FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Terminale płatnicze-opłaty
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-10-07, 09:50    [Cytuj]

Moim zdaniem zamiast terminali płatniczych, których obsługa kosztuje oprócz abonamentu za samo urządzenie również prowizję od każdej transakcji - warto promować system płatności BLIK. Do obsługi takich transakcji wystarczy zwykły smartfon z aplikacją. Można płacić zbliżeniowo (jeżeli telefon to umożliwia) lub poprzez wpisanie kodu.

Jest wiele miejsc na świecie (np. w Niemczech), gdzie nie zapłacisz "amerykańską kartą". Nawet w marketach mają tam terminale obsługujące wyłącznie jakieś lokalne wynalazki. :-P

BLIK to polski system płatności mobilnych obsługiwany chyba przez wszystkie banki działające w Polsce... no i oprócz telefonu nie trzeba nosić w portfelu archaicznych plastikowych kart. Terminale to już miniona epoka i nie ma sensu inwestować w przeżytki. ;-)

BLIKiem można też płacić w klasycznych terminalach, chociaż nie każdy sprzedawca ma tego świadomość. Po naciśnięciu klawisza F1 albo F4 terminal umożliwia wprowadzenie 6-cyfrowego kodu BLIK.

Płatność BLIKiem jest poza tym bezpieczna, bo obsługa nie ma dostępu do naszych pieniędzy jak ma to miejsce w przypadku płatności kartą (wystarczy znać numer karty i kod znajdujący się obok podpisu na odwrocie, aby na okraść).

el_doctore

Wysłany: 2018-10-07, 10:01    [Cytuj]

Co do kosztów się nie wypowiadam, ale wiem, że nie są one już zaporowe. Może być BLIK, na telefon, szybki przelew z telefonu na konto, jeden czort. Czułem się jak za dobrych lat studenckich... ściepa na piwo i czy starczy na obiad.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2018-10-07, 10:03    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Jest wiele miejsc na świecie (np. w Niemczech), gdzie nie zapłacisz "amerykańską kartą". Nawet w marketach mają tam terminale obsługujące wyłącznie jakieś lokalne wynalazki. :-P
Zgłębiałem temat jak odstałem swoje w kolejce do stacji samoobsługowej a potem nie miałem czym zapłacić, podobnie było również w markecie w Holandii. Jedna z tych kart to Maestro, w tej chwili w Polsce wydaje ją jeden bank, a kiedyś była powszechna, drugiej nie pamiętam, ale chodzi o wariację Visy Electron. Te z reguły tańsze miejsca nie przyjmują nic innego, nawet Mastercarda w żadnej wersji. W Polsce mamy duży komfort pod tym względem, jesteśmy też swiatowymi liderami w płatnościach zbliżeniowych. Od kiedy mam aplikację bankową z NFC i Blikiem w telefonie karta leży odłogiem.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-10-07, 10:08    [Cytuj]

Opłaty za obsługę kart może nie są zaporowe, ale umowę często musisz podpisać na 24 a nawet 36 miesięcy, co w przypadku sezonowej działalności mija się z celem. BLIK jest bezabonamentowy i nie wymaga żadnego terminala. :idea:

~melloon

Wysłany: 2018-10-07, 19:57    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Moim zdaniem zamiast terminali płatniczych, których obsługa kosztuje oprócz abonamentu za samo urządzenie również prowizję od każdej transakcji - warto promować system płatności BLIK. Do obsługi takich transakcji wystarczy zwykły smartfon z aplikacją. Można płacić zbliżeniowo (jeżeli telefon to umożliwia) lub poprzez wpisanie kodu.

BLIK to polski system płatności mobilnych obsługiwany chyba przez wszystkie banki działające w Polsce... no i oprócz telefonu nie trzeba nosić w portfelu archaicznych plastikowych kart. Terminale to już miniona epoka i nie ma sensu inwestować w przeżytki. ;-)

BLIKiem można też płacić w klasycznych terminalach, chociaż nie każdy sprzedawca ma tego świadomość. Po naciśnięciu klawisza F1 albo F4 terminal umożliwia wprowadzenie 6-cyfrowego kodu BLIK.

Płatność BLIKiem jest poza tym bezpieczna, bo obsługa nie ma dostępu do naszych pieniędzy jak ma to miejsce w przypadku płatności kartą (wystarczy znać numer karty i kod znajdujący się obok podpisu na odwrocie, aby na okraść).

