FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulator napięcia w Yamaha FT8DMH
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2017-12-29, 09:03   Regulator napięcia w Yamaha FT8DMH [Cytuj]

Z racji, że silnik zimuje u mnie w domu ( Yamaha 8 KM 4stroke 2009 r , uciągowa , długa stopa ) , zerknąłem na instalację elektryczną . Dotąd nie wykorzystywałem ładowania z silnika i nie miałem wiedzy, czy jest zamontowany regulator, czy też nie . Oczywiście na wiosnę , odpalę go i zmierzę prąd miernikiem by rozwiać wątpliwości ...ale już teraz widzę, że nad modułem zapłonowym jest jeszcze jedne ustrojstwo, które wygląda mi na regulator . Czy moglibyście rozwiać moje wątpliwości co to faktycznie jest ?

IMG_3959.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 563,21 KB

IMG_3963.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 354,67 KB

wodnik szuwarek

Wysłany: 2017-12-29, 09:54    [Cytuj]

Ta to jest regulator napięcia taki sam mam w swojej Yamie.

~Emill`76

Wysłany: 2017-12-29, 10:08    [Cytuj]

wodnik szuwarek napisał/a:

Ooo to dobra wiadomość , dzięki ! ;-) Mierzyłeś może jaki prąd wychodzi z regulatora, przy średnich obrotach ?

~darkor54

Wysłany: 2017-12-29, 10:41    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
wodnik szuwarek napisał/a:

Ooo to dobra wiadomość , dzięki ! ;-) Mierzyłeś może jaki prąd wychodzi z regulatora, przy średnich obrotach ?

Sam pomiar "wychodzącego" prądu niewiele da. Należy mierzyć napięcie na zaciskach podłączonego do ładowania akumulatora. W moim Tohatsu 6 SP mam napięcie ok. 14,5 V.

~Emill`76

Wysłany: 2017-12-29, 10:48    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:

Sam pomiar "wychodzącego" prądu niewiele da. Należy mierzyć napięcie na zaciskach podłączonego do ładowania akumulatora. W moim Tohatsu 6 SP mam napięcie ok. 14,5 V.

Cenna uwaga - tak zrobię . A z ciekawości ... rozumiem Darku, że mierzone napięcie , bez podłączonego akumulatora , będzie się różniło ?

~darkor54

Wysłany: 2017-12-29, 20:47    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
darkor54 napisał/a:

Cenna uwaga - tak zrobię . A z ciekawości ... rozumiem Darku, że mierzone napięcie , bez podłączonego akumulatora , będzie się różniło ?

Dramatycznie :-D Jak podłączyłem miernik do wyjścia bez obciążenia akumulatorem to miałem tylko ok. 7 V i przyznam nieźle mnie to przestraszyło - nie ładowałem akumulatora - po sezonie w serwisie wytłumaczyli dlaczego i zaproponowali wstawienie innego regulatora - od chińskiego skutera - zdecydowałem się na to bo podobno prąd ładowania miał być większy (amperaż). Próby wykazały, że przy średnich obrotach napięcie było ok. 17,5 V na zaciskach akumulatora - czyli z ładowania nici - tylko na wolnych obrotach dawał ten układ ok. 14,8 V. Wróciłem do starego układu - mniejszy prąd ale napięcie zgodne ze sztuką. Poświeciłem w mijającym sezonie trochę czasu na pomiary. Niestety nie mam sprzętu do pomiaru prądu ładowania - ale pewnie nie jest on zbyt duży. Z tym, że ładuje tylko w ten sposób akumulator mokry (w wersji marine). Akumulator żelowy ładuję tylko z paneli lub prostownikiem Cetek.

[ ODPOWIEDZ ]