FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybierz wypożyczalnię łodzi ( 750 or 830 or 870 )
Autor Wiadomość
yanivhadad

Wysłany: 2018-10-07, 07:22   Wybierz wypożyczalnię łodzi ( 750 or 830 or 870 ) [Cytuj]

Czy pomożesz mi wybrać, który z nich jest najlepszy?

CALIPSO 750 2016
NAUTIKA 830S 2016
NEXUS 870 REVO 2017

Która łódź jest najbardziej wygodna i zalecana dla pary + 3 dzieci na tydzień.

Dzięki.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-10-07, 08:30    [Cytuj]

Każdy z nich będzie dobry dla pary i 3 dzieci. Wybierając jacht do czarteru z dziećmi powinieneś kierować się nie tyle modelem jachtu, co wyposażeniem i zabudową dostosowanym do swoich preferencji.

Calipso to jacht, którego każdy egzemplarz budowany jest na indywidualne zamówienie, więc każdy egzemplarz będzie nieco inny i inaczej wyposażony. Pozostałe dwa są jachtami seryjnymi, ale tu również występują różnice pomiędzy poszczególnymi zabudowami.

Nie da się zatem wyłącznie na podstawie modelu i rocznika ocenić przydatności.

Najistotniejszą kwestią jest wybór silnika - wbudowany lub zaburtowy. Jeżeli zamierzasz dopływać bezpośrednio do dzikiej plaży (co przy żegludze z dziećmi wydaje się oczywiste) wybieraj wyłącznie modele z silnikiem zaburtowym, który można podnieść zmniejszając zanurzenie, bez obaw o uszkodzenie układu napędowego.

Kwestia zabudowy zależy od preferencji, wieku i płci dzieci. Jeden będzie potrzebował zamykane kabiny, inny lepiej będzie się czuł w "zabudowie otwartej".

yanivhadad

Wysłany: 2018-10-07, 09:40    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Każdy z nich będzie dobry dla pary i 3 dzieci. Wybierając jacht do czarteru z dziećmi powinieneś kierować się nie tyle modelem jachtu, co wyposażeniem i zabudową dostosowanym do swoich preferencji.

Calipso to jacht, którego każdy egzemplarz budowany jest na indywidualne zamówienie, więc każdy egzemplarz będzie nieco inny i inaczej wyposażony. Pozostałe dwa są jachtami seryjnymi, ale tu również występują różnice pomiędzy poszczególnymi zabudowami.

Nie da się zatem wyłącznie na podstawie modelu i rocznika ocenić przydatności.

Najistotniejszą kwestią jest wybór silnika - wbudowany lub zaburtowy. Jeżeli zamierzasz dopływać bezpośrednio do dzikiej plaży (co przy żegludze z dziećmi wydaje się oczywiste) wybieraj wyłącznie modele z silnikiem zaburtowym, który można podnieść zmniejszając zanurzenie, bez obaw o uszkodzenie układu napędowego.

Kwestia zabudowy zależy od preferencji, wieku i płci dzieci. Jeden będzie potrzebował zamykane kabiny, inny lepiej będzie się czuł w "zabudowie otwartej".

Oto szczegóły :

[link usunięto zgodnie z regulaminem forum pkt II.2.a https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=78]

or

.http://mixczarter.pl/project/nexus-870-revo/
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2018-10-07, 10:40, w całości zmieniany 3 razy  

haszsz

Wysłany: 2018-10-07, 09:56    [Cytuj]

Ze względu na dzieci zwróć uwagę na wygodną(najbezpieczniejszą) komunikację kokpit- dziób jachtu(wg. mnie
najlepiej to wygląda w Nautice), wyposażenie w materace do opalania itp.
Ps.Adminie, jeśli znasz houseboty z podnoszonym silnikiem to wyślij mi namiary na PW proszę.

funyo

Wysłany: 2018-10-07, 10:29    [Cytuj]

Według mnie, w przypadku tej trójki, kolejność byłaby następująca:
1.Nautika
2.Calipso
3.Nexus
Tak jak napisał haszcz - bardzo istotna jest komunikacja na pokładzie i jego aranżacja w części dziobowej (miejsce do siedzenia, leżenia). Wnętrze trzeba sobie dobierać indywidualnie.
Co do napędu, to też wydaje mi się, że większość łodzi z napędem przyczepnym nie ma możliwości jego podnoszenia, ale i tak łódź z takim napędem ma chyba mniejsze zanurzenie niż ta z napędem stacjonarnym. Jest też cichsza.

yanivhadad

Wysłany: 2018-10-09, 10:58   Może masz kolejną rekomendację łodzi? [Cytuj]

Może masz kolejną rekomendację łodzi?

