FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2016-02-01, 15:38
Coś dla wielbicieli piwa
Autor Wiadomość
~szg

Wysłany: 2018-05-23, 21:05    [Cytuj]

No a co po takich czterech czy pięciu "soczkach"?

zenek

Wysłany: 2018-05-23, 21:25    [Cytuj]

Grzegorz zanim wypijesz ten piąty "soczek", to trzy pierwsze już zdążysz wysikać i nic nie będzie :-P :-D !

~Emill`76

Wysłany: 2018-05-23, 21:27    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Grzegorz zanim wypijesz ten piąty "soczek", to trzy pierwsze już zdążysz wysikać i nic nie będzie :-P :-D !

A któż dałby radę wypić te kilka soczków ? Jakiś masochista.... :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2018-07-01, 11:49    [Cytuj]

Przedstawiam nowy produkt lubelskiej Perły-"Perła Jasne Rześkie". Cecha charakterystyczna, to zaledwie 3.4% zawartości alkoholu. Co ciekawe przy tak niskiej zawartości alkoholu piwo nie jest wodnistym sikaczem. Faja dobrze wyczuwalna goryczka chmielowa, bursztynowy kolor. Polecam, spróbujcie.
Przy takiej zawartości alkoholu w upalny dzień na jachcie nawet sternik będzie mógł sobie takie piwo wypić podczas żeglugi :-D

c665f12329397833ee1239a8aa0b5732.png
Plik ściągnięto 1667 raz(y) 68 KB

Ostatnio zmieniony przez zenek 2018-07-01, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  

<|taras

Wysłany: 2018-07-01, 16:18    [Cytuj]

a bliżej jej do Perły Chmielowej czy Export?

zenek

Wysłany: 2018-07-01, 17:59    [Cytuj]

taras napisał/a:
a bliżej jej do Perły Chmielowej czy Export?
Trudne pytanie. To całkowicie inne piwo o smaku odbiegającym sporo do Perły Chmielowej i Exportu. Ale jeżeli musiałbym zająć stanowisko, to bliżej do Exportu.

<|Wacław G.

Wysłany: 2018-07-01, 19:40    [Cytuj]

Jeżeli Perła, to najlepiej miodowa-chłodna super.Dla sternika tylko pół, bo ma 6% ;-) .

~najmita

Wysłany: 2018-07-11, 23:27    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Przedstawiam nowy produkt lubelskiej Perły-"Perła Jasne Rześkie". Cecha charakterystyczna, to zaledwie 3.4% zawartości alkoholu. Co ciekawe przy tak niskiej zawartości alkoholu piwo nie jest wodnistym sikaczem. Faja dobrze wyczuwalna goryczka chmielowa, bursztynowy kolor. Polecam, spróbujcie.
Przy takiej zawartości alkoholu w upalny dzień na jachcie nawet sternik będzie mógł sobie takie piwo wypić podczas żeglugi :-D

Właśnie piję pierwszą Perłę Rześką. :-D

Podoba mi się to piwo, smakuje jak piwo, czuć aromat dodatkowego chmielu, nie czuć natomiast alkoholu, co mi odpowiada. Ostatnio piłem tylko perłę export ale jak dla mnie za dużo alkoholu, Rześka pewnie zostanie moim ulubionym piwem. Piwa nie piję po to aby wprowadzić alkohol do organizmu, piwo piję jako napój orzeźwiający...

Zenku, dzięki za skierowanie mnie na dobrą drogę (kiedyś widziałem na dziewczynie T-shirt'a z takim napisem po angielsku) :lol:

zenek

Wysłany: 2018-07-12, 17:36    [Cytuj]

Cała przyjemność po mojej stronie Andrzeju :-D !

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-07-20, 13:30    [Cytuj]

Cytat:
Polacy stworzyli pierwsze na świecie piwo z bakteriami z waginy
The Order Of Yoni to najbardziej kobiece piwo w całym wszechświecie. Jego droga na sklepowe półki zaczyna się w… ciele pięknej modelki.

