FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-05-28, 15:56
Maxus 24 - nowy jacht stoczni Northmann
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2008-11-07, 00:11   Maxus 24 - nowy jacht stoczni Northmann [Cytuj]

Witam
Dziś brałem udział w teście prototypu jachtu Maxus 24 - nowego produktu węgorzewskiej stoczni Northmann.
Zobacz fotorelację: Test prototypu jachtu Maxus 24

Czy Maxus wyprze z rynku Antile?

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2008-11-07, 08:22    [Cytuj]

Jacht mi sie podoba , jest zgrabny i chyba optymalny , jezeli chodzi o wielkość do żeglugi na WJM. nadawac sie będzie pewnie tez do pływania rodzinnego w czarterach. Nie kazdy lubi zeglowac w 8 osób

~familiant

Wysłany: 2008-11-07, 20:25    [Cytuj]

"Poranek w Węgorzewie. Na wodzie pozostały już tylko Maxusy 33 z firmy czarterowej Ahoj, wyposażone w ogrzewanie pokładowe". A po czorta ogrzewać pokład? :-D

~yep

Wysłany: 2008-11-07, 20:37    [Cytuj]

familiant napisał/a:
"Poranek w Węgorzewie. Na wodzie pozostały już tylko Maxusy 33 z firmy czarterowej Ahoj, wyposażone w ogrzewanie pokładowe". A po czorta ogrzewać pokład? :-D

No tak - gdyby tak próbowac wytłumaczyć familiantowi co to jest komputer pokladowy w samochodzie to by pewnie wogóle nie zrozumiał co ma pokład do samochodu. Pewnie pomyslałby że to amfibia! :mrgreen:

~familiant

Wysłany: 2008-11-07, 21:16    [Cytuj]

Ciekawe, ja mam w samochodzie poprostu komputer, ale "najmądrzejszy" forumowicz wie chyba lepiej ;-)

~yep

Wysłany: 2008-11-07, 22:04    [Cytuj]

ale "najmądrzejszy" forumowicz wie chyba lepiej ;-) [/quote]

dzieki za uznanie

~familiant

Wysłany: 2008-11-07, 23:06    [Cytuj]

tuman, tumanowicz, jełopow; aluzju nie poniał

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-07, 23:08    [Cytuj]

Panowie, nie lepiej na priv wymieniać te uprzejmosci?

~yep

Wysłany: 2008-11-08, 07:46    [Cytuj]

familiant napisał/a:
tuman, tumanowicz, jełopow; aluzju nie poniał

A czego mądrzejszego moźna spodziewać sie po familiancie? Jego patrzenie na swiat poprzez "podwórka", "stodoły" i "garaże" do tego stopnia przsłoniły mu rzeczywistość, że nie potrafi rzeczowo wypowiedziec sie na temat Maxusa 24 - skąd inąt bardzo ciekawgo jachtu.
Jak wiem stocznia A-hoj planuje produkcje trzech długości Maxusa. Niewątpliwie jest to bardzo dobry pomysł. Własny projekt, własny produkt to własciwa moim zdaniem droga.
Gorzej będzie jesli zaczną sprzedawać skorupy.
W kazdym razie Maxus 24 to obiecujący jacht biorąc pod uwagę wygląd, cenę i profesjonalne podejście do tematu.

bogdan

Wysłany: 2008-12-22, 21:42    [Cytuj]

jachtowiec,
nie pisałbyś takich pochwał :
"Jak wiem stocznia A-hoj planuje produkcje trzech długości Maxusa. Niewątpliwie jest to bardzo dobry pomysł. Własny projekt, własny produkt to własciwa moim zdaniem droga."
gdybyś uważnie czytał podpisy pod zdjęciami, a pod drugim od góry jest informacja, że skorupy będzie można zakupić od A-hoja.

~yep

Wysłany: 2008-12-23, 23:03    [Cytuj]

bogdan napisał/a:
jachtowiec,
nie pisałbyś takich pochwał :
"Jak wiem stocznia A-hoj planuje produkcje trzech długości Maxusa. Niewątpliwie jest to bardzo dobry pomysł. Własny projekt, własny produkt to własciwa moim zdaniem droga."
gdybyś uważnie czytał podpisy pod zdjęciami, a pod drugim od góry jest informacja, że skorupy będzie można zakupić od A-hoja.

A niech tam! Tak naprawde to smutno by było gdyby tylko stoczniowe "mydelniczki" pływały po tych Mazurach. Jestem za konkurenscją i niech rynek decyduje co ma cieszyć żeglarzy.

