FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Romana 4.30 / Wicher 30 - Jaki powinien być v-max ??
Autor Wiadomość
RomanaStara

Wysłany: 2016-06-28, 23:33   Romana 4.30 / Wicher 30 - Jaki powinien być v-max ?? [Cytuj]

Witam wszystkich czytających wątek.

Mam pewną zagadkę ,której sam nie jestem w stanie rozwikłać. Posiadam wyremontowaną od podstaw łódź "Romana 4.30m" , do której założyłem silnik "Wicher 30km". Widać że silnik był mało użytkowany. Pali elegancko , nie leje sie z niego , ma chłodzenie , śruba tez jak nowa(sprawdzałem ,ze jest oryginalna od tego modelu)...W ślizg wchodzi bez zastrzeżeń. Nie wiem czy nie oczekiwałem za wiele od takiego zestawu , ale wyciągam nią 37 km/h na rzece a wydaje mi sie ,że powinna być szybsza...
Czy ktoś posiada wiedzę na temat osiąganej prędkości takiego połączenia ?
Jeżeli coś jest nie tak , to co to może być?

Pozdrawiam serdecznie.

dżemik

Wysłany: 2016-07-09, 21:37    [Cytuj]

Zobacz tutaj: https://www.yamaha-motor....m242-527128.pdf

na Yamaha'h łodzie ok. 4,3 wyciągają 22-25 "knoty", czyli w przybliżeniu 40 - 50 km/h

Janm

Wysłany: 2017-12-09, 14:48   Re: Romana 4.30 / Wicher 30 - Jaki powinien być v-max ?? [Cytuj]

RomanaStara napisał/a:
Witam wszystkich czytających wątek.

Mam pewną zagadkę ,której sam nie jestem w stanie rozwikłać. Posiadam wyremontowaną od podstaw łódź "Romana 4.30m" , do której założyłem silnik "Wicher 30km". Widać że silnik był mało użytkowany. Pali elegancko , nie leje sie z niego , ma chłodzenie , śruba tez jak nowa(sprawdzałem ,ze jest oryginalna od tego modelu)...W ślizg wchodzi bez zastrzeżeń. Nie wiem czy nie oczekiwałem za wiele od takiego zestawu , ale wyciągam nią 37 km/h na rzece a wydaje mi sie ,że powinna być szybsza...
Czy ktoś posiada wiedzę na temat osiąganej prędkości takiego połączenia ?
Jeżeli coś jest nie tak , to co to może być?

Pozdrawiam serdecznie.

Prawdopodobnie masz zwykłą śrubę a z tego co wiem to w oryginalnych skrzyniach był zestaw uszczelek , szarpak i 2 śruby czerwona zwykła uciągowa i niebieska szybka ; róznica w prędkości z tą szybką kolosalna na zwykłej robi tylko obroty a odejścia nie ma . Próby robiliśmy na oryginalnym ruskim ślizgu Łuk ale Romany też chodziły pięknie ( oczywiście te bez kabiny )na tej niebieskiej.

~szg

Wysłany: 2017-12-09, 16:11    [Cytuj]

Romana choć niewielka to jednak swoją wagę ma. Do tego trochę wyposażenia, paliwo, piwo, być może jakiś pasażer i na starym Wichrze szybko to nie będzie płynąć. Dobrze, że w ogóle wchodzi w ślizg o ile to jest pełnym ślizgiem. Ponadto stary silnik choć sprawny to po drodze zgubił już parę koników i z owych 30 zostało ich już mniej 8-) .

[ ODPOWIEDZ ]