście coś jeszcze chcieli dodać to chętnie poczytam. Np o jachcie, miejscu czarteru, portach itp.

~extant

Wysłany: 2019-02-26, 14:47    [Cytuj]

(...) do usunięcia.
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-02-26, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2019-02-26, 15:26    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Marsyl napisał/a:
(...) standardem jest wc chemiczne (nie bierz wc morskiego, bo Cię zagryzą :) ) (...)

Chyba, że ze szczelnym zbiornikiem na wodę czarną.

Łazienka/prysznic też powinna mieć odpływ do zbiornika wody czarnej lub szarej. Chyba że się poweźmie i dotrzyma mocnego postanowienia, iż prysznic na jachcie posłuży tylko do opłukania się z potów i trudów dnia powszedniego, przy pomocy wyłącznie czystej wody, ewent. podgrzanej. Mydło, a już zwłaszcza szampony i modne od jakiegoś czasu żele pod prysznic - tylko w portowym sanitariacie. Dokładnie tak jak w przypadku zlewu z odpływem za burtę (a tak ma praktycznie każde czarterowe mazuranckie koromysło): jak głosi Admin - ma on służyć wyłącznie do opłukania szklanek po herbacie lub umycia owoców przed zjedzeniem, w żadnym razie do zmywania tłustych garów przy użyciu środków chemicznych. Te należy myć tylko w portowej zmywalni, względnie nad wiadrem/miską pod warunkiem wylania pomyj w koprzywy jak najdalej od brzegu. Szokująca i brutalna prawda, ale nie podlegająca dyskusji. Nie należy zatem oczekiwać komfortu na miarę hotelowego apartamentu, chyba że na kilkunastoosobowym houseboacie za stosownie wysoką cenę.

Tomek Janiszewski

~Agnieszka14

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2019-02-27, 08:28    [Cytuj]

Zgodnie z zasadą chwalenia swojego ogonka - polecam jacht Phopos 25.
Pływa więcej niż dobrze, nie kładzie się zbyt szybko (co może być ważne dla Żony i Dzieci - nie wiem na ile są przyzwyczajeni do przechyłów). Hotelowo wypas, dużo przestrzeni wewnątrz. Duża kabina z łazienką (wc chemiczne to nie jest jakiś dramat, co 4 dni wynosisz, wylewasz, płuczesz, dolewasz nowej chemii i tyle). Wszystko sprowadzone do kokpitu, wiec na luzie ogarniesz wszystko sam, bez „drugiego”. Kokpit na 4 osoby ma aż nadto miejsca.
Maszt przy użyciu kabestanu stawiam sama bez większego wysiłku. Mąż w tym czasie steruje.

Pływamy 2+3.

bradziszewski

Wysłany: 2019-03-06, 10:08    [Cytuj]

Dziękuję

<|Globus

Wysłany: 2019-03-07, 11:04    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
polecam jacht Phopos 25.

Zgadzam się z Agnieszką. Też lubię i polecam Phobosy 25 :mrgreen:

tomtomtom

Wysłany: 2019-03-07, 23:33    [Cytuj]

Oprócz Phobosa warto na pewno zwrócić uwagę na Maxusa 24 evo, Antilę 24 (do spokojniejszej żeglugi) czy (tu moja prywata :) ) dostępnego na Mazurach w czarterze Storma 23. Wszystkie do spokojnego ogarnięcia w pojedynkę lub z niewielką pomocą załogi. Turystyczna toaleta przydaje się, a kłopotu z nią nie ma żadnego. Można opróżnić w prawie każdym porcie, a daje spokój, stojąc na dziko. Miłego rejsu!

bradziszewski

Wysłany: 2019-03-08, 12:29    [Cytuj]

Dzięki wezmę po uwagę.

[ ODPOWIEDZ ]