FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pobito amerykańskiego żlonierza
Autor Wiadomość
~najmita

Wysłany: 2017-12-07, 08:32    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Dojladnie tak. W tym przypadku kazdy z nas jest owym "media",

Nasze Forum jest raczej zamkniętym medium lub o ograniczonym zasięgu. Mam na myśli agencje informacyjne i media powielające te newsy.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-12-07, 08:47    [Cytuj]

najmita napisał/a:
plitkin napisał/a:
Dojladnie tak. W tym przypadku kazdy z nas jest owym "media",

Nasze Forum jest raczej zamkniętym medium lub o ograniczonym zasięgu. Mam na myśli agencje informacyjne i media powielające te newsy.

Kazdy dziala w swojej skali. Nasze fofum doxciera do setek lub tysiecy ludzi. Sadzisz, ze skala zwalnia nas z odpowiedzialnosci i jednoczesnie pozwala oceniac innych negatywnie za to samo?

funyo

Wysłany: 2017-12-07, 10:59    [Cytuj]

Ale nikt niczego negatywnego tu jeszcze nie zawyrokował, jeśli już to były tylko zapytania, przypuszczenia i dywagacje, do których każdy ma prawo...

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-12-07, 12:11    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Podziwiam jak latwo dajecie sie zmanipulowac mediom i stereotypom. Nie wiemy ani kto kogo zaczepil, a i jakich uszkodzen doznali ci z drugiej strony, ani dokladnie co sie stalo Amerykaninowi i dlaczego zostal zabrany az do Niemiec, a juz sa spekulacje o bandytce, o kolorze skóry, o sluzbie zdrowia i zaufaniu do niej i td.
Zasadniczo: wszystko o czym nie wiemy - sobie dopowiemy i wydamy a tej podstawie wyrok, bo przynajmniej osądy.

{cytat pełnym wytłuszczenie moje}

W rzeczy samej, Wiktor, w rzeczy samej, pełna zgoda.
Tę podatność na manipulację szczególnie widać w dziale politycznym naszego forum, gdzie <...>

[ocenzurowano treści sprzeczne z regulaminem]
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-12-07, 12:22, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-12-07, 12:40    [Cytuj]

Na portalu, w którym znalazłem ten komunikat przeczytałem również komentarze. Wśród nich jeden zwrócił moją uwagę.

Cytat:

ziomski 19 godz. temu +86

W Giżycku łatwo w papę zarobić. Wiem co mówię :/
Cytat:

JudeMasonPolakozerca 16 godz. temu +192

@ziomski: ogólnie na Warmii i Mazurach jest taki dziwny klimat. Kiedyś też zostałem napadnięty w jednej z mazurskich wsi. Dopłynęliśmy ze znajomymi jachtem do przystani, zrobiliśmy zakupy w lokalnym sklepiku, a następnie rozgościliśmy się w lokalnej karczmie. Było sympatycznie. Nie jesteśmy z gatunku drących mordę atencjuszy więc spokojna gadka-szmatka przy butelce wina. Po wyjściu z lokalu zaczęły osaczać nas lokalne łebki. Stosunek sił na oko 20:4. Poleciały w naszą stronę butelki i kamienie. Powrót był ciężki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kilka dni wcześniej, w innej wsi ktoś rozciął koledze z innej łajby namiot i wyciągnął plecak. Obudzony właściciel dostał solidnego buta w twarz i nie zdążył zaalarmować znajomych. Kilka dni później jacyś lokalesi obrzucili łódkę innych znajomych butelkami w czasie nocnego grillowania.
Być może to efekt wysokiego bezrobocia w regionie (albo wysokie bezrobocie jest wynikiem dużej ilości patologii). Przydałyby się jakieś badania na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też macie podobne doświadczenia? :shock:

~Siga2
Siga2

Wysłany: 2017-12-07, 14:27    [Cytuj]

Na szczęscie nie . W dawnych czasach w Piszu i okolicach "polowano"na Ślązaków i Warszawiaków .W mordę można było dostać w Piszu zaraz po wyjściu z PKS lub PKP -- Wiem bo pracowałem w PTTK Jabłoń sezonowo od 75 do 78 roku .Potemy byłem zaprzyjażnionym gościem i sytuacje różne się zdarzały -- dla mnie na szczęście , znałem większość miejscowych .Trzeba było uważąć bardzo na Pisie zatrzymując łódkę przy Piskich betonkach . W latach 90-tych za niewinność bycia Warszawiakiem też w ryj mozna było dostać /znam takich przypadków osobiście kilka / Ostanio z jesieni 2016 znam przypadek dobrego znajomego którego pobili lokalesi na tyle mocno że sprawa skończyła się sprawą i odszkodowaniami ,aczkolwiek podobno w ryj dostał bo mu się należało . Na przestrzeni lat palców u rąk i nóg by mi zabrakło żeby to zliczyć . Przeważnie nie były to spotkania przy ognisku i harcerskich lub żeglarskich piosenkach ,ale raczej sprawy związane z alkoholem i panienkami /np. Panienka miejscowa po alkoholu i odrzuonych zalotach poczuła się urażona i rozbiła butelką po winie łeb odrzucającego zaloty / -- Byłem potem świadkiem .
Mógłbym pisać wiele ,ale myślę że na dzisiaj bardziej są zagrożeni młodsi ,bo mnie jak który popchnie to jak listeczek spłynę na zimię,więc nikt nawet palcem na wszelki wypadek nie tyka :-D . Moja córka miała bardzo nieprzyjemna sytuację ze dwa czy trzy lata temu w trakcie rejsu,gdzie próbowano ją pobić !!-- Tacy byli odważni lokalni gieroje . Skończyło się na obrażaniu słownym i pomocy z zewnątrz . Od tego czas Giżycko nie należy do jej ulubionych miast . Przypuszczam że wszędze w Polsce może być tak samo ,Mazury niczym specjalnym się nie wyróżniają . W ryj można zarobić w każdym mieście i wsi -- To taka narodowa cecha ......