Czy jest lepsza łódź?
W budżecie do 850 euro \ 3500PLN ?

Następne lato sierpnia 2019
Ostatnio zmieniony przez yanivhadad 2018-10-09, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  

haszsz

Wysłany: 2018-10-09, 15:46    [Cytuj]

W tym budżecie pozostaje ci Calipso, trzeba było od razu zacząć od kasy.

CJ-sailor

Wysłany: 2018-10-30, 23:52    [Cytuj]

w tym budżecie wybierałbym między NAUTIKĄ MC a NEXUSEM

+ nautiki

-zamknięta rufa
-wysoko w środku

+nexusa

-duży pokład słoneczny
-wnętrze bardziej praktyczne od nautiki (dużo szafek i schowków)- lecz otwarta rufa

Calipso to konstrukcje
-nie stoczniowe.
-często awaryjne
-składane po "garażach"
-aby dobrze trafić trzeba by odnieść się do konkretnego egzemplarzu

funyo

Wysłany: 2018-10-31, 09:36    [Cytuj]

Ja bym się z niektórymi powyższymi punktami nie zgodził - pokład słoneczny Nexusa może i jest większy (nieznacznie), ale spróbuj się na nim położyć na brzuchu głową w przód ;
Calipso to konstrukcje w dużej większości "stoczniowe" , tyle że budżetowe. I co to znaczy awaryjne w przypadku kadłuba? Po garażach, owszem, wykonywana jest często zabudowa, ale to samo dotyczy też Nautiki i wielu innych konstrukcji...

Tytus72

Wysłany: 2018-11-29, 22:28    [Cytuj]

Cześć.

Ja tez w sierpniu zaplanowałem rejs po Mazurach. Płyniemy w układzie 2+2. Wybraliśmy Nautikę 830. Po sporym rozeznaniu tego co można wyczarterować dla takiej załogi to był moim zdaniem najlepszy wybór. Jacht zareazerwowalem teraz i mialem na prawdę spory wybór. Rozmawiałem i miałem oferty z 7 firm czarterujacych na łodzie o rożnym wieku i wyposażeniu. Co ciekawe wszędzie ceny podobne nawet za starsze roczniki ze słabszym wyposażeniem. Przy osobie zdecydowanej ceny można negocjować.

Z tym budżetem za Nautikę (że za niski) to bym nie przesadzał. Ja mam łódź z 2018 wypasioną (solary, webasto, winda kotwiczna, sonar, silnik 40km cała reszta wyposażenia za 3700 od soboty do soboty więc dołożyć te 200pln za fajny jacht nie rujnuje budżetu wakacji myślę.

Fajne Nautiki są do wzięcia ze Sztynortu czy Gizycka. Jest tez bliźniacza do mojej tylko bez windy i prysznica. Kto szuka to znajdzie.

W razie pytań pisz. I do zobaczenia na wodzie :)

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-11-30, 08:37    [Cytuj]

Narazie kierowałeś się jedynie ceną i wyposażeniem (a i to na papierze). Ciekaw jestem opinii po rejsie, gdyż dojdą inne istotne czynniki w ocenie: obsługa przez firmę czarterową i sam jacht. Najlepiej też mieć porównanie. Wówczas opinia będzie bardziej miarodajna.

Tytus72

Wysłany: 2018-11-30, 13:07    [Cytuj]

Dlaczego sądzisz że tylko ceną i wyposażeniem. Owszem nie ukrywam ze to dla mnie bardzo ważne elementy. Choćby w tym roku pływałem na Nexusie Revo z Mili oraz Openem 530 z motorem 115KM. Tak ze wiem co znaczy łódź szybka i zwrotna i jacht spacerowy.

Oczywiście opinie o armatorze i samej konkretnej łodzi będę mógł mieć po zakończonym rejsie. Prezentuje wiec swoją opinię taka jaka jest na obecny stan wiedzy i doświadczenia.

