FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukradł sieci z rybami, grozi mu 5 lat więzienia.
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-08-29, 23:14   Ukradł sieci z rybami, grozi mu 5 lat więzienia. [Cytuj]

Do Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie zgłosił się pracownik Gospodarstwa Rybackiego w Mikołajkach informując, że nieznany sprawca dokonał kradzieży sieci rybackich wartości 1 000 złotych, które były rozstawione na jeziorze Bełdany. Dzięki szybkiemu zaangażowaniu się funkcjonariuszy i znajomości podległego rejonu sprawca kradzieży został tego samego dnia ustalony i zatrzymany. 58-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie zostali powiadomieni, że na jeziorze Bełdany skradzione zostały sieci rybackie wartości 1000 złotych. Pokrzywdzony poinformował funkcjonariuszy, że w nocy z 10 na 11.08.2018 r. nieznany sprawca dokonał kradzieży 5 sztuk sieci rybackich typu wonton, pokrzywdzony opisał też łódź, która mogła brać udział w zdarzeniu.

Po przyjęciu zgłoszenia od pokrzywdzonego funkcjonariusze niezwłocznie wspólnie z patrolem wodnym z Komisariatu Policji w Mikołajkach dokonali opatrolowania terenu oraz przybrzeżnych portów, gdzie na jednym z nich napotkali łódź podobną do opisanej w zawiadomieniu. Na łodzi przebywał mężczyzna, który w trakcie przeszukania łodzi wydał ryby w postaci okonia, leszcza, sandacza i szczupaka, które były już oskrobane i oczyszczone, a które pochodziły ze skradzionych sieci. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili utracone sieci na polu namiotowym, gdzie wypoczywał mężczyzna.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży 5 sztuk sieci rybackich wraz z rybami. 58-latek przyznał się do popełnienia tego czynu.

Maksymalna kara za to przestępstwo zgodnie z Kodeksem Karnym to 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

<|jaras63

Wysłany: 2018-08-30, 00:13    [Cytuj]

Bandyci

funyo

Wysłany: 2018-08-30, 10:11    [Cytuj]

Bandytyzmem są ceny ryb w mazurskich smażalniach. Zmuszają porządnych turystów do zarywania nocy w poszukiwaniu ulubionej przekąski :lol:
A że nocą niebezpiecznie jest nurkować w pobliżu sieci, jegomość wykazał się dużą dozą zdrowego rozsądku i zabrał sieci ze sobą :roll: ;-)

<|Tobo

Wysłany: 2018-08-30, 11:04    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Bandytyzmem są ceny ryb w mazurskich smażalniach.
- o tak... Dobrze, że ryb nie jadam niemal innych niż złowione osobiście. Tu żałosny palant - łódź, namiot, sporo kasy na wakacje wydał a wolał ukraść niż podjechać do rybaków i kupić parę kilo.

~karcit

Wysłany: 2018-08-30, 12:08    [Cytuj]

Oj tam pojechał z kolegami na ryby, przepił cały weekend, a jak tu bez ryb do domu wrócić?

Jak to żonie wytłumaczyć? :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-08-30, 13:27    [Cytuj]

W tej relacji ciekawe jest jeszcze coś innego. Wyobraźcie sobie zgłoszenie kradzieży roweru o wartości 1.000zł... Panie, takich zgłoszeń mamy dziesiątki, nie mamy ludzi, paliwa do radiowozów, a w ogóle nie zawracaj pan d... jakimś rowerem. Niska szkodliwość społeczna.

Zginęły prywatne sieci wpływowej osobie? Trzask, prask i sprawca zatrzymany. :-P

Na swoim przykładzie. Kilkanaście lat temu próbowałem zgłosić napad. Podczas robienia zdjęć na jakimś mazurskim zadupiu jakiś dres gonił mnie z pałą w ręku, bo nie podobało mu się, że robię zdjęcia w okolicy jego posesji. Na komisariacie dyżurny zaproponował mi czekanie na śledczego półtorej godziny. Powiedziałem mu, żeby pocałował mnie w d... i wyszedłem... Nazajutrz zatrzymali mnie za jazdę bez zapiętych pasów. :lol:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-08-30, 21:54    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Nazajutrz zatrzymali mnie za jazdę bez zapiętych pasów. :lol:

Może po to by spełnić Twoje życzenie?

~Tupi

Wysłany: 2018-08-30, 22:26    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
W tej relacji ciekawe jest jeszcze coś innego. Wyobraźcie sobie zgłoszenie kradzieży roweru o wartości 1.000zł... Panie, takich zgłoszeń mamy dziesiątki, nie mamy ludzi, paliwa do radiowozów, a w ogóle nie zawracaj pan d... jakimś rowerem. Niska szkodliwość społeczna.

Zginęły prywatne sieci wpływowej osobie? Trzask, prask i sprawca zatrzymany. :-P

Na swoim przykładzie. Kilkanaście lat temu próbowałem zgłosić napad. Podczas robienia zdjęć na jakimś mazurskim zadupiu jakiś dres gonił mnie z pałą w ręku, bo nie podobało mu się, że robię zdjęcia w okolicy jego posesji. Na komisariacie dyżurny zaproponował mi czekanie na śledczego półtorej godziny. Powiedziałem mu, żeby pocałował mnie w d... i wyszedłem... Nazajutrz zatrzymali mnie za jazdę bez zapiętych pasów. :lol:

generalizujesz :mrgreen:

[ ODPOWIEDZ ]