~Emill`76

Wysłany: 2017-12-07, 14:38    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:
Przypuszczam że wszędze w Polsce może być tak samo ,Mazury niczym specjalnym się nie wyróżniają . W ryj można zarobić w każdym mieście i wsi -- To taka narodowa cecha ......

Też tak uważam ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-12-07, 15:53    [Cytuj]

Narodowa? :shock:

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-12-07, 18:59    [Cytuj]

A pamiętacie rozróbę w Węgorzewie i bezradność Policji - to rozzuchwala.

Tupi

Wysłany: 2017-12-07, 19:23    [Cytuj]

po prostu zwykłe bandziorki,a nie żadni rasiści jakby się wiele osób doszukiwało

cyt:"Według ustaleń prokuratury najpierw bez powodu pobili pracownika cywilnego amerykańskiej jednostki wojskowej, a potem zaatakowali amerykańskiego żołnierza, któremu następnie zabrali pieniądze, telefon komórkowy oraz dokumenty. Żołnierz armii USA w wyniku tej napaści doznał poważnych obrażeń twarzy.

Prokurator zarzucił Hubertowi Ch. także zniszczenie dokumentów skradzionych wcześniej jednemu z pokrzywdzonych obywateli USA. Hubert Ch. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Natomiast Bartłomiej K. nie przyznał się do udziału w pobiciu.

Obu mężczyznom zarzuca się także udział w pobiciu dwóch innych osób. Do zdarzenia miało dojść we wrześniu tego roku. Poszkodowanymi w tym przypadku byli Polacy.

W czwartek 7 grudnia 2017 r. Sąd Rejonowy w Giżycku postanowił zastosować wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy."

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-12-07, 19:44    [Cytuj]

Do Guantanamo ich wysłać na wycieczkę.

~najmita

Wysłany: 2017-12-08, 09:01    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Do Guantanamo ich wysłać na wycieczkę.

Kiejkuty bliżej i taniej...

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-12-08, 11:08    [Cytuj]

Ale nie ma tam afroamerykańskich żołnierzy ...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-12-08, 22:36    [Cytuj]

List Burmistrza Giżycka w tej sprawie.

list-burmistrza.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 128,29 KB

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-12-08, 22:44    [Cytuj]

"Giżycczan" powinno być z dużej.
A, i Scott powinien dostać wersję ang.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-12-08, 23:33    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
A, i Scott powinien dostać wersję ang.

Jesteśmy w Polsce. :-P

funyo

Wysłany: 2017-12-09, 00:50    [Cytuj]

Ostatnie zdanie też nie trzyma się kupy, po co "i"? Tylu ludzi pracuje w urzędzie, a prostego pisma nie potrafią wyartykułować. Wstyd. Dobrze, że jest tylko po polsku, bo Amerykanie nie zauważą błędów, a po angielsku mogłoby wyjść jeszcze gorzej :-?

zenek

Wysłany: 2017-12-09, 09:35    [Cytuj]

Bardzo dobrze, że burmistrz takie pismo wystosował. A ze jakiś urzędnik "dał ciała" i puścił pismo z błędem stylistycznym to rzeczywiście mały zgrzyt.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2017-12-09, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-12-09, 10:22    [Cytuj]

Ale chyba burmistrz czyta to, co podpisuje? A może nie i dlatego mamy ładne gwiazdobloki zamiast kamieni na molo ;-)

zenek

Wysłany: 2017-12-09, 19:30    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ale chyba burmistrz czyta to, co podpisuje?
Jestem przekonany, że większości pism nie czyta. To jest po prostu niewykonalne, bo na pewno są dni kiedy podpisuje dziesiątki pism i nie sposób aby każde dokładnie przeczytał i wychwycił taki błąd jaki tu się trafił.
Ten błąd nie obciąża w żaden sposób burmistrza, ale jego urzędników, którzy pismo przygotowali.

[ ODPOWIEDZ ]