FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezioro Boczne
Autor Wiadomość
<|Tobo

Wysłany: 2018-09-03, 17:10   Jezioro Boczne [Cytuj]

Filmik z 2 IX2018. Pysków ani numerów nie widać, więc pod RODO chyba nie podlega.
https://youtu.be/BYYVv-CQYOQ

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-09-03, 17:22   Re: Jezioro Boczne [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Filmik z 2 IX2018. Pysków ani numerów nie widać, więc pod RODO chyba nie podlega.
https://youtu.be/BYYVv-CQYOQ

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-09-03, 17:22    [Cytuj]

A co się właściwie stało?

<|Tobo

Wysłany: 2018-09-03, 17:26    [Cytuj]

Nic. Normalne łamanie prawa z przyzwoleniem społecznym. Taki polski stereotyp... Dziś łamiemy prawo na Bocznym, jutro na drodze. Dziś powk..my falami inne łódki, jutro może kogoś pobijemy? Nic się nie dzieje.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-09-03, 17:30    [Cytuj]

To zrozumiałem, ale po co w tym miejscu ograniczenie do 12km/h?

<|Tobo

Wysłany: 2018-09-03, 17:36    [Cytuj]

Może po to żeby nie doszło do zderzenia z łodzią wychodzącą z portu? Może po to żeby ludzie w domach nad samym jeziorem mieli zapewniony znośny poziom dB? Może żeby wędkarze nie wypadali z łódek. Może żeby fale nie rozwalały brzegów, pomostów (tak wiem, niektóre łodzie przy tej prędkości wytwarzają dużą falę, ale jest i zakaz falowania, więc niech płyną z mniejszą, niefalująca prędkością)? Może żeby pocumowane jachty nie niszczyły się? Może żeby porty na Bocznym pozwalały bezpiecznie przebywać łodziom, a wodniakom odpocząć zamiast słuchania ryku silników? Nie wiem....

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-09-03, 17:58    [Cytuj]

Moim zdaniem ograniczenie prędkości w tym miejscu jest zbędne. To JEST jachtostrada.

Tobo napisał/a:
Może po to żeby nie doszło do zderzenia z łodzią wychodzącą z portu?

Od tego są ograniczenia obowiązujące na terenie całego szlaku WJM. W odległości 100m od portu, kąpieliska itp. prędkość może być jedynie manewrowa. Nie potrzeba dodatkowych ograniczeń. Wystarczy egzekwować te, które już są. :idea:

Tobo napisał/a:
Może po to żeby ludzie w domach nad samym jeziorem mieli zapewniony znośny poziom dB?

Mam okna przy samych torach z widokiem na jezioro bez zbędnych ograniczeń. Przy zamkniętych oknach pociągów praktycznie nie słyszę. Jeżeli otworzę okno - bardziej przeszkadza mi disco polo na plaży.

Tobo napisał/a:
Może żeby wędkarze nie wypadali z łódek. Może żeby fale nie rozwalały brzegów, pomostów (tak wiem, niektóre łodzie przy tej prędkości wytwarzają dużą falę, ale jest i zakaz falowania, więc niech płyną z mniejszą, niefalująca prędkością)? Może żeby pocumowane jachty nie niszczyły się?

Od tego jest zakaz wytwarzania fali. Skutery na filmie jej nie wytwarzają w nadmiarze.

Tobo napisał/a:
Może żeby porty na Bocznym pozwalały bezpiecznie przebywać łodziom, a wodniakom odpocząć zamiast słuchania ryku silników? Nie wiem....

Poszukujący ciszy i spokoju powinni jej szukać w utworzonych (i uczciwie przestrzeganych) do celu strefach. Problem w tym, że niektórzy chcieliby zakazów działających wybiórczo. Usunąć skutery, ale dopuścić pierdzenie silnikiem w strefie ciszy. Tworzący prawo lokalne mają dylemat komu dogodzić i dlaczego? ;-)

<|Tobo

Wysłany: 2018-09-03, 18:30    [Cytuj]

Jak ty prowadzisz dialog? Cytujesz mnie i piszesz pod spodem
Cytat:
Usunąć skutery, ale dopuścić pierdzenie silnikiem w strefie
? To jawna sugestia, że ja tak uważam :!:
Skutery na Bocznym niech pływają, nic to, że mają zaraz obok kawał Niegocina i nikomu nie wadzą (mi też).
Twoje okno nie jest wyznacznikiem hałasu na Bocznym, "mieszkałem" tam kilka dni.
Kolejny kwiatek, który swoim wpisem mi przypisujesz:
Cytat:

Nie potrzeba dodatkowych ograniczeń. Wystarczy egzekwować te, które już są.
- czy ja chcę cokolwiek dokładać? Przepisów przestrzegam, chciałbym żeby i inni tak robili.
Cytat:
Od tego jest zakaz wytwarzania fali. Skutery na filmie jej nie wytwarzają w nadmiarze.
- Twoje zdanie, inaczej uważali Ci wokół których pływali (nie wszystko filmowałem, żeglowałem samotnie, halsówka, ruch spory w tym miejscu).
Cytat:
Poszukujący ciszy i spokoju powinni jej szukać w utworzonych (i uczciwie przestrzeganych) do celu strefach.
- tak, i jak ktoś kupił sobie działkę X lat temu, mieszka tam sobie od lat to teraz won nad Gaładuś bo paru palantów urządza sobie wyścigi na zakazie, łamią prawo, ale przecież można bo to dla nich jest szlak WJM, to jachtostrada, wolno wszystko.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-09-03, 18:47    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Jak ty prowadzisz dialog? Cytujesz mnie i piszesz pod spodem
Cytat:
Usunąć skutery, ale dopuścić pierdzenie silnikiem w strefie
? To jawna sugestia, że ja tak uważam :!:

Nie miałem na celu takiej sugestii. Jeżeli tak to można odczytać, to źle sformułowałem wypowiedź - przepraszam.

Tobo napisał/a:

Skutery na Bocznym niech pływają, nic to, że mają zaraz obok kawał Niegocina i nikomu nie wadzą (mi też).

Na filmie widać, że płyną na południe - może do Mikołajek? Niegocin jest w przeciwną stronę.

Tobo napisał/a:

Twoje okno nie jest wyznacznikiem hałasu na Bocznym, "mieszkałem" tam kilka dni.

Przez kilka dni? Przez 9 miesięcy w roku jest tam taka cisza, że aż uszy bolą. ;-)

Tobo napisał/a:

Kolejny kwiatek, który swoim wpisem mi przypisujesz:
Cytat:

Nie potrzeba dodatkowych ograniczeń. Wystarczy egzekwować te, które już są.
- czy ja chcę cokolwiek dokładać? Przepisów przestrzegam, chciałbym żeby i inni tak robili.

Po prostu sądzę, że to ograniczenie jest tam zbędne. Na głównym szlaku powinno być takich ograniczeń jak najmniej. Jednocześnie jestem zwolennikiem zachowania (bezwzględnego) ciszy na jego bocznych odnogach.

Tobo napisał/a:
- tak, i jak ktoś kupił sobie działkę X lat temu, mieszka tam sobie od lat to teraz won nad Gaładuś bo paru palantów urządza sobie wyścigi na zakazie, łamią prawo, ale przecież można bo to dla nich jest szlak WJM, to jachtostrada, wolno wszystko.

Takie sprawy regulują odpowiednie plany zagospodarowania, a nie czyjeś chciejstwo. Obecnie tworzone jest studium zagospodarowania przestrzennego Giżycka. Na konsultacje społeczne organizowane już chyba po raz piąty czy szósty nie przychodzi więcej niż kilka osób, jak już przyjdą to siedzą i słuchają monologu projektanta... a potem lament, że pod oknem zgodnie z tym planem wieżowiec budują, albo drogę, albo spokojna dzielnica staje się dzielnicą gier i zabaw.

Gdyby spokój pojedynczego człowieka miał być wyznacznikiem to w Polsce nie powstałaby żadna obwodnica.

Znajomego wywłaszczyli z domu i działki przy drodze. Posesję miał oklejoną bilbordami z czego miał pewnie całkiem dobre pieniądze. Za odszkodowanie kupił sobie dom w spokojnej okolicy... i sobie chwali.
Działki, domy i posesje przy jachtostradach warte są majątek. Właśnie dlatego, że są przy jachtostradzie. W każdej chwili można ją zamienić na dom na jakimś sielskim zadupiu.

<|Tobo

Wysłany: 2018-09-03, 19:17    [Cytuj]

Cytat:
Na filmie widać, że płyną na południe - może do Mikołajek? Niegocin jest w przeciwną stronę.
- pływali przez dobre 40 minut tylko po Bocznym, do Kuli z powrotem, ze slalomami.
Z większością co piszesz zgadzam się.

Piotr Przybecki

Wysłany: 2018-09-23, 00:43    [Cytuj]

W tym roku 2018 także widziałem osoby łamiące prawo. Żenada. Albo zmienić prawo, albo zwolnić policjantów. "Skuterowcy" i policjanci maja prawo w życi. Ośmieszanie polskiego prawa. Ale jak ja mam np. nie zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie, które to "wykroczenie" nikomu nie szkodzi... Żenada dla policji w Giżycku. Wstyd

funyo

Wysłany: 2018-09-23, 01:01    [Cytuj]

Tu się zgadzam w całej rozciągłości.
To, że ktoś świadomie lub nie łamie prawo to jedno, a to, że nikt tego nie egzekwuje, to inna sprawa.
Ten rok zdecydowanie należy zapisać po stronie "jak nie powinna działać policja wodna na WJM"...

[ ODPOWIEDZ ]