FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Narty 2017
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-16, 11:34    [Cytuj]

Awaria wyciągu. Krzesełka jadą w drugą stronę.

https://streamable.com/6cucb

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-03-16, 15:20    [Cytuj]

Gdzie tak się stało?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-16, 16:03    [Cytuj]

pough napisał/a:
Gdzie tak się stało?

W Gruzji (Gudauri)

Inne ujęcia.

Podobno są ofiary śmiertelne.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-03-16, 23:00    [Cytuj]

Miałem różne przygody na wyciągach i kolejkach, ale by wyciąg nie dało się zatrzymać to nie.
Podstawową funkcją bezpieczeństwa jest awaryjne zatrzymanie, bardzo nieprzyjemne dla wpiętych już wagoników w szybką linę.
Awaryjne zatrzymanie jest ręczne przez obsługę z przycisków lub automatyczne, gdy czujniki wykryją anomalię: np. piezoelektryczne czujniki siły wpięcia wagonika w linę nośną. Jeśli będzie za słabe, to wyciąg się zatrzyma. Są też czujniki spadnięcia liny z rolek na słupach. A tutaj niz nie zadziałało, aż nie do wiary. Sabotaż jaki czy co?
W ostateczności przecież odcięcie zasilania na głównym heblu by załatwiło sprawę...
Dziwna ta awaria...

~Emill`76

Wysłany: 2018-03-16, 23:08    [Cytuj]

No własnie. To niesłychane, że nikt nie wyłączył hebla , czy głównego bezpiecznika ! Gdzie była obsługa ?!

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-16, 23:54    [Cytuj]

Może właśnie wyłączył...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-03-17, 00:06    [Cytuj]

Przy odłączeniu zasilania hamulec zaciska się.mechanicznie i nie pozwala na obrót koła.

RedHairGirl

Wysłany: 2018-04-03, 13:11    [Cytuj]

Skoro o nartach mowa to ja ze swoim chłopakiem co roku jesteśmy w Bieszczadach :) Mój chłopak jest większym zapaleńcem niż ja ;) Ja bardziej od nart wole piesze wycieczki. Już od jakiegoś czasu czy to zimą czy to latem zatrzymujemy się w Olchowcu a dokładnie w [ spam ]nad jeziorem solińskim. Fajna miejscówka dla tych co szukają odpoczynku tak po prostu oraz dla tych co po eskapadach górskich chcą się zrelaksować i nabrać sił na kolejne dni :) SPA, basen, sauna, masaże, dobre jedzonko cisza, spokój, wszystko w jednym miejscu :)
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2018-04-03, 21:26, w całości zmieniany 2 razy  

~szg

Wysłany: 2018-04-03, 13:20    [Cytuj]

Opowiedz coś więcej o tym lokalu bo Admina to bardzo interesuje :lol: .

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2018-04-03, 13:23    [Cytuj]

RedHairGirl napisał/a:
(...) masaże (...)

No właśnie, a co dokładnie masują ?

~melloon

Wysłany: 2018-04-03, 19:16    [Cytuj]

pough napisał/a:
Miałem różne przygody na wyciągach i kolejkach, ale by wyciąg nie dało się zatrzymać to nie.
Podstawową funkcją bezpieczeństwa jest awaryjne zatrzymanie, bardzo nieprzyjemne dla wpiętych już wagoników w szybką linę.
Awaryjne zatrzymanie jest ręczne przez obsługę z przycisków lub automatyczne, gdy czujniki wykryją anomalię: np. piezoelektryczne czujniki siły wpięcia wagonika w linę nośną. Jeśli będzie za słabe, to wyciąg się zatrzyma. Są też czujniki spadnięcia liny z rolek na słupach. A tutaj niz nie zadziałało, aż nie do wiary. Sabotaż jaki czy co?
W ostateczności przecież odcięcie zasilania na głównym heblu by załatwiło sprawę...
Dziwna ta awaria...

Podobno jeden system hamulca nie działał już wcześniej (o czym było wiadomo), a drugi jak się okazało też nie był sprawny. A co do hebelka, to oczywiście mamy na myśli odłączenie prądu z jednoczesnym, automatycznym zadziałaniem hamulca. Sytuacja na filmie wygląda właśnie na brak zasilania i uszkodzony hamulec...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-04-03, 20:18    [Cytuj]

melloon napisał/a:
pough napisał/a:
Dziwna ta awaria...

Podobno jeden system hamulca nie działał już wcześniej (o czym było wiadomo), a drugi jak się okazało też nie był sprawny. A co do hebelka, to oczywiście mamy na myśli odłączenie prądu z jednoczesnym, automatycznym zadziałaniem hamulca. Sytuacja na filmie wygląda właśnie na brak zasilania i uszkodzony hamulec...

Dziwne, bo na kole domyślnie bez zasilania szczęki hamulca są dociśnięte mechanicznie do koła przez układ sprężyn. Aby zwolnić hamulec mechaniczny musi być podane zasilanie główne lub awaryjne, by siłowniki odsunęły szczęki hamulca od koła.
Jeżeli ten hamulec był zdemontowany, to brak słów.
Dla mnie to wyglądało na awarię przekładni. Ale znów automatyka powinna zadziałać i wykryć taką awarię.
IMHO odłączenie zasilania zatrzymałoby linę.

~melloon

Wysłany: 2018-04-03, 20:39    [Cytuj]

pough napisał/a:
IMHO odłączenie zasilania zatrzymałoby linę.

Przy sprawnym hamulcu tak właśnie powinno być.
Kurczę, nie mogę teraz namierzyć artykułu gdzie czytałem że jeden system był "wyłączony" wcześniej z powodu awarii...

[ ODPOWIEDZ ]