[ Dodano: 2008-12-23, 23:54 ]
Maxus ma olbrzymią szansę zastapic "garażowy": Trimy i Antile. Marka Maxus to duża szansa na uzyskanie prestiżu w jachtach mazurskich (sródlądowych). Czy tak się stanie?zobaczymy?!

kubsta

Wysłany: 2010-04-12, 11:29   Praktycznie... [Cytuj]

Witam,

czy macie jakieś praktyczne doświadczenia z użytkowania tego jachtu.

Przymierzam się do wyczarterowania go w tym roku dla 5 osób i ciekaw jestem Waszych opinii.

Powiem szczerze, że martwi mnie trochę fakt bardzo niskiego zamocowania pantografu do silnika. Z ergonomią nie ma to zbyt dużo wspólnego... Choć przy zdjęciu tylnej belki może być trochę łatwiej.

Na całe szczęście łódeczka nie za duża, więc w porcie nie powinno być kłopotów.

Pozdrawiam,
/k.
Ostatnio zmieniony przez kubsta 2010-04-12, 12:38, w całości zmieniany 2 razy  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-04-12, 12:07    [Cytuj]

Na zdjeciu widac, ze czlowiek sam sobie utrudnial zadanie. Po zdjeciu belki dostep do pantografu jest normalny.

adasko767

Wysłany: 2010-04-12, 12:15    [Cytuj]

pantograf jest opuszczony. moze zdjecie ktos wykonal gdy osoba opuszczala silnik.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-04-12, 12:17    [Cytuj]

Cytat:
Powiem szczerze, że martwi mnie trochę fakt bardzo niskiego zamocowania pantografu do silnika.

pływałem co prawda nie na mazurach , ale to nie ma znaczenia. Dostep do silnika typowy jak na jachtach tej wielkości. Ja na sasance też mam pantograf nisko przy pracujacym silniku. Tu po zdjeciu belki nie powinno byc problemu. Przy wchodzeniu do portu jedna reka dla steru druga na manetce i po kłopcie. Oczywiscie wygodniej jest mieć koło sterowe i manetkę w zasiegu reki , no ale taka jest specyfika średnich jachtów sródlądowych.

Sławek

filip1

Wysłany: 2010-09-19, 20:28    [Cytuj]

Witam Mam pytanie do tych, którzy znają ten jacht: czy ta belka jest napewno łatwo usuwalna (np. podnoszona) Widać przecież zamocowany do niej achtersztag. Szukam jachtu dla siebie, ale taka nieruchoma belka IMHO jest lekko bez sensu.
Pozdr.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2010-09-19, 20:33    [Cytuj]

filip1 napisał/a:
Czy ta belka jest napewno łatwo usuwalna (np. podnoszona) Widać przecież zamocowany do niej achtersztag.

Achtersztag zamocowany jest do podpory masztu (choć zdjęcie nie jest zrobione z najszczęśliwszej perspektywy) , a belka łatwo się zdejmuje.

<|Kilo

Wysłany: 2010-09-20, 00:17    [Cytuj]

W poprzedni weekend czarterowałem Maxusa 24.

Jest tak jak napisał Piotr L ... "Achtersztag zamocowany jest do podpory masztu".

Belka w ogóle nie była założona. Z lewej i z prawej są zamki z bagnetami. Nie wygladają na skomplikowane.

Przy odbiorze jacht stał rufą do kei i w odległości na niewielkie odbicie przy wchodzeniu. Gdyby belka była założona pewnie był by lekki problem w trafieniu na pokład bez przestawienia/przyciągniecia łódki bliżej. Skoku/kroooku na belkę lub ponad nią bym się nie podjął, ale nie do tego zapewne belka służy.

marekj

Wysłany: 2010-09-20, 08:45    [Cytuj]

Ta belka to właściwie ma sens jak się pływa z dzieckiem żeby przypadkowo nie wyleciało. W normalnym dorosłym pływaniu znalazłbym jej miejsce gdzieś głęboko w jakiejś bakiście albo magazynku bosmana.

Marulka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-27, 10:26    [Cytuj]

Autor wątku zadał rzeczowe pytanie a odpowiedzi jak na lekarstwo...
Też mnie interesuje jak na wodzie radzi sobie Maxsiu 24. Moje zainteresowanie tą łódką wywołała dość entuzjastyczna reakcja tych co pływali na Maxsiu 28. Prawie żadnych negatywnych zdań. Przeważa zachwyt nad walorami nautycznymi tego jachtu. Czy podobnie jest w przypadku Maxisa 24? Czy konstruktorzy i Northman stanęli na wysokości zadania? Czego się spodziewać w porównaniu do Maxusa 28?
będę wdzięczny za info
pozdrawiam wszystkich a ta zima to już naprawdę mogłaby dać se spokoj.....

[ ODPOWIEDZ ]