To nie żart. Już niedługo w Katowicach, a później w innych miastach Polski będzie można spróbować piwa wytwarzanego przy użyciu bakterii kwasu mlekowego z waginy.
Projekt owiany jest tajemnicą – wiemy jedynie, że piwo warzone jest w jednym z browarów południowej Polski. Także twórca The Order Of Yoni nie chce zdradzać swojej tożsamości – ukrywa się pod pseudonimem Prezes i Założyciel Zakonu Yoni. O genezie niezwykłego pomysłu na „waginalne piwo” opowiedział specjalnie dla Antyradio.pl.

<...>
The Order Of Yoni - piwo z bakteriami z kobiecej pochwy
Procedura uzyskiwania bakterii kwasu mlekowego z waginy przeprowadzana jest w pełni profesjonalnie.
Pobraniem wymazu z waginy zajął się pozostający w cieniu ginekolog, doktor nauk medycznych, który zrobił to w sposób profesjonalny. Wymazy trafiły do zaprzyjaźnionego, fantastycznego laboratorium, które nasze bakterie wyizolowało, oczyściło, zidentyfikowało i wreszcie namnożyło tak, byśmy mogli je bezpiecznie i łatwo zastosować w procesie produkcji. W browarze takie bakterie podkwaszają brzeczkę przed fermentacją. Trochę tak, jakbyśmy robili kefir.

Dostarczycielkami owych cennych bakterii były dwie modelki, Paulina i Monika. Ta pierwsza odpowiada za smak typu BottledLust, wytrawnego piwa o aromacie muscatu (8% alkoholu), ta druga za BottledPassion, klasyczny biere de champagne (piwo szampańskie) – również o mocy 8% alkoholu. Twórca piwa The Order Of Yoni uważa, że odzwierciedla ono charaktery obu kobiet.

Paulina i Monika to dwie piękne, pewne siebie kobiety. Są wesołe, rozgadane, uwielbiają taniec i mają ogromne doświadczenie w pozowaniu. Zarazem są bardzo atrakcyjne i ponętne. Z entuzjazmem zareagowały na naszą ofertę, widząc w tym coś innowacyjnego i wyjątkowego. Są odważne, lubią być pierwsze, stąd ich decyzja. Tysiące lat temu byłyby czczone w pogańskiej świątyni, setki lat temu pozowałyby najlepszym europejskim malarzom, a dzisiaj odpowiadają za wyjątkowość naszego piwa.

.Antyradio.pl

~najmita

Wysłany: 2018-07-21, 07:28    [Cytuj]

Można się domyślać z jakiej modelki będzie warzone piwo ciemne i porter ;-) :lol:

Zaznaczam, nie jestem żadnym rasistą...

<|Tobo

Wysłany: 2018-07-22, 09:13    [Cytuj]

... a co z piwem dla kobiet :?: :?: :?:

zenek

Wysłany: 2018-08-11, 14:45   Coś dla wielbicieli piwa (komercja) [Cytuj]

Za tydzień święto piwoszy w Krasnymstawie czyli Chmielaki 2018. Lista browarów wygląda imponująco. Szczególnie małych, rzemieślniczych :http://www.chmielaki.pl/browary-2018
Jak widać będzie olsztyński "Kormoran" i zapewne Imperium Prunum. Jak ktoś się wybierze, to polecam piwa browaru "Sulewski" i czeskiego "Primatora".