Po pierwsze można za darmo otrzymać terminal na własność bez abonamentu, koszty to tylko niewielki % od transakcji i to dopiero po roku (umowa na 24 miesiące).
Oczywiście terminal obsługuje BLIK.
Po drugie - większe firmy powoli wprowadzają kartę firmową dla pracowników. To jedyna metoda (no poza przelewem) którą pracownik może zapłacić za FV. I tutaj terminal jest po prostu niezbędny. No chyba że ktos lubi czekać na obiecane przelewy.
Nie mówię że mi się to podoba, ale co zrobić ?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-10-07, 20:06    [Cytuj]

melloon napisał/a:
Po pierwsze można za darmo otrzymać terminal na własność bez abonamentu, koszty to tylko niewielki % od transakcji i to dopiero po roku (umowa na 24 miesiące).

Prześlij na PW, gdzie rozdają za darmo terminale na własność bez abonamentu. Wezmę kilka. Oczywiście w umowie nie ma prawa być zapisów o minimalnej liczbie/wartości transakcji w miesiącu/roku czy jakimkolwiek innym okresie. Prześlesz?

melloon napisał/a:

Po drugie - większe firmy powoli wprowadzają kartę firmową dla pracowników. To jedyna metoda (no poza przelewem) którą pracownik może zapłacić za FV.

FV za smażoną rybę na urlopie wliczasz w koszty firmy?

~melloon

Wysłany: 2018-10-07, 20:57    [Cytuj]

Dlaczego na pw ? Żadna tajemnica - darmowe terminale w ramach programu polska bezgotówkowa. Model Smart D220 jest za free na właśność w eService, bez minimalnego limitu. Bierz ile możesz, mi jeden wystarczył ;-)
Nie wiem jak z rybą, miałem na myśli inne usługi. Chciałem wskazać nowy trend, znam juz kilka firm których pracownicy płacą tylko służbową kartą (albo przelew).

edit: sorki, umowa nie na 24, ale na 12 miesięcy
Ostatnio zmieniony przez melloon 2018-10-07, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-10-07, 21:16    [Cytuj]

melloon napisał/a:
darmowe terminale w ramach programu polska bezgotówkowa.

Czyli nie darmowe, tylko bezpłatne - sponsorowane przez podatnika. :-P Za darmo nic nie dają, zawsze ktoś za to płaci.

~melloon

Wysłany: 2018-10-07, 21:35    [Cytuj]

Oj, czepiasz się słówek. Chodziło o ekonomiczne uzasadnienie posiadania terminala dla małej, czy też sezonowej firmy. Takiej jak w Okartowie. Da się ?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-10-07, 21:55    [Cytuj]

Da się, o ile ktoś wie o tym programie lub wie gdzie szukać dofinansowania. Bez tej wiedzy normalnie trzeba płacić. ;-)

Nadal jednak uważam, że terminale i karty to przeżytek. BLIK i inne systemy płatności mobilnych są przyszłością.

~melloon

Wysłany: 2018-10-07, 22:06    [Cytuj]

Uwierz mi że nie trzeba posiadać żadnej szczególnej wiedzy, czy nawet szukać takowej.
Średnio kilka telefonów tygodniowo (a bywa że kilka dziennie) z ofertą darmowych terminali...
Przepraszam, bezpłatnych ;-)
Sam używam BLIKa gdzie tylko mogę, ale póki co karty rządzą i trzeba to przełknąć.

<|yrb

Wysłany: 2018-10-07, 23:28    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
podobnie było również w markecie w Holandii.

W Holandii akurat to znany problem bo ich terminale traktują prawie wszystkie nasze karty (debetowe też) jak kredytowe i z jakiegoś powodu nie chcą ich obsługiwać. O ile nie tankujemy na stacji benzynowej to w Holandii dobrze jest mieć gotówkę przy sobie. Ale żeby moja wypowiedź nie odbiegała od tematu wątku to polecam Kaczorka w Krzyżach, Bar na Okrężnej w Mikołajkach i budę naprzeciwko mariny Navigator nad Tałtami. Tanie żarcie jest tam dobre bo jest dobre i tanie.
Ostatnio zmieniony przez yrb 2018-10-07, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  