Moim zdaniem Nautika 830 to najlepsza propozycja dla mojej rodziny 2+2. Kolega pytał o układ 2+3 wiec bardzo podobnie. Nautika to jacht ładny dobrze wykonany. Jej pokład+relingi to większe bezpieczeństwo dla dzieci. Zamykane kajuty, zadaszenie, pełne szyby przednia i boczne, materace pokładowe, bumpery chroniące silnik, silnik 40KM to na prawdę ważne elementy aby spędzić wyczekany urlop komfortowo. Rok produkcji 2018 też pozwala sądzić ze łódz nie będzie zajechana i skatowana. Kontakt z armatorem na razie nie wzbudza podejrzeń.

Nadmierna podejrzliwość często prowadzi do zatruwania sobie i innym życia ;)
Ostatnio zmieniony przez Tytus72 2018-11-30, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-11-30, 15:01    [Cytuj]

Tytus72 napisał/a:
Dlaczego sądzisz że tylko ceną i wyposażeniem....
Oczywiście opinie o armatorze i samej konkretnej łodzi będę mógł mieć po zakończonym rejsie. )

Dokładnie dlatego: bo narazie skonsumowałeś jedynie ofertę, a nie usługę. Piszemy o tym samym, bez żadnej podejrzliwosci.

Tytus72

Wysłany: 2018-11-30, 17:43    [Cytuj]

Masz rację. Napisz w takim razie napisz proszę na co zwracać uwagę przy kontakcie z armatorem na co przy przjmowniu jachtu. Tak jak pisałem z moim kontakt na chwile obecną bez zarzutu. Łudź nowa obfotografowana w fajnym stanie i z fajnym wyposażeniem. Gdzie może być haczyk, zakładając ze nie wszystko wyglada tak pięknie jak na papierze. Na razie czrterowale dwukrotnie i za każdym razem bez uwag (no może z jedną gdy szybka motorówka miała zepsuty wskaźnik ilości paliwa który od pełnego baku pokazywał tylko 1/2 i podczas plywania nagle spadł na 0. Krople potu czole i skończyła się zabawa) Na szczescie po kontakcie z bosmanem wiedziałem ze to dopiero połowa.

haszsz

Wysłany: 2018-11-30, 18:07    [Cytuj]

A to nie ty Tytus jesteś haczykiem?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-11-30, 18:08    [Cytuj]

Spokojnie. Nie przejmuj się i spokojnie korzystaj z oferty i później opisz co i jak. Szczególnie, jeżeli będzie dobrze, bo rzadko kto pisze kiedy wszystko jest dobrze, a z reguły ludzie wylewają żale koedy cos jest nie halo. Na co zwracać uwagę - to temat-rzeka, już poruszany na forum. Jeżeli wybrałeś firmę polecaną na tym portalu, to część ryzyka odpada. Poszukaj.
Mnie chodziło o to, że nie pływałem tym jachtem z tej firmy, a napisałeś, że to najlepszy wybór. Wskazałem jedynie, że za wcześnie na takie wnioski i że więcej będziesz wiedział po skonsumowaniu usługi.

Tytus72

Wysłany: 2018-11-30, 21:13    [Cytuj]

Haszsz, ja nie rozumiem o co ci chodzi. Piszesz do mnie PW odpisuje ci jak jest też jesteś niezadowolony. Teraz pijesz do mnie z jakimś „haczykiem” w wątku. Masz coś do mnie? To wal otwartym tekstem.

Plitkin, nie napisałem że to najlepszy wybór. Napisałem że według mojego rozeznania to najlepszy wybór dla mojej rodziny 2+2. Zarezerwowałem już i dzięki temu miałem duży wybór w ofertach bo jeszcze wszelkie terminy są wolne. Czy się myliłem czy nie opiszę może po rejsie. Na razie jestem podjarany i mam do tego prawo ;) Porady na forum czytałem oczywiscie tak jak i wiele innych wątków.
Ostatnio zmieniony przez Tytus72 2018-11-30, 21:29, w całości zmieniany 2 razy  

haszsz

Wysłany: 2018-11-30, 21:43    [Cytuj]

No właśnie Tytusie, na podstawie korespondencji na PW, zadałem ci pytanie, czy to nie ty jesteś haczykiem 😀
Tak czy siak, miłego pływania.

Tytus72

Wysłany: 2018-11-30, 21:51    [Cytuj]

To Ci odpowiem: nie, nie jestem haczykiem :)

[ ODPOWIEDZ ]