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2018-08-13, 12:11    [Cytuj]

A Primatora piłem w Masarykowej Chacie w Zieleńcu. Zamiast popijać Lecha , czy Tyskie z plastików za 9 zł wolałem za 5 zł zimnego Primatora podanego w kuflu. Ta sama górka, tylko kilkadziesiąt metrów za granicą :mrgreen: Problem jest tylko z wolnym stolikiem. Natomiast w Destne na przeciwległym stoku też świetne piwo Rampusak.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2018-08-13, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2018-08-19, 08:37    [Cytuj]

Chmielaki jeszcze trwają. Jak ktoś ma czas i jest w pobliżu Krasnegostawu warto się wybrać. Byłem wczoraj. Niestety fotorelacji nie będzie, bo tak się wybierałem, że ... zapomniałem aparatu :oops:
Tak więc może kilka słów. Browary nie zawiodły, szczególnie te małe i niszowe. Koneserzy złocistego napoju mają w czym wybierać. Jak w latach ubiegłych dużo większym zainteresowaniem cieszyły się skromne namioty niewielkich browarów niż stoiska koncernów, pomimo tego, że przyciągały wzroku wystrojem na najwyższym poziomie.
Ceny na Chmielakach? No cóż tanio nie jest. Przedstawię je na przykładzie Browaru Tenczynek. W supermarkecie Stout-7,69zł, Marcowe- 5,77zł, Bock 6,70zł. Na Chmielakach wszystkie po 10zł.
Piwa z lubuskiej Witnicy 5-6zł. Najczęściej spotykana cena to 7-12zł. Oczywiście koncerniaki były tańsze-po 4zł.
Rekord cenowy ustanowił chyba olsztyński Kormoran. Na stoisku Kormorana był słynny "Imperium Prunum". Pokusicie się o podanie ceny za jaką można było tego portera kupić :-P ?

Oczywiście jak na wszystkich tego typu imprezach są stoiska nie tylko browarów. Wszelkiego rodzaju wędlin, miodów, rękodzieła i pospolitego badziewia nie brakuje. Dlatego rodzice z dziećmi nie mówiąc o dziadkach muszą trzymać się mocno za portfele :mrgreen: .

A poniżej skromny "urobek" z wycieczki na Chmielaki. Prawda, że smakowicie wygląda :-D ?

IMG_0035.JPG
Plik ściągnięto 16 raz(y) 2,52 MB

zenek

Wysłany: 2018-08-19, 09:03    [Cytuj]

A to na deser :-D !

IMG_0037.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 3 MB

Ostatnio zmieniony przez zenek 2018-08-19, 09:03, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2018-08-20, 10:16    [Cytuj]

Zenku, z przedstawionego "arsenału" , bardzo mi podpasował Tenczynkowy "Pils" ..... idealny w "mój smak" . Marcowe , też doskonałe .

<|axa_man

Wysłany: 2018-08-20, 12:12    [Cytuj]

Zenek, podaj dokładny adres swojego zamieszkania. Biorąc pod uwagę zaproszenie jakie wystawiłeś, chętnie Ciebie odwiedzę :-P

~Emill`76

Wysłany: 2018-08-20, 12:14    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
Zenek, podaj dokładny adres swojego zamieszkania. Biorąc pod uwagę zaproszenie jakie wystawiłeś, chętnie Ciebie odwiedzę :-P

Jak poda adres , nic nie zostanie . Mam bliżej ..... 8-) :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2018-08-20, 12:34    [Cytuj]

Zapraszam :-D ! Adres dobrze znacie, a jak zabraknie "urobku" z Chmielaków, to niemiecka sieć tuż obok mnie ma w ofercie "Kormorana". No i zawsze można podeprzeć się "Perłą" :lol:
Emilu, co do Tenczynka, to w pełni podzielam Twoje zdanie. Świetne piwa. Mnie bardzo przypadł do gustu lager. No i ponieważ na ich stoisku można było gratis wszystkie piwa degustować, to niestety ale trochę kasy na piwo z Tenczynka wydałem.

Widzę, że nikt nie kwapi się z wyceną "Imperium Prunum", no więc odkryję tą tajemnicę. "Imperium Prunum" na Chmielakach kosztował 150zł. Dwa razy pytałem, bo myślałem, że źle usłyszałem. A no i butelka 0,375ml!

[ ODPOWIEDZ ]