~najmita

Wysłany: 2018-10-08, 07:52    [Cytuj]

melloon napisał/a:
Dlaczego na pw ? Żadna tajemnica - darmowe terminale w ramach programu polska bezgotówkowa. Model Smart D220 jest za free na właśność w eService, bez minimalnego limitu. Bierz ile możesz, mi jeden wystarczył ;-)
Nie wiem jak z rybą, miałem na myśli inne usługi. Chciałem wskazać nowy trend, znam juz kilka firm których pracownicy płacą tylko służbową kartą (albo przelew).

edit: sorki, umowa nie na 24, ale na 12 miesięcy

Terminal "za darmo" masz tylko przez 12 m-cy, a co potem? Po okresie "za darmo" płacisz haracz operatorowi, inaczej możesz sobie ten darmowy terminal wrzucić do szuflady i co jakiś czas zaglądać czy nadal jest za darmo.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-10-08, 09:38    [Cytuj]

Pierwsza działka zawsze jest bezpłatna. ;-)

~melloon

Wysłany: 2018-10-08, 17:57    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Terminal "za darmo" masz tylko przez 12 m-cy, a co potem? Po okresie "za darmo" płacisz haracz operatorowi, inaczej możesz sobie ten darmowy terminal wrzucić do szuflady i co jakiś czas zaglądać czy nadal jest za darmo.

Toż piszę wyrażnie że nie ma żadnego abonamentu za ten model.
Mam to narysować ?
Po roku jedynie odsetki od każdej transakcji.

~najmita

Wysłany: 2018-10-08, 20:05    [Cytuj]

Cytat z polskabezgotówkowa, często zadawane pytania:
Cytat:

Jakie warunki będą obowiązywały po 12 darmowych miesiącach?

Każda z instytucji biorących udział w Programie Polska Bezgotówkowa może proponować inne warunki po 12 miesiącach bez opłat.

W celu poznania szczegółów współpracy przedsiębiorca powinien skontaktować się z wybranym przez siebie agentem rozliczeniowym lub bankiem.

nick_othem

Wysłany: 2018-10-08, 20:37    [Cytuj]

melloon napisał/a:
najmita napisał/a:

Mam to narysować ?

Wg niektórych tutaj ktoś (nie wiadomo, kto) powinien może jeszcze dopłacić przedsiębiorcy, żeby zechciał ten bezpłatny, ale nie darmowy terminal łaskawie używać. I olaboga, co to będzie po 12 miesiącach? Może nie będzie już bezpłatny...

~najmita

Wysłany: 2018-10-08, 20:58    [Cytuj]

nick_othem napisał/a:
melloon napisał/a:
najmita napisał/a:

Mam to narysować ?

Wg niektórych tutaj ktoś (nie wiadomo, kto) powinien może jeszcze dopłacić przedsiębiorcy, żeby zechciał ten bezpłatny, ale nie darmowy terminal łaskawie używać. I olaboga, co to będzie po 12 miesiącach? Może nie będzie już bezpłatny...

Ja próbuję tylko powiedzieć, że nie ma nic "za darmo". Ja nie oczekuję darmowego sprzętu, oprogramowania, przesyłu danych, serwisowania itp.
Nie spotkałem się również z sytuacją, że w sezonowej działalności gospodarczej ktoś używa terminali płatniczych.

~melloon

Wysłany: 2018-10-08, 21:10    [Cytuj]

rence opadajom...

eService - terminal Smart D220 jest na własność, bez abonamentu czy innych stałych opłat.
Nawet po 12 miesiącach.
Z mojej strony EOT, prościej nie potrafię :-D

~najmita

Wysłany: 2018-10-08, 21:21    [Cytuj]

melloon napisał/a:
rence opadajom...

eService - terminal Smart D220 jest na własność, bez abonamentu czy innych stałych opłat.
Nawet po 12 miesiącach.
Z mojej strony EOT, prościej nie potrafię :-D

Czy jesteś "użytkownikiem" terminala płatniczego? Jak długo używasz tego urządzenia? A może mówisz tylko o tym urządzeniu ("maszynce")? Bo sama maszynka może być zarówno za darmo jak i bez opłat, natomiast przesył danych już nie koniecznie. Maszynka to tylko kilka złotych...

[ ODPOWIEDZ ]